Jump to content
Dogomania

York biewer a la pom pon


Marca_Besi

Recommended Posts

[quote name='Migotka']Z tym rozczesywaniem białego włosa makabra :mad::mad::mad: i kupujac drugiego samczyka kierowałyśmy sie wygodą , a teraz wydaje nam sie,że źle zrobiłysmy....:placz: oby nam zaciemne te Biewery nie wychodziły.Czekam tylko na uzyskanie :megagrin::megagrin::megagrin: CAMPIONATU i zaraz sie biore za obcinanie :thumbs: maszynke już sobie kupiłam ........:evil_lol:[/quote]
Wiecie,nie widziałam jeszcze biewera ostrzyżonego na krótko.Niektóre pewnie będą wyglądały jak cielaczki:grins::Dog_run:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='jolisia34']A ja mam problem z rozczesywaniem białego włosa u moich biewerek.:razz:To jakiś koszmar,jak to się kołtuni.Czarny włos w porządku a biały nieporozumienie:angryy::angryy:.I do tego jeszcze diabły małe nie dadzą się czesać,gryzą mnie i grzebień:mad::mad:[/quote]
Ja kupiłam sobie stół trymerski i przywiązałam wczoraj Ksieciunia i nie miał wyjścia musiał stac...od czasu do czasu tylko pozwalałam mu się przytulić
zeby nie czuł się tak strasznie bo to pierwsza w jego zyciu kąpiel.
Urzywaj szmponu do białego włosa firmy KW i odzywki dla psów długowłosych firmy Hera to naprawde ułatwia zycie...biały włos sie nie kołtuni i daje sie bez problemu wyczesywać.

Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam ze swoim wetem.odnośnie tak nowej rasy i niezdrowych genów....podobno w Szwecji dla pozyskania naprawde dobrego materiału genetycznego kryje sie suke :multi: kilkoma samcami i dopiero po urodzeniu szczeniąt bada sie ich kod gen. Zasięgnełam wiedzy i w Polsce robi sie takie badania i ustaliłam ,że badanie genetyczne na ustalenie rodzicielstwa kosztuje dla 1 szczeniaka 310,-zł a rodziców po 160,-zł.:crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

[URL]http://www.allegro.pl/item269861126_kankan_106_profesjonalny_stol_trymerski.html[/URL]
Na innej aukcji maja wysięgnik do stołu w cenie 90zł.
To najtańszy a zarazem dobry stół trymerski.
są jeszcze takie,ale droższe.
[URL]http://www.allegro.pl/item273944718_stol_trymerski.html[/URL]
i taki
[URL]http://www.allegro.pl/item275491497_stol_trymerski.html[/URL]
Tylko trzeba pamietac bo sprzedają je bez wysięgnika a on ułatwia zycie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fibi']Inbreed nie jest nigdy pozadany, nie powiniem przekraczac 10 procent, jego wspolczynnik oblicza sie na podstawie rodowodu. Zreszta to tak jak bywalo u ludzi w rodach arystokratycznych, krolewskich, gdzie pula genowa byla bardzo ograniczona, bylo wiele chorob, w tym psychicznych, przedwczesnej umieralnosci itd. itp.
Ja kupujac psa z rodowodem nie kupuje psow zinbreedowanych.

[B]Yulka[/B], Ciebie to chyba [B]bialeyorki[/B] "podstawila" tu na forum:mad:.

Najzabawniejsze i najsmutniejsze zarazem jest to, ze [B]bialeyorki[/B] chce od nowa wyhodowac rase juz wyhodowana:crazyeye::evil_lol:. Zamiast bawic sie w Dr Frankensteina i kryc w kazirodztwie to lepiej warto wybrac sie po rodowodowe biewery do Niemiec, i zaczac racjonalna, udokumentowana hodowle [B]biewerow,[/B] no chyba, ze ma powstac jakas zupelnie inna rasa, jeszcze niezarejestrowana:evil_lol:, tylko [B]bialeyorki[/B] ten fakt poki co ukrywa.[/quote]
???? Przecież ja kobiet nawet nie znam. A swoją drogą ciekawe czy państwo Biewer też słyszeli takie komentarze - ale na pewno.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jolisia34']Niezły pomysł z tym stołem.Czy to się jakoś składa czy cały czas musi zdobić:razz:jakiś fragment mieszkania?:lol:[/quote]
Mówie Ci jak to ułatwia życie do czesania jest poprostu idealny ale pamietaj o wysięgniku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jolisia34']Wracając do wzorca biewera,z czekoladowym kolorem,w ogłoszeniach z USA znalazłam takie pieski.Kosztują 2500 dolarów.Jest napisane,że z rodowodem:eviltong:[IMG]http://img512.imageshack.us/img512/1318/0w69u736d2nrx4.jpg[/IMG][/quote]
To jeszcze sprawdź co to za organizacja te rodowody wypisuje. Biewer, aczkolwiek nieuznany przez FCI, ma swój wzorzec w kraju, gdzie powstał, i inne kluby typu UCI ten wzorzec stosują. Jeśli teraz zacznie się tworzyć cudeńka, jak to na tym zdjęciu, to z pewnością będzie to utrudniać uznanie Biewera. Przecież dotąd nawet VdH nie uznało biewera, a to jest pierwszy krok do uznania przez FCI. Ten krok zrobiła inna problematyczna rasa - bolonka cwetna (czyli łaciaty bolończyk), która została zarejestrowana w kraju powstania w organizacji należącej do FCI i teraz może być wystawiana na wystawach organizowanych pod patronatem FCI, bez prawa do CACIB. Pokazała się i u nas w Opolu na międzynarodówce w tym roku.
Hodowcy (?) yorków w wielu krajach mają jakieś dziwne upodobanie do utrwalania błędnych ubarwień u yorków, jakiś mutacji, nagle ujawnionych genów recesywnych i tworzenia na tej bazie nowych "ras". Biewer jest koronnym przykładem tego. Ale widziałam już yorki czekoladowe podpalane, biało czarne, biro yorki (białe w beżowe łatki). One mają jakieś niby papiery jakiś niby organizacji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bajadera']To jeszcze sprawdź co to za organizacja te rodowody wypisuje. Biewer, aczkolwiek nieuznany przez FCI, ma swój wzorzec w kraju, gdzie powstał, i inne kluby typu UCI ten wzorzec stosują. Jeśli teraz zacznie się tworzyć cudeńka, jak to na tym zdjęciu, to z pewnością będzie to utrudniać uznanie Biewera. Przecież dotąd nawet VdH nie uznało biewera, a to jest pierwszy krok do uznania przez FCI. Ten krok zrobiła inna problematyczna rasa - bolonka cwetna (czyli łaciaty bolończyk), która została zarejestrowana w kraju powstania w organizacji należącej do FCI i teraz może być wystawiana na wystawach organizowanych pod patronatem FCI, bez prawa do CACIB. Pokazała się i u nas w Opolu na międzynarodówce w tym roku.
Hodowcy (?) yorków w wielu krajach mają jakieś dziwne upodobanie do utrwalania błędnych ubarwień u yorków, jakiś mutacji, nagle ujawnionych genów recesywnych i tworzenia na tej bazie nowych "ras". Biewer jest koronnym przykładem tego. Ale widziałam już yorki czekoladowe podpalane, biało czarne, biro yorki (białe w beżowe łatki). One mają jakieś niby papiery jakiś niby organizacji.[/quote]
Ja nie mam zamiaru takiego biewera kupować.Bayco pytała czy ktoś widział więc wstawiłam fotkę.Poza tym wzorzec który zacytowała tu Bayco jest z Niemiec i tam są dopuszczone czekoladowe płaszczyki;)

Link to comment
Share on other sites

Czytałam wzorzec biewera i po niemiecku (mówić nie umiem, ale biernie język znam) i po angielsku. I jak byk jest napisane, że biewer ma kolory stalowy (lub czarny), rudy i biały. Dokładnie to jest tak, jakby na normalnie, prawidłowo ubarwionego yorka nanieść białe plamy, tab aby łapki, brzuch były białe, i na pyszczku były możliwie symetrycznie rozmieszczone. Czy jakikolwiek rasowy york jest czekoladowy ?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...