Jump to content
Dogomania

Kupię rodowód


aneta

Recommended Posts

W swietle prawa osoba prowadzaca nawet najlepsza hodowle jest rowna osobie rozmnazajacej pseudo rasowe pieski.
Jeszcze jedno - nie do konca jest tak, jak piszesz.

Sa ludzie, ktorzy jak najbardziej maja hodowle psow zarejestrowane jako dzialalnosc gospodarcza.

Cos wiecej na ten temat to Ci moze np. bagi napisac.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Z tego co sie orientuje wszystkie hodowle maja status amatorskich. Trzeba by uchwalic ustawe, wprowadzic jakies rozporzadzenia, wydawac zezwolenia, koncesje itp. Taki hodowca musialby oplacac podatek, zus, zaplacic za zezwolenia na prowadzenie dzialanosci.

Zaraz, zaraz, ludzie, mozecie mnie oswiecic? To znaczy, ze hodowla to nie jest dzialalnosc gospodarcza i nie placi sie podatkow, zus-ow, smusow i innych? Ja myslalam, ze hodowle musza byc zarejestrowane zarowno w ZK, jak i , ze tak powiem, w panstwie!

Link to comment
Share on other sites

wydaje mi się, że żadne zakazy tego nie zatrzymają, najwyżej w niewielkim stopniu :( dopóki będą chętni na "taniej, rasowe bez rodowodu" (a chętnych jest cała masa, wystarczy przejrzeć jakiekolwiek ogłoszenia, tragedia, ręce opadają) zawsze sie znajdzie ktoś, kto znajdzie sposób żeby te psy chętnym dostarczyć :(

Ciężka sprawa.

Link to comment
Share on other sites

Buldog, wlasnie dokladnie to jest, jesli ludzie maja zarejestrowana dzialalnosc to sa to wyjatki. Zreszta zrob ankiete, sam sprawdz skoro nie wierzysz. Moge sie mylic, chociaz nie wydaje mi sie.Chodzilo mi o zakaz handlu pseudo rasowymi psami przed wystawa, i tak dokladnie napisalam. Nie jest to nielegalne, wiec jest dozwolone. Faktycznie zwiazek moglby rozwiesic tablice, ale nie wiem, czy wiele osob sie przejmie. Wiekszosci wystarczy, ze pies jest podobny do jakiejs rasy.

Patrycja, hodowle maja status amatorski, wiec nie sa opodatkowane. Tak samo zreszta np. jak przychody ksiezy, prostytutek i o ile sie nie myle poslow.

Pewnie znalazloby sie jeszcze kilka zawodow.

Link to comment
Share on other sites

Buldog, wlasnie dokladnie to jest, jesli ludzie maja zarejestrowana dzialalnosc to sa to wyjatki. Zreszta zrob ankiete, sam sprawdz skoro nie wierzysz.
Ale ja przeciez nie twierdze, ze to nie sa wyjatki, czy tez, ze to powszechne, a tylko, ze sa tacy, ktorzy maja zarejestrowana dzialalnosc :niewiem:
Faktycznie zwiazek moglby rozwiesic tablice, ale nie wiem, czy wiele osob sie przejmie. Wiekszosci wystarczy, ze pies jest podobny do jakiejs rasy.
A tutaj nie jestem do konca pewny - zobacz nawet na forum ile pojawia sie osob, ktore sa przekonane jak najbardziej, ze maja psa rasowego, "tylko bez rodowodu". I beda tego przekonania bronic czasem do upadlego.

Wydaje mi sie, ze gdyby ZK robil to, do czego sie zobowiazuje w swoim statucie, a wiec m.in. "propagowal" i "uswiadamial", to liczba klientow zrobionych w balona przez handlarzy moglaby sie istotnie zmniejszyc - wystarczy krotka akcja (oprocz w/w bilboardow) w rodzaju przejscia sie z weterynarzem po takim "targowisku" i wylowienie zarobaczonych, czy tez chorych szczeniakow...

Ze juz wizyte policjanta z ustawa o ochronie zwierzat w reku pomine.

Link to comment
Share on other sites

Tak tak ZK sie tym wszystkim przejmuje jak zeszłorocznym śniegiem

A policja nie ma nic innego do roboty jak ganiać za ,,rasowymi bez rodowodu'' i ścigać handlarzy

Kupujacy sami do tego doprowadzają, ,,...ja nie bedę wystawiał, bo to głupota, więc po co mi pies z rodowodem, taki sam a tańszy, a jak mam kundelka to taki mądry że hoho, bo dziedziczy z wielu ras....''

Tego sie nie zmieni dopóki nie zmieni sie mentalność ludzi. A że się nie zmieni to jestem pewna, wystarczy na wakacjach spojrzeć na wsiach co się dzieje, albo połazic po lasach - piesnia bez kańca

Pozdrawiam

Tilia znam Twoje zdolności, podrobienie ślicznego rodowodu dla Ciebie to pestka :lol:

Link to comment
Share on other sites

.

Patrycja, hodowle maja status amatorski, wiec nie sa opodatkowane. Tak samo zreszta np. jak przychody ksiezy, prostytutek i o ile sie nie myle poslow.

.

O! Coz za piekne zestawienie! :lol: Same moje ulubione zawody, zwlaszcza ostatni z wymienionych :evil:

A jesli jest tak jak mowisz to ja sie nie dziwie, ze jest do doopy! Ja bym problem psow "rasowych inaczej" rozwiazala bardzo prosto. Kazdy kto chce rozmnazac musi zarejestrowac hodowle, placic podatki, a reszta nie ma do tego prawa! No i oczywiscie rozmnazanie dotyczylo by tylko i wylacznie psow rasowych. Zreszta tak by bylo sprawiedliwie! Dla czego ja musze placic podatki , a taki hodowca nie? W koncu zarabia tym na zycie!

Mozna jeszcze wprowadzic nakaz sterylizacji psow nierasowych.

No tak, ale zdaje sie, ze to utopia!

Link to comment
Share on other sites

No wlasnie, o to mi chodzi, panstwo mogloby sprawowac nad nimi kontrole, ale niestety w zamian braloby dosc znaczna kwote.

Ja tez uwazam, ze powinno sie sterylizowac nierasowe psy i takie ktore z innych powodow nie powinny sie rozmnazac, ale kiedy powiedzialam to w pracy to mnie wykleli. Jestem bardzo zla i nie kocham zwierzat i nie wytlumaczysz, ze nie jest okazywaniem milosci pozwalanie na rozmnazanie sie i zapelnianie schronisk i ulic bezdomnymi psami.

Link to comment
Share on other sites

i to jest następna ludzka przypadłość

,,....moje zdanie i tylko moje, żadne inne sie nie liczy...''

chwilami mi również ,,ręce opadają'' i powiem w sekrecie, nie odzywam sie, bo po co, świata nie zmienię a znów tłumaczyć, uświadamiać - aaaaaa niech się dzieje

w każdym temacie, psy, dzieci, aborcja, pedofilia, obrona mienia - duzo mozna wymienić, nic to :(

Link to comment
Share on other sites

Mozna jeszcze wprowadzic nakaz sterylizacji psow nierasowych.

W imieniu Amika absolutnie sie nie zgadzam :evil: :evil: :evil:

I wyklinam. 8) Jak sie chcecie bawic, to wprowadzcie zakaz sprzedazy psow bez rodowodow i go egzekwujcie. Mojemu psu jaja obcinac. Tez cos. :evil:

No tak, ale zdaje sie, ze to utopia!

Cale szczescie.

Dajcie sobie spokoj. 20 lat temu psow rodowodowych bylo z 5%.

Teraz jest np. 30%(????) Maleje zapotrzebowanie na 'kundle'.

Za 30 lat beda same rodowodowe, nikt nie bedzie kupowal '7-go'

szczeniaka i problem sie sam rozwiaze.

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem to nie kundeki są problemem, tylko psy rasowe, które nie mają urawnień hodowlanych. Bo to te psy są rozmnażane przez pseudo hodowców. :evil:

I to psy rasowe, bez uprawnień hodowlanych powinny być poddawane kastracji i sterylizacji.

Link to comment
Share on other sites

mausa ma rację

większe zagrożenie niesie rasowy nierodowodowy niż kundelkowaty

u mnie na osiedlu jest taaaki doberman, że nigdy bym nie wpadła, że to dobek, a wczoraj w lecznicy spotkałam jack russel terriera szorstkowłosego! :smhair2: I jak próbowałam wyczaić czy to może Parson Russel Terrier, bo one przecież są szorstkowłose to okaząło się, że nie.

Link to comment
Share on other sites

.... i czyste kundelki. Nie bójmy sie to powiedzieć! (ETM 8) - Twojego w drodze wyjątku zostawimy )
Ale moj nie jest czysty kundel niestety.

A moze by tak pokastrowac przy okazji i te z rodowodami....

Miejsca w schroniskach by zaswiecily pustkami po roku. 8)

Hej, szable w dlon...

Link to comment
Share on other sites

Dla czego ja musze placic podatki , a taki hodowca nie? W koncu zarabia tym na zycie!

Wybacz PATIszon, jestem hodowcą , a do tego z tych hodowców wystawców i jakbym chciała płacić podatki to OK, ale z zaznaczeniem - minus wszystkie wydatki poniesione. Okazałoby sie, że Państwo musi mi nieźle dopłacić do interesu, bo wydatki na moje 3 psy miesięcznie wynoszą około 300 - 400 złotych a przy szczeniakach nawet 500-600 miesięcznie.

Niestety, ale pracuję zawodowo po to aby utrzymać moje 3 psice.

Gdyby nie mąż który utrzymuje dom oraz moja Mama która jest na emertyturze i może się zająć dzieckiem i psami to byłoby b.b.b. źle.

Ale ten temat chyba był wałkowany.

Tak naprawdę to zobacz kto zarabia, ja jadąc do psa, płacąc z góry, trzymając wetrynarza na każde zawołanie, kupując ekstra żarcie czy taki co sprzedaje oseski jako "psy 2 msc , zaszczepione, i rasowe tylko, że 7 z miotu"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...