Jump to content
Dogomania

kliker


KasiaR

Recommended Posts

  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja ostatnio zainwestowałam w klikera (żółtego w kształcie kośći :diabloti:)
Próbowałam narazie nauczyć ją dotykania targetu ale jakoś mi to nie wychodzi. Wiem że wina napewno nie lezy po stronie psa. Moja fuśka przez 7 lat szkolona byla metodą tradycyjna i nie wiem czy można to jakoś zmieć? Myśle że przyczyną słabych wyników jest moja powolność w klikaniu (timing czy jakoś tak) proszę o rady jak o tym popracować. Z góry dziekuje i pozdrawiem wszystkich klikerowców ;D

Link to comment
Share on other sites

Znaczy zaczęłam od targetowania bo słyszałam że to na początek jest najważniejsze. Zaczełam od tego że umieszczałam target przed jej nosem ona popatrzyła K/S. Potem za lekki ruch w strone [B]targetu[/B] K/S. Teraz staram sie nagradzać tylko jak dotkie [B]targetu[/B] chciaż na 0,5 sekundy ale sądze że moja reakcja jest za wolna i klikam jak oddala nosal i jest za puźno i wychodzi że nagradzam ja za oddalanie... Przynajmniej takie są moje przemyślenia ;/ Ale ja sie na tym nie znam

Link to comment
Share on other sites

Ale Happy sama z siebie ujada przy większości komend, więc wystarczyło to wzmocnić, a moja Suka mało werbalna wtedy kiedy trzeba:diabloti:
Tak pomysł od Eli.
Ja mam problem przy zmianie klikera - chciałam używać takiego eukanuby cichszego, ale moja suka go olewa, a na taki naprawdę głośny reaguje super, czy każdy kliker mam osobno włączać?
Chciałam się w przyszłości przestawić na i-clicka ale chyba tego nie zrobię, bo jak na razie Sucz olewa cichsze klikery. :placz:

Link to comment
Share on other sites

Asiu-po co chcesz zmieniac kliker?

aha no tak-sheltie szczekacze :lol:

ja nigdy nie nauczylam Tosci szczekania na komende bo nie umieme wylapac-tak rzadko szczeka-choc mozna ja zcasem sprowokowac do tego w zabawie.

Moze TY tez masz sytuacje gdzie mozesz sprowokowac sunie do szczekania?

[quote name='luzia']Znaczy zaczęłam od targetowania bo słyszałam że to na początek jest najważniejsze. Zaczełam od tego że umieszczałam target przed jej nosem ona popatrzyła K/S. Potem za lekki ruch w strone targetu K/S. Teraz staram sie nagradzać tylko jak dotkie targetu chciaż na 0,5 sekundy ale sądze że moja reakcja jest za wolna i klikam jak oddala nosal i jest za puźno i wychodzi że nagradzam ja za oddalanie... Przynajmniej takie są moje przemyślenia ;/ Ale ja sie na tym nie znam[/QUOTE]

proponuje pocwiczyc timing na sucho bez psa ;) niech nie slyszy klikania, ale TY sobie poklikaj jak opisala to Klaudia.

Dobrze zaczynasz -tylko popraw timing :) bo bedziesz miala zachowanie jakie wyklikasz.


wiecej tu
[url]http://www.dogs.gd.pl/kliker/teoria/bob_o_timingu.html[/url]

akie sunia umie komendy uczone metoda tradycyjna? robi je bardzo dobrze?

Mysle ze da sie nauczyc ja czegos klikerem mimo wieku i technik szkolenia. Na nauke wszak nigdy nie jest za pozno ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betty_labrador']
Mysle ze da sie nauczyc ja czegos klikerem mimo wieku i technik szkolenia. Na nauke wszak nigdy nie jest za pozno ;)[/quote]
A ofszem, mój kundel miał włączączany kliker w wieku siedmiu lat. Jest niepewny i był szkolony awersyjnie. Nie powiem że było łatwo. Najpierw klikaliśmy przy naprowadzaniu żeby przy okzaji włączyć kliker, a potem robiłam 101 zabaw z pudłem. 3 dni zajęło mi to, żeby pies nie siedział i nie patrzył we mnie. Po tygodniu podchodził do pudła, a po 2 tygodniach miałam potrącanie łapą lub wchodzenie do pudła. Ale trud się opłacił bo potem szło już z górki i pies kombinował coraz więcej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betty_labrador']

proponuje pocwiczyc timing na sucho bez psa ;) niech nie slyszy klikania, ale TY sobie poklikaj jak opisala to Klaudia.

Dobrze zaczynasz -tylko popraw timing :) bo bedziesz miala zachowanie jakie wyklikasz.


wiecej tu
[URL]http://www.dogs.gd.pl/kliker/teoria/bob_o_timingu.html[/URL]

akie sunia umie komendy uczone metoda tradycyjna? robi je bardzo dobrze?

Mysle ze da sie nauczyc ja czegos klikerem mimo wieku i technik szkolenia. Na nauke wszak nigdy nie jest za pozno ;)[/quote]


hmm trochę tego jest napisze co pamiętam:
siad, waruj, do nogi, noga, hop przez nogę, hop przez rękę, hop przez rece (ręce tworzą koło), daj łapę, piątka, poproś, dotknij, hop na rączki,czołgaj się, wszelkiego rodzaju skoki przez płotki, opony, krzaki, pokonywanie kładek itp. nie pamiętam co jeszcze

Link to comment
Share on other sites

Pochwale sie znow:D
Mamy super zrobiony target:D Mala lazi za nim nawet kilka metrow:D
I potrzebuje rady. Chcemy zaczac slalom miedzy nogami. Czy jak dotknie to nadal klikac? Jesli tak to jakimi etapami sie uczyc? Najpierw przejscie pod jedna noga k/s, potem pod druga k/s potem po przejsciu "osemki" k/s czy jak???

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Moze TY tez masz sytuacje gdzie mozesz sprowokowac sunie do szczekania?
[/QUOTE]
a jak wlaczysz glosno przez glosniki szczekanie psa to Tosca nie szczeka?
bo Yoghi szczeka: co mu sie dziwic! w koncu psy nagle w domu gdzies sie pojawily :D

ja tez mam i-click,z ksiazki Karen Pryor,od poczatku uzywalam zamiennie raz tego raz zwyklego pudeleczka i nie zauwazylam zeby Yoghi regagowal gorzej na ten cichszy.
Z reszta ja nad jego sluchem pracuje :D czasem komendy mu wydaje szeptem nawet :) zeby sie musial bardziej skupic :)

ostatnio nic nowego nie robimy,moja wina
a w moim klikerowym zeszycie jeszcze troche pomyslow wynotowalam :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betty_labrador']

[B]luzia[/B] fajnie ze Twoja sunia tyle umie :) na pewno nauczysz ja nowych rzeczy.

jak idzie targetowanie? cos dalej poszlo?[/quote]


Taaaa poszło jak widzi że target biorę to odrazu radocha :diabloti: a tak to jakoś powoli już coś kuma wie że target jest związany z kliknięciem a po nim wiadomo że smakołyczek :evil_lol:


Właśnie jak można poprawić timing??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnisia =)'][URL]http://sklep.mampsa.pl/?p=productsMore&iProduct=247&sName=Gra-Klikaj,-ale-ani-slowa-(kliker[/URL])

Widzieliście to?[/quote]

Fajne. Ale myślę, że zamiast wydawać kasę (niemałą), można taką samą grę zorganizować sobie w domu, z różnych przedmiotów codziennego użytku...
Bo w ogóle to clicker games są super, bardzo pomagają "wczuć się" w psa, no i dostarczają kupę radochy, kto był na obozie klikerowym to wie ;)

Link to comment
Share on other sites

Hexa nauczyła się paru rzeczy :multi:. Nauczona smutno (tzn położenie łebka na czymś np. na podłodze i wzrok "no daj ciacho":lol:), zdechł pies już bez machania ogonem, ładnej ósemki między nogami. No i oczywiście psiulica głodna po nauce nie chodzi. Pracujemy nad zamykaniem drzwi nosem, bo łapą zamyka, ale ściana porysowana i na nochal się przerzucamy :). No i jeszcze aport ćwiczymy, bo to najszybciej zapomina przeze mnie :roll:, tzn przez rzucanie patyków na spacerze bez przynoszenia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta i Wika']Fajne. Ale myślę, że zamiast wydawać kasę (niemałą), można taką samą grę zorganizować sobie w domu, z różnych przedmiotów codziennego użytku...
Bo w ogóle to clicker games są super, bardzo pomagają "wczuć się" w psa, no i dostarczają kupę radochy, kto był na obozie klikerowym to wie ;)[/quote]
Heh, też tak myślę. Może jak ktoś ma duuuuuuuuuużo pieniędzy to cos takiego kupi.
A clicker games podobają się nawet niepsiarzą :p.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewelina22']Pochwale sie znow:D
Mamy super zrobiony target:D Mala lazi za nim nawet kilka metrow:D
I potrzebuje rady. Chcemy zaczac slalom miedzy nogami. Czy jak dotknie to nadal klikac? Jesli tak to jakimi etapami sie uczyc? Najpierw przejscie pod jedna noga k/s, potem pod druga k/s potem po przejsciu "osemki" k/s czy jak???[/quote]
Ponawiam moje pytanie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...