Jump to content
Dogomania

czy to już starośc?


aniaa

Recommended Posts

pytałam już na seterach - ale nikt mi nie odpowiedział...czy 11 letni seter irlandzki to już staruszek? czy chodzenie po nocy, dyszenie i proszenie o wyjście na spacer to objawy podeszłego wieku? czy może to objaw choroby?? może ktoś z was miał do czynienia z takimi zachowaniami?

pozdrawiam ania

Link to comment
Share on other sites

Tak, 11-letni seter to już starszy pan. Ale "ze starości" się w nocy nie dyszy, ani nie prosi o dodatkowe wychodzenie - takie zachowanie znaczy, że coś jest nie tak.

Co pies robi, jak w nocy wychodzi? Sika, czy co? Jeśli sika, to może mieć problem z nerkami, co często się zdarza u starszych psów - warto by go pod tym kątem przebadać.

Link to comment
Share on other sites

dzieki za pomoc - monituje w sprawie weterynarza - ale jak wspominałam wcześniej to nie mój pies...a sama nie mogę z nim pojechać bo jednak to spory osobniczek...poza tym nie chcę go denerwować - niby nie jestem obca, ale jednak właścicielka tez nie jestem...

z tego co sie orientuję to psica gdy woła na spacer w nocy to tylko wychodzi sie ochłodzić...nie na siku...

no nic - bez wizyty u weta sie nie obejdzie.. :cry:

Link to comment
Share on other sites

aniaa powinnaś psu zrobić EKG. Moja sunia też tak dyszała. Najpierw myślałam, że się chłodzi, ale było to męczące dla niej i dla mnie i zrobiłam jej EKG. Okazało się, że miała problemy z serduszkiem.

A to częste wychodzenie na spacer może mieć związek z przerostem gruczołu krokowego (prostaty). Psy w tym wieku, szczególnie duże często na to chorują. Mój ONek też często prosił o wyjście na spacer. Czasami w nocy wychodziłam z nim kilka razy. Niestety był to nowotwór prostaty. Powinnaś zrobić psu jak najprędzej badania moczu. Złap poranny mocz do słoiczka. Zanieś do laboratorium. W wyniku będziesz miała normy porównawcze dla człowieka, ale weterynarz odczyta to prawidłowo. I już z wynikiem idź do weta. Będzie szybciej i taniej. :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

[quote name='ames']a jakiego masz pieska?
psy starzeją się różnie,w zależności od wielkości.większe psy szybciej...także taki 7 letni duży pies to już Senior...[/QUOTE]


Tylko, że to taka mała bździągwa. Taka sarenka. A siwą mordkę to ma już od wieku 5 lat. Od roku zaczynają jej się pojawiać gdzieniegdzie siwe włoski na całym ciele.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kika9004']Moja 6-letnia psina od dłuższego czasu zaczęła się starzeć, czy to nie za wcześnie?? Od ilu lat uważa się że pies jest stary??????[/QUOTE]
Co to znaczy, że "psina od dłuższego czasu zaczęła się starzeć"? Jakie są objawy tego starzenia? Czy wnioskujesz tak tylko na podstawie pojawiającej się siwizny?
Co do wieku, to 6 lat dla psa małego nie jest jeszcze momentem, który uznać można za starość. Pies w takim wieku nie wkracza w żadnym razie w okres starości.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kika9004']Tylko, że to taka mała bździągwa. Taka sarenka. A siwą mordkę to ma już od wieku 5 lat. Od roku zaczynają jej się pojawiać gdzieniegdzie siwe włoski na całym ciele.[/QUOTE]

To widocznie taka jej uroda;)jeżeli nie zachowuje się inaczej,nie zauważyłaś jakiś niepokojących sygnałów to powinno być wszystko ok.a sarence zapewne do twarzy ze sreberkami. jeżli masz jakiekolwiek wątpliwości jednak to udaj się do weta.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Tylko, że to taka mała bździągwa. Taka sarenka. A siwą mordkę to ma już od wieku 5 lat. Od roku zaczynają jej się pojawiać gdzieniegdzie siwe włoski na całym ciele.[/QUOTE]Pies może również siwieć ze stresu ;) To nie znaczy że jest stara.

Mój też od 6roku siwieje, aktualnie ma już niezłą siwą brode, z tyłu głowy już pojawiają się pojedyncze siwe włosy i na grzbiecie ma jednego, wielkiego siwego włosa już od ok.1,5 roku :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Popełniłam błąd w obliczeniach :) Suczka aktualnie ma 9 lat, nie 7 ... Dostałam ją jak byłam mała, więc dokładnie nie pamiętałam w którym roku to było, a książeczki też nie miała założonej, dlatego nie miałam jak sprawdzić. Z mamą jak ostatnio liczyłyśmy to wyszło, że Sunia ma teraz 9 lat!! Przepraszam za wprowadzenie w błąd.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...