Jump to content
Dogomania

A co z Frolic?


madzia_11

Recommended Posts

[quote name='Rul']jednak mimo wszystko marchewka jest zdrowsza od zup chińskich... W sklepie wzięłam pierwszą lepszą suchą karmę typu pedigree, patrzę na skład: min. 14% mięsa...[/quote]
Dlatego ja nie mogę się do końca przekonać do suchych karm i rozważam w ogóle ich porzucenie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Piesik']Wiecie co... Czasem jadam zupki chińskie i inny syf - to jest nieuniknione, nawet gdy jecie marchewkę to nie wiecie co w niej jest. Będę dawać psu Frolic dopóki mu się nie skończy to kupione przeze mnie kilo. A inne karmy typu Royal i Purina... Wy widzicie róznicę, a ja nadal nie wiem, co tak naprawdę w nich jest.

Co nie znaczy, że Frolic mnie zachwyca.[/QUOTE]
Dlatego zwroc uwage na sklad i przede wszystkim doczytaj, czym sa konserwowane i czy nie sa barwione (psu wszystko jedno, czy chrupki sa zielone, biale, czy sraczkowate - kolor i tak nie ma zwiazku z zawartoscia).
Najlepsze sa te niebarwione a konserwowane tokoferolami (wit. e).

Pedigre to taki... smietnik :)

Link to comment
Share on other sites

Ja z kolei jestem bardzo zadowolona z suchej karmy.
Nie wiem, być może gdybym miała negatywne doświadczenia pewnie myślałabym inaczej, a już na pewno gotowałabym, gdyby okazało się, że w przeciwieństwie do suchej karmy moja suka toleruje gotowane.
Moim zdaniem nasz pies jest jakby wizytówką tego co mu służy a co nie - świadczy o tym m.in jego wygląd. Moja suka nigdy nie miała problemów po suchej karmie, czego natomiast nie mogę powiedzieć o gotowanym.Moja suka ma się bardzo dobrze na suchym, wygląda dobrze, jest zdrowa - co potwierdzają nasi veci, w życiu bym nie zmieniała jej sposobu żywiania na żaden inny.
Jestem zagorzałą przeciwniczką mieszania gotowanego z suchym i twierdzenia, że "suche= sztuczne i plastikowe" a " gotowane jest najlepsze i w 100% zdrowsze" - bo...nie zawsze i nie dla każdego.;)

Zgadzam się z Myszką, że Frolik to taki śmietnik - i choć psy potrafią żyć kupę lat nawet i o podłym jedzeniu, bo ich przewód pokarmowy dostosuje się do warunków, to nie polecałabym.

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Nigdy nie karmiłabym psa Frolicem. Ale na nagrody się nadaje. Moja vetka trzyma zawsze worek Frolica i każdy pies, który do niej przychodzi, dostaje w nagrodę po badaniu czy jakimś zabiegu jednego czy dwa. Moje to aż na biurko włażą, żeby tylko dostać. No i moje suczysko po porodzie, jak nie chciała trzy dni nić jeść, to dostało Frolica, bo na to się zgodziło. Ale już następnego dnia przeszło na normalne jedzenie.[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]A gdy vetce zabrakło Frolica i miała granulki Royala, to nawet w zęby nie chciały wziąć.[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Ja raz kupiłam mojemu psu Frolica i to tylko dlatego, że nie miał już swojej codzienej karmy, sklep zoo był zamknięty, a w marketach same "fast dog-foody" :p Czy Nusi smakowało? Smakowało, smakowało. Ta karma ma tak charakterystyczny zapach, że moja rodzinka nie mogła go już znieść... Rozprzestrzenił się po całej kuchni :shake: Przypuszczam, że to właśnie te substancje zapachowe i smakowe tak przyciągają (niektóre) psy (np. mojego) do tej karmy.

Link to comment
Share on other sites

Moja mała sucz uwielbia froliczki i jadła je bardzo dłuuuuuugo.Jest okazem zdrowia jak na swoje 9 lat.Od jakiegoś czasu stwierdziłam,e dość i dostaje pro plan,który również o dziwo uwielbia.
A napedigree itp. inne zareagowała alergią skórną.

ONka dostała ostatnio froliczki jako nagródki.Ale dostała rozwolnienia.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 1 month later...
  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...