Jump to content
Dogomania

TRASY DLA PSICH ZAPRZĘGÓW w Górach Izerskich


Manu

Recommended Posts

Chciałam tutaj przekopiować z Malahuskity pewne ogłoszenie. Może się dopiszecie do zwolenników i prześlecie e-mail'a... :D

>Towarzystwo Izerskie

>w Szklarskiej Porębie

>

>

>

> W sprawie planowanych tras dla psich zaprzegów w Górach Izerskich

>

>Szanowni Państwo,

>

> W związku z planowanym wytyczeniem, oraz utrzymywaniem i przygotowywaniem tras dla psich zaprzęgów w Górach Izerskich prosimy wszystkie organizacje i kluby o potwierdzenie zainteresowania powstaniem tego typu tras.

>

> Planowane trasy miałyby przebiegać w rejonie doliny górnej Kamiennej i Czerwonego Potoku - tj. w Górach Izerskich w okolicy Jakuszyc, w rejonie pomiędzy Szklarską Porębą, a terenami narciarskimi przygotowywanymi przez Bieg Piastów. Dzięki temu udałoby się uniknąć łaczenia tras dla narciarzy i maszerów, przez co trasy mogłyby funkcjonować przez cały sezon.

>

> Powstanie tych tras oraz bazy dla psów i ich właścicieli w nadchdzącym sezonie 2003 /04 uzależnione jest od wyraźnych sygnałów, że organizacje skupiające amatorów psów północy i psich zaprzęgów potwierdzą zainteresowanie powstania w tym regionie tego typu tras. Jest to wymóg Nadleśnictwa w Szkalrskiej Porębie.

>

> Dlatego prosimy przesłać e-mail na adres, z którego wysłany jest ten list, lub o przesłanie listu na adres Nadleśnictwa w Szklarskiej Porębie, z krótką notką popierającą inicjatywę powstania tych tras w tym regionie.

>(adres Nadleśnictwa: Krasińskiego 6; 58-580 Szklarska Poręba)

>

> Towarzytswo Izerskie kierując się chęcią rozwoju oferty turytycznej w regionie robi wszystko, aby psy północy powróciły jak najszybciej do Jakuszyc i w Góry Izerskie. Jest to najlepszy teren do rozwoju tej dyscypliny w Polsce, ze względu na ukształtowanie terenu i unikalne warunki klimatyczne.

> Teraz, kiedy jest możliwe trwałe wytycznie (oraz profesjonalne oznakowanie) sieci tras, która nie kolidowałaby z narciarskimi trasami biegowymi, zrealizowanie tych planów uzależnione jest od potwierdzenia poparcia dla inicjatywy wytyczenia, oznakowania, oraz utrzymywania (ratrakowania i poprawiania oznakowania) tych tras w rejonie Jakuszyc w Górach Izerskich.

>

> Prosimy o szybkie potwierdzenie swojego poparcia, ponieważ decyzja o realizacji oraz o poprawieniu stanu dróg w tym regionie zapadnie w najbliższym czasie i uzależniona jest od wyrażenia poparcia dla tej inicjatywy przez środowiska związane z zaprzęgami psów północy.

>

> W przypadku pytań proszę kierować je na adres e-mail lub telefonicznie, na podany w podpisie numer.

>

>W imieniu Zarządu

>Towarzystwa Izerskiego

>w Szklarskiej Porębie:

> vice-prezes

> Wojciech Wójcik

> [email protected]

> 0 693 559 234

>

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Piszcie też ! Po to tutaj to umieściłam ! Na pewno głosy jednostek też się będą liczyć.

Ja wysłałam e-maila na ten adres z ogłoszenia i zaznaczyłam jedynie, że należę do Klubu. Facet odpisał momentalnie, jest bardzo zaangażowany i nie wydaje mi się, żeby informacja, iż pisałam też w imieniu Klubu, była dla niego najważniejsza. Ucieszył się z samego faktu, że dostał wspierający głos.

Piszcie, ludzie, piszcie ! - tam jest naprawdę pięknie !

I to są świetne tereny, aby zorganizować takie trasy na stałe. One zresztą są już wstępnie wytyczone...

Link to comment
Share on other sites

Monia!

ty (...) ekhm, ekhm... ,

w imieniu klubu wysłaliśmy już dzień wcześniej

A dzień wcześniej, to kiedy ? Bo jak dziewiątego, to ja też. :wink:

Cieszyć to on się cieszy na pewno, i niechby nawet każdy z Watahy osobno napisał, to i dobrze... :P Te głosy się liczą, zdaje mi się, ilościowo również. 8)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...