Jump to content
Dogomania

OFIARY SCHRONISKA ! ! ! Żywe trupy błagają o PILNE WSPARCIE ! ! !


hanek

Recommended Posts

[quote name='Ati']to sa swieze zdjecia, wiec pies powinien jeszcze byc
a chcesz go zabrac na DT?[/QUOTE]

a to pies czy sunia ? Niestety mam już jednego psa w domu więc musiałabym znać jego stosunek do innych psów, może na kilka dni udałoby mi się go wziąć ale pewnie nie na długo... :( Spróbuje mu coś znaleźć...


Zrobiłam banerek może ktoś się poczęstuje jak Wam się podoba .

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/127622-OFIARY-SCHRONISKA-!-!-!-Żywe-trupy-błagają-o-PILNE-WSPARCIE-!-!-!/page100"][IMG]http://images37.fotosik.pl/1336/2965497479b8a1f7.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ClaudiaAnna']...Zrobiłam banerek może ktoś się poczęstuje jak Wam się podoba .

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/127622-OFIARY-SCHRONISKA-!-!-!-Żywe-trupy-błagają-o-PILNE-WSPARCIE-!-!-!/page100"][IMG]http://images37.fotosik.pl/1336/2965497479b8a1f7.jpg[/IMG][/URL][/QUOTE]

Oby tylko Cię moderatorzy nie "dorwali" za ten banerek, bo łamie regulamin forum :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ClaudiaAnna']no właśnie wiem muszę go trochę zmniejszyc ale niestety pewnie zrobie to dopiero jutro lub w niedziele... Moze do tego czasu go nie usuną...[/QUOTE]

a w sam raz zmiana rozmiaru to pare sekund :) (oczywiście tak na szybko, bo nie mam zdjęcia bazowego o dużej rozdzielczości), tylko nie wiem do którego wątku ma prowadzić, bo raz masz podlinkowany "Ofiary schroniska" (tu prowadzi to co wstawiłaś na forum) a innym razem "Pieski wyciągniete przez Iwoniam" (tak prowadzi Twój podpis)

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/127622-OFIARY-SCHRONISKA-!-!-!-Żywe-trupy-błagają-o-PILNE-WSPARCIE-!-!-!"][IMG]http://img828.imageshack.us/img828/9467/banerjj.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Romi']a w sam raz zmiana rozmiaru to pare sekund :) (oczywiście tak na szybko, bo nie mam zdjęcia bazowego o dużej rozdzielczości), tylko nie wiem do którego wątku ma prowadzić, bo raz masz podlinkowany "Ofiary schroniska" (tu prowadzi to co wstawiłaś na forum) a innym razem "Pieski wyciągniete przez Iwoniam" (tak prowadzi Twój podpis)

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/127622-OFIARY-SCHRONISKA-!-!-!-Żywe-trupy-błagają-o-PILNE-WSPARCIE-!-!-!"][IMG]http://img828.imageshack.us/img828/9467/banerjj.jpg[/IMG][/URL][/QUOTE]

Ale chwilowo nie jestem na swoim komputerze i tu nie mam programu do obróbki zdjęc ani orginalnego zdjecia...
a podliwnkowalam tak bo sama nie wiem jak będzie lepiej...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kropeek']zastanawiamy sie jak długo jeszcze bedziecie nabijac kase sk...lowi? on sie z was smieje:) do tego ma kase na przyjemnosci. w ten sposób wiekszej ilosci psów i tak nie uratujecie.[/QUOTE]

Szczerą prawdę piszesz!
A co z psami z nowego schronu w Racławicach?? Położonego wśród pól, gdzie diabeł mówi dobranoc:-(
Tam ponoc warunki nie lepsze, brak pradu i wody, budy nie ocieplone, zamiast słomy używa się szmat /kołdry,koce,które chłoną wilgoć:mad:/
Na dodatek właściciel bardzo jest "dowcipny":angryy: - do tej pory zajmował się zbieraniem zwłok zwierząt z dróg i "super" nazwę wymyślił dla swojej firmy - [B]"PLAMA"[/B]
I ktoś od zwłok, zajmuje się teraz żywymi stworzeniami!:shake:
Czarno to widzę:-(
Ten jeszcze lepiej "kasuje" gminy - ponoć za psa bierze 2.500,-!!!

Link to comment
Share on other sites

Onkowata- nowe zdjęcia
[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-643V6NTHzBE/Tz_lUoyAuII/AAAAAAAACFg/uWhqrgyAnQc/s720/DSC01198.JPG[/IMG]
[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-Vx6PsRxC8aU/Tz_kx1Tz_wI/AAAAAAAACEo/9Ni9j3X5OBU/s720/DSC01166.JPG[/IMG]
[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-bTe__ggcEk0/Tz_lSoVvOsI/AAAAAAAACFc/ZD1qyu68C5M/s512/DSC01192.JPG[/IMG]
[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-1adLuFkbHFw/Tz_lfYbeifI/AAAAAAAACFw/8R6w_aFhJdM/s512/DSC01202.JPG[/IMG]

Niestety, aparat beznadziejny to i zdjęcia tragiczne :( Minimalny ruch i rozmazuje się całe zdjęcie:/

Tu resztę, nie wiele lepszych:
[url]https://lh3.googleusercontent.com/-1adLuFkbHFw/Tz_lfYbeifI/AAAAAAAACFw/8R6w_aFhJdM/s512/DSC01202.JPG[/url]

Wzięłam ją dziś pod lupę. Sunia jak oswoi się z terenem, to wita się, merda ogonkiem, podchodzi do głaskania.
Dziś wziełam ją do siebie na parę godzinek, żeby cyknąć zdjęcia i zobaczyć jak się zachowuje. Sama wejść do mnie nie chciała, stała, a jak wyciągałam do niej rękę to troszkę się cofała. Więc wzięłam ją siła :-P Wierciła się strasznie, wystraszona jak tylko złapałam ją za szelki. Gdy już ulokowałam ją w "kuchni" bała się zrobić jakikolwiek ruch. A na mnie bała się spojrzeć. Głaskałam ją troszkę, ale wciąż była wystraszona. Ze strachu zaczęła się ślinić. Oczywiście zero agresji, bardzo potulna. Zostawiłam ją na 2 h samą, żeby się uspokoiła. Po dwóch godzinach, wróciłam do niej i już na powitanie zamerdała ogonem i jak głaskałam ją to nie była taka spięta, dawała sama łepek do głaskania. Ale jak zapraszałam ją, żeby wyszła na przedpokój to się bała i tylko stała nieśmiało merdając ogonem. Kota obwąchała i zignorowała, ale może dlatego, że była zestresowana. Choć wygląda na spokojnego psa więc możliwe, że nie jest anty do kotów. Później przyszła mama, żeby zabrać ją na jedzenie, a ta tym razem nie chciała wyjść z mojej "kuchni". Nie lubi chyba jak ktoś za nią decyduje gdzie ona ma być :eviltong:
Podsumowując jak do tej pory jest bardzo spokojna, zestresowana nowym otoczeniem. Jak troszkę przyzwyczai się do nowego miejsca to staje się bardziej kontaktowa do człowieka i chętna na pieszczoty.

Ale wciąż patrzy bidulka takimi smutnymi oczami cały czas.

Link to comment
Share on other sites

Przeklejam info z drugiego wątku,
w poniedziałek 20.02 o godz 10.00 wyciągamy Psiaki z Olkusza,
gdyby były jeszcze inne DT dajcie proszę znać, można by wyciągnąć jeszcze któregoś....

[B]Kochani [/B]na poniedziałek 20.02 [B]dzięki Wam[/B], mamy przygotowane takie [B]DT[/B]:

- [B]2 Psiaki - [/B]małe sunie (lub mała sunia i mały piesek)
Pani Danusia z Miętkowa k. Chrzanowa, miejsca przygotowane, Pani czeka:smile:
DT polecany przez Javena:smile:

- [B]1[/B] [B]Psiak[/B] - mała sunia lub 1 mały piesek (najlepiej krótkowłosy)
Radwanowice k. Krzeszowic,
DT polecany przez Maada:smile: Kontakt Maada tel. 506-035-650, [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]

- [B]2 Psiaki[/B] - małe sunie
DT Nutusia k. Warszawy

- [B]1 Psiak[/B] - mały piesek (gdyby się odnalazł "płaczuś" lub inny piesek, płaczuś ma też chętny inny DS w Warszawie)
DT Pani Monika K. Warszawa (kontakt ma Iwonia)

- [B]1 Psiak[/B] - piesek z chorym prąciem, Iwonia będzie jeszcze rozmawiać
DT znajomy Pani Agnieszki Ch., u którego teraz były 3 sunie - Sonia, Zuza i Betty


[B]Kochani do przemyślenia[/B]: Agniesia może dać DT w małej budce dla Psiaka

- [B]1 Psiak[/B] - mały piesek lub sunia, który będzie w małej budce
DT agniesia gm. Łopuszno k. Kielc


[B]Kochani[/B] po wyciągnięciu Psiaki od razu pojadą do Warszawy na DT, w drodze powrotnej - gdyby nie było innego transportu -
Iwonia z Romi zabiorą Psiaki z Bukowna do DT do Miętkowa i Maada (Radwanowice),

Jeśli mielibyśmy jeszcze inne DT można by wyciągnąć więcej Psiaków:smile:

Madzia z Bukowna będzie cały dzień w poniedziałek w domu z Psiakami, które będą czekały na transport do DT:smile:

Iwonia Kochana proszę kopiuj i uzupełniaj jeśli coś będzie się zmieniało:smile:

Będę jeszcze szukał transportu dla Psiaków, które by jechały do Miętkowa i Radwanowic

Edited by wojtuś
Link to comment
Share on other sites

[quote name='epe']Szczerą prawdę piszesz!
A co z psami z nowego schronu w Racławicach?? Położonego wśród pól, gdzie diabeł mówi dobranoc:-(
Tam ponoc warunki nie lepsze, brak pradu i wody, budy nie ocieplone, zamiast słomy używa się szmat /kołdry,koce,które chłoną wilgoć:mad:/
Na dodatek właściciel bardzo jest "dowcipny":angryy: - do tej pory zajmował się zbieraniem zwłok zwierząt z dróg i "super" nazwę wymyślił dla swojej firmy - [B]"PLAMA"[/B]
I ktoś od zwłok, zajmuje się teraz żywymi stworzeniami!:shake:
Czarno to widzę:-(
Ten jeszcze lepiej "kasuje" gminy - ponoć za psa bierze 2.500,-!!![/QUOTE]
Oczywiście , nikt nie jest zachwycony prywatnymi schronami , szczególnie jeśli nie dopuszczają do pomocy wolontariuszy , ale gdzieś te psy muszą trafiać . Może jednak lepiej , że do Racławic niż do Olkusza , tym bardziej ,że plany międzygminnego schroniska dalej w powijakach. Proponuję jednak najpierw przeczytać umowy jakie zawarły gminy z tym schroniskiem ( są dostępne na stronie internetowej każdej gminy ) niż na wyrost krytykować . Umowy nie wyglądają źle i chyba na dzień dzisiejszy wystarczy dopilnować aby wszystkie zapisy były przestrzegane a nie krytykować z marszu.

Link to comment
Share on other sites

Elaja!
Ja napisałam to na podstawie wypowiedzi dziewczyny, która tam była!
Uważam, że jezeli tam nie bedzie wolontariatu, to ten schron będzie Olkuszem II!!
A Twoja wypowiedź, że lepiej, aby tam trafiały - wiem, która organizacja tak sądzi!
Powiem tylko, że ta właśnie organizacja również pozytywnie wypowiadała się o przybytku w Olkuszu!:shake:
Dopiero później zmieniła zdanie! Zbyt późno.
Ten przybytek w Racławicach źle zaczyna - to jak uwierzyć, że będzie się starał później?:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='epe']Elaja!
Ja napisałam to na podstawie wypowiedzi dziewczyny, która tam była!
Uważam, że jezeli tam nie bedzie wolontariatu, to ten schron będzie Olkuszem II!!
A Twoja wypowiedź, że lepiej, aby tam trafiały - wiem, która organizacja tak sądzi!
:[/QUOTE]
Epe , ja akurat nie mam pojęcia , która organizacja i jaką opinię wystawia Racławicom , natomiast wiem , że gminy mają obowiązek zawrzeć umowy z legalnie działającym schroniskiem wyłonionym na przetargu . Czytałaś SIWZ i zawarte umowy ? Jeśli oferent nie spełnia postanowień SIWZ to jest wykluczony z przetargu a jego oferta ulega odrzuceniu . SIWZ musi być przygotowana zgodnie z prawem zamówień publicznych i innymi obowiązującymi przepisami ( a więc również z nowa ustawą o ochronie zwierząt) więc zawarte umowy naprawdę nie są złe . Wystarczy ich przestrzegać . W umowie jest obowiązek monitorowania każdego zwierzęcia , które trafi do schroniska , a w przypadku adopcji podanie zamawiającemu wszystkich danych adoptującego.
Poza tym - jaka jest alternatywa ? Na dzień dzisiejszy nie ma nadal schroniska międzygminnego , wskaż proszę , gdzie te zwierzęta maja trafiać . Lepiej chyba pilnować , monitorować i sprawdzać często to nowe schronisko aby nie stało się nowym Olkuszem niż z marszu wystawiać od razu złą opinię . Jest sporo organizacji prozwierzęcych , fundacji różnej maści i to chyba powinna być ich rola między innymi , prawda ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elaja'] więc zawarte umowy naprawdę nie są złe . Wystarczy ich przestrzegać . W umowie jest obowiązek monitorowania każdego zwierzęcia , które trafi do schroniska , a w przypadku adopcji podanie zamawiającemu wszystkich danych adoptującego.
[/QUOTE] Na papierze wszystko z reguly sie zgadza. Kto ma monitorowac kazde zwierze? w jaki sposob?
Po polroczu mozna bedzie co nie co powiedziec na temat tego schroniska i innych. Bo my juz otrzymujemy wymijajace odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

Czyli wiemy już co się zrobić nie da . W takim razie co się da zrobić aby Racławice nie stały się drugim Olkuszem ?
Proszę nie traktować mojego pytania jako czystej złośliwości , po prostu pytam bo nie wiem , a chciałabym wiedzieć . Na razie w przypadku znalezienia błąkającego się psa staramy się szukać dt , hotelu ( oczywiście na własny koszt , bo gmina się nie dołoży jeśli ma umowę ze schroniskiem ) - ale pomóc tak można znikomej ilości zwierząt . Co w takim razie z całą resztą , zgłoszenie do gminy skutkować będzie wywozem do schronu , niezgłoszenie nigdzie i brak możliwości udzielenia pomocy będzie po prostu schowaniem głowy w piasek .

Edited by elaja
Link to comment
Share on other sites

[quote name='elaja']Czyli wiemy już co się zrobić nie da . W takim razie co się da zrobić aby Racławice nie stały się drugim Olkuszem ?[/QUOTE]
Na chwile obecna wiemy juz ze PIW pomimo przyjecia wniosku o dokonanie wpisu obiektu jako schroniska ma pewne zastrzezenia ktore maja byc usuniete. ( ale schronisko juz zaakceptowal) Wiemy tez ze umowy ktore podpisuja wlodarze z podmiotem prowadzacym schronisko sa bezprawne, powinny byc to umowy miedzygminne, podpisywane z gmina Raclawice.
Ustawa w dalszym ciagu nie zwalnia gminy z opieki nad zwierzetami.
Zeby monitorowac kazde zwierze musialo by ono byc zaczpiwane przy wejsciu do schroniska, zrobione zdjecie i wyslane do gminy z ktorej zwierze zostalo wylapane. W momencie adopcji, ucieczki, zagryzienia, uspienia gmina powinna byc o tym fakcie od razu powiadomiona. W tym momencie zapytam, po co?
Dopoki gminy beda placic jednorazowo za zwierzaka jako za odpad komunalny, nikt nie jest zainteresowany co sie dzieje z zwierzetami po umieszczeniu ich w schronisku. Czy podmiot prowadzacy schronisko ma do tego interesu doplacac? Chyba nie po to zakladal ten biznes. Logika podpowiada nam ze schroniska sa tylko wtedy dochodowe dla podmiotu jesli jak najszybciej pozbywa sie sztuki, wszak gmina placi za sztuke a nie za opieke nad zwierzakiem. Wszyscy wiemy jak trudno o adopcje, a zatem trzymanie zwierzaka przez rok lub dluzej w schronisku kosztuje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']Na chwile obecna wiemy juz ze PIW pomimo przyjecia wniosku o dokonanie wpisu obiektu jako schroniska ma pewne zastrzezenia ktore maja byc usuniete. ( ale schronisko juz zaakceptowal) Wiemy tez ze umowy ktore podpisuja wlodarze z podmiotem prowadzacym schronisko sa bezprawne, powinny byc to umowy miedzygminne, podpisywane z gmina Raclawice.
Ustawa w dalszym ciagu nie zwalnia gminy z opieki nad zwierzetami.
Zeby monitorowac kazde zwierze musialo by ono byc zaczpiwane przy wejsciu do schroniska, zrobione zdjecie i wyslane do gminy z ktorej zwierze zostalo wylapane. W momencie adopcji, ucieczki, zagryzienia, uspienia gmina powinna byc o tym fakcie od razu powiadomiona. W tym momencie zapytam, po co?
Dopoki gminy beda placic jednorazowo za zwierzaka jako za odpad komunalny, nikt nie jest zainteresowany co sie dzieje z zwierzetami po umieszczeniu ich w schronisku. Czy podmiot prowadzacy schronisko ma do tego interesu doplacac? Chyba nie po to zakladal ten biznes. Logika podpowiada nam ze schroniska sa tylko wtedy dochodowe dla podmiotu jesli jak najszybciej pozbywa sie sztuki, wszak gmina placi za sztuke a nie za opieke nad zwierzakiem. Wszyscy wiemy jak trudno o adopcje, a zatem trzymanie zwierzaka przez rok lub dluzej w schronisku kosztuje.[/QUOTE]
Dzięki ! Zastanawiam się właśnie czy oddając zwierzę do hotelu będę miała prawo powołać się na nieważność umowy i zażądać od gminy pokrycia kosztów. Dlatego właśnie starałam się dotrzeć do dokumentacji przetargowych i zawartych umów , bo ani oferta ani załączniki do niej ( a one dokumentują spełnienie lub nie warunków ) nie są publicznie dostępne. Na dzień dzisiejszy pytam tylko orientacyjnie , ale chciałabym wiedzieć co robić w przypadku natrafienia na bezpańskie zwierzę a nie mogę sobie pozwolić na finansowanie z własnych środków opieki nad każdym zwierzem. Podpowiedź może być nawet na pw - urzędnicy czasem fora też czytają .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wojtuś']Przeklejam info z drugiego wątku,
w poniedziałek 20.02 o godz 10.00 wyciągamy Psiaki z Olkusza,
gdyby były jeszcze inne DT dajcie proszę znać, można by wyciągnąć jeszcze któregoś....

[B]Kochani [/B]na poniedziałek 20.02 [B]dzięki Wam[/B], mamy przygotowane takie [B]DT[/B]:

- [B]2 Psiaki - [/B]małe sunie (lub mała sunia i mały piesek)
Pani Danusia z Miętkowa k. Chrzanowa, miejsca przygotowane, Pani czeka:smile:
DT polecany przez Javena:smile:

- [B]1[/B] [B]Psiak[/B] - mała sunia lub 1 mały piesek (najlepiej krótkowłosy)
Radwanowice k. Krzeszowic,
DT polecany przez Maada:smile: Kontakt Maada tel. 506-035-650, [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]

- [B]2 Psiaki[/B] - małe sunie
DT Nutusia k. Warszawy

- [B]1 Psiak[/B] - mały piesek (gdyby się odnalazł "płaczuś" lub inny piesek, płaczuś ma też chętny inny DS w Warszawie)
DT Pani Monika K. Warszawa (kontakt ma Iwonia)

- [B]1 Psiak[/B] - piesek z chorym prąciem, Iwonia będzie jeszcze rozmawiać
DT znajomy Pani Agnieszki Ch., u którego teraz były 3 sunie - Sonia, Zuza i Betty


[B]Kochani do przemyślenia[/B]: Agniesia może dać DT w małej budce dla Psiaka

- [B]1 Psiak[/B] - mały piesek lub sunia, który będzie w małej budce
DT agniesia gm. Łopuszno k. Kielc


[B]Kochani[/B] po wyciągnięciu Psiaki od razu pojadą do Warszawy na DT, w drodze powrotnej - gdyby nie było innego transportu -
Iwonia z Romi zabiorą Psiaki z Bukowna do DT do Miętkowa i Maada (Radwanowice),

Jeśli mielibyśmy jeszcze inne DT można by wyciągnąć więcej Psiaków:smile:

Madzia z Bukowna będzie cały dzień w poniedziałek w domu z Psiakami, które będą czekały na transport do DT:smile:

Iwonia Kochana proszę kopiuj i uzupełniaj jeśli coś będzie się zmieniało:smile:

Będę jeszcze szukał transportu dla Psiaków, które by jechały do Miętkowa i Radwanowic[/QUOTE]


A będzie potrzebna jakaś pomoc jutro przy wyciąganiu psiaków z Olkusza ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ClaudiaAnna']A będzie potrzebna jakaś pomoc jutro przy wyciąganiu psiaków z Olkusza ?[/QUOTE]
Gdybyś Kochana dała radę, byłoby super, będzie szukany ten mały płaczący piesek "płaczuś", gdyby się odnalazł pojedzie od razu do DS, i ile Psiaków zabierzemy - 5 lub 6 ...albo.. okaże się tak naprawdę jutro, gdybyś mogła - przyjdź proszę :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wojtuś']Gdybyś Kochana dała radę, byłoby super, będzie szukany ten mały płaczący piesek "płaczuś", gdyby się odnalazł pojedzie od razu do DS, i ile Psiaków zabierzemy - 5 lub 6 ...albo.. okaże się tak naprawdę jutro, gdybyś mogła - przyjdź proszę :)[/QUOTE]

Ok nie ma sprawy ;) mogę porobić jakieś zdjęcia psiakom w olkuszu jeśli pracownicy pozwolą...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...