Jump to content
Dogomania

kliker


KasiaR

Recommended Posts

  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Chciałabym, żeby Hexa wrzucała papierki Do kosza, a nie odwrotnie. W wyjmowaniu śmieci jest mistrzynią (papierów szczególnie żeby je podrzeć :angryy:), a wyrzucić do kosza to ja muszę. Ach te błędy wychowawcze :oops:.
Dzisiaj wyklikałam wrzucanie piłki do miski :razz:, ale tylko jak piłka jest blisko i pokazuję palcem co suńka ma dokładnie zrobić. Z papierkami kiedyś próbowałam i wyszła porażka :shake:.

Link to comment
Share on other sites

My mamy świetnie opanowane i bardzo lubiane przez psa targetowanie przedmiotów tylnymi i przednimi łapami, więc naukę stref zaczęłam właśnie poprzez targetowanie. Zmieniłam jednak metodę i robimy teraz strefy zbiegane metodą Silvii; plusem tej metody jest to, że nie zwalania się psa.

Link to comment
Share on other sites

Musze sie pochwalic:)
Wczoraj udalo nam sie wyklikac wchodzenie do kartonowego pudla, a dzis z samego rana przechodzenie przez pudlo bez dna (taki tunelik krotki) :) Jestem tym bardziej dumna, ze ksztaltowanie jest trudne dla mnie (niecierpliwej osoby) i dla mojej suni (szczeniece ADHD)

Link to comment
Share on other sites

Wątek troszkę przycichł, ale mam nadzieję że mogę liczyć na Waszą pomoc bo jestem straszny lajkonik w klikerze
1. Jak wprowadzić komendę zatrzymania/zaprzestania danego zachowania?
2. Jak uzyskać "podwójne" zachowanie - czy najpier nauczyć jednego elementu (uderzanie łapą) a później drugiego (ujadanie) ?
3. Jeżeli chce wyeliminować szczekanie poprzez branie zabawki, to jak to zrobić jeżeli mój pies ujada z każdą zabawką w pysku - nawet z piłką tenisową która powinna ją zatkać?:evil_lol:
Pomożecie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WŁADCZYNI']Wątek troszkę przycichł, ale mam nadzieję że mogę liczyć na Waszą pomoc bo jestem straszny lajkonik w klikerze
1. Jak wprowadzić komendę zatrzymania/zaprzestania danego zachowania?[/quote]

Chodzi Ci o tzw. pozytywny przerywacz?
To jest fajnie opisane w artykule o szczekaniu Pat Miller:
źródło: [URL]http://www.dogs.gd.pl/kliker/sprawozdania/szczekanie.html[/URL]

[I][COLOR=#666633]1. Zainstaluj komende w malo rozpraszajacym srodowisku.
Uzyj slowa jak 'tutaj!', czy 'cichutko!' jako przerywajaca komende. Wymow to milym glosem, gdy pies ma uwage zwrocona na ciebie, podaj mu wysokiej jakosci smakolyk w nagrode.
Powtarzaj az zobaczysz, ze mu sie oczy swieca na sam dzwiek i kieruje uszy na Ciebie.

2. Cwicz komende w malo rozpraszajacym srodowisku.
Zaczekaj, az pies odwroci swoja uwage od ciebie i zajmie sie czymas malo atrakcyjnym (np chodzenie po pokoju i malo intensywne weszenie). Powiedz komende takim samym wesolym glosem. Powinienews zauwazyc natychmiastowa reakcje, przerwanie tego, co pies robil. Pies powinien podbiec do ciebie po swoj smakolyk. Jezeli tego nie zrobil, wroc do punktu 1.

3. Cwicz komende w malo rozpraszajacym srodowisku-dodaj rozpraszacze. Ciagle w malo rozpraszajacym srodowisku, gdzie mozesz kontrolowac rozpraszacze, dodawaj srednie rozpraszacze, po jednym na raz i cwicz przerywanie zachowania.
Stopniowo zwiekszaj rozpraszacze do bardzo duzych, ale ciagle w malo rozpraszajacym srodowisku.
Jezeli stracisz automatyczna reakcje, wroc do poprzedniego etapu.

4. Przenies cwiczenia do srodowiska z niekontrolowanymi rozpraszaczami. Wez psa na spacer na smyczy. Uzyj przerywacza gdy pies wacha sobie krzaczek, albo patrzy na jakis ciekawy smiec na ulicy. Zacznij ze srednimi rozpraszaczami, ale jezeli zdarzy sie duzy i pies zacznie szczekac, sprobuj!

Uzywanie komendy - rozpraszacza zeby zatrzymac szczekanie Kiedy pies automatycznie zwraca swoja uwage do ciebie na komende w obliczu zyciowych rozpraszaczy, osiagnales cenne narzedzie do przerywania szczekania. Cwicz co jakis czas rowniez z malymi rozpraszaczami, zeby trzymac reakcje na komende na dobrym poziomie. Nie zapomnij psu podziekowac i powiedziec mu jaki jest fantastyczny, kiedy przestanie szczekac na Twoje zyczenie. [/COLOR]
[/I]

[quote]2. Jak uzyskać "podwójne" zachowanie - czy najpier nauczyć jednego elementu (uderzanie łapą) a później drugiego (ujadanie) ?[/quote]

A co to ma być docelowo?
Ale generalnie tak, jeśli zachowanie ma kilka składowych to rozdzielamy i uczymy osobno, albo najpierw uczymy jednego elementu, a potem dokładam drugi.
Napisz dokładnie o co chodzi.

[quote]3. Jeżeli chce wyeliminować szczekanie poprzez branie zabawki, to jak to zrobić jeżeli mój pies ujada z każdą zabawką w pysku - nawet z piłką tenisową która powinna ją zatkać?:evil_lol:[/quote]

To chyba się nie da w ten sposób :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WŁADCZYNI']Docelowo ma to być uderzanie łapą i darcie japy na komendę "zamów browar" :evil_lol: i nie bardzo wiem jak połączyć uderzanie ze szczekaniem. [/quote]

Jesteś pewna że chcesz wzmacniać psu darcie japy? :evil_lol:
Jeśli ma tendencje do szczekania albo poszczekiwania w czasie sesji to powinno być łatwo, uczysz uderzania łapą, a potem kiedy to już jest nauczone, klikasz parę razy za samo uderzenie, a potem nie klikasz, pies się wkurzy, szczeknie i wtedy klik ;)

[quote]Czyli nie mam szukać większych zabawek, tylko innej metody?:diabloti:[/quote]

Nie wiem. Może istnieje taka która jednak zatka ;) ale chyba są psy którym nawet największa nie przeszkadza.

Link to comment
Share on other sites

Chce wzmocnić darcie japy na komende.:cool3:
A wyeliminować chce wsiowo-burkowe zapędy do oszczekiwania pukania do drzwi, domofonu, czegoś na drodze (jak jestesmy na działce) niestety z zabawka nie przejdzie, ze wskazówką i zanikaniem wskazówki tez nic nie dało, może spróbuje mniej pozytywnie, jakiś terror?:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WŁADCZYNI']Chce wzmocnić darcie japy na komende.:cool3:[/quote]

Ja przy szczekliwym psie bym uwazala z tym darciem japy na komende. Siad niby tez wzmacniasz tylko na komende, a nie wierze ze pies siada tylko na komende :evil_lol:

[quote]A wyeliminować chce wsiowo-burkowe zapędy do oszczekiwania pukania do drzwi, domofonu, czegoś na drodze (jak jestesmy na działce) niestety z zabawka nie przejdzie, ze wskazówką i zanikaniem wskazówki tez nic nie dało, może spróbuje mniej pozytywnie, jakiś terror?:evil_lol:[/quote]

Z ten numer ze wskazowka i zanikaniem wskazowki to ja nie do konca wierze. Tzn. mysle ze to dziala, ale niekoniecznie jesli zachowanie jest samonagradzajace.

Sprobuj z przerywnikiem. Dziala u wytrwalych szczekusów. Wiki nie uczyłam tego od początku do końca, bo mi się nie chce, tak bardzo nie drze ryja żeby mi to przeszkadzało. Chociaż niektórzy mają inne zdanie :-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...