Jump to content
Dogomania

PROFORMANCE - karma, co o niej wiecie?


Kika

Recommended Posts

Witam ,z moich doświadczeń wynika ,że przy podawaniu zbyt dużej dawki karmy mogą wystąpić lużniejsze kupy ,ale może zbadaj psa w kierunku trzustki ,bo wilczy apetyt i częste kupy z lużniejszym stolcem mogą wskazywać na jakieś problemy .Oczywiście zmienić karmę można ,ale jak jest problem ,to będzie powracać .Często jest tak ,że karma PROF..oczyszcza organizm dzięki algom i juce ,oraz innym dodatkom na dobre trawienie ,ale jak pies je zbyt dużą dawkę karmy i jest chudy i ciągle głodny ,to nie jest normalne i powinno się go zbadać .

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 996
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

[B]SAWO,[/B] moje też są wiecznie głodne na odpowiedniej dla nich dawce PF, dostają więc nieco więcej - 400 g. Jak dostawały tyle ile było napisane (czyli chyba ok. 375 - 380 g), to schudły, co akurat im nie zaszkodziło ;) Teraz trzymają wagę.
A przebadane są, Sabina z racji choroby, Boogie kontrolnie.

Ja teraz zamówiłam jednak Acanę, bo tak, jak pisałam, nie widzę znaczących różnic w przyswajaniu, a trafiłam na rewelacyjną ofertę cenową, a dawkowanie identyczne jak PF. Poobserwuję psy i jesli się okaże, że jednak różnice na minus są, to wrócimy do PF ;)

Link to comment
Share on other sites

Wiesz ,w ONkach często są takie problemy i nie łatwo dobrać dla nich odpowiednią karmę ,ale mam jedną sukę właśnie z takimi objawami ,(jeszcze od czasu do czasu rano wymiotowała żółcią) okazało się ,że ma lamblie .Jest już wyleczona i ten problem mam z głowy .
Psy bardzo aktywne i mające dobrą przemianę materii nie jest łatwo podtuczyć ,akurat w ONkach to jest dobre ,bo muszą mieć sylwetkę sportowca .Może w rasach wymagających większej masy trzeba dawać więcej karmy ,ale jest to chyba indywidualna sprawa danego psa i zawsze staram się uświadomić ,żeby nie dawać karmy dokładnie jak zaleca producent ,a obserwować psa i dostosować dawkę dla jego potrzeb (oczywiście w granicach normy)
Moje mają etapy i jak mocno trenują jedzą więcej ,a jak mają przerwę w treningach to mniej .Teraz w te mrozy i śniegi mniej biegają ,a dawkę dzienną mają taką jak w okresie wiosennym ,letnim i jesiennym ,gdzie mają zdecydowanie więcej ruchu.

Link to comment
Share on other sites

Moje jak się rozżarły w sierpniu, tak do tej pory je trzyma :evil_lol: U Sabiny mogą to byc hormony, była sterylizowana w czerwcu, oprócz tego była jeszcze dwa razy operowana w pełnej narkozie, a ostatnio kolejne dwa razy na głupim jasiu (guzy), więc możliwe, że organizm potrzebuje więcej składników odżywczych, żeby dojść do siebie. A Bugajski to ma ten wilczy apetyt chyba do towarzystwa :lol:
Ja mam obsesję na punckie niezatuczenia psów, a jakis miesiąc temu moja psica wazyła 38 kg :crazyeye: Ona jest co prawda długowłosa, więc nieco mocniejszej budwy niż przecietny ON, ale mimo wszystko moim zdaniem to za dużo, nawet zimą! I myślałam, że padnę, jak jej nowy weterynarz po dokładnym jej obmacaniu zasmucił się, że ona taka chudzina jest... :lol:
Teraz wazy ok. 36, 5, mam nadzieję, że latem spadnie do ok. 35 ;)

Link to comment
Share on other sites

Megii faktycznie karmienie psa z ręki nie jest najlepszym rozwiązaniem.
Pies jak to pies może poprostu kombinuje i myśli sobie jakby tu swoją Pańcię przechytrzyć - może da mu w końcu szyneczke albo inne smakołyki :cool3:
Ja też kiedyś strasznie panikowałem przy karmieniu - takim sposobem właśnie załatwiłem AST - poprostu chciałem za dobrze żeby nie był głodny i jadł cokolwiek - nie wyszło mu to na dobre.

A co do dawkowania i podanych przez producentów karm ilości, które pies powinien dziennie dostawać: niezależnie od karmy czy to będzie RC Eukanuba czy PROFormance dawki te należy traktować ORIENTACYJNIE.
Każdy pies jest inny, jeden ma szybszą przemianę inny wolniejszą, jeden ma więcej ruchu inny mniej itd więc nie trzymajmy się na siłę wskazanej dawki - niech to będzie tylko dla nas informacja ogólna ale nie najważniejsza. Jasne że nie chodzi mi tutaj o poł kg dzienne roznicy przy 20 kg psie:cool3: i że przesada nie jest wskazana ani w gore ani w dol ale jeśli widzimy że np psiakowi jeszcze kilka granulek się przyda to mu je dajmy ;)

Link to comment
Share on other sites

Marcino... Ja zawsze do dawek podchodziłam indywidualnie. Na początku, gdy Mysza była na Royalu jadła sporo mniej, niż teoretycznie powinna. Ale nigdy nie była głodna no i rozwijała się ładnie. Na Nutro Nuggets też jadła trochę mniej. Na Acanie praktycznie tyle samo co wskazywała dawka. No i dlatego pewną niespodzianką było dla mnie PROFormance. Bo tu już jest spora różnica.
I właśnie dlatego na wszelki wypadek wybieramy się do weta. Nie żebym jakaś przewrażliwiona była, ale lepiej na zimne dmuchać...

W ramach ciekawostki - moja druga suka będąca na diecie RC Sensitivity Control dostaje prawie dwukrotnie... mniejszą dawkę niż jest w jej wieku i przy jej wadze wskazana. Ale niestety Krówka jest po sterylce i ma spooore tendencje do tycia :( A że dodatkowo jest ze schroniska to apetyt ma ogroooomny... Ale rozsądek trzeba zachować :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marcino1978']Megii faktycznie karmienie psa z ręki nie jest najlepszym rozwiązaniem.
Pies jak to pies może poprostu kombinuje i myśli sobie jakby tu swoją Pańcię przechytrzyć - może da mu w końcu szyneczke albo inne smakołyki :cool3:
Ja też kiedyś strasznie panikowałem przy karmieniu - takim sposobem właśnie załatwiłem AST - poprostu chciałem za dobrze żeby nie był głodny i jadł cokolwiek - nie wyszło mu to na dobre.
[/quote]

no ja wiem, że on próbuje, co mu wolno.. ale z drugioej strony nie mozna ciągle nie jeść :/ dziś już zjadł sniadanie, po wczorajszej głodówce, ale na obiad już chyba patrzy niechętnie. No ale jeszcze przez jakieś 3 dni będe próbowac, jak nadal będzie odmawiał, to chyba zminimy jedzonko ;( tylko nie wiem, na co :/

Link to comment
Share on other sites

dostaje 3 posiłki dziennie i jak dotąd nie było prolemu, żeby zjadał.
ale mam nadzieję, że juz teraz będzie dobrze, bo w końcu zjadł obiad- chyba zrezygnował i uznał, że widocznie tak musi być..

ma 4 mmiesiace. w jakim wieku przestawić go na 2 posiłki??

Link to comment
Share on other sites

Tak dokładnie to raczej nie, nie ma tej informacji na opakowaniu. Ale sprawdzając listę składników np. Premium Adult:

"chicken meal, rice, rice flour, ground corn, corn flour, chicken fat (preserved with mixed tocopherols and rosemary extract)..."



Mączki z kurczaka jest wagowo więcej niż ryżu, lub mączki ryżowej, lub pełnej kukurydzy, lub mączki kukurydzianej.



Producent ma obowiązek zamieszczać składniki zgodnie z malejącą wagą, tutaj dwa z trzech głównych składników (ryż i kukurydza), zostały dodatkowo rozbite na dwa "pod-składniki" - każdy z nich ważony oddzielnie waży mniej niż mączka z kurczaka.

Składniki występujące na liście składników przed pierwszym wymienionym źródłem tłuszczu - w tym przypadku Chicken Fat stanowią podstawową masę karmy - reszta składników występuje w ilościach śladowych. Można dzięki temu założyć że w takim np. 15kg opakowaniu karmy znajduje się 3 kg mączki z kurczaka i 12 kilogramów mieszanki ryżowo kukurydzianej.

Link to comment
Share on other sites

cyrk na kółkach z tym moim psem.. zjadł większość śniadania, ale w sumie bez większego przekonania. Resztę zjadł, jak rozrzucilam karmę po podłodze i mógł urzadzić sobie na nią polowanie :P no ale może jesteśmy na dobrej drodze, bo to pierwszy od dwóch dni posilek zjedzony w całości :)

Link to comment
Share on other sites

A ja sobie obmysliłam mały fortel na psich grymaśników.

Wkładasz trochę granulek karmy ( tak żeby zjadł wszystko i był jeszcze trochę głodny ) po czym do pustej już miski wrzucasz coś extra, kawalątek kurczaczka, serka, szyneczki ( malutki ). Jak pies zrozumie że za zjedzenie karmy i wyczyszczenie michy jest dodatkowy smakołyk powinien przestac grymasić. U mnie podziałało.

Link to comment
Share on other sites

Chciałabym się podzielić moimi spostrzeżeniami, po podaniu karmy PROFORMANCE. Moja yorkshire terierka od ponad tygodnia je PROFOR. Przestało jej nieprzyjemnie pachnieć z pyska:multi: TO bardzo ważne , ponieważ ta rasa ma problem z osadzaniem się nadmiaru kamienia nazębnego. York wystawowy i każdy inny powinien conajmnie raz na 1,5 roku ( a niektóre yorki co rok) mieć zdejmowany kamień nazębny.. w narkozie:shake:. Karma sucha i czyści zęby -wiadomo, i neutralizuje zapachy - tu ważny jest jeden ze składników -yucca. Poza tym w PROFOR są algi , które powodują lepsze wysycenie pigmentu. Dodam, że przez 3 miesiące moje psy były na BRAFie - świetnie się czuły, nie śmierdziało im z pyska, kupy też były ok. Jednak, że mam yorki wystawowe i musiałam zaniechać podawania takiej diety, bo... przy okazji zjadania kości, zjadały sobie... wąsy, mimo papilotowania. Karmę Proformance podaje też szczeniaczkom papillonom - bardzo im smakuje.

Link to comment
Share on other sites

Witam Wszystkich.Widzę że karma ProF...ma coraz więcej zwolenników,czyli że się sprawdziła nie tylko w moim przypadku.Powiem wam więcej znacie karmy weterynaryjne np.typu intestinal,które są bardzo drogie.To są karmy dla psów ze[SIZE=-1] wskazaniami: biegunka, infekcyjne schorzenia jelit, zaburzenia trawienia, zaburzenia wchłaniania, zapalenie okrężnicy, rekonwalescencja, nadmierny wzrost bakterii.Mojej znajomej piesek jadł karmę pewnej znanej firmy i nie za bardzo mu pomogła,więc zakupiła duuuuuuużo tańszego PROF.... Lamb&Rice na efekty nie trzeba było długo czekać były rewelacyjne.Dziękuję w imieniu koleżanki i życzę powodzenia tej karmie na rynku Polskim.;)
[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Super ,że pieskowi pomaga ,bo faktycznie diety są bardzo drogie .W moim przypadku zanjomych pies miał chorą trzustkę i też PROF.. idealnie się sprawdziła.Pies je karmę tańszą niż diety weterynaryjne i nie ma problemów z trawieniem ,oczywiście do końca życia będzie musiał dostawać enzymy ,ale przynajmniej PROF.. lepiej się sprawdza niż gotowane jedzenie czy takie drogie diety .
Ciekawa jestem jak KATRIN Twoje wyglądają ,czy okres lnienia był szybki i jak dalej z pigmentem ,bo pamiętam ,że masz coś czarnego .Na zimę moje ONki potrafiły mieć odbarwienia nosów ,a teraz tego nie ma ,noski czarne jak węgielki .

Link to comment
Share on other sites

My wlasnie sie zastanawiamy nad ta karmą. Dzis dzwonil do nas pan, zajmujacy sie ta karma i wszystko opowiedzial. Przeczytalam tez caly ten temat (ale mi zeszło czasu hehe :lol: ). Szkoda tylko, ze sprzedawana jest po 15 i 5 kg, nam by sie przydalo moze 0,5 - 1 kg, a zadnych próbek nie ma :-(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...