Jump to content
Dogomania

TRASY DLA PSICH ZAPRZĘGÓW w Górach Izerskich


Manu

Recommended Posts

szybszy.. co z Toba ?? ehh.. zawsze jestes na NIE ? szkoda.. bo czasem calkiem fajne rzeczy moga powstac, jesli tylko jest troche osob zdolnych zaryzykowac... oczywiscie, ze za to trzeba bedzie placic. tym sie chyba nikt nie zdziwi, bo to po pierwsze jest kosztowne, a przeciez panstwo nie bedzie utrzymywac naszych tras, poza tym ktos moze na tym chciec zarobic. ale czy to zle ?

nikt nie mowi ze tam sie bedzie jezdzic co chwile, chociaz jak bedzie tanio i fajnie to pewnie tak ;) ale przeciez raz na jakis czas sobie pojechac z psami na wspolny trening npo, sie rrazem z kims zgadac to calkiem fajnie ;)

moim psom tez wystarcza lasek w ktorym trenujemy. ale uwazam ze trasy powinno sie tworzyc, powinno powstac ich wiiecej, i mam nadzieje ze tak sie stanie. ;) pozdrawiam ;)

Wiem ile kosztuje wynajacie na godzinę ratraka więc nie podnieca mnie jazda po gładkiej jak stół trasie . A co do tego że można zorganizować coś fajnego to zgadzam się . Ja np. organizuję zawody w 6 i 7grudnia w Zielonce pod Warszawą . Mam nadzieję że uda mi się zebrać odpowiednie fundusze . Mówisz , że nikt się nie zdziwi gdy przyjdzie płacić za utrzymanie trasy a ja wiem jak maszerzy krzywią się gdy przychodzi zapłacić wpisowe na zawody w wysokości 40-50 zł za które to pieniądze otrzymują 3 posiłki i mają wytyczoną trasę , opiekę weterynaryjną spikera , sędziów itp.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ile do tej pory Niemcy płacili za treningi po trasach biegowych? Myślisz że jak wprowadzone zostaną opłaty to będzimy mieli więcej chętnych do trenowania na płatnych trasach ? W Niemczech jest zrzeszonych około 2000 maszerów i gdyby u nas było tylu to można by wysupłać z kasy federacji troszkę pieniążków na utrzymanie takiego miejsca ale w obecnej sytuacji to nikogo nie stać na tak duży wydatek . Mam nadzieję , że mylę się .

Link to comment
Share on other sites

znam. uwazasz ze to szkoda ? ehh... nie wiem czemu w Twoich ostatnich postach jest zamo zniechecenie do all.. ;// ja uwazam ze fajnie, ktos sie wzal za zrobienie trasy, chcialo mu sie, mial kase, ochote i enrwy na to wiec chwala mu za to. jakby wszyscy mieli takie podejscie, to dalej mieszkalibysmy na drzewach... i nie byloby mowy o jakiejkolwiek nowosci, cywilizacji czy czymkolwiek innym, bo "po co.. bo sie nie uda, bo zle" .. no sorry... zycie to nie robienie ciagle tego, co sie wie, ze jest bezpieczne, pewne i sprawdzone. troche entuzjazmu, ryzyka i usmiechu, bedzie dobrze. a jak nie bedzie dobrze, to bedziemy wiedziec, ze jeszcze nie warto robic u nas tego typu rzeczy.. ;) pozdrowka :)

Link to comment
Share on other sites

Zniechęcenie ? A może świadomość że nic nie ma za darmo ? Od 2 miesięcy szukam chętnych do sponsorowania zawodów i wiem jak ciężko zdobyć kasę na sport . Większość myśli sobie , że taka trasa nic nie kosztuje . Błąd. Teraz nic nie jest za darmo . Byłem na rozmowie w starostwie i usłyszałem że za zawody to onui oczekują kasy , a ja durny myslałem ze otrzymam pomoc od nich .

Link to comment
Share on other sites

Taj, to co napisal szybszy, ze utrzymanie tras kosztuje. o tyle, co biegajac z jednym psem mozesz sobie w zasadzie isc wszedzie, to dla zaprzegu juz musisz byc w miare pewna gdzie jedziesz, co jest dalej.. ja akurat nie mam takich problemow, ae niektorzy maszerzy np nie beda trenowac na zwirku, na drodze krtora p[rzecina droge betonowa... bo ich psom sie zedra lapy.. ehh.. no... ale trasa powinna byc jakastam w miare mieka, podloze takie jakie im akurat pasuje, oznakowanie.. troche roboty jest.

co do oplat - to tak jak juz pisalam , przypuszczam ze nie bedzie to przy wjezdzie na teren, gdzie jest caosc - nocleg, trasy.... pacic przypuszczalnie bedzie trzeba przed startem, abo cos w tym stylu, i raczej bedzie to uzaleznione od wielkosci zaprzegu [tak slyszalam ze jest za granica na tego typu trasach, wiec moze tutaj tez tak zrobia]...

si jeszcze co do mojego entuzjazmu o trasy, to to jest tak: ja nie wiem, zczy ja bym sie podjela robienia czegos takiego... ae jezeli sa ludzie chetni, to chwala im za to... jak zrobia, to super, jak nie, trudno, swietnie... bedziemy trenowac dalej tu, gdzie teraz. i tyle ;)

pozdrowka ;)))

Link to comment
Share on other sites

Mam informacje o trasie "psiej" w Jakuszycach . Trasa jest już wyznaczona i przebiega prawie równolegle do trasy narciarskiej . Kluby zrzeszone w PFSZPRP zgłaszać będą chcęć treningu właścicielowi trasy z odpowiednim wyprzedzeniem aby można było przygotować trasę . Treningi będą płatne lecz nie ma jeszcze stawek .Osoby spoza federacji też będą mogły trenować na podobnych zasadach .

Link to comment
Share on other sites

ELO!!!

ale jesli ktos chce trenowac na saniach to psy nie moga biegac w glebokim sniegu bo wiecej energi traca na tzw susly niz na bieg... a na dobrze ubitej trasie pies biegnie a nie robi susly... wiadomo ze utrzymanie trasy tzn. przejechanie ratrakiem nie bedzie za darmo bo w tym kraju nie ma nic za darmo.... a tajra gdybys mieszkala w jakuszycach i miala ratrak to z pewnoscia bys brala kase za przejechanie trasy nawet gdybys uwielbiala ten sport...

Link to comment
Share on other sites

ELO!!!!

ale na to wychodzi po poprzednich postach ze ja piszac o jakkuszycach to pisalem tak jak by to mialo byc wszystko za darmo ale ja o tym wiem ze na swiecie nic nie ma za darmo.... a co do ratraku wiem bo bedac w gorach kolo zakopanego wynajmowalem ratrak co dwa dni zeby mi przejechal po trasie i ladnie ubil...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...