Jump to content
Dogomania

Zaflegmiony Cień z gòr


mar....ka

Recommended Posts

Witam się :)

 

Masz przepięknego bardzo zgrabnego boksera, strasznie mi się podoba

dziękuje bardzo, to taki oszołom z z adhd, w miejscu nie ustoi, ciężko mu zrobić normalne zdjęcia (a jak się już wybiega, to wtedy ma jęzor do ziemi :P)

 

 

Hej

A to jednak syna masz starszego ;) U mnie 5ta i 3cia SP .

Ja w niedzielę wybieram się w góry a właściwie górki bo

okolice Myślenic ale już się nie mogę doczekać :)

 czekam na fotorelację (Eryka bierzesz???) Tez miałam w niedzielę, w góry jechać, ale Gabi ma zaproszenie na urodziny kolegi :) A jeśli chodzi o starsze dziecko, to marzę by skończył się już okres burzy hormonów :P

Link to comment
Share on other sites

Ale zimo u Was ;)

Powiedz mi,słyszałam,ze psy z taka dużo klatką mają skłonność do skrętu żołądka (dobki też) .Wiesz coś o tym? Uważasz z karmieniem? Ja nie daje jedzenia godzinę przed i po wysiłku ale czy to ma sens nie wiem ;)

 

A Eryczka oczywiście biorę w góry bo idziemy trenować przed zawodami które właśnie tam będą 24go.Jedzie z nami jeszcze Nuka gończy :)

Link to comment
Share on other sites

Ale zimo u Was ;)

Powiedz mi,słyszałam,ze psy z taka dużo klatką mają skłonność do skrętu żołądka (dobki też) .Wiesz coś o tym? Uważasz z karmieniem? Ja nie daje jedzenia godzinę przed i po wysiłku ale czy to ma sens nie wiem ;)

 

A Eryczka oczywiście biorę w góry bo idziemy trenować przed zawodami które właśnie tam będą 24go.Jedzie z nami jeszcze Nuka gończy :)

Link to comment
Share on other sites

Ale zimo u Was ;)

Powiedz mi,słyszałam,ze psy z taka dużo klatką mają skłonność do skrętu żołądka (dobki też) .Wiesz coś o tym? Uważasz z karmieniem? Ja nie daje jedzenia godzinę przed i po wysiłku ale czy to ma sens nie wiem ;)

 

A Eryczka oczywiście biorę w góry bo idziemy trenować przed zawodami które właśnie tam będą 24go.Jedzie z nami jeszcze Nuka gończy :)

Głęboka klatka piersiowa bardzo predysponuje do skrętu. Niektóre psy mogą mieć również inne uwarunkowania genetyczne, które przyczyniają się do skrętu.
niestety do skrętu może dojsć samoistnie w sposób mechaniczny.
ja pilnowałam, wydzielałam, odmierzałam porcje, pies nie biegał 2 godziny czasem dłużej po jedzeniu, przed jedzeniem. Nie pozwalałam mu się ożłopać nadmiernie wody po wysiłku ... i co ? I zgasło moje słoneczko, prawie rok temu :(

Link to comment
Share on other sites

Hej

Dziękuję za odpowiedź.I bardzo mi przykro :(

O wodzie nawet nie pomyślałam.Wiem też,ze jedni chuchają i dmuchają a inni wcale nie dbają a kończy się różnie :(

Liczę,że mój to tylko pseudo dobek przez to też dużo mniejszy i może mniej podatny ( albo co gorsze bardziej-nic nie wiem o jego pochodzeniu) W każdym razie chyba warto uważać,żeby potem nie mieć sobie nic do zarzucenia

Link to comment
Share on other sites

Niestety na skręt nie ma mocnych. Polecam do przeczytania wątek na molosach http://www.pupileo.pl/showthread.php?t=10359bardzo długi i bardzo smutny, bo dogi to rasa chyba nr. 1 w skrętach i zabrała w niej ogrom istnień, ale bardzo pouczający dla tych, którzy chcą się wiedzieć więcej. Konkluzja niestety jest taka - można uważać, zapobiegać, ale skoro są przypadki skrętów na pusty żołądek w śnie, to naprawdę nie można w tym temacie wypracować schematu. A ogromna szkoda,

Witam się tak przy okazji w galerii :D 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

zdjęcia dawaj kurcze! sobota jest! :)

ja nie wiem , w tygodniu milczycie, a w sobotę szalejecie- ja na odwrót- wczoraj dawałam foty, dzisiaj sprzątania, prania i jeszcze mój czteroletni chrześniak mnie odwiedził. Przede mną jeszcze jakieś zakupy... Jutro może coś cyknę ;) Dobra lecę się zbierać do sklepu, potem Was ponawiedzam. Liczę na foty, skoro tyle czasu macie :P

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Niestety na skręt nie ma mocnych. Polecam do przeczytania wątek na molosach http://www.pupileo.pl/showthread.php?t=10359bardzo długi i bardzo smutny, bo dogi to rasa chyba nr. 1 w skrętach i zabrała w niej ogrom istnień, ale bardzo pouczający dla tych, którzy chcą się wiedzieć więcej. Konkluzja niestety jest taka - można uważać, zapobiegać, ale skoro są przypadki skrętów na pusty żołądek w śnie, to naprawdę nie można w tym temacie wypracować schematu. A ogromna szkoda,
Witam się tak przy okazji w galerii :D

Dzieki , poczytam sobie, jak bede miala sile spojrzec skretowi prosto w oczy :(
Link to comment
Share on other sites

ja nie wiem , w tygodniu milczycie, a w sobotę szalejecie- ja na odwrót- wczoraj dawałam foty, dzisiaj sprzątania, prania i jeszcze mój czteroletni chrześniak mnie odwiedził. Przede mną jeszcze jakieś zakupy... Jutro może coś cyknę ;) Dobra lecę się zbierać do sklepu, potem Was ponawiedzam. Liczę na foty, skoro tyle czasu macie :P


No ja mam tak samo. Zwykle w tygodniu mam chwile, zeby zdjecia wrzucic. A w weekend nia brdzo :/
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

No ja mam tak samo. Zwykle w tygodniu mam chwile, zeby zdjecia wrzucic. A w weekend nia brdzo :/

dobrze, że nie jestem osamotniona w mojej dziwaczności :P

 

choroby są tak podstępne , że potrafią się zakamuflować ....wiemy coś o tym :(

 

Dawaj tego pręgusa tutaj ;) a tak wogóle to musisz mu kupić akwarium z rybką , będzie miał w wodzie swoje zwierzątko ;) a nie wazon mu dałaś

taaa jeszcze mi rybek brakuje, kiedyś miałam-nie wiem czy pamiętasz- jeszcze mi się ostało akwarium 200 l i filtry hehe

Link to comment
Share on other sites

foty dawaj, a nie gadu gadu tutaj urządzasz :P

a widzisz, właśnie wrzucam na serwer :P

 

wybraliśmy się z Tz-em do Jeleniej Góry, na górę szybowcową, a potem obowiązkowe odwiedziny u moich rodziców-same centrum Jeleniej (o tyle fajnie, że mają wydzierżawiony teren koło domu i można Shadowskiego spuścić)

be68a0931ed88f4a.jpg

 

c3d85b35bfa54574.jpg

 

9db7508da426ac61.jpg

 

1c8918aceb8780ad.jpg

 

67c22a2524aca9ea.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...