Jump to content
Dogomania

Kobiór - astek ( Nero ) BERYL - JUŻ W NOWYM DOMU!!!


gosia15

Recommended Posts

  • Replies 131
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

We wtorek odebrałam telefon z zapytaniem o Nero. Psiak został wypatrzony na jednym z internetowych ogłoszeń.
W środę ja, Grzecho i Nero pojechaliśmy na wizytę przedadopcyjną do nowego domku.
Nero na ponad godzinnym spacerze po Zabrzu zapoznał się z nowymi opiekunami i został przez nich zaakceptowany. Później zostaliśmy zaproszeni na herbatkę. W tym czasie rozmawialiśmy o wyżywieniu, pielęgnacji i wychowaniu psiaka oraz szczegóły adopcji (utrzymywanie kontaktu z nowym domem, kastracji, podpisanie umowy itd.).

Młodzi ludzie zrobili na nas bardzo dobre wrażenie. Mieszkanie w bloku, własnościowe, bardzo zadbane. Oboje mieli już psy, które zostały w domach rodziców.

Po wizycie wróciliśmy do domów, a Nero jeszcze na dwie doby do kojca. W tym czasie nowi opiekunowie mieli podjąć decyzję.

Wczoraj pan zadzwonił i potwierdził wolę zaadoptowania Nero.

Dziś rano zabrałam Nero z kojca i przywiozłam do siebie. Spędził ze mną pół dnia- wspaniały psiak :loveu:.
Byliśmy w lecznicy, został zaszczepiony przeciwko 9-ciu chorobom wirusowym ( w przytulisku miał tylko p. wściekliźnie), otrzymał książeczkę zdrowia.

Po południu nowy opiekun ze swoją siostrą przyjechali po Nero (już BERYL 'a). Po podpisaniu umowy adopcyjnej i krótkiej rozmowie odjechali z Berylkiem w kierunku Zabrza :loveu:.

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Pierwsze wieści z nowego domku :loveu::

[/B][SIZE=3]Beryl miał spać w "dużym pokoju" na swoim posłaniu. Państwo spali w sypialni, zamykając do niej drzwi. Beryl baaardzo chciał spać razem z nimi. Drapiąc w drzwi i skamląc chciał to osiągnąć. Jednak opiekunowie byli nieugięci i drzwi do sypialni nie otworzyli :p. Beryl bardzo szybko pojął, że nic nie wskóra, i odpuścił. Nie położył się jednak na swoim posłaniu, ale na kanapie...:mad:. Przyłapany rano "na gorącym uczynku" zszedł z kanapy i całym sobą "mówił" : to nie ja, mnie tam wcaaale nie było...:eviltong:.
Całą noc przespał spokojnie, nic w nocy nie zniszczył, z siusiu też wytrzymał do rana.

[SIZE=5][B]Problemy:
[/B][/SIZE][/SIZE][/FONT][/SIZE]
[LIST]
[*][SIZE=3][FONT=Comic Sans MS]Z radości skacze na człowieka przednimi łapami.[/FONT][/SIZE]
[*][SIZE=3][FONT=Comic Sans MS]Z radości łapie za rękę.[/FONT][/SIZE]
[/LIST]
[LEFT][SIZE=3][FONT=Comic Sans MS][SIZE=5][B]PROSIMY O RADY :modla:[/B][/SIZE]
[/FONT][/SIZE][/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][B][COLOR=Navy][SIZE=6][FONT=Comic Sans MS]A CÓŻ TO[/FONT][/SIZE][/COLOR][/B]

[B][COLOR=Navy][SIZE=6][FONT=Comic Sans MS] ZA WSPANIAŁY KAWALER ???[/FONT][/SIZE][/COLOR][/B]
[/CENTER]
[B][COLOR=Navy][SIZE=6][FONT=Comic Sans MS]
[IMG]http://img218.imageshack.us/img218/5166/1005399.jpg[/IMG]

[IMG]http://img218.imageshack.us/img218/6672/1005377.jpg[/IMG]

[IMG]http://img220.imageshack.us/img220/2628/1005398.jpg[/IMG]

[/FONT][/SIZE][/COLOR][/B][COLOR=Navy][SIZE=6][FONT=Comic Sans MS][COLOR=Black][FONT=Arial Black][SIZE=4]Beryl nadal skacze z radości przednimi łapami i łapie rękę. Mówienie głośno "nie!" niewiele skukuje. Ignorowanie psiaka skutkuje... na 5 minut :cool3:.[/SIZE][/FONT][/COLOR]
[/FONT][/SIZE][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Spokojnie. Zauważyłem że jest to pies bardzo żywy i bardzo silny. Nie nuczymy psa nowego zachowanie w 2 dni. :evil_lol: Na to trzeba nieraz
i miesięcy stanowczej i wytrzymałej pracy. Cierpliwości. :lol:
Jeżeli chodzi o sprawę łapania za rękę to właściciele muszą kupić psu duże przeciągadełko i w wtedy może się pies bawić. Można zakupić również dużego [I]"gryzaka"[/I] w sklepie zoologicznym.
Jeżeli chodzi również o skakanie to proponuje następującą metodę: jak pies skacze to hamować go wyprostowaną dłonią na głowa psa z komendą [I]"nie wolno". [/I]
I dać psu czas na przystosowanie się do nowej sytuacji i nowego zachowania.

Link to comment
Share on other sites

można tez nauczyć go "siad" za smakołyki(jakieś najlepsze) ale zeby tak reagował na to "siad" natychmiast-trzeba by duuużo ćwiczyć i nagradzać.w momencie skakania powiedzieć wtedy(jak juz będzie znał komendę) "siad" i powinno tez poskutkować.

Link to comment
Share on other sites

Jestem nowym wlascicielem Beryla. To super pies:) jest juz ze mna tydzien szybko sie uczy chodz czasem jest uparty i chce za wszelka cene na swoim postawic, no i gryzie za rece jak mu cos nie odpowiada albo jak chce sie bawic tego musze jeszcze go oduczyc:). W domku jest bardzo grzeczny nic nie niszczy jak chce wyjsc na dwor ladnie poprosi i pokaze ze chce wyjsc:) bardzo libi ciagnac smycz i od tygodnia nic mu to nie przechodzi ani na troche wiec dzisiaj wzialem rower i mnie ciagnal do parki i spowrotem chyba z1.5h bez przerwy biegl chyba bardzo lubi taki wysilek :) bede czesciej na rower z nim wychodzil:) Bardzo ladnie siada i daje lapke. Rano przychodzi i gryzie za ucho bo chce wyjsc na dwor:) jest slodki:) bardzo jestemz niego zadowolony. Wrzuce kiedy sjakies zdjecia ze spacerku:)

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][LEFT][SIZE=5][FONT=Arial Black]WITAM SERDECZNIE NA DOGO OPIEKUNA BERYLA :p :p :p[/FONT][/SIZE]

[SIZE=3][FONT=Arial][FONT=Arial Black][SIZE=2]Bardzo się cieszę, że Beryl tak szybko się u was zadomowił.
Z tym ciągnieniem Ciebie na rowerze to super pomysł. Psiaki takie jak Beryl uwielbiają intensywny trening :evil_lol:. Wtedy w domu padają na pysk ze zmęczenia i nie w głowie im psoty :cool3:.
Wytarmoś od ciotki Beryla za uchem ! Pozdrawiam :loveu:.[/SIZE][/FONT]
[/FONT][/SIZE][/LEFT]
[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

witaj beryl!!
uwielbiam czytać wieści z nowych domów z "pierwszej ręki"!

rowerek-super sprawa! a na zwykłe spacery polecam kantarek(ja sama mam psa po szkoleniu, ale wstyd się przyznać:oops::oops::oops: przez ostatnie 3 lata tak go rozpuściłam że sama zamówiłam taki kantarek do chodzenia):
[url=http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=572780529]Obroża uzdowa dla psa (kantar)!!!!!!!!!! (572780529) - Aukcje - Onet.pl. Aukcje internetowe dla każdego.[/url]

podobno rewelacyjnie się sprawdza razem ze zwykłą obrożą.

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Comic Sans MS][SIZE=3]Pilnie przyjmę kupony z żółtych ston z Gazety Wyborczej.[/SIZE][/FONT]

W każdy piątek w Gazecie Wyborczej na stronach lokalnych ukazują się tzw. żółte strony z kuponami na ogłaszanie zwierzaków. Jeżeli ktoś nie potrzebuje tych kuponów to bardzo proszę o kontakt na PW.
Przyjmę każdą ilość. :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...