Jump to content
Dogomania

mały problem...


Aga&Ganja

Recommended Posts

Witam,

Mam pewien problem z moją suczką.
Ganja jest już stara, ma 12 lat. Ma pewien problem z zębami.
Wiem, że psy na starość gubią zęby, ale jej zrobiły się jakieś brzydkie. Sczerniały itd. Pomyślałam, żeby kupować jej pedigree dentist.
Ale czy to jej pomoże? :???:

[html]http://images.ciao.com/iuk/images/products/normal/450/product-6386450.jpg[/html]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']Mi się wydaje, że w ogóle gryzienie czegokolwiek nic nie da, a nawet może sprawić jej ból, jeśli ma problemy z dziąsłami.
Możesz wstawić zdjęcie?
Co w ogóle powiedział wet?[/quote]

U weterynarza jeszcze nie byłam, ale jeśli chodzi o zdjęcia to znajdują się one w mojej galerii. Oczywiście jeżeli miałeś na myśli zdjęcia psa, a nie ząbków. :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']Myślałam o zdjęciu zabków ;) Bo przy kamieniu/osadzie wskazane jest gryzienie twardych rzeczy, z kolei przy zapaleniu dziąseł, próchnicy (rzadko ale się zdarza) wręcz przeciwnie...[/quote]

Dzięki za Twoją radę. :D a zdjęcia jak narazie nie wkleję, bo teraz jestem całkiem gdzie indziej niż moja sunia. ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NUTELLASTELLA']ona już i tak gubi. więc mogę nada kupować jej jakieś dentystyczne smakołyki?[/quote]
idz z psem do weterynarza! on musi te zeby i dziąsła zobaczyć... a takie dentystyczne dziadostwa ktore reklamuja nadaja sie tylko do smieci, albo jako przysmak raz na jakis czas, poza tym pies gubi zeby a Ty mu chcesz dawac twarde rzeczy do jedzienia? Moj ma 16 lat, zebo nie gubi, ale nie je juz zadnych kosci z zoologicznego :shake: strasznie sie z nimi meczy :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zaba14']idz z psem do weterynarza! on musi te zeby i dziąsła zobaczyć... a takie dentystyczne dziadostwa ktore reklamuja nadaja sie tylko do smieci, albo jako przysmak raz na jakis czas, poza tym pies gubi zeby a Ty mu chcesz dawac twarde rzeczy do jedzienia? Moj ma 16 lat, zebo nie gubi, ale nie je juz zadnych kosci z zoologicznego :shake: strasznie sie z nimi meczy :shake:[/quote]

Ok. to postaram się nie dawać jej tych paskudztw! dziękuję! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='NUTELLASTELLA']nie wiem.nie byłam jeszcze z tym u weterynarza...;)[/quote]

z takim czymś idzie się od razu do weterynarza, w ogole z czym kolwiek co nas nie pokoi biegnie się do weta .. forum moze słuzyc jako porada, ale nie zastapi weta. zamierzasz w ogole isc z psem do weterynarza? zdrowe zeby psa to podstawa, tym bardziej ze Twoj juz jest wiekowy... :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NUTELLASTELLA']Przepraszam bardzo, ale nie musicie tak na mnie naskakiwać... :roll:[/quote]
ale po co Ci dziewczyno pies, skoro nie zapewniasz mu PODSTAWOWEJ opieki medycznej, biorac psa trzeba wiedziec ze koszty utrzymania zwierzaka sa rozne, raz normalne, a raz wzrastaja, bo zwierze jak człowiek ma prawo zachorowac..

gdyby bolał Cie ząb, nie poszlabys do dentysty?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Objawy, takie jak powstanie płytki nazębnej i kamienia, zaczerwienione i bolesne dziąsła, mogą sugerować istnienie choroby przyzębia. Są to procesy zapalne, które najpierw obejmują tkanki utrzymujące ząb w zębodole (przyzębie), a potem rozszerzają się na błonę śluzową całej jamy. Dochodzi do tego w wyniku rozwoju płytki bakteryjnej na powierzchni zębów. To ona powoduje stany zapalne dziąseł i nieprzyjemny zapach. Z czasem ulega mineralizacji i przekształca się w kamień nazębny. Zabieg jego usunięcia przeprowadza się w przychodni weterynaryjnej.Czy twój pies ma podobne objawy? :Dog_run:

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...