Jump to content
Dogomania

Pielęgnacja sznaucera


Mek

Recommended Posts

hahaha nie było DGM przez dzien i jak wszyscy z rana sie rzucili do czytania a tu nic nie ma :)

Ciężka sprawa z tym kolorkiem , ale świata nie zbawimy :):):)

Ka-Vanga powiem Ci , że moja rodzina to zakochała sie w olbrzymach jak zobaczyli na zywo na wystawiee w Nowym sączu. Był tam taki jeden ( niestety nie wiem jak sie nazywał) co mówie Ci cudo.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 389
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Meku!! Prawie kazdy czarnuszek ma w mniejszym lub większym stopniu wybarwiony włosek. Niektóre maja totalnie brazowe i co do tych , jesli maja byc wystawiane to chyba nic innego jak farba nie pomoze.
te wszystkie specyfiki rzekomo przyczerniajace włosej sprawiaja tylko ,ze włos itensyfikuje kolor ale to nie znaczy ,ze przyczernia. Z mopich obserwacji wynika ,ze pogłebia - owszem ale KAŻDY kolor..tzn jak twóuj piech ma wybrazowiona na rudo brode to mu sie robi slicznie mocno ruda.
Ja dotychczas przerobiłam kilka szamponow od Gottlebe, poprzez Hery i Allsystems. Żaden tak naprawde nie czerni wlosa. Zdaje się ,ze nawet kropelki z Bernarda tego nie robią..
Nie ma rady..
Powinni wynależć coś takiego jak basma dla psów ( czy jak się to tam nazywało..henna była ruda a basma na czern przekolorowywala włosy..wszytsko zioła)

Link to comment
Share on other sites

Meku!! Prawie kazdy czarnuszek ma w mniejszym lub większym stopniu wybarwiony włosek. Niektóre maja totalnie brazowe i co do tych , jesli maja byc wystawiane to chyba nic innego jak farba nie pomoze.
te wszystkie specyfiki rzekomo przyczerniajace włosej sprawiaja tylko ,ze włos itensyfikuje kolor ale to nie znaczy ,ze przyczernia. Z mopich obserwacji wynika ,ze pogłebia - owszem ale KAŻDY kolor..tzn jak twóuj piech ma wybrazowiona na rudo brode to mu sie robi slicznie mocno ruda.
Ja dotychczas przerobiłam kilka szamponow od Gottlebe, poprzez Hery i Allsystems. Żaden tak naprawde nie czerni wlosa. Zdaje się ,ze nawet kropelki z Bernarda tego nie robią..
Nie ma rady..
Powinni wynależć coś takiego jak basma dla psów ( czy jak się to tam nazywało..henna była ruda a basma na czern przekolorowywala włosy..wszystko zioła)

Link to comment
Share on other sites

hahaha nie było DGM przez dzien i jak wszyscy z rana sie rzucili do czytania a tu nic nie ma :)

Ciężka sprawa z tym kolorkiem , ale świata nie zbawimy :):):)

Ka-Vanga powiem Ci , że moja rodzina to zakochała sie w olbrzymach jak zobaczyli na zywo na wystawiee w Nowym sączu. Był tam taki jeden ( niestety nie wiem jak sie nazywał) co mówie Ci cudo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ka-Vanga']Hehe, dlatego napisalam, ze co do sredniakow to w razie co prosze mnie poprawic :wink: . Z tego wynika, ze w takim razie najmniejszy problem z brazowieniem maja olbrzymy, idac dalej tym tropem olbrzymy sa the best :evilbat: . A tak serio to znam kilka srednikow czarnych i one nie maja z tym problemu, a w olbrzymach to juz prawie w ogole nie spotkalam sie z takim brazowieniem siersci, szczegolnie takim jak pokazala Dorota na przykladzie brody Atosa :hmmmm: .[/quote]

Link to comment
Share on other sites

Meku!! Prawie każdy czarnuszek ma w mniejszym lub większym stopniu wybarwiony włosek. Niektóre maja totalnie brązowe i co do tych , jeśli maja być wystawiane to chyba nic innego jak farba nie pomoże.
te wszystkie specyfiki rzekomo przyczerniające włosek sprawiają tylko,ze włos intensyfikuje kolor, ale to nie znaczy,ze przyczernia. Z moich obserwacji wynika,ze pogłębia - owszem, ale KAŻDY kolor..tzn jak twój piech. ma wybrazowioną na rudo brodę to mu się robi ślicznie mocno ruda.
Ja dotychczas przerobiłam kilka szamponów od Gottlebe, poprzez Hery i Allsystems. Żaden tak naprawdę nie czerni włosa. Zdaje się,ze nawet kropelki z Bernarda tego nie robią..
Nie ma rady..
Powinni wynaleźć coś takiego jak basma dla psów ( czy jak się to tam nazywało..henna była ruda a basma na czerń przekolorowywala włosy..wszystko zioła)

Link to comment
Share on other sites

Meku!! Prawie każdy czarnuszek ma w mniejszym lub większym stopniu wybarwiony włosek. Niektóre maja totalnie brązowe i co do tych , jeśli maja być wystawiane to chyba nic innego jak farba nie pomoże.
te wszystkie specyfiki rzekomo przyczerniające włosek sprawiają tylko,ze włos intensyfikuje kolor, ale to nie znaczy,ze przyczernia. Z moich obserwacji wynika,ze pogłębia - owszem, ale KAŻDY kolor..tzn jak twój piech. ma wybrazowioną na rudo brodę to mu się robi ślicznie mocno ruda.
Ja dotychczas przerobiłam kilka szamponów od Gottlebe, poprzez Hery i Allsystems. Żaden tak naprawdę nie czerni włosa. Zdaje się,ze nawet kropelki z Bernarda tego nie robią..
Nie ma rady..
Powinni wynaleźć coś takiego jak basma dla psów ( czy jak się to tam nazywało..henna była ruda a basma na czerń przekolorowywala włosy..wszystko zioła)

Link to comment
Share on other sites

Meku!! Prawie każdy czarnuszek ma w mniejszym lub większym stopniu wybarwiony włosek. Niektóre maja totalnie brązowe i co do tych , jeśli maja być wystawiane to chyba nic innego jak farba nie pomoże.
te wszystkie specyfiki rzekomo przyczerniające włosek sprawiają tylko,ze włos intensyfikuje kolor, ale to nie znaczy,ze przyczernia. Z moich obserwacji wynika,ze pogłębia - owszem, ale KAŻDY kolor..tzn jak twój piech. ma wybrazowioną na rudo brodę to mu się robi ślicznie mocno ruda.
Ja dotychczas przerobiłam kilka szamponów od Gottlebe, poprzez Hery i Allsystems. Żaden tak naprawdę nie czerni włosa. Zdaje się,ze nawet kropelki z Bernarda tego nie robią..
Nie ma rady..
Powinni wynaleźć coś takiego jak basma dla psów ( czy jak się to tam nazywało..henna była ruda a basma na czerń przekolorowywala włosy..wszystko zioła)

Link to comment
Share on other sites

Meku!! Prawie każdy czarnuszek mini ma w mniejszym lub większym stopniu wybarwiony włosek. Niektóre maja totalnie brązowe i co do tych , jeśli maja być wystawiane to chyba nic innego jak farba nie pomoże.
te wszystkie specyfiki rzekomo przyczerniające włosek sprawiają tylko,ze włos intensyfikuje kolor, ale to nie znaczy,ze przyczernia. Z moich obserwacji wynika,ze pogłębia - owszem, ale KAŻDY kolor..tzn jak twój piech. ma wybrazowioną na rudo brodę to mu się robi ślicznie mocno ruda.
Ja dotychczas przerobiłam kilka szamponów od Gottlebe, poprzez Hery i Allsystems. Żaden tak naprawdę nie czerni włosa. Zdaje się,ze nawet kropelki z Bernarda tego nie robią..
Nie ma rady..
Powinni wynaleźć coś takiego jak basma dla psów ( czy jak się to tam nazywało..henna była ruda a basma na czerń przekolorowywala włosy..wszystko

Link to comment
Share on other sites

Meku!! Prawie każdy czarnuszek ma w mniejszym lub większym stopniu wybarwiony włosek. Niektóre maja totalnie brązowe i co do tych , jeśli maja być wystawiane to chyba nic innego jak farba nie pomoże.
te wszystkie specyfiki rzekomo przyczerniające włosek sprawiają tylko,ze włos intensyfikuje kolor, ale to nie znaczy,ze przyczernia. Z moich obserwacji wynika,ze pogłębia - owszem, ale KAŻDY kolor..tzn jak twój piech. ma wybrazowioną na rudo brodę to mu się robi ślicznie mocno ruda.
Ja dotychczas przerobiłam kilka szamponów od Gottlebe, poprzez Hery i Allsystems. Żaden tak naprawdę nie czerni włosa. Zdaje się,ze nawet kropelki z Bernarda tego nie robią..
Nie ma rady..
Powinni wynaleźć coś takiego jak basma dla psów ( czy jak się to tam nazywało..henna była ruda a basma na czerń przekolorowywala włosy..wszystko zioła)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ka-Vanga']A tak serio to znam kilka srednikow czarnych i one nie maja z tym problemu, a w olbrzymach to juz prawie w ogole nie spotkalam sie z takim brazowieniem siersci [...][/quote]

Nie wiem, na ile to kwestia genetyki. Ale mi się wydaje, że w dużym stopniu to jednak "czynniki środowiskowe". Może gdybym Atosowi kładła jakąś odżywkę z filtrem UV, to by tak nie rudział pod wpływem słońca? Może spróbuję w tym roku i poinformuję Was o wynikach :evilbat:

[b]Romas[/b], faktycznie uszy Zuzi są dużo dłuższe ;-)

Pozdrowienia

Link to comment
Share on other sites

nie wiem dlaczego nie mogę napisać odpowiedzi :evil:
ale może teraz sie uda

brązy można wytrymować nawet na łapach, które tez powinno się trymować - własnie usówać martwy, przebarwiony włos - tak jak na grzbiecie
jak brązów za dużo to gorzej :-? baaaaardzo dużo pracy i zaczyna wchodzić w grę nieprawidlowy włos genetycznie

z brazami jest mniejszy kłopot niż z siwizną lub odbarwieniem włosa (nie wiem do końca co to jest - ale sa cienkie i wyglądają jak siwe -nie mylić z białymi), spotkałam takie i średniaki i olbrzymy (zwłaszcza na łapach) i z tym dopiero nic nie można zrobić, a o farbowaniu nie ma mowy :x

Link to comment
Share on other sites

Witajcie:) Deniskowi też ruydzieje broda:) i przepdiersie mimo, ze nei jest czarny.... tzn teraz nie ale w wakacje miał taki śmieszny kolorek, naszczeście przedpiersie się strzyze to juz nie ma po tym sladu a bródka sama wróciła do swojego kolorku:)

[quote name='dorotak']... Jak decydowałam, że koniec z wystawami [/quote]
czyli obecnie nie wystawiasz już Atosika? A jak to jest z tymi krawatkami, wtedy w ogóle nie mozna wystawiac cyz po prostu "obrywa" się za to niższe oeceny?

Link to comment
Share on other sites

No wreszcie ten dzial dziala :grins: .
[quote name='Mek']Ka-Vanga powiem Ci , że moja rodzina to zakochała sie w olbrzymach jak zobaczyli na zywo na wystawiee w Nowym sączu. Był tam taki jeden ( niestety nie wiem jak sie nazywał) co mówie Ci cudo.[/quote]
Ciesze sie, ze sie zakochali, moze kiedys ta milosc skloni Was do wziecia giganciora :wink: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madzior_ka']czyli obecnie nie wystawiasz już Atosika? A jak to jest z tymi krawatkami, wtedy w ogóle nie mozna wystawiac cyz po prostu "obrywa" się za to niższe oeceny?[/quote]

Wystawiać możesz każdego psa, który ma rodowód, opłacisz składki i udział w wystawie :wink: Ale białe znaczenia są wadą dyskwalifikującą u czarnego sznaucera, więc efekty tego wystawiania byłyby marne. Poza tym Atos nawet zamalowany nie zdobyłby obecnie uznania w oczach sędziów albowiem niedobra pani pozbawiła go takiej części ciała :oops: , bez której pies już nie może być piękny :evilbat:

Pozdrowienia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorotak'] niedobra pani pozbawiła go takiej części ciała :oops: , bez której pies już nie może być piękny :evilbat:

Pozdrowienia[/quote]

Ja jako jedyny facet musze odnieść sie do tego zdania;

AFE pańcia AFE :wink:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agatka']Mek pewnie mówisz o Ukuleli bo nic wiecej tam ciekawego nie było, no chyba ze mój Słonik w szczneiaczkach ;) wiem to jest chwalipiectwo ;)[/quote]

niestety nie wiem jak sie ten pies zwał bo ja jeszcze byłem nieuswiadomiony i nie kupiłem katalogu.
Ale jak tak bardzo się wytęże to mi się zdaje, że to faktycznie Twoja Sonia mogła być :wink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...