Jump to content
Dogomania

HAGER ONkopodobnyMIX ma dom!!! pieniążki na spłatę długów hotelowych!


Klementynkaa

Recommended Posts

I tak wielkie [B]dzięki dla Klementynki[/B], że zechciała zająć się Hagerkiem.

[B]Jestem spokojna[/B] - wystarczy popatrzeć na Kastora i Mozę (chociaż z moimi rotkami też nie bawiłam się w przeciąganie - ale w ramach przetestowania psa może i przydatna czynność)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 262
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='lena_zet']nie, bo on teraz innego psiaka na prostą wyprowadza:) Nie urażaj się, bo nie ma o co, ale z Hagerem chyba chodzi o eliminację dominacji i naukę przysposobienia do zycia w społeczeństwie ludzkim oraz w pokorze do swiata?W dalszym ciągu upierać się będę, że przeciąganie sie z nim wpływa niekorzystnie, ale co tam moje słowa.....nie przejmujcie się nimi....[/quote]
wytlumacz prosze czemu przeciaganie szmatka z psem mialoby byc szkodliwe ??
i dlaczego to mialoby byc niekorzystne w zyciu w spoleczenstwie ludzkim ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorplant']wytlumacz prosze czemu przeciaganie szmatka z psem mialoby byc szkodliwe ??
i dlaczego to mialoby byc niekorzystne w zyciu w spoleczenstwie ludzkim ?[/quote]

przeciąganie nie jest szkodliwe, to zabawa na warunkach człowieka.Hager to bardzo trudny pies, który ma mało w sobie pokory.Klementynkaa na pewno wie co robi i nic mi do tego, ale ja osobiście widziałam jak Hager rzuca się do ludzi w Silesi i ciężko mieli nad nim zapanować jego poprzedni właściciele....wydaje mi się, że zabawa z pozorantem jeszcze bardziej pokazuje temu psu, ze przecież wolno (on nie kontrolował sytuacji),natomiast jeśli chodzi o przeciąganie to sądzę, że póki co odbywa się ona na warunkach Hagera, nawet jesli nam sie wydaje, że jest inaczej;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lena_zet']przeciąganie nie jest szkodliwe, to zabawa na warunkach człowieka.Hager to bardzo trudny pies, który ma mało w sobie pokory.Klementynkaa na pewno wie co robi i nic mi do tego, ale ja osobiście widziałam jak Hager rzuca się do ludzi w Silesi i ciężko mieli nad nim zapanować jego poprzedni właściciele....wydaje mi się, że zabawa z pozorantem jeszcze bardziej pokazuje temu psu, ze przecież wolno (on nie kontrolował sytuacji),natomiast jeśli chodzi o przeciąganie to sądzę, że póki co odbywa się ona na warunkach Hagera, nawet jesli nam sie wydaje, że jest inaczej;)[/quote]
wiec sadzisz ze praca z pozorantem spowoduje (wzmocni) rzucanie sie na ludzi ???
nie bardzo rozumiem twojego toku myslenia, przeciez praca z pozorantem nauczy go kontolowania emocji (a o to wlasnie chodzi )i ukierunkuje popedy.
Klementynka wie co robi, w koncu jest szkoleniowcem- praktykiem

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, widzę ,że Hagerowi potrzebna jest kasa. Mam parę rzeczy na bazarek, tylko nie umiem go wystawić :oops: Jeżeli ktoś mógłby mi napisać jak to się robi, a potem ewentualnie coś sprzedam, to wszystkie pieniążki chcę przeznaczyć na tego pieska :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Diora']Dziewczyny, widzę ,że Hagerowi potrzebna jest kasa. Mam parę rzeczy na bazarek, tylko nie umiem go wystawić :oops: Jeżeli ktoś mógłby mi napisać jak to się robi, a potem ewentualnie coś sprzedam, to wszystkie pieniążki chcę przeznaczyć na tego pieska :p[/QUOTE]

ja pomoge, napisałam juz na PW

Link to comment
Share on other sites

Hagerek był dzisiaj na spacerze na deptaku w Grodzisku, faktycznie wpadł na pomysł skakania na ludzi, i obskakiwania ich dookoła, bez agrechy ale wyobrażam sobie jakie wrażenie robi jego rozmiar hehe...
w domu puszczony luzem jest bardzo ciekawski, włazi na wszystko, wszędzie zagląda, machajac ogonem zmiata to co stanie mu na drodze ;)

został zdiagnozowany jako uciążliwy :) pracy troche jest, myślę, ze miesiąc solidnej pracy wychowawczej powinien dac efekty, a potem, kolejne miesiace utrwalania przez, mam nadzieje nowych, opiekunów!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Klementynkaa']HAGEREK się przypomina! ma wilczy apetyt! czy on miał jakieś badania robione w kontekście przyswajalności pokarmu?[/QUOTE]

Miał - wynik powinien byc w ksiazeczcę, albo raczej karteczka z napisem 'trwanośc poprawna' ;|
Po prostu Hager musi jeśc jedne żarło, każde nowe powodu biegunki...
Mozna badac dalej w tym kierunku - lamblie itp., no ale tak jak mówie n trawnosc juz miał, odrobaczony tez był, wiec chyb tylko to zostaje...
Hager z beigunkami boryka sie od zawsze...

Link to comment
Share on other sites

A ja kompletuję rzeczy na bazarek dla Hagerka :) Jak już będą wszystkie fotki, to się odezwę, BoUnTy.
A propo biegunek - moja mix ONka też tak reagowała na każdą zmianę. Dlatego trzeba bardzo powoli wprowadzać nową karmę u wrażliwych psów. Ja mieszałam chyba z tydzień, zmniejszając ilosć starej, a zwiększając nowej. Może tak spróbujcie??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Klementynkaa']ale ja nigdzie nie napisałam, że HAGER ma biegunkę :) nie ma, robi piękne qupony!
pytałam w kontekście tego, że dużo je a mało przybiera na wadze![/QUOTE]

A to ci dopiero, Hager nie ma bigunek? Super ;)
Żarok straszny, już i tak ladnie wyglada, bo domek go bardzo podtuczył, ale czy wiecej da radę przytyć... Nie wiem, moze ty masz jakiegoś zaufanego weterynarza, który mógłby coś doradzić...
A moze to pokarmu trzebaby podawac mu nienasycone kwasy tłuszcowe (omegan, lub różnorakie kapsułki do kupienia w aptece z Omega-3, Omga-6, DHA)

Link to comment
Share on other sites

Onek mojej siostry ma niewydolność trzustki od urodzenia jak się okazało, po zdiagnozowaniu ma diete mięsną, żadne suche jedzenie, wyłącznie mięso surowe trochę jarzyn, zero zbóż, ale to już z powodu alergii na zboża. Nie można o nim powiedzieć, ze jest okazały, ale już nie jest przeraźliwie chudy. Czy Hager miał robione enzymy trzustkowe?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...