Jump to content
Dogomania

kliker


KasiaR

Recommended Posts

[quote name='sunprince']Samo dotykanie targetu już mu wychodzi. Ale podążanie za targetem :cool1: Robi to samo co na początku, czyli próbuje łapać w zęby. Traktuje target jak patyk. :cool1:[/quote]

Może zmień target? Na coś zdecydowanie nie przypominającego patyka.

[quote]Scoobiemu chyba bardzo się spodobało klikanie. Zwykle jak ćwiczyliśmy, ja mówiłam koniec to on rozumiał, że to koniec ćwiczeń i może iść się pobawić. A teraz to moje 'koniec' ma gdzieś i co chwile mnie zaczepia, chodzi dookoła krzesła, pare razy na mnie wskoczył i dotykał targetu (target leży na biurku). Wyraźnie mu się spodobało :razz:[/quote]

Super :-)
Ja robię często tak, że na koniec ćwiczeń daję psu coś do gryzienia, łapkę kurzą albo żwacz, coś co zajmie ją przez chwilę i wyciszy po emocjonującym ćwiczeniu :-)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

[quote name='nathaniel']Cisza ?
Nieee ...
Rambo po klikaniu podawania chusteczek każde kształtowanie zaczyna od brania czegoś w zęby.
[/quote]
hehe fajnie, moja Samba po wyklikaniu chodzenia do tylu kazde klikanie rozpoczyna od cofania;)
teraz zaczalem uczyc ruszania glowa w prawo, docelowo na boki;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ToB']hehe fajnie, moja Samba po wyklikaniu chodzenia do tylu kazde klikanie rozpoczyna od cofania;)
teraz zaczalem uczyc ruszania glowa w prawo, docelowo na boki;)[/quote]
A mój podejmuje przedmioty podchodząc tyłem. Komedia, no jak babcię kocham, komedia :lol:

Link to comment
Share on other sites

A my ćwiczymy zdechłego psa, a poza tym bawimy się w kształtowanie "bez sensu" ;-) czyli np. kształtuję Wice żeby podeszła do miski i się napiła, albo żeby przeniosła piłeczkę z jednego kubka do drugiego, takie głupie zabawy klikerowe ;-)

Edit: No i targetowanie tylna lapa, chyba wreszcie załapała!!

Link to comment
Share on other sites

A ze mnie sie zaraz bedziecie smiac;) Kupilam sobie kliker. Co w tym smiesznego? Bo ja jeszcze nie mam psa! Jak dobrze sie wszystko ulozy to bede miala w polowie wakacji :multi: Na razie czytam o Waszych doswiadczeniach i cwicze refleks klikajac sama sobie;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewelina22']A ze mnie sie zaraz bedziecie smiac;) Kupilam sobie kliker. Co w tym smiesznego? Bo ja jeszcze nie mam psa! Jak dobrze sie wszystko ulozy to bede miala w polowie wakacji :multi: Na razie czytam o Waszych doswiadczeniach i cwicze refleks klikajac sama sobie;)[/quote]

I bardzo dobrze.

Ja musze timing poprawic
Raz kliknelam za pozno , nagrywalam wtedy filmik na liste , i otrzymalam szturchanie aparatu :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewelina22']A ze mnie sie zaraz bedziecie smiac;) Kupilam sobie kliker. Co w tym smiesznego? Bo ja jeszcze nie mam psa! Jak dobrze sie wszystko ulozy to bede miala w polowie wakacji :multi: Na razie czytam o Waszych doswiadczeniach i cwicze refleks klikajac sama sobie;)[/quote]

Możesz wciągnąć rodzinę i przyjaciół w clicker games :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewelina22']No jasne! Mezowi bede klikac, ale co mu dac w nagrode;) Chyba nie surowa watrobke?[/quote]

Wymyśl, co go najbardziej zmotywuje ;-)
A serio, to często gra się na zwykłe dotknięcie dłoni dłonią, że niby "pies bierze smakołyk", ale jeśli obiekt szkolony potrzebuje motywacji dodatkowej, to można wymyślić jakieś groszki, paluszki, łyki piwa ;-)
Bardzo fajnie klikać kogoś albo być klikanym, bardzo dużo się można nauczyć. A w ogóle fajnie jeśli są w towarzystwie osoby doświadczone :-)

Link to comment
Share on other sites

ja pokazuje kierunek ręką. Mamy zrobione podawanie chusteczek, kremu, pokrowca na okulary, kapci i klikera ;). Ale to wszystko narazie z ziemi.

Macie pomysł na jakieś efektowne sztuczki, których można nauczyć psa w 4 dni? Muszę sięprzygotować na pokaz w Krakowie i nie mm pomysłu co zrobić.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...