Jump to content
Dogomania

Psi psycholodzy/behawioryści


moniqa

Recommended Posts

Witam,
założyłam temat w celu stworzenia bazy danych psich psychologów/behawiorystów, i bardzo prosiłabym o współprace.
Zauważyłam, że mamy baze danych o weterynarzach, jest o psich przedszkolach, ale takiej związanej z pomocą wychowawczą na poziomie psychicznym nie ma.
A przydałaby się.Bo nie zawsze wet lub "szkoleniowiec" potrafi pomóc.
Prosiłabym o współprace, szczególnie cenne byłyby uwagi własne-zarówno pod względem plusów, jak i minusów.
Widze to w ten sposób:
1.Podajemy województwo i miejscowość
2.Nazwisko psychologa/behawiorysty, ew. nazwa ośrodka/firmy
3. Świadczone usługi-bo nie każdy zajmuje się "wszystkim"
4. Opinia

Do stworzenia tego tematu popchnęły mnie moje poszukiwania dobrego psiego psychologa, którego porzebuje dla mojego psa-gdyż nie wydaje mi się aby jego zachowanie było "do nauczenia/oduczenia", ale najpierw i przede wszystkim do zrozumienia.
A pewnie nie tylko ja miałam czasem problem z pupilem, i przydałaby się jakaś porada, na którą ani wet, ani "szkoleniowiec" nie znali odpowiedzi.
Więc zapraszam do wpisów.

Link to comment
Share on other sites

Cóz, jedyną behawiorystką jaka ma dobrze ułożone w glowie jaką znam na terenie Polski jest dr Joasia Iracka. To lekarka weteryanrii ktora zrobiła dodatkowe studia specjalistyczne (kilkuletnie) na Zachodzie.

Ale też mogę ją polecać dlatego, że - i owszem! - szkoliła swojego psa do sportu. A więc nie tylko zna teorię, ale potrafi coś zrobić z psem "wziętym do ręki".

Niestety większośc tak zwanych behawiorystów to teoretycy ktorzy faktycznie duuużo gadają ale z praktyką u nich gorzej.
Zwłaszcza w naszym kraju gdzie dyplom zdobywa się na ogół na drodze korespondencyjnych kursów. :shake:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Andrzej Kłosiński - Kraków - [url=http://www.amichien.pl/]Amichien - Terapia zachowania zwierząt towarzyszących. Behawiorysta zwierzęcy.[/url]
Jacek Gałuszka - Gliwice - [url=http://www.wesolalapka.pl/]Wesoła Łapka - pozytywne szkolenie psów. Jacek Gałuszka[/url]

No i jest cała lista na [url=http://behawiorysci.pl/]behawiorysci.pl[/url] , ale różne tam osoby mają różne kompetencje, np. czytałam publikacje P.Remigiusza Cichonia i osobiście nie uważam, że jego wiedza jest aktualna, natomiast P.Agnieszka Janeczek jeszcze z niczym mi nie podpadła :)

Mogę jeszcze polecić Kasię Sterne-Nałęcz - Gdańsk - [url=http://canac.pl/]c a n a c - centrum edukacji kynologicznej[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

moim zdaniem [B]bardzo dobry psi behawiorysta:[/B]

[URL="http://www.dobrypies.eu/"]http://www.dobrypies.eu[/URL]

Pomagał nam przy Borysie:p
Bardzo miły, rzeczowy, poważnie podchodzi do sprawy, interesuje się pacjentem, układa odpowiednią terapię:lol:
Ufam mu w 100% i z czystym sumieniem mogę wam polecić :thumbs::happy1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sylwia K']Dla mnie świetny behawiorysta to pan Grzegorz F.
Pomagał nam gdy Borys był malutki i sprawiał nam problemy wychowawcze.
Mieszka w Szczecinie, ale [B]można się też telefonicznie skontaktować (my tak robiliśmy i byłam bardzo zadowolona ze współpracy i efektów[/B] jej :thumbs:).
[/QUOTE]

jak to radził przez telefon nie widząc psa na oczy?:-o

Link to comment
Share on other sites

zawsze mnie zastanawia czemu psiarze są tacy zawistni.. tylko szukają okazji aby wstawić swoje nic niewarte trzy grosze...

zmieniłam swój post dość szybko, ale jednak ktoś już zdążył się przyczepić...

nie polecam laika czy naciągacza, akurat w moim przypadku pomocne okazały się serie rozmów na tematy z cyklu, 'Co robić, aby Borek...' lub co mogą oznaczać poszczególne zachowania...

[B]w tym temacie może też i namiary na ludzkich psychologów powinno się podawać:evil_lol:[/B]

i nie martw się tak o mnie, nie jestem tępakiem którego tak łatwo oszukać:shake:

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nie znam Waszego behawiorysty,pierwsze słyszę.Nie obraziłam go i nie mam takiego zamiaru:pNie będe zmieniać wypowiedzi,bo mnie o to prosisz.:-o
Nie napisałam przecież nic złego.po prostu ciekawi mnie jak można układać terapię pieska nie widząc na oczy jak wyglądają jego relację z domownikami,osobami z zewnątrz,itd,itp.

napisałaś,że z pieskiem mieliscie problemy wychowawcze.mniemam,że nie chodziło o brak posluszeństwa.Tymbardziej,że Twój piesek był "malutki":cool1:.Chociaż dla mnie to niezrozumiałe tymbardziej.Szczeniaka można kształtować od podstaw i niepotrzebny jest do tego behawiorysta tylko psie przedszkole i dobry szkoleniowiec.

Wasze kłopoty się skończyły,piesek jest grzecznym przjecielem i cieszę się,że pomoc tego Pana okazała się owocna.:p

Jestem tylko bardzo ciekawa czy komuś kto ma psa dorosłego,zaburzonego,agresywnego(wg włacicieli) też bedzie radził przez telefon.To tak samo jak radzić komuś "fachowo" tu na forum w takich przypadkach.
Każdy z nas opisuje sytuacje podobne,podobne rozwiązania,ale w przypadku problemów,tzw.behawioralnych stwarzających zagrożenie dla psa jak i dla właścicieli nie wyobrażam sobie radzenia bez przyjrzenia się relacjom na własne oczy.

Druga sprawa to psia psychologia stała się ostatnio bardzo modna:shake:.Ludzie przypisują swoim psom problemy behawioralne,a one w większości przypadków są po prostu niewychowane.:diabloti:
Ludzie biorą sobie pieska,nie zdobędą się nawet na poczytanie na temat rasy,psiej psychiki,psiego wychowania,a potem z każdym problemem lecą do psiego psychologa,których coraz więcej.

Osobiście uważam,że wystarczy dobra wola,konsekwencja i dobry szkoleniowiec aby poradzić sobie z większościa problemów jakie wymyslają sobie właściciele.

EDIT:O teorii dominacji Pan Grzegorz dobrze prawi:pZadzam się z jego artykułem:p

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

[quote name='14ruda']
po prostu ciekawi mnie jak można układać terapię pieska nie widząc na oczy jak wyglądają jego relację z domownikami,osobami z zewnątrz,itd,itp.[/quote]

to po co jest to forum? tutaj tez ludzie radzą na odległość:roll:
w łatwych przypadkach można komuś na odległość pomóc... wszystko zależy od poziomu wiedzy, chęci, determinacji i umiejętności czytania/słuchania ze zrozumieniem oraz umiejętności przekazywania wiedzy... no i [B]od problemu[/B]

[quote name='14ruda']
mniemam,że nie chodziło o brak posluszeństwa.Tymbardziej,że Twój piesek był "malutki":cool1:.Chociaż dla mnie to niezrozumiałe tymbardziej.Szczeniaka można kształtować od podstaw i niepotrzebny jest do tego behawiorysta tylko psie przedszkole i dobry szkoleniowiec.[/quote]

dobry szkoleniowiec, który nie zna dobrze specyfiki rasy może nie wiedzieć dokładnie jak i kiedy ujawnia się u bullterierów nerwica natręctw! i z czego ona wynika...
Mój piesek ma nietypowy defekt psychiczny -ma nerwicę natręctw na tle genetycznym -u bullterierów objawia się to obsesyjnym ganianiem ogona... jesli nic się z tym nie będzie robic to może stac się to wyniszczające dla psa i niebezpieczne dla jego właściciela...

[quote name='14ruda']
Jestem tylko bardzo ciekawa czy komuś kto ma psa dorosłego,zaburzonego,agresywnego(wg włacicieli) też bedzie radził przez telefon.[/quote]

widzisz, i tutaj obrażasz już ta osobę, myślisz że jest ona taka nieodpowiedzialna i lekkomyślna aby tak postępować?

[quote name='14ruda']
Druga sprawa to psia psychologia stała się ostatnio bardzo modna:shake:.Ludzie przypisują swoim psom problemy behawioralne,a one w większości przypadków są po prostu niewychowane.:diabloti:[/quote]

nie o to chodzi, ze psy sa niewychowane, tylko o fakt, że ludzie nie posiadaja wiedzy aby psa wychowac -zakładają, ze pies sam jakoś sie nauczy wszystkiego

[quote name='14ruda']
Osobiście uważam,że wystarczy dobra wola,konsekwencja i dobry szkoleniowiec aby poradzić sobie z większościa problemów jakie wymyslają sobie właściciele.[/quote]

ja uważam, ze jeśli człwowiek się dobrze przygotuje na przybycie pieska to bez szkoleniowca też sobie poradzi...
wystarczy chciec i duuuzo czytac, no chyba że trafi na jakis trudny przypadek

[quote name='14ruda']
EDIT:O teorii dominacji Pan Grzegorz dobrze prawi:pZadzam się z jego artykułem[/quote]

Pan Grzegorz dobrze prawi nie tylko w tym temacie... nie poleciłabym osoby, z której zdaniem się nie zgadzam i której nie ufam...

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Nie polecam dr Janeczek (Wrocław)

Pies: 1,5 roczny samiec ze schroniska
Problem: lęk separacyjny
Jedyne rozwiązanie zaproponowane przez dr: leki

Dr Janeczek kiedy umawialam sie z nia telefonicznie uznala, ze z takim problemem mozemy sie spotkac u niej w gabinecie (powiedziala ze nie bedzie konieczny jej przyjazd do nas). Wizyta 150zl. Zadnych porad jak postepowac z psem, w jaki sposob przyzwyczajac go do samotnosci, zadnych sugestii co mozna wyprobowac zanim zaczniemy farmakoterapie. Po godzince zbierania przez nia szczegolowego wywiadu, bez ogladania jak pies zachowuje sie w domu, wsrod domownikow etc. przepisala lekka raczka 2 leki. Gdy po 2 m-cach zglosilam sie do niej z prosba o inne rozwiazanie poniewaz nie bylo ZADNEJ poprawy oprocz tego ze pies byl senny i osowialy, zalecila zwiekszenie dawki, co rowniez nie przynioslo rezultatow (w momencie kiedy zostawal sam dostawal ataku paniki).

Przestalismy korzystac z jej uslug i z pomoca innego wet odstawilismy leki ktore po kilku miesiacach stosowania nie przyniosily efektow.

Zero zainteresowania ze strony dr podczas terapii. Kiedy dzwonilam informowac ja o postepach (raczej o ich braku) nie kojarzyla o jakiego psa chodzi, mylila nasz przypadek z innymi. Odnosilam wrazenie ze traktuje nas tylko jako kolejny przypadek bez jakiejkolwiek empatii i autentycznej checi pomocy w walce z problemem.

Rownie dobrze moglam ta dawke zwiekszac na wlasna reke w nieskonczonosc bez konsultacji z nia, co mogloby sie wiazac z powaznymi problemami u psa.Dlatego ubolewam nad jakimkolwiek przejawem zainteresowania z jej strony. Zeby nie bylo namiary na mnie miala w komputerze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='clo']witam!!

dziewczyny blagam pomozcie...pilnie potrzebuje dobrego pehawiorysty z bydgoszczy!!!pilne![/QUOTE]
Masz opinie Berka, kto jest niezlym behawiorystka, sprobuj sie skontaktowac znia, moze kogos sensownego poleci.
Jak nie, to predzej szukaj dobrego szkoleniowca, z doswiadczeniem, zamiast teoretyka "behawiorysty" od papieru.
Moze warto porozmawiac tu:
[url=http://www.vigor.p9.pl/kontakt.html]Vigor Team FCI[/url]
badz:
[url=http://www.cywil.pl/bydgoszcz.htm]Cywil Tresura, Szkolenie Psów - Bydgoszcz psie przedszkole[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Znam tylko jednego behawiorystę w Polsce,który nie tylko widzi problem psa ale i potrafi go skutecznie rozwiązywać poprzez pracę.
Ta osoba to praktyk startujący z psami na zawodach a nie teoretyk opisujący [włascicielowi psa] "na papierze "psie zachowania.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 1 year later...
  • 3 weeks later...

polecam z Gdynii Pana G.Pierowskiego tel. 794-411-235 - mi pomógł za darmo - miałam problem z rocznym mieszańcem wilczura - psiak nie słuchał się a nawet czasem na mnie warczał..polecam - w ciągu miesiąca ćwiczeń zorro zmienił się nie do poznania :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

ankara666: ja go znam, był u nas, bardzo orginalny gość, nawet piwko z nami wypił :) jego rady bardzo trafne, po jednym spotkaniu i stosowaniu się do tego co zalecił nasz Muniek (amstaff) zupełnie się zmienił, na lepsze oczywiście :) on ma stronke internetową [URL="http://www.psibrat.pl"]www.psibrat.pl[/URL] tam znajdziesz telefon

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Witam, jestem na tym forum dopiero od dzisiaj, zarejestrowałam się w związku z innym tematem, a przy okazji jak tu jestem dodałam wątek, który - jak widzę - jest niepotrzebny, bo jest dublem tego topicu. A temat uważam za ważny i wielce przydatny, bo jeszcze 2 lata temu borykałam się z problemem, a o istnieniu behawiorystów nie miałam pojęcia, pomyślałam więc że ktoś może skorzystać z moich doświadczeń, bo ja wtedy też byłam bezradna i szukałam pomocy w necie.

Do rzeczy.

Miejscowość: Szczecin

Behawiorysta: Grzegorz Firlit

Dlaczego potrzebowałam pomocy;

Właścicielka pieska przeprowadziła się z Warszawy do Szczecina. Psiak, który mieszkał cały czas z rodziną (ratlerek) nagle musiał zostawać sam na długie godziny. Bardzo źle to znosił, płakał całymi godzinami, wył, zawodził, szczekał do zachrypnięcia ;( Obgryzał tapety w wynajętym mieszkaniu.

Pomoc jaką uzyskałyśmy od p. Firlita.

Wizyta domowa, obejrzenie warunków w jakich piesek mieszka, przyjrzenie się pieskowi, rozmowa z właścicielką. Następnie został opracowany kilkuetapowy program postępowania (taki jakby trening ze spełnieniem kilku warunków) dostosowany do tego konkretnego pieska. Program został przysłany na maila. Trzeba było nagrywać jego zachowanie pieska (podczas nieobecności właścicielki) kamerką w celu sprawdzenia zachowania, postępów i ewentualnego korygowania toku postępowania. Kontakt z p. Firlitem był od tego czasu mailowy - wyznaczone były terminy kiedy ten kontakt powinien nastąpić, jeśli go nie było, p. Firlit sam pisał z pytaniami. Oczywiście w razie pytań, wątpliwości itp. albo jakichś niejasności, można pisać lub telefonować w każdej chwili, odpowiedź jest udzielana od razu (np. w pewnym momencie, po tym jak już sunia potrafiła zostać troszkę dłużej sama, wszystko zaczęło się od początku, czyli jakby to co osiągnęliśmy treningiem, zostało cofnięte - no ale okazuje się że to nic strasznego i że to przejściowe).
Trochę to wszystko trwało, potrzeba na to czasu, ale udało się. Mogę więc z czystym sumieniem polecić tego behawiorystę jeśli chodzi o tego typu problem.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

UWAGA NA TĄ PANIĄ: MARTA TRELA ALBUS HABITAT

https://www.facebook.com/albushabitat/timeline

Poniżej link do wydarzenia psa, którym miała się zająć.

https://www.facebook.com/Kuba-amstaff-szuka-domu-990278497735422/?fref=ts

 

Pani"behawiorystka" w dwa tygodnie doprowadziła psa, którym miała się zająć do skrajnego wyczerpania i nerwicy. Pies schudł 6 kilo w 2 tygodnie. W międzyczasie "zdiagnozowała" u niego raka i agresję i chciała go uśpić. Osobiście wiozłam do niej psa - łagodny misiek-przylepa. Odbiór interwencyjny musiał nastąpić ze schroniska, gdzie Pani Marta psa zostawiła, bo wyjechała się szkolić i doskonalić do Warszawy. Pies raka nie ma. Dochodzi do siebie. Je normalnie i jest przyjacielski. Najgorszy behawiorysta i najgorszy typ człowieka.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Psi  Brat  nas  rozczarowal.

Mamy  dyzy problem z malym pieskiem JRT.  Jest  u nas od szczeniaczka i  niestety  wykazuje  sie  coraz wieksza agresja. Poniewaz  znalezlismy  same pozytywne opinie o 'Psim Bracie " zwrocilismy  sie  o pomoc. 

Pan  ten  przyjechal , poznal  naszego pupila i i ocenil  jego "ostrosc  " poczatkowo  na 6  a potem na mocne 7 w 10 stopniowej skali. Zostawil  nam  kilka cennych wskazowek i rad.  Niestety mimo  uplywu  miesiaca  w ktorym zastosowalismy sie do wszystkich zalecen , zachowanie pieska  nie zmienilo sie.

W zwiazku  z tym zwrocilismy sie  o dalsze  rady. I tu  p. M . nas  bardzo  zaskoczyl i rozczarowal.  Stwierdzil  ze  jak  ktos  sie boi wlasnego  psa to powinien  mu znalezc  inny dom. Szczerze powiedziawszy  nie spodziewalismy  sie  od  kogos  kto  ma opinie  milosnika  psow  zeby  namawial nas  do pozbycia  sie "klopotu"

Bardziej liczylismy  na jakies sugestie zwiazane z wychowaniem szczeniaka lub rady w rodzaju trzeba go oddac do tresury. Cokolwiek  konstruktywnego i dajacego  nadzieje  ze  maly " wyrosnie i wydorosleje". 

Coz, moze  pan M . nie trafil jeszcze   na  taki  trudny przypadek  i nasz JRT go poprostu " przerosl "   My sie  nie poddamy  a jesli bedzie trzeba  zatrudnimy tresera lwow. 

Nie  jest  nasza intencja szkodzic  psiemu Bratu. Ale pisze  by  inni uzytkownicy  tego  forum  nie spodziewali sie  Cudow. Kochamy naszego urwiska i nie oddamy go nikomu. Jesli ktos moglby nam podpowiedziec co robic lub podac namiary na osobe ktora pomoze nam utemperowac naszego pupila bedziemy bardzo wdzieczni. Psiak ma 6 miesiecy.

Pozdrawiamy J i W.

 

 

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
Dnia 12.02.2017 o 16:01, Wawelski napisał:

"Psi  Brat  nas  rozczarowal."

Nie państwo jedni ... osobiście rozradzam , śmiem twierdzić że nie jest to typowy behawiorysta który potrafi zająć się każdym psem , a to już źle świadczy o takiej osobie .  Pan rozgłasza się na stronie internetowej jak i fb że zna się na pasach większej rasy i z owymi rasami lubi współpracować , może to i prawda tego nie zaprzeczam jednak z psami mniejszych ras po prostu sobie na radzi . Po naszej obserwacji ma typowe maniery i zachowania tylko do typowo większych psów .  Mamy rocznego psa poprosiliśmy  o wskazówki i porady niestety ich nie otrzymaliśmy a całe spotkanie było co najmniej dziwne : wpadnięcie jak po ogień , niestety nie mozna było wyjaśnić swoich obaw , zadać pytań bo owy pan wiedział lepiej i nie chciał z nami współpracować  pies szalał , szczekał , a pan gwałtownie i na siłę przechodził do działania jak na wielkim niebezpiecznym zwierzęciu . ( dodam że pies był wystraszony nie agresywny ! ) Pies na założonej obroży skakał , wyrywał się , ( co mogliśmy przewidzieć ) najgorsze było to, że pies przyduszał się ... na co pan na początku nie reagował a cała akcja nie miała nic wspólnego z profesjonalnym działaniem behawiorysty i nauką nas . Jak zaistniałą sytuację tolerowałam  wraz z aroganckim zachowaniem tego pana ( w końcu poprosiliśmy o pomoc i wskazówki ) tak  jednak nie mogliśmy patrzeć jak nasz pies na naszych oczach się męczył. Dodam że Pan jest tak zapatrzony we własną osobę  że każdą uwagę bierze jak ujmę na honorze i ucieka ... za całą "pomoc" serdecznie podziękowaliśmy Panu ....

Nie mamy super wiedzy , jednakże przeczytaliśmy wiele wskazówek , porad oraz jak ma takie działanie behawiorysty wyglądać niestety to co zobaczyliśmy pozostawia wiele do życzenia . My osobiście odradzamy tego pana do pracy z mniejszymi rasami .

Pozdrawiamy !

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...