Jump to content
Dogomania

Skandale sędziowskie


nice_girl

Recommended Posts

Mnie najbardziej podoba się "kompetencja" sędziów z rozszerzeń. Potem sa takie kwiatki w opisie: "suka o spowolnionym ruchu ze względu na nadwagę" :diabloti: A suka ma po prostu zaokrąglone żeberka, taka budowa. Co nie przeszkadzało dalej sedziemu, zeby napisać, że jest proporcjonalna!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='BabyCakes']
O to, ze list polecony nie dotarl mozesz klocic sie z poczta. A przynajmniej sprawdzic, czy rzeczywiscie nie dotarl, czy ktos robi Cie w balona.[/quote]

Skoro nie wrocil do mnie-nadawcy, to pewnie dotarl. Moze zgubili w oddziale :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SuperGosia']Skoro nie wrocil do mnie-nadawcy, to pewnie dotarl. Moze zgubili w oddziale :p[/quote]

Przy nadaniu listu poleconego dostalas karteczke. Z ta karteczka idziesz na poczte i skladasz reklamacje. Poczta sprawdza co i jak i po jakims czasie dostajesz odpowiedz czy ktos z oddzialu odebral list czy zgubila go poczta. Lec na poczte!!!:cool1:

Link to comment
Share on other sites

Znajomy prosił o napisanie tego:
W Banskiej Bystrzycy w ringu sealyham terierów facet który sie uczy na sedziego cały czas był w ringu obmacywał psy i konsultował z sedzia. A jak przyszła kolej na sealyham teriery to wyszedł z ringu, i wraz z zona uczesali psa - zapisanego na niego - a potem jego zona weszła z tym psem do ringu w którym cały czas cwiczył jej maz.
I jeszcze powiedział podobno ze jego tutaj przydzielili

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pik Pari']Przy nadaniu listu poleconego dostalas karteczke. Z ta karteczka idziesz na poczte i skladasz reklamacje. Poczta sprawdza co i jak i po jakims czasie dostajesz odpowiedz czy ktos z oddzialu odebral list czy zgubila go poczta. Lec na poczte!!!:cool1:[/quote]

Zgloszenie sie znalazlo w oddziale :evil_lol: Podobno sie zawieruszylo na miejsacowej poczcie, ale juz jest oki. W kazdym badz razie, dobrze, ze potwierdzalam jeszcze telefonicznie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bogarka']Znajomy prosił o napisanie tego:
W Banskiej Bystrzycy w ringu sealyham terierów facet który sie uczy na sedziego cały czas był w ringu obmacywał psy i konsultował z sedzia. A jak przyszła kolej na sealyham teriery to wyszedł z ringu, i wraz z zona uczesali psa - zapisanego na niego - a potem jego zona weszła z tym psem do ringu w którym cały czas cwiczył jej maz.
I jeszcze powiedział podobno ze jego tutaj przydzielili[/quote]

ja sie z czyms podobnym spotkalam w Berlinie - facet wystawial swoje pieski a po ocenie jego rasy przypial plakietke wszedl na ring i robil za asystenta :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 2 months later...

Ja tylko usłyszałam od sędziny (w kl. szczeniaków), że mam póki co odpuścić sobie wystawy O.o no i ogólnie pies ma za duże uszy w porównaniu do głowy, za długi grzbiet nosa, typową choć luźną linię, dziecinną głowę, mało wypukłe czoło... Chyba pani zapomniała, że to szczeniaczek

Link to comment
Share on other sites

Acha ;/ no troszke go jak jakiegos championa potraktowała, a wiadomo, ze wiek szczeniecy i mlodzienczy to najdziwniejszy wiek dla pieska, bo wszystko tak nieproporclonajnie rośnie - jedna czesc ciala szybciej, druga wolniej, wszystko jest innaczej i w swoim tempie sie rozwija... ehhh i w rezultacje jaką Wam dała ocene???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='McDzik']To ja ostatnio od pani kynolog na ringu (nie wymienie nazwiska) od IX grupy usłyszałam 'co to za shih tzu'? ... a mam spaniela tybetańskiego ..... ten w avatarze[/QUOTE]

A bo to wszystko Twoja wina ! :evil_lol: Masz jakiegoś dziwnego shi-tzu i jeszcze próbujesz panią zmylić :grin:
Ale przykre, że takie baboki strzela osoba, która powinna się orientować w danej grupie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jovi']A bo to wszystko Twoja wina ! :evil_lol: Masz jakiegoś dziwnego shi-tzu i jeszcze próbujesz panią zmylić :grin:
Ale przykre, że takie baboki strzela osoba, która powinna się orientować w danej grupie.[/quote]

No tak xD Moja wina, że mam dziwnego shih-tzu, a ta pani jest kynologiem xD w ogole jak ja śmiem zgłaszać go na wystawy i swoim wystąpieniem problemy tej pani stwarzac ^^ ale ze mnie brutal noo :cool1:

Link to comment
Share on other sites

A i tak bywa :D

Moja znajoma raz poszła u pani S. z suką z klasy pośredniej do porównania z suką z klasy otwartej, gdzie suka w klasie otwartej miałą koszmarny opis i ledwo od tej pani dostała doskonałą, a suczka mojej znajomej z pośredniej dostała doskonałą i w opisie same zalety! Kto wziął NDSwR, a potem RASE??? Szuczka z otwartej :P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Azawakh'][B]McDzik Dla mnie to też spaniel tybetański[/B] choć sędzią nie jestem ale może tej pani się coś pomyliła bądź nie ma pojęcia o psach z tej grupy... Na dodatkowy egzamin bym ją posłał.[/quote]

Hę? Pierwszego członu nie rozumiem ^^

Ogólem wiedza o spanielach tybetańskich wśród Polskich sędziów troszeczkę leży i oceniają te psy bardzo ogólnikowo, ostrożnie, czekam na jakiś solidny opis i nie moge się doczekać! Raz bym chciała dostać taki full opis od jakiegoś znawcy ST, nawet jakby mój pies miał się nie spodobać, no ale taki syty, zawierający wszystko, a nie "dobre proporcje, słodki pyszczek, dowidzenia, nastepny prosze"..

A Ta pani (nie podając nazwiska) pisała wszystkim "krzywe kolana" czy cos na ten styl, w kazdym bądź razie chodziło jej o to:
[IMG]http://www.pedigree.com.au/breeds/images/tibetan_spaniel_03.jpg[/IMG]
Tu jakis tybet z internetu ^ .. kazdy tybet ma takie "kolana do przodu" i jest to we wzorcu nawet, a wg tej pani było to wadą u wszystkich psów, bo się prostych łapek dopatrzeć nie mogła, lepiej to od boku widać, ale nie moge znaleść dobrego zdjęcia, w każdym bądź razie to tylko takie skandale i skandaliki, nazwa rasy często kynologom przez gardło nie przechodzi, więc... trzeba ruszyć za granice ^^

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[quote name='Cardi']tez muszą pochwalic pana Szutkiewicza, to sedzia z klasa, mily , sympatyczny, usmiechniety:D:D

Ale ogólnie rzecz biarac wole byc sedziowana prze zagranicznego sedziego! Mam wtedy wieksza pewnosc ze jestem oceniania obiektywnie, i ze sedia ocenia ten koniec smyczy, co czesto u polskich sedziow bywa klopotem:/[/quote]

DZIEKI FORUM MOZEMY WYBIERAć TAKICH SEDZIóW ,I JAK SIE OKAZAłO W TYM PRZYPADKU WYGRYWAMY, CZASEM WSZYSTKO ,A JAK PRZEGRAMY TO TEZ WIEMY DLACZEGO?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Dzisiaj pan Tomasz Borkowski sędziował amstaffy na prestiżowej klubowej wystawie terrierów i czarnego terriera w Warszawie.
W stawce był pies z jego hodowli (Sasquehanna), który od roku nie był na żadnej wystawie( pewnie ze względu na swoją agresję) a dzisiaj nagle się zjawił - wiadomo po co :mad: I oczywiście wygrał... Dostał CWC i ukończył championat :roll: Może nie byłoby to tak dziwne gdyby nie to że pies jest wybitnie agresywny i w porównaniu o NDPwR wpadł w szał i chciał zjeść konkurenta :angryy: A sędzia oczywiście zero reakcji... dla mnie ŻENADA, tak samo jak dla większości oglądających!!! Najgorsze było to, że inne agresywne psy i suki wyrzucał z ringu a swojego zostawił :shake: Z czymś takim się jeszcze nie spotkałem...
Potem co kilka minut w klatce psa była jatka, wpadał w szał i chciał zjeść psa z sąsiedniej klatki.
Nie wiem jakimi zasadami się kieruje Pan Borkowski na ringu :shake:
Potem się mówi o agresywnych astach, ale widać że sędziemu nie zależy na eliminowaniu ekstremalnie agresywnych psów...
Panie sędzio - wstyd i żenada!

Link to comment
Share on other sites

Oj sedziowie zmienni sa jak nasza pogoda.Znana sedzina Jamnikow z ocenila na jedenj z wystaw tak moja suke.

Suka nie w kondycji wystawowej,i krutkiej kufie,grzbiet lekowaty. Ocena dobra.

Za tydzien ta suka na wystawie w Dortmundzie wygrala swoja rase! A za nastepne dwa miesiace ta sama suka u tej samej sedziny na Rybnickiej wystawie. Otrzymala taki opis

Suka Proporcionalna, o pieknej glowie, grzbiet prosty,przednie konczyny stawiane prawidlowo,piekna w ruchu.

jak to sie suka zmienila:evil_lol: czy sedzina sie douczyla:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BSSA']Dzisiaj pan Tomasz Borkowski sędziował amstaffy na prestiżowej klubowej wystawie terrierów i czarnego terriera w Warszawie.
W stawce był pies z jego hodowli (Sasquehanna), który od roku nie był na żadnej wystawie( pewnie ze względu na swoją agresję) a dzisiaj nagle się zjawił - wiadomo po co :mad: I oczywiście wygrał... Dostał CWC i ukończył championat :roll: Może nie byłoby to tak dziwne gdyby nie to że pies jest wybitnie agresywny i w porównaniu o NDPwR wpadł w szał i chciał zjeść konkurenta :angryy: A sędzia oczywiście zero reakcji... dla mnie ŻENADA, tak samo jak dla większości oglądających!!! Najgorsze było to, że inne agresywne psy i suki wyrzucał z ringu a swojego zostawił :shake: Z czymś takim się jeszcze nie spotkałem...
Potem co kilka minut w klatce psa była jatka, wpadał w szał i chciał zjeść psa z sąsiedniej klatki.
Nie wiem jakimi zasadami się kieruje Pan Borkowski na ringu :shake:
Potem się mówi o agresywnych astach, ale widać że sędziemu nie zależy na eliminowaniu ekstremalnie agresywnych psów...
[B]Panie sędzio - wstyd i żenada![/B][/quote]
Popatrzcie tu - również wstyd i żenada!

[FONT=Times New Roman][URL="http://img411.imageshack.us/img411/8224/codbak3.jpg"][COLOR=#800080]http://img411.imageshack.us/img411/8224/codbak3.jpg[/COLOR][/URL] [/FONT]

I to dr nauk weterynaryjnych.
Co warte są tytuły :shake:?
Głównie liczą sie "interesiki za grosiki" :angryy:.

Link to comment
Share on other sites

W tej kwestii też pomylił sie Pan dr nauk weterynaryjnych, kiedy napisał:
[FONT=Verdana][I]"Biorąc powyższe pod uwagę i fakt skracania ogonów u innych zwierząt (świnie, jagnięta) wielu miłośników psów i lekarzy weterynarii zrzeszonych w Council of Docked Breeds postuluje zweryfikowanie urzędowego i weterynaryjnego prawa w Wielkiej Brytanii. "[/I][/FONT]

[FONT=Verdana]Od kwietnia 2007 roku, w Wielkiej Brytanii wprowadzono ustawowy zakaz obcinania psom ogonów. Zakaz obcinania uszu istnieje tam od 1898 roku![/FONT]
Kolejne pudło!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...