Jump to content
Dogomania

Najlepsza klatka


M&T

Recommended Posts

[quote name='Laima'][B]Unbelievable[/B], chodziło mi o kojec, nie o klatkę. W kojcu pewnie będzie legowisko (budka, żeby było przytulniej?), a może klatka, jeśli okaże się potrzebna. Muszę dopytać hodowcę, do czego są przyzwyczajane szczenięta przy matce.
Mieszkanie niestety małe i zagracone. Czy kojec (ok.) 50 x 50 cm wystarczy?[/quote]
mógłby być chyba trochę większy ale taki też będzie dobry ;)
ja bym kupiła klatkę legowisko- za budkę może robić klatka, ale budka za klatkę już nie ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 231
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Unbelievable']ja bym kupiła klatkę legowisko- za budkę może robić klatka, ale budka za klatkę już nie ;)[/quote]
Tak też sobie czasem myślę: z klatką w kojcu byłoby łatwiej, gdyby trzeba było zostawić starszego szczeniaka-gryzonia samego w domu...
Ale wobec tego jaka klatka dla cavaliera?... Chyba taka jak dla JRT, prawda? Klatka=legowisko, nic więcej, prawda? Pies (dorastający) musi swobodnie stać i obrócić się? Oj, ciasnota. :p

Unbelievable, dzięki za rady.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Laima']Tak też sobie czasem myślę: z klatką w kojcu byłoby łatwiej, gdyby trzeba było zostawić starszego szczeniaka-gryzonia samego w domu...
Ale wobec tego jaka klatka dla cavaliera?... Chyba taka jak dla JRT, prawda? Klatka=legowisko, nic więcej, prawda? Pies (dorastający) musi swobodnie stać i obrócić się? Oj, ciasnota. :p

Unbelievable, dzięki za rady.[/quote]
może być mniejsza- tak jak piszę, mój pies spędza w klatce nawet 10h i służy ona do tego, aby w niej zostawał- do niczego innego, stoi w garażu;) myślę że jest nawet trochę za duża, może być mniejsza o jeden rozmiar(ale nie wiem jaki to jest)- myślę że taka też będzie dobra dla cavica;)

Link to comment
Share on other sites

Tzn. - jak Twój pies zostaje sam w domu, to zostaje w klatce na 10 h? Dobrze to znosi?
Ja myślę o klatce (jeśli będzie trzeba) na max. 4 godziny i to u dorastającego szczenięcia. Dla maluszka poniżej pół roku wolałabym kojec. Nie wiem, czy dobrze myślę...

Czy u Was klatka służy np. do podróży?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Laima']Tzn. - jak Twój pies zostaje sam w domu, to zostaje w klatce na 10 h? Dobrze to znosi?
Ja myślę o klatce (jeśli będzie trzeba) na max. 4 godziny i to u dorastającego szczenięcia. Dla maluszka poniżej pół roku wolałabym kojec. Nie wiem, czy dobrze myślę...

Czy u Was klatka służy np. do podróży?[/quote]
dobrze, nie załatwia się, nie płacze, nie ma jakichś traumatycznych przeżyć ;)
nie wiem jaki jest sens kupowania kojca a później klatki :razz: jak się przyzwyczai maucha do klatki to będzie wszystko ok;)

nie, pies podróżuje w małym transporterze(za małym z kolei :diabloti:) w którym nawet wstać nie może- pies wyrósł za duży ;) a duża klatka się nie mieści ze wzystkimi gratami w bagażniku, chociaż raz braliśmy i dużą bo była możliwość- jednak duży samochód musi być, bo jest okrutnie ciężka i wielka
[quote name='Ania&Psy']mój ozik ma klatkę o takim samym rozmiarze :lol: w kłębie ma 52cm :D[/quote]
to mój ma salony:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania&Psy'][quote name='Unbelievable']jeżeli masz miejsce, fundusze klatka do przewozu nie jest ci potrzebna to najlepiej jak największa- ja dla psa 35cm w kłębe mam 75/50/60 (długość, szerokość, wysokość) i pies w tym bez żadnego problemu zostaje nawet 10 godzin ;)
[/quote]
mój ozik ma klatkę o takim samym rozmiarze :lol: w kłębie ma 52cm :D[/quote]
i dodaj jeszcze ze jest za duża i wolałbyś mniejszą :-D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

A my dzisiaj na rynku gdzie sprzedaja najrozniejsze rzeczy:diabloti: zakupilismy bardzo okazyjnie taka klatke

[IMG]http://images41.fotosik.pl/208/9842025dd04507fc.jpg[/IMG]

[IMG]http://images45.fotosik.pl/213/381e325968d30a3d.jpg[/IMG]

Stan idealny, a kosztowała jedyne 60zł :lol:


i teraz moje pytanie, klatka bedzie uzywana na treningach agility, ale takze na roznych wyjazdach, chce zeby pies sie do niej przyzwyczaił, czy mozna mu tam zrobic legowisko takie na codzień?

Do tej pory miał koszyk i tam koldre, mysle zeby ta koldre przelozyc do tej klatki, a koszyk dac do innego pokoju.

Stosuje ktos ta klatke jako codzienne legowisko??
Jak sie sprawdza?

Link to comment
Share on other sites

Ja w domu na stałe mam rozłożoną metalową klatkę dla drugiego psa, ale starsza suka korzysta z niej w okresie chłodniejszym, żeby się ogrzac :), może to i miało wpływ na korzystanie z klatki na wyjazdy a może i nie. Pies na zawodach zaczął mi się buntowac i robił scenki pt. : o nie, ja tu nie wejdę nie będę tu siedziec sama :evil_lol:, ale chyba głównie miało to znaczenie, że siedzie tam sama a ja całkowicie znikam, tak że mnie nie słyszy a co gorsza nie widzi (przy czym nawet nie chciała wziąc do pyska smakołyka ;)). Z biegiem czasu sama zaczęła traktowac klatkę na wyjazdach jako miejsce do odpoczynku i nabrania sił ;). Nawet smakołyki z chęcią bierze za wejście, i spokojnie śpi bo wcześniej to było czuwanie kiedy wyjdzie, gdzie jestem, co robię, a teraz w pełni sił wychodzi i widac ze chce coś robic :) :lol:. No ale jak zostawie górę klatki otwartą i zniknę to wychodzi sobie do mnie przez górny otwór :evil_lol: ( no ale coż mój pies to i przez okna wyskakuje :evil_lol:) . Do klatki daję jedynie kocyki, takie z których codziennie korzystają psy no i jakiś smak za wejście :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Do nas w piątek przyszła klatka z zooplusa (rozmiar S) ;)
Na zdjęciu mój pies 28cm w kłębie

[IMG]http://i34.tinypic.com/2vhy6x3.jpg[/IMG]

Jak klatka już doszła to tak się zastanawiałam, czy nie będzie za duża, ale suczka nie wygląda na niezadowoloną i chętnie w niej przebywa.
Na razie na spodzie klatki położyłam koc i na górze legowisko, ale chciałabym zastąpić to materacem, tylko nigdzie nie mogę znaleźć takiego, który miałby odpowiednie wymiary. Znacie może sklep, gdzie wykonują takie proste materace na wymiar? Poszukam jeszcze w zwykłych sklepach zoologicznych, ale coś mi się zdaje, że tam też raczej nie znajdę.

Link to comment
Share on other sites

ja zamawiałam legowisko na wymiar u tych Państwa:
[url=http://www.allegro.pl/item762437899_legowisko_dla_psa_legowiska_producent.html]LEGOWISKO dla psa, legowiska - producent (762437899) - Aukcje internetowe Allegro[/url]

Oczywiście cena inna niż na aukcji, bo wymiar legowiska inny, ale zadzwoń i porozmawiaj z Panem, na pewno się zgodzi uszyć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aten@']ja zamawiałam legowisko na wymiar u tych Państwa:
[URL="http://www.allegro.pl/item762437899_legowisko_dla_psa_legowiska_producent.html"]LEGOWISKO dla psa, legowiska - producent (762437899) - Aukcje internetowe Allegro[/URL]

Oczywiście cena inna niż na aukcji, bo wymiar legowiska inny, ale zadzwoń i porozmawiaj z Panem, na pewno się zgodzi uszyć.[/QUOTE]


Dzięki! :)
Na allegro jest jeszcze użytkownik, który robi różne legowiska, w przeróżnych kolorach, to tam chyba też zapytam ;).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

To może coś [URL="http://www.e-karma.pl/product-pol-485-Transporter-Pet-Shuttle-dla-psa.html"]takiego[/URL] Cię zainteresuje. Ja mam coś takiego, ma metalowe, bezpieczne zamknięcie. Wymiary 66 na 47 na 40,6 cm, więc nie małe. Dobra rzecz, solidna, wygodna do transportu i nie droga. W ogóle w tym sklepie pracują bardzo zaangażowani ludzie, znają się na zwierzętach, a przesyłkę wysyłają natychmiastowo. Kupuję tam także karmę.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja używam klatek w dwóch rozmiarach-małe na wystawy,duże w domu.Tylko metalowe.Jakiś czas temu "odkryłam"sklep internetowy Kankan.Nie dość,że mają najładniejsze na rynku klatki(złote)to w dodatku są chyba najtańsze.
Od niedawna mają też w swojej ofercie klatki z podwójnym dnem-idealne do odchowu szczeniąt(złote klatki Bis)
Poniżej link do Kankana:
[url]http://kankan.pl/sklep/shop/65---zlote_klatki.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Występują klatki z kółkami??
Potrzebuję klatki na wystawę dla psa. Na razie to szczeniak, ale jak będzie dorosła będzie miała ok 51 cm w kłębie.
Chciałam metalową żeby pies mógł tam na wystawie odpoczywać, ale i żebym mogła na niej Gaję wyczesać;)
A chciałam z kółkami żeby łatwiej się pozbierać bo sama klatka może być dość ciężka:roll:
Tylko nigdzie nie mogę takiej znaleźć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta_Ares']A my dzisiaj na rynku gdzie sprzedaja najrozniejsze rzeczy:diabloti: zakupilismy bardzo okazyjnie taka klatke

[IMG]http://images41.fotosik.pl/208/9842025dd04507fc.jpg[/IMG]

[IMG]http://images45.fotosik.pl/213/381e325968d30a3d.jpg[/IMG]

Stan idealny, a kosztowała jedyne 60zł :lol:


i teraz moje pytanie, klatka bedzie uzywana na treningach agility, ale takze na roznych wyjazdach, chce zeby pies sie do niej przyzwyczaił, czy mozna mu tam zrobic legowisko takie na codzień?

Do tej pory miał koszyk i tam koldre, mysle zeby ta koldre przelozyc do tej klatki, a koszyk dac do innego pokoju.

Stosuje ktos ta klatke jako codzienne legowisko??
Jak sie sprawdza?[/QUOTE]

łał super, taką właśnie potrzebuję. ale ceny mnie na razie przerażają, bo pewnie wykorzystam ją 1-2 razy w roku... :( a dla dwóch psiaków to koszt min. 200zł (w sensie taka większa klatka)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MissKobieta']To może coś [URL="http://www.e-karma.pl/product-pol-485-Transporter-Pet-Shuttle-dla-psa.html"]takiego[/URL] Cię zainteresuje. Ja mam coś takiego, ma metalowe, bezpieczne zamknięcie. Wymiary 66 na 47 na 40,6 cm, więc nie małe. Dobra rzecz, solidna, wygodna do transportu i nie droga. W ogóle w tym sklepie pracują bardzo zaangażowani ludzie, znają się na zwierzętach, a przesyłkę wysyłają natychmiastowo. Kupuję tam także karmę.[/QUOTE]

Nie wiesz czy można do tej klatki przyczepić kółka?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']jakoś na pewno się da, chociażby przywiercić- kwestia taka, czy to będzie łatwe do domontażu i estetyczne ;)[/QUOTE]

Ahhh czyli tam nie ma opcji przyczepu? Wydawało mi się, że do tego typu klatek można przyczepiać tzn. są tam takie dziurki na kółeczka.:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...