Jump to content
Dogomania

York biewer a la pom pon


Marca_Besi

Recommended Posts

[quote name='Mraulina']O biewerach jest artykuł w poprzedniej Kynologii. On wszystko wyjaśnia.
W necie ta rasa ma mnóstwo stron.

Podobno powstanie biewerów zawdzięczmy mutacji.

Fakt, że państwo Biewerowie mieli hodowlę yorków na światowym poziomie.

Jest moda na biewery - stąd strasznie dużo podróbek.
Kupując pieska bez rodowodu bardzo ryzykujemy.

Fibi kochana - [B]kopalnią wiedzy o biewerach jest Migotka[/B]. Z nią się powinnaś kontaktować.
Migotka ma biewery z dobrej niemieckiej hodowli. I nie wygląda mi absolutnie na "producenta".[/quote]Kopalnią wiedzy o Biewerach nie jaest żadna Migotaka tylko ja białeyrki poniewaz tylko mnie sie udalo wychodowac biewery po zwyklych jasntch yorkach.Migotka ma owszem biewery ale przywiezione z Niemiec i trudno jej do pierwszych szczeniaków co kolwiek powiedzieć o wy hodowaniu białych yorek.Ja niestey jestem tą pierwszą w Polsce osobą której się to udało mimo że nie posiadam psów z rodowodem.tylko yorki w typie rasy tak to nazywają w ZK.Tak więc jeśli masz konkretne pytania co do otrzymania białych yorek to pisz domnie a nia do Migotki.:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest Agata_B

bialeyorki przez ile lat probowalas wyhodowac biewery?
tzn od kiedy zaczelas?
i jak to zrobilas?

ps sory za bledy (braki polskich znakow)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata_B']bialeyorki przez ile lat probowalas wyhodowac biewery?
tzn od kiedy zaczelas?
i jak to zrobilas?

ps sory za bledy (braki polskich znakow)[/quote]Do biewerów dochodziłam osiem lat więc jest to sporo czasu.Mój mąz w latach osiemdziesiątych widział biewery w Niemczech i tam podjał wyzwanie o wychodowaniu ich w Polsce.Jak widac praca nasza nie poszła na marne,efekt jest jak dla mnie znakomity.Ponieważ do tej pory nikomu sie to nie uadało,ja w każdym razie jestem z siebie i oczywiście męża bardzo zadowolona. i wcale nie azdroszcze pracy tym wszystkim którzy uwazają że tylko ze sprowadzonych Biewerów można otrzymac biełe yorki,bo to nieprawda.pozdrawiam dorota

Link to comment
Share on other sites

Mam nadzieję że kredyt nie został zaciągnięty na marne i kasa szybko się zwróci.Życze ci szybkiego dorobienia się biewerów, to może i mnie w końcu uznają jako hodowcę a nie rozmnażalnika yorków.A o mężusia dbaj ,przynajmniej dopuki spłaca z ochotą twoje długi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='białeyorki']Mam nadzieję że kredyt nie został zaciągnięty na marne i kasa szybko się zwróci.Życze ci szybkiego dorobienia się biewerów, to może i mnie w końcu uznają jako hodowcę a nie rozmnażalnika yorków.A o mężusia dbaj ,przynajmniej dopuki spłaca z ochotą twoje długi.[/quote]

To się chyba nie uda :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jolisia34']Tylko ciekawe jak je później oduczę:razz:[/quote]

No ja miałam z tym kłopot z Luną
jak ją kupiłam to była zima i szkoda mi było ja puszczać na pole to ja nauczyłam do łazienki chodzić i tam na posadzke się załatwiać no zakapowała szybko nawet w nocy wstawała i szła do łazienki a nie robiła tego na dywanie

No ale jak szliśmy do znajomych to już klpops był bo i tam szła do łazienki, ale z wiekiem nauczyła się załatwoać na polu poprostu zamkneliśmy jej łazienkę:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mraulina']Białeyorki - na początku tego temaytu udowodniłaś, że nie wiesz, co to jest biewer.......

Przecież ty nawet wzorca nie znałaś...

Ale komu chce się teraz czytać cały biewerowy - ogromny - wątek?[/quote]Ja nie znałam ale jak pisałam mój mąż widział w Niemczech jedne z pierwszych Biewerów i to on wpadł na pomysł wyhodowania ich w Polsce.Sama byłam co do tego sceptycznie nastawiona,ale jak widac to on miał rację.I to dzieki niemu mamy w tej chwili białe yorki.:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Pani białe yorki ma własne zdanie, którego nie zmieni, także my mamy własne którego też zmieniac nie zamierzamy dlatego szkoda słów na kłótnie,

Ja choć osobiście uważam że psiaki białeyorki są sliczne to nigdy nie uznam ich za rasowe a samej pani białeyorki za hodowcę

Tak samo może pani zacząś tworzyć zwykłe yorki tak jak powstały one na poczatku albo może w ogóle zacząć hodowac od poczatku psa domowego:shake:

właśnie widziałam na allegro ogłoszenie o biewerach za 1500 zł bez rodowodu, koszmar:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mraulina']Białeyorki - na początku tego temaytu udowodniłaś, że nie wiesz, co to jest biewer.......

Przecież ty nawet wzorca nie znałaś...

Ale komu chce się teraz czytać cały biewerowy - ogromny - wątek?[/quote]

Ja przeczytałam:multi:
Fakt - zajeło mi to dużo czasu, ale podobają mi się biewerki.... więc się zawzięłam:cool1:
I jakie są moje wnioski....
Pani Białe Yorki niestety - ferment tylko sieje, uważa się za najmądrzejszą itd
Choć jej pieski są ładne jak na pieski w typie rasy - to to nie są ani yorki, ani biewerki!!!!!
Jak na yorki - to szata z wadą genetyczną włosa!
Jak na biewerki - to też nie te kolorki!
A co mnie na koniec tematu rozbroiło to stwierdzenie tej Pani - że wystający język pieska to zaleta:placz:
Wiele bym tu mogła przytaczać dziwnych wniosków, opinii itd tej Pani
Nie wspomnę już o tym, że Białe Yorki ciągle obstaje przy tym, że chce zarejestrować swoje pieski w związku, a tam "źli ludzie" nie chcą tego zrobić - tylko niestety nigdzie oficjalnie nie są znani przodkowie szczeniaczków - bo mówić można dużo:cool3:

Link to comment
Share on other sites

U mnie na osiedlu są takie trzy, jasne, zaryzykuję stwierdzenie, wypłowiałe yorki. Trochę jasnostalowego koloru i dominujący kolor, hmmm, coś podobnego do słomy. Przykro mi to powiedzieć, ale wyglądają bardzo nieciekawie. Dla mnie osobiście biewery to psiaki jak u Mogotki i Jolisi34. Bardzo Wam zazdroszczę takich piękności. Jeśli kiedykolwiek będę powiększała swoją psią część rodziny to zapukam do Was. Pozdrawiamy.

Kasia i Tupek

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...