Jump to content
Dogomania

Kajomada-moje dziewczynki


Energy

Recommended Posts

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='filodendron']Biedna psina - współczuję. Pamiętam, jak u nas było podejrzenie zerwania więzadła - to ograniczanie ruchu naprawdę było okropne.
Leczenie zachowawcze takiego urazu ma wielu przeciwników, ale z drugiej strony - pudle to lekkie psy - to daje szansę na sukces. Podobno w przypadku niedużych, lekkich psów często już odchodzi się od leczenia operacyjnego
Trzymam kciuki.[/QUOTE]

No okropne, zwłaszcza jak córeczki latają przed nosem:razz:
Leczymy się zachowawczo, bo narkoza to dla Kajuchy ostateczność, zresztą sam zabieg też:roll: Nie chcę zapeszać, ale zaczyna powoli opierać się na łapie i jak chodzi powolutku to na czterech:lol:bardzo dziękujemy:)

[quote name='marcelinka371']Biedna :(
Ale one Śliczneee!!! Kocham pudelki:* Wybieracie się na wystawę do Świebodzic???[/QUOTE]

Dzięki:) ja też kocham:lol:Nie wybieramy się:shake:

[quote name='lilix4']Wymiziaj od Nas Kajunię :* zyczymy szybkiego powrotu do zdrowia[/QUOTE]

Wymiziana, bardzo dziękujemy:lol:naprawdę chyba jest lepiej:)

Biedna jest troszkę pokłuta:cool3: przez 5 dni dostawała traumeel codziennie, potem 5 zastrzyków co drugi dzień, a teraz jeszcze przez 5 tygodni co 3 dni. No i jeszcze raz na tydzień cartrophen vet. Ale chyba działa:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']Może gotuj dziewczynie galaretkę z kurzych łapek - nie ma to jak naturalny kolagen. Bo ona teraz będzie bardziej obciążać pozostałe stawy.[/QUOTE]
Dobry pomysł. Ja gotowałam hurtowo i zamrażałam..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='togaa']O Matko ! spamietać to wszystko !
Najwazniejsze, żeby podziałało...Biedniusia Kajunia, biedniusia Pańcia...[/QUOTE]

Zrobiłam sobie rozpiskę:evil_lol:No biedna, bo się musi oszczędzać co w jej wykonaniu jest wielkim osiągnięciem;)


[quote name='filodendron']Może gotuj dziewczynie galaretkę z kurzych łapek - nie ma to jak naturalny kolagen. Bo ona teraz będzie bardziej obciążać pozostałe stawy.[/QUOTE]

Zapomniałam o galaretach, dzięki:)nie lubię gotować takich smrodów zwłaszcza:eviltong:ale trudno poświęcę się:multi:

[quote name='aneta']Będzie dobrze bo linia po mamusi twarda, inna sprawa że rodzinnie po mamusi są zwariowane i nakręcone (!)[/QUOTE]

No właśnie zwariowana i nakręcona:evil_lol:tak to jest na pewno po mamusi:evil_lol:wczoraj pogoniła córeczki z takim wściekłym warkotem, że aż zamarłam:cool3:latały jej przed nosem i wkurzały to im się oberwało;)
Silna dziewczynka to fakt:lol:moje słoneczko:loveu:

[quote name='togaa']Dobry pomysł. Ja gotowałam hurtowo i zamrażałam..[/QUOTE]

Tia ale ja nie mam pociągu:cool3:do gotowania to nawet mi to wcześniej do głowy nie przyszło:evil_lol:

[quote name='marcelinka371']To ja nie wiem czy będą jakieś Pudelki :([/QUOTE]

Też nie wiem, nie jestem już na bieżąco;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']Może gotuj dziewczynie galaretkę z kurzych łapek - nie ma to jak naturalny kolagen. Bo ona teraz będzie bardziej obciążać pozostałe stawy.[/QUOTE]

A jaki masz przepis na te łapki? Bo niestety i ja chyba będę musiała zacząć gotować :(

Tą galaretę można potem zamrażać, czy nóżki i gotować na bieżąco?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Equus']A jaki masz przepis na te łapki? Bo niestety i ja chyba będę musiała zacząć gotować :(

Tą galaretę można potem zamrażać, czy nóżki i gotować na bieżąco?[/QUOTE]

Ciekawe dlaczego mnie nie pytasz?:mad::evil_lol:

Equus może spróbuj cartrophen?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Equus']A jaki masz przepis na te łapki? Bo niestety i ja chyba będę musiała zacząć gotować :(

Tą galaretę można potem zamrażać, czy nóżki i gotować na bieżąco?[/QUOTE]
Zalewam łapki wodą (nie za dużo - tak żeby były przykryte plus trochę na odparowanie) opcjonalnie można dodać marchew, pietruszkę, i gotuję aż łapki się rozpadają. Studzę, obieram z łapek to, co da się obrać od kości (niewiele tego), wrzucam to do wywaru razem z warzywami, jeśli były, i schłodzone do lodówki - w lodówce tężeje to na galaretę.
Z braku łapek można wykorzystać skrzydła, tylko przed gotowaniem trzeba je przeciąć we wszystkich spojeniach stawowych - zrobi się taka galantyna.
Z mrożeniem nie eksperymentowałam - sądzę, że można, jak każdy rosół, ale po odmrożeniu trzeba by tę galaretę raz jeszcze zagotować i schłodzić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Equus']Energy - Ciebie nie pytam bo podobno nie gotujesz :P Ty mi miałaś nazwę karmy przesłać sklerozo, to co ja Ci jeszcze będę dokładać roboty :P[/QUOTE]

Tylko nie sklerozo:placz:jakiej karmy???:crazyeye:
No pewnie, że nie gotuję:evil_lol:chyba, że muszę:cool3:

Edit:
O kur*** już mi się przypomniało:multi:wysyłam...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Equus']
Filodendron - a zanim ugotujesz te łapki to je jakoś obierasz, czyścisz? (obrzydliwe są bleeee)[/QUOTE]
Tylko płuczę - nic więcej.
Ale my na co dzień lecimy na barfie, więc i pazurów nie obcinam, bo Filo na surowo zjada i z pazurami:
[url]http://i52.tinypic.com/11jwzec.jpg[/url]
(chociaż faktycznie gdzieś czytałam, że przed gotowaniem niby należy te pazury obciąć - ale nie mam pojęcia, dlaczego to ma znaczenie)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Energy']Tylko nie sklerozo:placz:jakiej karmy???:crazyeye:
No pewnie, że nie gotuję:evil_lol:chyba, że muszę:cool3:

Edit:
O kur*** już mi się przypomniało:multi:wysyłam...[/QUOTE]

hihihihi

A co do obcinania paznokci - błeeeee, ja nie wiem czemu mnie te nogi tak brzydzą - wnętrzności jakoś mogę obrabiać ale jakoś te łapki... no i łeb (nawet ryby), zwłaszcza z oczami mnie jakos też tak odrzuca...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Equus'] Moja po kości cielęcej miała jazdy, a Larysa to w ogóle w całości nie może bo odgryza za duże kawały :([/QUOTE]

To tak jak moje jak kiedyś chciałam im przyjemność zrobić, miały sensacje jelitowe:cool3:

[quote name='Equus']hihihihi
A co do obcinania paznokci - błeeeee, ja nie wiem czemu mnie te nogi tak brzydzą[/QUOTE]

Equus ja se jaja robiłam z tymi paznokietkami:evil_lol:ale jak nie lubisz obcinać to możesz pomalować:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Equus']A długo go na barfa przestawiałaś? Nie miał sensacji żołądkowych? Moja po kości cielęcej miała jazdy, a Larysa to w ogóle w całości nie może bo odgryza za duże kawały :([/QUOTE]
Na początku parę pawi się zdarzyło, ale niegroźnych - raczej miałam kłopoty z nauczeniem go jedzenia różnych gatunków kości/mięsa. Zresztą do tej pory np. cielęciny nie tknie. Poza tym wtedy, gdy zaczynaliśmy barfowanie nie było u nas dystrybutora barfu Primexu, więc nie miałam dostępu ani do mielonych kości, ani do tych przeklętych żwaczy wołowych. Teraz dystrybutor już jest i mogę katować się żwaczami do woli... a one jednak dobrze regulują florę bakteryjną przewodu pokarmowego.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...