Jump to content
Dogomania

HODOWLA


Equus

Recommended Posts

[quote name='Sonya-Nero'][COLOR=#ffff99][COLOR=#000000][COLOR=#000000][B]Gośka[/B][/COLOR]
[COLOR=#000000]Ja podawałam Artroflex każdemu szczenięciu. Żadne z nich nie przerosło swojego limitu wzrostowego. [/COLOR][COLOR=#000000]
Tak więc myślę, ze kolejne toyki czy średniaki będą wychowywane na domowym, naturalnym jedzeniu, bez przesadnego futrowania witaminami i minerałami.[/COLOR][COLOR=#000000][COLOR=#000000][/COLOR]
[/COLOR][/COLOR][/COLOR][/quote]

W takim razie odetchnęłam z ulgą że to nie ja jestem winna, tylko natura tak zadecydowała:p
Bilu jak był mały dostawał i sztuczne witaminy i naturalne jedzenie - jajka, ser biały, surowe mięso, jogurty itp. A już Mafina np nie dostawała żadnych sztucznych witamin tylko suche i naturalne jedzenie. Dlatego czytając posty doszłam do wniosku że może faktycznie przedobrzyłam.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 230
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote]Mnie nurtuje jeszcze jedno pytanie, dlaczego wiedząc, ze Kimi ma L-C-P zdecydowałaś się na szczeniaka „dla sportu” po tej samej matce i po reproduktorze z wynikiem rzepek 0/1, kiedy wiadomo, że L-C-P lubi iść w parze z rzepkami [/quote]

Wiesz to było trochę na zasadzie: What's life without a little risk.
Poczytałam trochę o LCP i nie jest to tylko przypadłość pudli ale też innych miniaturowych ras. Założyłam ,że to się może po prostu zdarzyć w każdej hodowli miniaturowych psów. Oczywiście Polak po szkodzie.... mogłam zażądać dowodu badań rzepek (o sprawdzaniu bioder nie wpadło mi nawet do głowy, gdyby to był duży pudel to jak najbardziej). Hodowczyni zapewniała że matka ma rzepki 0/0 a właściciele reproduktora, że też ma 0/0 (potem dopiero dowiedziałam sie, że jest 0/1). Z rzepkami się nam udało bo są w bardzo dobrej formie, nic się nie rusza, nie wypada (mamy 0/0). Problemem jest dysplazja, która nie wiem skąd się przypałętała. Paru niezależnych wetów stwierdziło, że bolesność jest w stawie biodrowym a nie w kolanowym. Podobno matka jak i rodzeństwo Jożina mieli już robione RTG i wyszły biodra czyste. Muszę poprosić o przesłanie tych zdjęć i ekspertyzy weta. Co prawda nasz rehabilitant stwierdził, że u psów, którym szybko rosną kości długie powszechne jest, że ścięgna nie nadążają z wzrostem kośćca co moze powodować luz w stawach. A Jożin w bardzo krótkim czasie dorobił się szczudeł. Oczywiście w ten sposób nie można wytłumaczyć do końca jego stanu zwłaszcza, że anatomicznie to panewki są za płytkie a główki są OK. Szybki wzrost mógł jedynie spotęgować dolegliwości ale jej nie wywołał przecież. Gdzieś te problemy kostno-stawowe w jego linii krążą, także skoro niemożliwością jest ich namierzenie to trzeba zrezygnować z rozmnażania, mimo, że suka daje fajne, temperamentne potomstwo. Przynajmniej ja bym tak zrobiła. Chciałam mieć szczeniaka po Jożinku ale cóż zdrowie jest najważniejsze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sonya-Nero'][COLOR=#ffff99][COLOR=#000000]
[COLOR=#000000]Mnie nurtuje jeszcze jedno pytanie, dlaczego wiedząc, ze Kimi ma L-C-P zdecydowałaś się na szczeniaka „dla sportu” po tej samej matce i po reproduktorze z wynikiem rzepek 0/1, kiedy wiadomo, że L-C-P lubi iść w parze z rzepkami :roll:[/COLOR]

[COLOR=#000000][COLOR=#000000][/COLOR]
[/COLOR][/COLOR][/COLOR][/quote]
Ale Jozinek nie ma problemu z rzepkami, tylko z biodrami. A to nijak sie ma do L-C-P, ktore, tak jak napisala Anulka, moglo sie przydarzyc (zwlaszcza jak Tucholska se kupuje psa do sportu:angryy:). Uznalysmy, ze pecha mialam ja, wiecej nie bedzie, a tu prosze-siurpryza.

Wiesz co Ania, ja mysle, ze to niezdrowa eliminacja konkurencji agilitowej.....Czesi sie boja ze bedziemy lepsi od nich i wciskaja nam wadliwe egzemplarze:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Wiesz co Ania, ja mysle, ze to niezdrowa eliminacja konkurencji agilitowej.....Czesi sie boja ze bedziemy lepsi od nich i wciskaja nam wadliwe egzemplarze[/QUOTE]

A nie wiesz, że takie połamańce są właśnie najlepsze. :cool3: Taka połamana Oxa wróciła do gry i od razu Mistrzostwo zdobyła. Sprawni inaczej jeszcze pokażą na co ich stać. :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Witajcie
od dłuższego już czasu nurtuje mnie pytanie jak i kiedy uczy się w hodowli szczeniaczki "stania":roll:
Kiedy zaczyna się pierwszy trening. Jak szczenię ma ile tygodni/miesięcy. Jak w praktyce wygląda taka nauka? Jakieś nagrody stosujecie? Jak często na dzień uczycie? ile trwa "pojedyncza nauka". Kiedy szczenię zaczyna łapać? Ile sekund "winno" na początek "wytrzymać"

Jednym słowem "przepis na naukę" może ktoś zdradzi?

Link to comment
Share on other sites

Ja gdzieś od czwartego tygodnia przeczesuję szczeniaki,ustawiam,zaglądam w zęby,dotykam pod ogonkiem,trwa to chwilkę,a szczeniak przyzwyczaja się
do wszystkiego z czym w przyszłości będzie miał do czynienia na wystawie.

Dla Figlia nagrodą było postawienie na podłodze,co by mógł już szaleć :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Czarnuchów trochę jest - lista hodowli jest na [url]www.klubpudla.pl[/url] lub [url=http://www.klubpudla.republika.pl]SERWIS PUDEL PL[/url] - sama przepatrz, bo niektóre hodowle są w rękach forumowiczów :razz:
Z tego co wiem właśnie właśnie sa lub mają być średniaczki czarne - trzymam za nie kciuki :multi::multi::multi:.

Link to comment
Share on other sites

Witajcie

tak sobie podczytuję dział hodowla i normalnie mi się gwiazdeczki przed oczami pokazują od nadmiaru informacji:evil_lol:
Chciałam wejść na stronę ZK w Łodzi, ale strona w przebudowie:roll:
więc wróciłam do dogo:evil_lol:
CZy "proces";) hodowlany wygląda następująco?

1 umowa o krycie z właścicielem psa
2 zakup karty krycia (jednej czy dwóch? dla obu "zainteresowanych")
3 krycie ( w domu psa. Czy normą jest 1 krycie, czy dwa? czy to zależy jak się umawiasz z właścicielem psa?)
4 poinformowanie ZK o kryciu (odniesienie karty krycia)
5 ciąża
6 poród
7 poinformowanie ZK o narodzinach szczeniąt
8 rozliczenie z właścicielem psa
9 tatułowanie szczeniąt
10 przegląd miotu (zakup karty miotu - jednej? czy każdej dla każdego szczeniaczka)
11 zakup metryczek
12 szczepienie w wieku 6 tyg

CZy ktoś mi uporządkuje / uzupełni te moje wypociny:oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Oleniek']Witajcie

tak sobie podczytuję dział hodowla i normalnie mi się gwiazdeczki przed oczami pokazują od nadmiaru informacji:evil_lol:
Chciałam wejść na stronę ZK w Łodzi, ale strona w przebudowie:roll:
więc wróciłam do dogo:evil_lol:
CZy "proces";) hodowlany wygląda następująco?

1 umowa o krycie z właścicielem psa
2 zakup karty krycia (jednej czy dwóch? dla obu "zainteresowanych")
3 krycie ( w domu psa. Czy normą jest 1 krycie, czy dwa? czy to zależy jak się umawiasz z właścicielem psa?)
4 poinformowanie ZK o kryciu (odniesienie karty krycia)
5 ciąża
6 poród
7 poinformowanie ZK o narodzinach szczeniąt
8 rozliczenie z właścicielem psa
9 tatułowanie szczeniąt
10 przegląd miotu (zakup karty miotu - jednej? czy każdej dla każdego szczeniaczka)
11 zakup metryczek
12 szczepienie w wieku 6 tyg

CZy ktoś mi uporządkuje / uzupełni te moje wypociny:oops:[/quote]

Chyba zapomnieli o najważniejszym - zdobyciu kwalifikacji przez sukę ;) i że reproduktor ma być "czynny" - tzn. ma mieć opłacone składki (co z kolei nie dotyczy reproduktorów zza granicy)
Następnie - przydomek hodowlany na który czeka sie obecnie długo bo nawet 6 msc (zanim zweryfikują w Brukseli to trochę potrwa)


Natomiast to co napisałaś:
1 umowa o krycie z właścicielem psa - to przed kryciem żeby potem nie było pretensji i roszczeń, umawiasz się co do formy płatności - z góry za odliczoną kwotę (ewentualnie jak będzie z płatnością jak będzie puste krycie), umówiona kwota za każde urodzone szczenię (w momencie narodzin albo w uzgodnionym wieku np 7 tyg) , albo średnia wartość uwzględniając "pełny" miot tzn 4 szczeniaki (1 szczeniak 1/4 średniej , za 2 maluchy 2/4, za 3 maluchy 3/4, od 4-rech wzwyż średnia wartość 1 malucha) .

2 zakup karty krycia (jednej czy dwóch? dla obu "zainteresowanych") - lepiej przed kryciem aby spisać umowę- jest to tez zabezpieczenie dla reproduktora

3 krycie ( w domu psa. Czy normą jest 1 krycie, czy dwa? czy to zależy jak się umawiasz z właścicielem psa?) - krycie jak sie umówisz, raczej w domu u psa, czasem właściciel przyjeżdża za zwrot kosztów podróży lub jak się umówicie

4 poinformowanie ZK o kryciu (odniesienie karty krycia) - zgodnie z regulamienm do 2-ch tygodni, w praktyce różnie :cool1:

5 ciąża .... - tego nie przeskoczysz :eviltong:

6 poród - tego tez nie :p

7 poinformowanie ZK o narodzinach szczeniąt - zgłaszasz miot zgodnie z regulaminem w przeciągu 2-ch tygodni wykupując kartę miotu, wpisując imiona i pobierając nr tatuażu do kierownika sekcji,. W praktyce ludzie zgłaszają 6-7 tyg maluchy co jest powiedzmy bardzo uciążliwe, szczególnie jak przegląd jest w terenie i trzeba się tłuc do hodowcy kilkadziesiąt kilometrów po gruntowych drogach :shake:

8 rozliczenie z właścicielem psa - zgodnie z pnkt 1

9 tatuowanie szczeniąt - przed przeglądem w wieku 6 tyg zgodnie z nr wydanymi przez ZK

10 przegląd miotu (zakup karty miotu - jednej? czy każdej dla każdego szczeniaczka) - patrz pnkt 7 , karta miotu odnosi sie do całego miotu. Na przegląd sie umawiasz z kierownikiem sekcji po zatatuowaniu i zaszczepieniu maluchów w wieku nie wcześniej niż 6 tyg

11 zakup metryczek - zapłacić za metryki możesz razem z kartą miotu, aby nie biegać co chwilę do ZK - a odebrać je możesz dopiero po złożeniu kompletu dokumentów czyli karty tatuaży, karty miotu, protokołu przeglądu miotu (to akurat składa komisja) i musisz się liczyć ze ktoś to musi napisać, sprawdzić, podpisać - a więc ja polecam zawsze wykupić metryki wcześniej a przegląd zrobić jak najpóźnej - wtedy po prostu więcej widać - niektóre błędy czy jakieś cechy sa bardziej widoczne u 7-mio czy 8-mio tyg maluchów niż u 6-cio . Przeglądy 5 - cio tyg, uważam ze sa wogule nie do przyjęcia, co niestety się zdarza :shake: .

12 szczepienie w wieku 6 tyg, drugie w wieku 8 tyg

Mam nadzieję że nie namieszałam

Link to comment
Share on other sites

Aneto
dziękuję za wyczerpującą odpowiedź
przeczytałam, zawiesił mi się mózg, muszę go ponownie odpalić:lol:
Jak odpalę i przetrawię to się odezwę:evil_lol:

Iraka i Ania - dziękuję również
płacenie z góry to chyba tylko przy kryciach za granicą?

A propos przydomka
Czekamy już od początku listopada. Czyli niemal 4 miesiące:cool1: a najgorzej że ....w międzyczasie przestały mi się podobać moje przydomki:placz: 2 lata "wymyślane" Częśc odpadała bo już takie były, część wymyślał mąż:p
A teraz, czekając, mam stres, że mi "przypadnie" ten przydomek, który mi się przestał zupełnie podobać:cool1:

Link to comment
Share on other sites

No to przetrawiłam i pojawiły mi się nowe pytania:diabloti:

Filozoficznie już "Wiem że nic nie wiem":diabloti:

więc
poprawiona lista
[I][COLOR=black][FONT=Verdana]1. [/FONT][/COLOR][/I][I][COLOR=black][FONT=Verdana]Zdobycie uprawnień hodowlanych ( minimum 3 wystawy w odpowiednim okresie czasowym : 1 Międzynarodowa, ([B]ok. 100-120 zł)[/B] i 2 Krajowe (2*ok. [B]75zł[/B])[/FONT][/COLOR][/I]
[I][COLOR=black][FONT=Verdana]2. [/FONT][/COLOR][/I][I][COLOR=black][FONT=Verdana]Wystąpienie o przyznanie przydomka hodowlanego FCI (przygotowanie wniosku [B]5 zł[/B] , przydomek [B]65zł[/B])[/FONT][/COLOR][/I]
[I][COLOR=black][FONT=Verdana]3. [/FONT][/COLOR][/I][I][COLOR=black][FONT=Verdana]Sprawdzenie czy reproduktor jest czynny [/FONT][/COLOR][/I][I][COLOR=black][FONT=Verdana]" - tzn. czy ma opłacone składki[/FONT][/COLOR][/I][COLOR=black][FONT=Verdana] [/FONT][/COLOR][COLOR=red][FONT=Verdana]Jak to się sprawdza?[/FONT][/COLOR][I][COLOR=black][FONT=Verdana][/FONT][/COLOR][/I]
[I][COLOR=black][FONT=Verdana]4. [/FONT][/COLOR][/I][I][COLOR=black][FONT=Verdana]zakup karty krycia [/FONT][/COLOR][/I][I][COLOR=red][FONT=Verdana]1 czy 2 i [U]za ile[/U]?[/FONT][/COLOR][/I][I][COLOR=black][FONT=Verdana] [/FONT][/COLOR][/I][COLOR=red][FONT=Verdana]jest to tez zabezpieczenie dla reproduktora – dlaczego? czy jest to załącznik do umowy? na ile wcześniej przed cieczką podpisuje się taką umowę? A jak suce spóxni się cieczka i właściciel psa wyjedzie na wakacje? :roll:[/FONT][/COLOR]
[I][COLOR=black][FONT=Verdana]5. [/FONT][/COLOR][/I][I][COLOR=black][FONT=Verdana]umowa o krycie z właścicielem psa z zapisem formy płatności[/FONT][/COLOR][/I]
[I][COLOR=black][FONT=Verdana]a. [/FONT][/COLOR][/I][COLOR=black][FONT=Verdana]z góry za odliczoną kwotę [COLOR=red]np 2000zł?[/COLOR] (uzgodnić co będzie z płatnością jak będzie puste krycie [/FONT][/COLOR][COLOR=red][FONT=Verdana]a jakie są warianty[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Verdana]), [/FONT][/COLOR]
[I][COLOR=red][FONT=Verdana]b. [/FONT][/COLOR][/I][COLOR=black][FONT=Verdana]umówioną kwotę za każde urodzone szczenię (w momencie narodzin albo w uzgodnionym wieku np 7 tyg) [/FONT][/COLOR][COLOR=red][FONT=Verdana]Czyli NA PRZYKŁAD. za 1 szczenię 500zł zatem jak będzie 5 = 2500zł [/FONT][/COLOR]
[I][COLOR=red][FONT=Verdana]c. [/FONT][/COLOR][/I][COLOR=black][FONT=Verdana]średnią wartość uwzględniając "pełny" miot tzn 4 szczeniaki (1 szczeniak 1/4 średniej ([/FONT][/COLOR][COLOR=red][FONT=Verdana]CZYLI ¼ WARTOŚCI TEGO JEDNEGO W MIOCIE SZCZENIAKA? A jak chcę go sobie zostawić to jak go „wycenić”[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Verdana], za 2 maluchy 2/4, za 3 maluchy 3/4, od 4-rech wzwyż średnia wartość 1 malucha, [/FONT][/COLOR][COLOR=red][FONT=Verdana]czyli np. jest 6 szczeniąt. Sprzedane np. za 3000, 2500, 2000, 1500, 1000, 500 – wadliwe [/FONT][/COLOR][COLOR=red][FONT=Wingdings][FONT=Wingdings]à[/FONT][/FONT][/COLOR][COLOR=red][FONT=Verdana] średnio 1750?)[/FONT][/COLOR]
[I][COLOR=black][FONT=Verdana]6. [/FONT][/COLOR][/I][I][COLOR=black][FONT=Verdana]krycie zwykle w domu psa. [/FONT][/COLOR][/I]
[I][COLOR=black][FONT=Verdana]7. [/FONT][/COLOR][/I][I][COLOR=black][FONT=Verdana]poinformowanie ZK o kryciu (odniesienie karty krycia) do 2 tygodni. [/FONT][/COLOR][/I][I][COLOR=red][FONT=Verdana]Czytałam że czasem strony czekają aż ciąża będzie pewna[/FONT][/COLOR][/I][I][COLOR=black][FONT=Verdana][/FONT][/COLOR][/I]
[I][COLOR=black][FONT=Verdana]8. [/FONT][/COLOR][/I][I][COLOR=black][FONT=Verdana]ciąża – [/FONT][/COLOR][/I][I][COLOR=red][FONT=Verdana]czy USG to obowiązek[/FONT][/COLOR][/I][I][COLOR=black][FONT=Verdana][/FONT][/COLOR][/I]
[I][COLOR=black][FONT=Verdana]9. [/FONT][/COLOR][/I][I][COLOR=black][FONT=Verdana]poród - [COLOR=red]rodzinny:evil_lol: w domu, czy w klinice:megagrin:? z asystą weta? czy jakiejś położnej?:D[/COLOR][/FONT][/COLOR][/I]
[I][COLOR=black][FONT=Verdana]10. [/FONT][/COLOR][/I][I][COLOR=black][FONT=Verdana]zgłoszenie do ZK miotu w ciągu 2 tyg, [/FONT][/COLOR][/I]
[I][COLOR=black][FONT=Verdana]a. wykupienie karty miotu [COLOR=red](ile to kosztuje?), [/COLOR][/FONT][/COLOR][/I]
[I][COLOR=black][FONT=Verdana]b. wpisując imiona ([/FONT][/COLOR][/I][I][COLOR=red][FONT=Verdana]na miejscu[/FONT][/COLOR][/I][I][COLOR=black][FONT=Verdana] :-o?) [/FONT][/COLOR][/I]
[I][COLOR=black][FONT=Verdana]c. [/FONT][/COLOR][/I][I][COLOR=black][FONT=Verdana]pobierając nr tatuażu od kierownika sekcji[I] ([/I][/FONT][/COLOR][/I][I][COLOR=red][FONT=Verdana]dla każdego szczenięcia inny? Ile to kosztuje, czy to ta karta tatuaży?[/FONT][/COLOR][/I][I][COLOR=black][FONT=Verdana])[/FONT][/COLOR][/I]
[I][COLOR=black][FONT=Verdana]d. zakupić metryki ([COLOR=red]po jednym dla szczenięcia - to woem ale się upewnię:lol:[/COLOR][/FONT][/COLOR][/I]
[I][COLOR=black][FONT=Verdana]11. [/FONT][/COLOR][/I][I][COLOR=black][FONT=Verdana]rozliczenie z właścicielem psa zgodnie z umową[/FONT][/COLOR][/I]
[I][COLOR=black][FONT=Verdana]12. [/FONT][/COLOR][/I][I][COLOR=black][FONT=Verdana]tatułowanie szczeniąt w wieku 6 tyg [/FONT][/COLOR][/I][I][COLOR=red][FONT=Verdana](koszt?, w domu czy w ZK?)[/FONT][/COLOR][/I][I][COLOR=black][FONT=Verdana][/FONT][/COLOR][/I]
[I][COLOR=black][FONT=Verdana]13. [/FONT][/COLOR][/I][I][COLOR=black][FONT=Verdana]pierwsze szczepienie [/FONT][/COLOR][/I][I][COLOR=red][FONT=Verdana](na co? idzie się z maluchami do weta, czy zamawia się go do domu? ile to kosztuje)[/FONT][/COLOR][/I][I][COLOR=black][FONT=Verdana][/FONT][/COLOR][/I]
[I][COLOR=black][FONT=Verdana]14. [/FONT][/COLOR][/I][I][COLOR=black][FONT=Verdana]przegląd miotu ([COLOR=red]po umówieniu się z kierownikiem sekcji nie wcześniej niż w wieku 6 tyg najlepiej ok. 8 tyg[/COLOR][/FONT][/COLOR][/I]
[I][COLOR=black][FONT=Verdana]15. [/FONT][/COLOR][/I][I][COLOR=black][FONT=Verdana]Złożenie do ZK kompletu dokumentów[/FONT][/COLOR][/I]
[I][COLOR=black][FONT=Verdana]a. [/FONT][/COLOR][/I][COLOR=black][FONT=Verdana]karty tatuaży [/FONT][/COLOR][COLOR=red][FONT=Verdana]( to te pobrane w punkcie 10c?)[/FONT][/COLOR][I][COLOR=black][FONT=Verdana][/FONT][/COLOR][/I]
[I][FONT=Verdana]b. [/FONT][/I][FONT=Verdana]karty miotu[/FONT]
[I][FONT=Verdana]c. [/FONT][/I][FONT=Verdana]protokołu przeglądu miotu - [COLOR=red]jak rozumiem to za mnie robi ktoś inny[/COLOR][/FONT]
[I][COLOR=black][FONT=Verdana]16. [/FONT][/COLOR][/I][I][COLOR=black][FONT=Verdana]drugie szczepienie [COLOR=red]na co?[/COLOR][/FONT][/COLOR][/I]
[I][COLOR=black][FONT=Verdana]17. [/FONT][/COLOR][/I][I][COLOR=black][FONT=Verdana]Wylot ptasząt z gniazdka (róznie:grins: )[/FONT][/COLOR][/I]
[I][COLOR=black][FONT=Verdana][/FONT][/COLOR][/I]
[I][COLOR=black][FONT=Verdana]Czy jeszcze o czymś zapomniałam?[/FONT][/COLOR][/I]
[I][COLOR=black][FONT=Verdana]

[/FONT][/COLOR][/I]

Link to comment
Share on other sites

"Filozoficznie już "Wiem że nic nie wiem":diabloti:"
Normalne :razz:

więc:

poprawiona lista
[I][COLOR=black][FONT=Verdana]1.z głowy[/FONT][/COLOR][/I]
[I][COLOR=black][FONT=Verdana]2. [/FONT][/COLOR][/I][I][COLOR=black][FONT=Verdana]z gowy[/FONT][/COLOR][/I]
[I][COLOR=black][FONT=Verdana]3. [/FONT][/COLOR][/I][I][COLOR=black][FONT=Verdana]Sprawdzenie czy reproduktor jest czynny [/FONT][/COLOR][/I][I][COLOR=black][FONT=Verdana]" - tzn. czy ma opłacone składki[/FONT][/COLOR][/I][COLOR=red][FONT=Verdana]Jak to się sprawdza?[/FONT][/COLOR] - mozna np, zadzwonić do ZK czy jest na liście, Jak pies jest wytawiany to własciciel musi mieć zapłacone składki ;)
[I][COLOR=black][FONT=Verdana]4. [/FONT][/COLOR][/I][I][COLOR=black][FONT=Verdana]zakup karty krycia [/FONT][/COLOR][/I][I][COLOR=red][FONT=Verdana]1 czy 2 i [U]za ile[/U]?[/FONT][/COLOR][/I][COLOR=red][FONT=Verdana]jest to tez zabezpieczenie dla reproduktora – dlaczego? czy jest to załącznik do umowy? na ile wcześniej przed cieczką podpisuje się taką umowę? A jak suce spóxni się cieczka i właściciel psa wyjedzie na wakacje? :roll:[/FONT][/COLOR] - Kartę krycia wykupujesz przed kryciem, bierzesz ze sobą i wypełniasz dopiero jak jesteś z sunią u psa, karta krycia ma 2 identyczne połówki - dla własciciela suki i psa. Natomiast wcześniej lepiej skontaktować sie i dogadać telefonicznie warunki umowy.
[I][COLOR=black][FONT=Verdana]5. [/FONT][/COLOR][/I][I][COLOR=black][FONT=Verdana]umowa o krycie z właścicielem psa z zapisem formy płatności[/FONT][/COLOR][/I]
[I][COLOR=black][FONT=Verdana]a. [/FONT][/COLOR][/I][COLOR=black][FONT=Verdana]z góry za odliczoną kwotę [COLOR=red]np 2000zł?[/COLOR] (uzgodnić co będzie z płatnością jak będzie puste krycie [/FONT][/COLOR][COLOR=red][FONT=Verdana]a jakie są warianty[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Verdana]), - uzgodniona kwota z góry zależy od osób zaintesresowanych, warianty to np. drugie krycie bez dopłat.[/FONT][/COLOR]
[I][COLOR=red][FONT=Verdana]b. [/FONT][/COLOR][/I][COLOR=black][FONT=Verdana]umówioną kwotę za każde urodzone szczenię (w momencie narodzin albo w uzgodnionym wieku np 7 tyg) [/FONT][/COLOR][COLOR=red][FONT=Verdana]Czyli NA PRZYKŁAD. za 1 szczenię 500zł zatem jak będzie 5 = 2500zł - [/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Verdana]zgadza się.[/FONT][/COLOR]
[I][COLOR=red][FONT=Verdana]c. [/FONT][/COLOR][/I][COLOR=black][FONT=Verdana]średnią wartość uwzględniając "pełny" miot tzn 4 szczeniaki (1 szczeniak 1/4 średniej ([/FONT][/COLOR][COLOR=red][FONT=Verdana]CZYLI ¼ WARTOŚCI TEGO JEDNEGO W MIOCIE SZCZENIAKA? A jak chcę go sobie zostawić to jak go „wycenić”[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Verdana], za 2 maluchy 2/4, za 3 maluchy 3/4, od 4-rech wzwyż średnia wartość 1 malucha, [/FONT][/COLOR][COLOR=red][FONT=Verdana]czyli np. jest 6 szczeniąt. Sprzedane np. za 3000, 2500, 2000, 1500, 1000, 500 – wadliwe [/FONT][/COLOR][COLOR=red][FONT=Wingdings][FONT=Wingdings]à[/FONT][/FONT][/COLOR][COLOR=red][FONT=Verdana] średnio 1750?) [/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Verdana]- zgadza się, tak było w 2-gim miocie Queenie , w pełnowartosciowe i 1 pet, na szczęście właścicielki reproduktora wiedziały co to znaczy mieć młode :lol:. Jak masz 1 małe i zostawiasz go to już zależy od wł. reproduktora, wiele osbó nawet rezygnuje wtedy z pieniędzy, ale sa tacy co każą sobie płacić. Znowu kwestia do dogadania.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][I](...)[/I][/FONT][/COLOR][I][COLOR=black][FONT=Verdana][/FONT][/COLOR][/I]
[I][COLOR=black][FONT=Verdana]7. [/FONT][/COLOR][/I][I][COLOR=black][FONT=Verdana]poinformowanie ZK o kryciu (odniesienie karty krycia) do 2 tygodni. [/FONT][/COLOR][/I][I][COLOR=red][FONT=Verdana]Czytałam że czasem strony czekają aż ciąża będzie pewna [/FONT][/COLOR][/I][I][COLOR=black][FONT=Verdana] - [/FONT][/COLOR][/I][COLOR=black][FONT=Verdana]takie [/FONT][/COLOR]praktyki też są ...
[I][COLOR=black][FONT=Verdana]8. [/FONT][/COLOR][/I][I][COLOR=black][FONT=Verdana]ciąża – [/FONT][/COLOR][/I][I][COLOR=red][FONT=Verdana]czy USG to obowiązek[/FONT][/COLOR][/I] [COLOR=black][FONT=Verdana]- nie. Są przyszłe mamusie które nie tolerują [/FONT][/COLOR]weterynarzy więc po co je narażać na stres ? Są tacy co co chwile gonią, a USG jest też zawodne :shake: Ostatnio wg. badania miało być u Sonya Nero 3 a jest 6-ka :evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol:[COLOR=black][FONT=Verdana][/FONT][/COLOR][I][COLOR=black][FONT=Verdana]9. [/FONT][/COLOR][/I][I][COLOR=black][FONT=Verdana]poród - [COLOR=red]rodzinny:evil_lol: w domu, czy w klinice:megagrin:? z asystą weta? czy jakiejś położnej?:D[/COLOR][/FONT][/COLOR][/I] [COLOR=black][FONT=Verdana]- Jak najbardziej rodzinny i nie stresujący. Oczywiście jak ma się zaufaną b. dobrze znaną [/FONT][/COLOR]suni doświadczoną osobę to jest lepiej , i zawsze tel do wetrynarza, komplikacje się zdarzają ...
[I][COLOR=black][FONT=Verdana]10. [/FONT][/COLOR][/I][I][COLOR=black][FONT=Verdana]zgłoszenie do ZK miotu w ciągu 2 tyg, [/FONT][/COLOR][/I]
[I][COLOR=black][FONT=Verdana]a. wykupienie karty miotu [COLOR=red](ile to kosztuje?), [/COLOR][/FONT][/COLOR][/I]- chyba 36 zł
[I][COLOR=black][FONT=Verdana]b. wpisując imiona ([/FONT][/COLOR][/I][I][COLOR=red][FONT=Verdana]na miejscu[/FONT][/COLOR][/I][I][COLOR=black][FONT=Verdana] :-o?) - [/FONT][/COLOR][/I][COLOR=black][FONT=Verdana]imiona wymyśla[/FONT][/COLOR]sz w domu ;)
[I][COLOR=black][FONT=Verdana]c. [/FONT][/COLOR][/I][I][COLOR=black][FONT=Verdana]pobierając nr tatuażu od kierownika sekcji[I] ([/I][/FONT][/COLOR][/I][I][COLOR=red][FONT=Verdana]dla każdego szczenięcia inny? Ile to kosztuje, czy to ta karta tatuaży?[/FONT][/COLOR][/I][I][COLOR=black][FONT=Verdana]) - [/FONT][/COLOR][/I][COLOR=black][FONT=Verdana]tatuaż[/FONT][/COLOR] jest indywidualnym nr więc musi być inny - są to kolejne nr. wg. książki tatuaży, wpisujesz je w karcie miotu i karcie tatuaży. Kosztuje cię tylko zakup karty tatuaż (u nas 50 gr) i opłacenie weterynarza.
[I][COLOR=black][FONT=Verdana]d. zakupić metryki ([COLOR=red]po jednym dla szczenięcia - to woem ale się upewnię:lol:[/COLOR][/FONT][/COLOR][/I] zgadza się
[I][COLOR=black][FONT=Verdana]11.(...)[/FONT][/COLOR][/I]
[I][COLOR=black][FONT=Verdana]12. [/FONT][/COLOR][/I][I][COLOR=black][FONT=Verdana]tatułowanie szczeniąt w wieku 6 tyg [/FONT][/COLOR][/I][I][COLOR=red][FONT=Verdana](koszt?, w domu czy w ZK?)[/FONT][/COLOR][/I] - musisz się dowiedzieć jak jest u ciebie, koszt od 10-50 zł od malucha, zależy czy piórkiem, czy tatuownicą, czy w lecznicy,czy w domu, czy wykonują to w oddziale ZK.
[I][COLOR=black][FONT=Verdana]13. [/FONT][/COLOR][/I][I][COLOR=black][FONT=Verdana]pierwsze szczepienie [/FONT][/COLOR][/I][I][COLOR=red][FONT=Verdana](na co? idzie się z maluchami do weta, czy zamawia się go do domu? ile to kosztuje)[/FONT][/COLOR][/I] [COLOR=black][FONT=Verdana][I]- [/I]ja szczepię w 6-tym tyg, gdzie - umawiasz się z wetem[/FONT][/COLOR]
[I][COLOR=black][FONT=Verdana]14. (...)[/FONT][/COLOR][/I]
[I][COLOR=black][FONT=Verdana]15. [/FONT][/COLOR][/I][I][COLOR=black][FONT=Verdana]Złożenie do ZK kompletu dokumentów[/FONT][/COLOR][/I]
[I][COLOR=black][FONT=Verdana]a. [/FONT][/COLOR][/I][COLOR=black][FONT=Verdana]karty tatuaży [/FONT][/COLOR][COLOR=red][FONT=Verdana]( to te pobrane w punkcie 10c?)[/FONT][/COLOR] - [COLOR=black][FONT=Verdana]tak[/FONT][/COLOR]
[I][FONT=Verdana]b. [/FONT][/I][FONT=Verdana]karty miotu[/FONT]
[I][FONT=Verdana]c. [/FONT][/I][FONT=Verdana]protokołu przeglądu miotu - [COLOR=red]jak rozumiem to za mnie robi ktoś inny[/COLOR]- to robi komisja[/FONT]
[I][COLOR=black][FONT=Verdana]16. [/FONT][/COLOR][/I][I][COLOR=black][FONT=Verdana]drugie szczepienie [COLOR=red]na co?[/COLOR][/FONT][/COLOR][/I] - nosówka i parvo
[I][COLOR=black][FONT=Verdana]17. [/FONT][/COLOR][/I][I][COLOR=black][FONT=Verdana]Wylot ptasząt z gniazdka (róznie:grins: )[/FONT][/COLOR][/I]

[I][COLOR=black][FONT=Verdana]Czy jeszcze o czymś zapomniałam?[/FONT][/COLOR][/I]
[I][COLOR=black][FONT=Verdana]

[/FONT][/COLOR][/I][COLOR=black][FONT=Verdana]:cool1:

A prawda jest taka, że robi sie to wszystko i nawet sie nie zauważa tych detali :eviltong:
[/FONT][/COLOR][I][COLOR=black][FONT=Verdana] [/FONT][/COLOR][/I]

Link to comment
Share on other sites

Ja tylko tak wtrącę trzy grosze. USG robi się nie po to żeby liczyć szczenięta, ale żeby stwierdzić ciążę. Żaden weterynarz, choćby nie wiem jak doświadczony nie policzy szczeniąt na USG. Jak ktoś jest uparty i bardzo chce znać liczbę szczeniąt powinien w drugim trymestrze ciąży wybrać się na rentgen, wtedy na 100% można stwierdzić liczbę szczeniąt licząc kręgosłupy.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki wielkie:loveu:

[QUOTE]
A prawda jest taka, że robi sie to wszystko i nawet sie nie zauważa tych detali
[/QUOTE]:diabloti: HA jak się to robi któryś raz.

Mnie na razie przerażała ta "papierkowa " robota. Choć jak widzę rzeczywiście źle to nie wygląda:roll:

jeszcze raz dziękuję

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa_17']jaka polecacie hodowle pudli miniaturowych bialych?

na wystawie w Rzeszowie spodobaly nam sie psy pani Urszuli Kowalczyk, ale jednak chcielibysmy bialego kudlacza ;)

bede wdzieczna za namiary i opinie na temat hodowlii[/quote]

Teraz się pojawiły jakieś białe w Toruniu (chociaż mi się wydawało że to czarne :roll: albo mają mieszane pochodzenie :roll:) , ogłoszenie masz na Klubie Pudla ([url]www.klubpudla.pl[/url]) w dziale hodowle / szczenieta.
Albo poszukiwanie przez reproduktory, namiary masz też w dziale hodowle / reproduktory

Link to comment
Share on other sites

My mamy potwierdzone USG, ale na razie jeszcze nie skaczemy do góry:lol:
mam kilka pytań do tych doświadczonych:
-kiedy mogę ostatni raz wykąpać Mafinę żeby nie zrobić jej krzywdy
-kiedy mogę wykąpać PO, bo przecież po porodzie sama dokładnie się nie wymyje, szczególnie nogi, ogon...
-kiedy ją odrobaczyć (była profilaktycznie na początku grudnia)
-czy dawać jej już jakieś witaminy? teraz jedzą głównie BARFa, a z suchego mają to co zawsze pro plana łososiowego dla szczeniąt, ale w związku z tym że zwiększyłam mięcho suche stoi w misce

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...