Jump to content
Dogomania

Adresówka


coztego

Recommended Posts

[quote name='Nera-']A jednak są grawerowane- wyglądaja jak narysowane jedynie. Co do beczulek- szkoda 5zł bo 2x spacer z bieganiem i po beczulce.

Wogole niewiem czy to prawda ale znajoma mi mowila ze niepowinno sie na adresowce podawac imienia psa- jedynie numer telefonu- gdyby sie komus piesek spodobal i wiedzial jak ma na imie to cos mi sie zdaje ze niezwrocilby - polacy niektorzy tacy sa :shake::roll:[/quote]

rowniez dobrze mozesz nie podawac nr telefonu bo psa ci zabiora i beda dzwonic po kase:cool1: to jest bledne kolo - albo chcemy chronic psa albo bedziemy myslec a co jesli...nie powinno sie podawac adresu bo po co? a telefon, imie jak najbardziej

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nera-']
Wogole niewiem czy to prawda ale znajoma mi mowila ze niepowinno sie na adresowce podawac imienia psa- jedynie numer telefonu- gdyby sie komus piesek spodobal i wiedzial jak ma na imie to cos mi sie zdaje ze niezwrocilby - polacy niektorzy tacy sa :shake::roll:[/quote]
o tym nie pomyślałam, ale jednak wierzę w ludzi (może troche naiwnie), ze w końcu jak coś to chociaż zarzada jakiejś nagrody, ale psa odda.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']rowniez dobrze mozesz nie podawac nr telefonu bo psa ci zabiora i beda dzwonic po kase:cool1: to jest bledne kolo - albo chcemy chronic psa albo bedziemy myslec a co jesli...nie powinno sie podawac adresu bo po co? a telefon, imie jak najbardziej[/quote]

Masz 100% racje- znajoma jednak wprowadzila mnie w błąd :roll: Teraz tylko najtrudniejszy wybor- ktora adresówka :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nera-']Masz 100% racje- znajoma jednak wprowadzila mnie w błąd :roll: Teraz tylko najtrudniejszy wybor- ktora adresówka :evil_lol:[/quote]

trwala:p chociaz jak pisalam wczesniej - ja mam adresowke za 5 zl i jestem bardzo zadowolona - dzieki tak niskiej cenie moge miec przy kazdej obrozy/szelkach adresowke. Znajoma druga tez ma i tez zadowolona. Inna juz dwie zgubila;) Niektorzy kupuja w Anna Zoo i innym Kakadu za 25 zl - mi szkoda kasy na takie rzeczy, wole kupic ciacha psu;) Metalowa bedzie "wydawac odglosy" choc ja to lubie bo wiem gdzie jest pies:eviltong:
I napewno nie "karteczkowe", bo namoknie i po adresowce

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']trwala:p chociaz jak pisalam wczesniej - ja mam adresowke za 5 zl i jestem bardzo zadowolona - dzieki tak niskiej cenie moge miec przy kazdej obrozy/szelkach adresowke. Znajoma druga tez ma i tez zadowolona. Inna juz dwie zgubila;) Niektorzy kupuja w Anna Zoo i innym Kakadu za 25 zl - mi szkoda kasy na takie rzeczy, wole kupic ciacha psu;) Metalowa bedzie "wydawac odglosy" choc ja to lubie bo wiem gdzie jest pies:eviltong:
I napewno nie "karteczkowe", bo namoknie i po adresowce[/quote]

Z internetu ją masz czy zakupilas w swoim miescie ;)?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='coztego']Czy Wasze psy noszą adresówki? Jakie?

Ostatnio zaszalałam, kupiłam Kresce taką beczułkę zakręcaną.... Miała ją niespełna 24h... :roll: Zgubiła zanim zdążyłam się nacieszyć. :evil:

Musiałabym chyba wymyślić coś innego, już [B]nie wierzę w beczułki. [/B][/quote]

[quote name='KORONA']Ja też juz [B]nie wierze w beczułki[/B] :-? Nie było ich zaraz po założeniu... :evil:
Teraz wymyśliłsm, ze pójde do grawera i na czymś podobnym jak numerek identyfikacujny wygraweruje wszystko co chce...[/quote]
Miłe moje, to nie jest kwestia wiary ale wiedzy.
Moja psica już kilka lat nosi tę samą adresówkę beczułkę.
Trzeba znać sposób na to aby się nie odkręcała :razz: .
I nic na siłę :lol:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niceravik']Miłe moje, to nie jest kwestia wiary ale wiedzy.
Moja psica już kilka lat nosi tę samą adresówkę beczułkę.
Trzeba znać sposób na to aby się nie odkręcała :razz: .
I nic na siłę :lol:.[/quote]

ja znam - kropelka albo lakier do paznokci - po tym beczulka TORETYCZNIE ma sie nie odkrecic - czemu teoretycznie? Bo nawet, bo takim zabezpieczniu jedna czesc zostala na polu...to raz a dwa - w srodku jest papier przy obecnej wilgoci jaka panuje na zew nie ma szans, zeby ten papier byl w dobrym stanie. Nie ma NIC bardziej trwalego od kawalka blaszki;)

tu moja - ta mam najdluzej
[IMG]http://i248.photobucket.com/albums/gg186/Prejska/4-16.jpg[/IMG]

kupowana tu:
[URL="http://allegro.pl/item490534739_identyfikator_dla_psa_kota_zimowa_promocja.html"]IDENTYFIKATOR dla PSA, KOTA, ZIMOWA PROMOCJA (490534739) - Aukcje internetowe Allegro[/URL]

Mam tez taka:
[url=http://allegro.pl/item487387382_identyfikator_grawer_dla_psa_kota_superwytrzymaly.html]IDENTYFIKATOR GRAWER dla psa,kota SUPERWYTRZYMAŁY (487387382) - Aukcje internetowe Allegro[/url]

Blaszana, wiec bardzo trwala, ponad rok mysle juz jest - jedyny "minus", dzwoni

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']ja znam - kropelka albo lakier do paznokci - po tym beczulka TORETYCZNIE ma sie nie odkrecic - czemu teoretycznie? Bo nawet, bo takim zabezpieczniu jedna czesc zostala na polu...to raz a dwa - w srodku jest papier przy obecnej wilgoci jaka panuje na zew nie ma szans, zeby ten papier byl w dobrym stanie. Nie ma NIC bardziej trwalego od kawalka blaszki;)

tu moja - ta mam najdluzej
[IMG]http://i248.photobucket.com/albums/gg186/Prejska/4-16.jpg[/IMG]

kupowana tu:
[URL="http://allegro.pl/item490534739_identyfikator_dla_psa_kota_zimowa_promocja.html"]IDENTYFIKATOR dla PSA, KOTA, ZIMOWA PROMOCJA (490534739) - Aukcje internetowe Allegro[/URL]

Mam tez taka:
[URL="http://allegro.pl/item487387382_identyfikator_grawer_dla_psa_kota_superwytrzymaly.html"]IDENTYFIKATOR GRAWER dla psa,kota SUPERWYTRZYMAŁY (487387382) - Aukcje internetowe Allegro[/URL]

Blaszana, wiec bardzo trwala, ponad rok mysle juz jest - jedyny "minus", dzwoni[/quote]

O wiele ladniejsza niz na tym obrazku na allegro :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']ja znam - kropelka albo [B]lakier do paznokci[/B] - po tym beczulka TORETYCZNIE ma sie nie odkrecic - czemu teoretycznie? Bo nawet, bo takim zabezpieczniu jedna czesc zostala na polu...to raz a dwa - w srodku jest papier przy obecnej wilgoci jaka panuje na zew nie ma szans, zeby ten papier byl w dobrym stanie. Nie ma NIC bardziej trwalego od kawalka blaszki;)

Blaszana, wiec bardzo trwala, ponad rok mysle juz jest - jedyny "minus", dzwoni[/quote]
To nie jest lakier do paznokci :lol:.
Lakier jest do du...

U nas grawerowane kosztowały 25-30 zł, a beczułka 2,60 zł.

Link to comment
Share on other sites

oj,zaraz sie zabieram do sklejania swoich beczulek:(choc jak dotad sie nie pogubily,ale z ta wilgocia to moze i prawda,wiec tak zrobie:multi:a z drugiej strony mozna by takie karteczki zalaminowac sobie najpierw;),choc zastanawiam sie,czy by im na mikolajki grawerowanych nie sprawic:diabloti:jednak,choc fakt-tego dzwonienia to ja nie lubie:loveu:.Co do ludzi-sa pewno rozni-jeden odda,drugi jak mu sie pies spodoba,wyrzuci adresowke i po wszystkim:placz:ale nadzieja jest zawsze,wiec i ja jestem za noszeniem adresowek:)Pozdrawiam:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martitaa']oj,zaraz sie zabieram do sklejania swoich beczulek:(choc jak dotad sie nie pogubily,ale z ta wilgocia to moze i prawda,wiec tak zrobie:multi:a z drugiej strony mozna by takie karteczki zalaminowac sobie najpierw;)[/quote]

e to juz lepiej blaszke kupic - mniej klopotow;)

[quote name='martitaa']choc zastanawiam sie,czy by im na mikolajki grawerowanych nie sprawic:diabloti:jednak,choc fakt-tego dzwonienia to ja nie lubie:loveu:.[/quote]

sa dwa wyjscia:
albo kupisz w Anna Zoo/Kakadu grawerowane u nich za ok 30 zl i dokupisz gumke na okolo - wtedy nie dzwoni
albo kupisz ta cala dalam wyzej, czyli nie blaszana

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niceravik']To nie jest lakier do paznokci :lol:.
Lakier jest do du...[/quote]

tak samo dzialal jak kropelka - tak samo sklejal...dlugo sie trzymalo, ale skad moge miec pewnosc, ze jak pies zwieje i bedzie dlugo sie blakac to taka adrewoska napewno wytrzyma?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']tak samo dzialal jak kropelka - tak samo sklejal...dlugo sie trzymalo, ale skad moge miec pewnosc, ze jak pies zwieje i bedzie dlugo sie blakac to taka adrewoska napewno wytrzyma?[/quote]
Kropelka to też nie jest :lol:.
Nie kropelka i nie lakier do paznokci.

To jest... silikon, taki używany w łazience :razz:.
Smarujesz gwint, nie odkręca się i połączenie jest szczelne.
Pies się kąpie, a karteczka sucha :multi:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niceravik']Kropelka to też nie jest :lol:.
Nie kropelka i nie lakier do paznokci.

To jest... silikon, taki używany w łazience :razz:.
Smarujesz gwint, nie odkręca się i połączenie jest szczelne.
Pies się kąpie, a karteczka sucha :multi:.[/quote]

jak dla mnie nie ma roznicy;) i tak nie wierze w beczulki:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]dopiero się okaże czy jest trwałe czy nie. Na pewno będzie bardziej trwałe od zakręcanych beczułek z karteczką w środku. Te gwiazdki sa grawerowane i w rzeczywistości wyglądają bardzo fajnie. Jak na razie jestem zadowolona. [/QUOTE]

Ktoś kiedyś na wątku o obrożach i smyczach wstawił zdjęcie takiej samej adresówki, tylko o kształcie łapki, która była noszona przez kilka dni i już była cała przetarta. Pokażesz nam jak wygląda po kilku dniach? Bo ładnie wygląda ta gwiazda, a jakby miała być trwała, to czemu by nie kupić. ;)

Co do beczułek - ja miałam prawie przez 2 lata i tylko raz się odczepiła, ale że moja koleżanka ją znalazła, to mi oddała tą drugą część. Teraz ja już beczułce nie ufam, bo może się nie otwierać przez kilka lat, a jak pies zginie i się wtedy otworzy, to co? Mniejsze prawdopodobieństwo jest, że zgubi się grawerek. ;)

PS. Nera, nie cytujemy zdjęć. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']rowniez dobrze mozesz nie podawac nr telefonu bo psa ci zabiora i beda dzwonic po kase:cool1: to jest bledne kolo - albo chcemy chronic psa albo bedziemy myslec a co jesli...nie powinno sie podawac adresu bo po co? a telefon, imie jak najbardziej[/quote]
Imienia nie podaje. Podaje adres i telefon.
Adres na wypadek, gdyby pies zgubił sie gdzieś blisko i znalazła go jakaś babcia nie posiadająca telefonu;).
No i np. ostatnio zgubiłam telefon komórkowy (:placz:)... Co by było gdyby pies sie zgubił ze zgubionym nr telefonu? Wypadki chodzą po ludziach:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karilka']Imienia nie podaje. Podaje adres i telefon.
Adres na wypadek, gdyby pies zgubił sie gdzieś blisko i znalazła go jakaś babcia nie posiadająca telefonu;).
No i np. ostatnio zgubiłam telefon komórkowy (:placz:)... Co by było gdyby pies sie zgubił ze zgubionym nr telefonu? Wypadki chodzą po ludziach:shake:[/quote]

teraz nawet babcie maja komorki - ba nawet 10latek:eviltong: ja nie chcialabym, ze moj pies swiecil moim adresem, natomiast na adresowce mam dwa numery - domowy i komorkowy, gdybym nie miala domowego podalabym dwie komorki - zawsze ktos w rodzinie jeszcze ma telefon oprocz mnie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Natali@']A my zamierzamy kupić taki identyfikator:
[URL="http://allegro.pl/item479289673_identyfikator_dla_psa_kota_zimowa_promocja.html"]IDENTYFIKATOR dla PSA, KOTA, ZIMOWA PROMOCJA (479289673) - Aukcje internetowe Allegro[/URL]
Konkretniej złota kostka, ale z innym napisem.
To będzie nasz pierwszy identyfikator :)[/quote]
[B][I]mam taki...myślałam, że on będzie metalowy a to plastik...troszkę się rozczarowałam...ogólnie już jeden jest zgubiony...[/I][/B]
[B][I]Mam też łapkę, którą wstawiła Psiulka i na nią narzekać nie mogę :p mam już ją ponad rok i przeżyła bardzo dużo :p[/I][/B]
[B][I]czy ktoś może jeszcze jakieś w miarę tanie metalowe identyfikatory polecić?[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rinuś'][B][I]mam taki...myślałam, że on będzie metalowy a to plastik...troszkę się rozczarowałam...ogólnie już jeden jest zgubiony...[/I][/B][/quote]

za taka cene nie moze byc metalowy:eviltong:

[quote name='Rinuś'][B][I]czy ktoś może jeszcze jakieś w miarę tanie metalowe identyfikatory polecić?[/I][/B][/quote]

dalam na poprzedniej stronie adres do aukcji - metalowy tani, ja jestem zadowolona, bo dlugim czasie nadal czytelny, aczkolwiek troche zabrudzony, ale jak sie chce miec kolorowe to juz trzeba wiecej zaplacic:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']za taka cene nie moze byc metalowy:eviltong:

[B][I] Łudziłam się, że to może była jakaś promocja :evil_lol:[/I][/B]


dalam na poprzedniej stronie adres do aukcji - metalowy tani, ja jestem zadowolona, bo dlugim czasie nadal czytelny, aczkolwiek troche zabrudzony, ale jak sie chce miec kolorowe to juz trzeba wiecej zaplacic:eviltong:[/quote]
[B][I] ee to chyba też kiedyś miałam z tej aukcji kosteczkę,fajne są :p[/I][/B]
[B][I]dla mnie lepiej jak dzwoni przy obroży,przynajmniej słyszę gdzie pies się znajduje :eviltong:[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='katik']ja niedawno kupiłam taki identyfikator
[URL="http://www.allegro.pl/item488148518_metalowy_identyfikator_dla_psa_lub_kota_gwiazdka.html"]Metalowy identyfikator dla psa lub kota - gwiazdka (488148518) - Aukcje internetowe Allegro[/URL][/quote]
Moje trzy psy mają, cóż mogę powiedzieć po 2miechach dość mocno napisy starte.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...