Jump to content
Dogomania

Adresówka


coztego

Recommended Posts

[quote name='anetta']Jedna nasza pleksi złamała się przy kółeczku :( Zwalam to na mróz, bo pies nie szaleje jakoś specjalnie czy tarza się. Była przyczepiona do obroży łańcuszkowej. Druga przy innej obroży trzyma się dobrze. Ehh, będzie zrobiona druga dziurka.[/QUOTE]

u mnie w podobnych warunkach żyją pleksi i nic się nie dzieje z nimi, jak na razie przynajmniej
Chyba najlepsze to jednak są metalowe (nie beczułki, tylko grawery), tylko że mnie strasznie drażni dźwięk jaki wydają

Link to comment
Share on other sites

cześć :) co do adresówek to ostatnio widziałam faceta z psiakiem, dużym podobnym do labradora i miał on na szyi fajną obróżkę, była dość szeroka, czarna i miała biały napis z imieniem psa oraz mniejszymi literami adres oraz telefon... taka adresówka w obroży :D hm... jestem ciekawa czy gdzieś można takową zamówić? chociaż z drugiej strony nie ma pewności czy pies podczas zgubienia będzie miał na sobie tą obrożę... więc pewne ryzyko jest no chyba że psiak nosi obrożę na okrągło no i taka 'adresówka' nie sprawdza się przy psach z długą sierścią :) ale wygląda świetnie :cool3: jeszcze z napisem: policja :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pinesk@']Z napisem policja to szelki świetnie wyglądają :D

Muszę kupic adresówki do obroży i szelek.. Stalowe, aluminiowe, metalowe? Kurcze, nie ma pojecia. Mosiężne to nie na moją kieszeń a laminat i pleksi długo u nas nie pożyją...[/QUOTE]
Podnosze to pytanie!

Link to comment
Share on other sites

Miałam i z laminatu grawerskiego i z metalowe.
Jedna z laminatu po 2 wizytach w lesie i przedzieraniu się przez zarośla porysowała się dosyć mocno.
Kolejna (zamówiłam od razu ze 3 szt) odpadła, bo pękła przy "oczku". Trzecia leży w szufladzie, bo kupiłam z metalu. Co prawda męcząco dzwoni, ale już się przyzwycziliśmy (ja i pies ;)) i na razie jest OK.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Igam']Miałam i z laminatu grawerskiego i z metalowe.
Jedna z laminatu po 2 wizytach w lesie i przedzieraniu się przez zarośla porysowała się dosyć mocno.
Kolejna (zamówiłam od razu ze 3 szt) odpadła, bo pękła przy "oczku". Trzecia leży w szufladzie, bo kupiłam z metalu. Co prawda męcząco dzwoni, ale już się przyzwycziliśmy (ja i pies ;)) i na razie jest OK.[/QUOTE]

A czy te metalowe nie maja ostrych brzegow? Nie chcialabym, zeby adresowka zamiast pomgac to rozcinala skore szyjki...

Link to comment
Share on other sites

Dzieki za odpowiedz :)
A czy ktos ma moze negatywne spostrzezenia an temat brzegow adresowek(u jakiego sprzedawcy nalezy wystrzegac sie zakupu)?
Myslalam o zakupie takich:
[URL]http://allegro.pl/metalowy-identyfikator-dwustronny-grawer-i1349654234.html[/URL]
Czy ktos je juz zamawial?
albo takie
[url]http://allegro.pl/identyfikator-dla-psa-kota-zwierzat-tech-graw-i1328433399.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iriska111']Dzieki za odpowiedz :)
A czy ktos ma moze negatywne spostrzezenia an temat brzegow adresowek(u jakiego sprzedawcy nalezy wystrzegac sie zakupu)?
Myslalam o zakupie takich:
[url]http://allegro.pl/metalowy-identyfikator-dwustronny-grawer-i1349654234.html[/url]
Czy ktos je juz zamawial?[/QUOTE]

Tak, tego z czystym sumieniem moge polecic. Mam juz chyba 4 sztuki albo 5 i kostki metalowe i kolorowe i serca kolorowe. Bardzo trwale, nic sie nie dzieje

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']Tak, tego z czystym sumieniem moge polecic. Mam juz chyba 4 sztuki albo 5 i kostki metalowe i kolorowe i serca kolorowe. Bardzo trwale, nic sie nie dzieje[/QUOTE]
Dzieki :)
Czyli polecasz te z pierwszego linka?
Jesli tak to czy masz moze identyfikator w kolorze zlotym? chcialabym zobaczyc jak wygladaja na nim literki bo na aukcji slabo widac a sprzedawca miilczy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']Polecam te [url]http://allegro.pl/metalowy-identyfikator-dwustronny-grawer-i1349654234.html[/url] Mam tylko srebrne, niebieskie zielone i czerwone[/QUOTE]
Dzieki za odpowiedz, chyba sie na nie wiec zdecyduje :)
Nie masz zlotej ale srebrna tak, czy literki dobrze wybijaja sie z srebrnego tla(wiem, ze na zlotej i srebrnej graweruja czarne)?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']nam juz 2 plexi pekla :) moze to od mrozu ?
2 plexi wywalilam sama bo byly tak porysowane ,ze nic nie bylo widac numeru juz[/QUOTE]
:crazyeye: jakoś trudno mi jest uwierzyć w to. Ale fakt te z allegro pleksi są dużo cieńsze. Na forum terrierkowo jedna dziewczyna robi plexi i są one raz grubsze i na bank bardziej wytrwalsze. Choć mi jeszcze żadna nie pękła ani ta z allegro ani z terrierkowa. Laminat owszem, wytrzymał tydzień :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Na bank trwale to sa metalowe i tak jak trzymalam sie tego wczesniej tak dalej bede to powtarzac ;) Mam 3 pleksi, ale po tych akcjach mam je zamiar wywalic, bo co to za zabezpieczenie psa, jesli w momencie ucieczki ID moze odpasc, polamac sie, zarysowac tak mocno, ze nr tel bedzie nie czytelny. To nie jest ozdoba, ID ma przede wszystkim zapewnic bezpiecznestwo, a niektorzy to chyba traktuja jak bizuterie ;)
Ani laminat ani pleksi nie zostalo u mojej suki uszkodzone, nie bede jednak czekac az to nastapi ;)

Link to comment
Share on other sites

Agnes tak jak już tu kiedyś pisałam. Na pracę dyplomową robiłam makietę i miałam plexi 2 mm i nie dałam rady nożykiem tego przeciąć....więc trudno mi jest uwierzyć w to że one się tak zarysują albo złamią...... tym bardziej że adresówka jest dużo grubsza niż ta którą ja próbowałam przeciąć. Zarysować się owszem da ale nożykiem i z dużą ilością siły!!! Jedna moja najstarsza plexi...nie pamiętam kiedy kupowałam, musiałabym poszukać w tych postach to owszem troszkę zmatowiała ale nie zarysowała się na tyle by nie szło odczytać numeru. I bynajmniej mój pies nie jest tylko kanapowcem, ale plexi często ląduje w zębach bokserki mojego narzeczonego i nic się z nią nie dzieje, bo laminat właśnie w trakcie zabawy pękł.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...