Jump to content
Dogomania

OLKUSZ-obóz zagłady zwierząt-WYSLIJ LIST!!!!!


ARKA

Recommended Posts

  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='truskawa144']Może głupie pytanie zadam ale... po co adres?
Rozumiem imię i nazwisko ale adresu wolałabym nie podawać.
Mogę wysłać 2 szt jako ja i jako schronisko (tu oczywiście adres może być do wiadomości odbiorcy).[/quote]
adres do wiadomosci odbiorcy oczywiscie aby mogl Ci odpowiedziec a wiec pokraktowac sprawe jako zgloszoną do jego urzedu, powaznie.

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze raz dzięki.

Ponieważ spotkałam się z pytaniem: po co to wysyłanie maili? Czy zbiórki pieniężne nie są lepsze? Odpowiadam ponownie: Ta akcja jest po to, żeby nie trzeba było takich zbiórek robić, żeby nie trzeba było się skrobać na leczenie, hoteliki, karmę itp. A przede wszystkim żeby uratować życie zwierzakom w Olkuszu. To tak na gorąco, bo pytanie mnie zastrzeliło

Link to comment
Share on other sites

Mogę nieco wtrącić? Pomysł godny poparcia ze wszech miar i sama wyślę list, ale...
Czy nie warto podejść do tematu z innej strony -
jako zatroskani obywatele, którzy chcą k*** wiedzieć co robią wybrani przez nich urzędnicy i jak wydają naszą forsę. Nie na kolanach do nich, bo to nie są boży pomazańcy, tylko nasi pracownicy na naszym garnuszku.

Zatem zadajmy im kilka pytań i niech się rozliczają przed społeczeństwem:

[LIST]
[*]skąd właściciel schronu bierze pieniądze na to schronisko, kto im płaci? a jeśli płaci z publicznej kasy to jak rozlicza z wydawania tych pieniędzy? Czy w ogóle rozlicza? czy jakoś kontroluje? co pokazały takie kontrole?
[*]co z zagrożeniem epidemiologicznym? przecież zwierzęta gospodarskie i te które są w okolicy mogą się zarazić.
[*]gdzie są brakujące zwierzęta? prawo zdaje się zabrania grzebania zwierząt w ziemi na własnej posesji. Muszą zostać poddane utylizacji, skoro wyszło, że zwierząt brakuje - niech wykażą dokładnie co się z nimi stało.
[*]Kto odprowadza ścieki i zajmuje się wywozem nieczystości.
[*]Skoro w jednym schronisku są "nieprawidłowości", kto wydał im zezwolenie na budowę drugiego??? Niech się przyzna i tłumaczy na jakiej podstawie?!
[*]Zapytać powiatowego weta, który dał zezwolenie na to pierwsze schronisko, zapytać go na jakiej podstawie wydał taką decyzję i co teraz ma zamiar z tym zrobić?
[*]Trzeba prześwietlić właścicieli schroniska pod względem zgodności z przepisami o zagospodarowaniu przestrzennym, prawa własności do gruntu, umów o wywóz śmieci, sposób prowadzenia przez nich działalności gospodarczej trzeba by prześwietlić... Znaleźć więcej takiego administracyjnego syfu
[/LIST]
Po prostu nękać ich od strony administracyjnej czy zgodności ze wszelkimi przepisami... Czy organizacje prozwierzęce mają współpracujących prawników? Jeśli nie, to może nawet miałabym pomysł gdzie takich szukać...
Może zarzuty konkretne powinny paść pod adresem urzędników właśnie, powiatowego weta - ktoś tym ludziom zezwolił na prowadzenie tego schronu, ktoś wypłaca pieniądze podatników... To nie są tajne rzeczy - niech pokażą na co wydali każdą złotówkę :diabloti:
A na każdy list urzędnik MA USTAWOWY OBOWIĄZEK odpowiedzieć.

Wspominam o tych kwestiach, ponieważ wydaje mi się, że są bardziej niewygodne dla urzędników niż oskarżenia o znęcanie się nad zwierzętami - tu zawsze można gdzieś znaleźć furtkę do ucieczki, ale przepisy to przepisy - marnotrawienie publicznych pieniędzy, niewywiązywanie się z obowiązków lub przekraczanie swoich uprawnień, powodowanie zagrożenia epidemiologicznego... to są kwestie, które mogą zainteresować znaczenie szerszy krąg ludzi niż tylko tych wrażliwych na ból zwierzaków...
My się w tej chwili będziemy jawić jako grupa ideologów, co to nie wiedzą jak prawdziwe życie wygląda... których zatem nie trzeba traktować poważnie...

Co Wy na to?

Link to comment
Share on other sites

Makrelo na rozliczanie urzędników przyjdzie czas, teraz trzeba działać JUŻ i ukrócić działanie tego wyzyskiwacza. ZROBIĆ SZUM !nie doczytałaś że lokalnie to on ma uklady i układziki?? na co Ty jeszcze chcesz czekać , widziałas w jakim stanie są psy?

Link to comment
Share on other sites

dorixx, ja nie chcę na nic czekać, wierz mi. Ale układów i układzików nie pokonasz płacząc nad biednym pieskiem. Oni to mają w czterech literach. I psa i Twój płacz...

Ja nie proponuję zaprzestać wysyłania maili i listów. Proponuję je nieco zmienić, rozszerzyć - zadać te pytania. Urzędnik MUSI Ci odpowiedzieć. Jak wyślesz mu maila z płaczem i z hasłem "zrób pan coś" to Ci odpisze "dzięki za troskę, przyjrzę się sprawie", co znaczy mniej więcej tyle co "spadaj". A jak zadasz mu konkretne pytanie, to on ma ustawowy obowiązek udzielić Ci odpowiedzi...

Jak chcesz rozbić układy to musisz zaatakować cały układ, a nie jednego kolesia, bo inni będą go bronić. Musisz ich podzielić - [B]divide et impera[/B] - dziel i rządź... Ja wiem bardzo dobrze na jakim świecie żyję. I wiem też, że jak się komuś zaczyna koło własnej d*** palić to przestaje się wstawiać za kumplem...

Jestem jeszcze w pracy, jak wrócę to przemyślę sprawę na spokojnie i spróbuję nieco zmodyfikować treść listu i Wam wkleję - jak zaakceptujecie to będzie kilka wersji do wyboru...

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

Wyślemy to jest jasne.Chciałabym zaznaczyć,że przy takich akcjach nie zawsze otrzymuje sie uprzejme odpowiedzi.Dostaliśmy taką przy akcji wysyłania maili w sprawie psa,którego chciano się pozbyć.Radzono nam by Wybrzeże nie wtrącało się do innych miast.Będziemy się wtrącać także i do Olkusza:angryy:
E/W

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Makrela']Jestem jeszcze w pracy, jak wrócę to przemyślę sprawę na spokojnie [B]i spróbuję nieco zmodyfikować treść listu i Wam wkleję - jak zaakceptujecie to będzie kilka wersji do wyboru...[/[/B]quote]

SUPER. Masz racje!!! Tak naprawde kazdy sie o swoj stolek martwi a jak mu sie zaczyna wysuwac to tylko mysli o sobie i przestaje zobowiazywac "uklad kolesi"

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Makrela']:

[LIST]
[*]skąd właściciel schronu bierze pieniądze na to schronisko, kto im płaci? a jeśli płaci z publicznej kasy to jak rozlicza z wydawania tych pieniędzy? Czy w ogóle rozlicza? czy jakoś kontroluje? co pokazały takie kontrole?[/QUOTE]
[/LIST][COLOR=blue][B]Tylko NIK-moze to zrobic.Trzeba pisac do NIK o kontrole.[/B]...[/COLOR]
[COLOR=blue][/COLOR]
[LIST]
[*]co z zagrożeniem epidemiologicznym? przecież zwierzęta gospodarskie i te które są w okolicy mogą się zarazić.
[/LIST][B][COLOR=blue]Jesli to tylko mowimy o chorobach zwalczanych z urzedu a taka jedynie jest, poki co, wscieklizna..cos jeszcze? macie pomysly?[/COLOR][/B]
[LIST]
[*]gdzie są brakujące zwierzęta? prawo zdaje się zabrania grzebania zwierząt w ziemi na własnej posesji. Muszą zostać poddane utylizacji, skoro wyszło, że zwierząt brakuje - niech wykażą dokładnie co się z nimi stało.
[/LIST][COLOR=blue][B]Trzeba zlozyc doniesienie do prokuratury i ona musi to ustalic[/B][/COLOR]:roll:
[LIST]
[*]Kto odprowadza ścieki i zajmuje się wywozem nieczystości.
[/LIST][B][COLOR=blue]Trzeba napisac do sanepidu-, ochrony srodowsika aby ustalali co sie dziej z odchodami zwierzecemi?[/COLOR][/B]
[LIST]
[*]Skoro w jednym schronisku są "nieprawidłowości", kto wydał im zezwolenie na budowę drugiego??? Niech się przyzna i tłumaczy na jakiej podstawie?!
[/LIST][B][COLOR=blue]Nie ma winnego, wiec domniemanie niewinnosci działa, niestety[/COLOR][/B]:shake:
[LIST]
[*]Zapytać powiatowego weta, który dał zezwolenie na to pierwsze schronisko, zapytać go na jakiej podstawie wydał taką decyzję i co teraz ma zamiar z tym zrobić?
[/LIST][B][COLOR=blue]Z nim nie ma co rozmawiac...trzeba o to pytac wojewode i wojewodzkiego weta, co tez czynimy.[/COLOR][/B]
[LIST]
[*]Trzeba prześwietlić właścicieli schroniska pod względem zgodności z [B][COLOR=red]przepisami o zagospodarowaniu przestrzennym[/COLOR][/B], prawa własności do gruntu, umów o wywóz śmieci, sposób prowadzenia przez nich działalności gospodarczej trzeba by prześwietlić... Znaleźć więcej takiego administracyjnego syfu
[/LIST][SIZE=3][COLOR=blue][B]To jest wazny punkt! [/B][/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorixx']Nie chodzi o mój płacz i przestań traktować mnie personalnie [/quote]

Nie miałam żadnych złych intencji, dorixx.
Przecież stoimy po tej samej stronie... Nie bierz proszę niczego co piszę do siebie, bo to po prostu głos w sprawie. Odpowiadałam na Twój post i tylko dlatego użyłam takiej a nie innej formy, ale to nic osobistego i nawet nie przyszło mi do głowy, że tak można to odebrać. Sorki.
Te nieszczęsne posty na forum pozbawione są intonacji i gestykulacji i łatwo o nieporozumienie :oops:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...