Jump to content
Dogomania

zakoceni.pl


adda

Recommended Posts

W zeszłym roku Milka była małym brzdącem, teraz niby dorosła, a wszędzie pierwsza ciekawski nos wściubia.
Z choinki nie zrezygnowałam, została dokładnie przywiązana i ubrana w ozdoby nietłukące - słomiane, papierowe itp. itd. Nie umniejszało wcale to jej urody. Kotom też coś sie od życia należy, jak Święta, to Święta, niech będą dla wszystkich :tree1: .

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Poświata

    1267

  • tajdzi

    1093

  • Patka

    1053

  • adda

    666

Top Posters In This Topic

[B][I]A ja trochę zmienię temat. Przed chwilą pierwszy raz przycinałam kocie pazurki i było super. Żadnego wyrywania i zdenerwowania. Poszło bardzo szybko mimo, że robiłam to obcinaczką do ludzkich paznokci.[/I][/B]
[B][/B]
[B][I]Mały ma potworny apetyt. Poza normalnymi trzema posiłkami wcina masę karmy:p [/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Poświata']
Z choinki nie zrezygnowałam, została dokładnie przywiązana i ubrana w ozdoby nietłukące - słomiane, papierowe itp. itd. Nie umniejszało wcale to jej urody. Kotom też coś sie od życia należy, jak Święta, to Święta, niech będą dla wszystkich :tree1: .[/quote]
Na mojej też wisi już sporo nietłukących ozdób ale kilka bombek z dawnych czasów zostało. Choinka jest przywiązywana od nastania pierwszego kota, natomiast lubię łańcuchy i "anielskie włosy" i mam poważne obawy, ze będziemy Linkę z nich wyplątywać :crazyeye:
Będzie wesoło :evil_lol:
;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='M10M']Na mojej też wisi już sporo nietłukących ozdób ale kilka bombek z dawnych czasów zostało. Choinka jest przywiązywana od nastania pierwszego kota, natomiast lubię łańcuchy i "anielskie włosy" i mam poważne obawy, ze będziemy Linkę z nich wyplątywać :crazyeye:
Będzie wesoło :evil_lol:
;)[/quote]
[I][B]U nas choinka miałaby marny zywot. Mały bardzo się wszystkim interesuje. Kawałek odstającej taśmy klejącej to cudowna zabawka. Nie wspomnę o kolorowych papierkach po cukierkach. Nawet umie się bawić kawałkiem zaschnietego błota, które odpadło od buta...:evil_lol:[/B][/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='an3czka']
[B][I]Mały ma potworny apetyt. Poza normalnymi trzema posiłkami wcina masę karmy:p [/I][/B][/quote]Z jednej strony to dobrze, a z drugiej uważaj, korniszonki muszą mieć szczupłą filigranową figurkę. Karmę przeliczaj dobowo i pomniejszaj o ilości zjadanego mokrego, czyli tak naprawdę powinien dostać pewnie z 1/3 suchego.[quote name='M10M']...natomiast lubię łańcuchy i "anielskie włosy" i mam poważne obawy, ze będziemy Linkę z nich wyplątywać :crazyeye:[/quote] Wyplątywać to pół biedy, anielskie włosy koty mogą połykać, a potem ich zatyka i problem gotowy :roll: . Proponuję zostawic tylko "duże" łańcuchy :lol: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Poświata']Wyplątywać to pół biedy, anielskie włosy koty mogą połykać, a potem ich zatyka i problem gotowy :roll: . Proponuję zostawic tylko "duże" łańcuchy :lol: .[/quote]
A o tym nie pomyślałam - może dlatego, że żaden kot wcześniej na to nie wpadł. No to może jednak kupię nową choinkę, bo "weterankę" chciałam jeszcze na ten rok zostawić, właśnie dlatego, że Lina z pewnością ją "dobije" (choinka jest tak wiekowa, że powoli traci igły, mimo, że jest sztuczna). Jak się na tej starej powiesi dużo anielskiego włosia, to nie widać, że to właściwie wspomnienie po choince. A na nowej mogłyby być tylko łańcuchy....
;)
[SIZE=1][COLOR=Navy][I](Czy ostatnio zaglądałyście na stronę główną portalu? Zaczyna być ciekawie...)[/I][/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

tak kochane-nasza choinka stala 2 godziny....
Pies mi pokazal ,ze cos z nia nie tak.Patrze,a na czubku prawie Kicia robi za ozdobe !!! Sciagnelam paskude powiedzialam "nie wolno" ,odwrocilam sie i... znow choinka zaczela sie ruszac !! No nie !! Kupilam piekna jodle !!!
Wynioslam choinke do przedpokoju i podziwiamy ja przez drzwi balkonowe.
Jest pieeekna :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Poświata']Z jednej strony to dobrze, a z drugiej uważaj, korniszonki muszą mieć szczupłą filigranową figurkę. Karmę przeliczaj dobowo i pomniejszaj o ilości zjadanego mokrego, czyli tak naprawdę powinien dostać pewnie z 1/3 suchego. [/quote]
[B][I]Jak na razie jest chudziutki. tego suchego to nie zjada aż tak strasznie dużo. On chwilę przy misce siedzi, ale nie je jakoś bardzo szybko (przypatrzyłam się specjalnie). Będę go obserwować:p[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='M10M']Przy pierwszym małym kocie nie zdążyliśmy zdjąć kota ani złapać przechylającej się choinki. Od tego czasu stoi w rogu pokoju i jest zawsze przywiązywana z dwóch stron.
Koty są fajne :evil_lol:
;)[/quote]
[I][B]A mi się przypomniało, co mój pies zrobił rok temu, gdy poszliśmy z nim do znajomych na Sylwestra. Mieli w domu żywą choinkę. Basco do niej podszedł, powąchał i osikał:roll:. Pewnie sobie pomyślał, że to zwykłe drzewko, które trzeba oznaczyć:cool1: [/B][/I]

Link to comment
Share on other sites

U mnie przy sześciu szalonych kociastych o normalnej choince nie może być mowy. Od kilku lat mam taką malutką powieszoną prawie pod sufitem, i tak czasem któremuś uda sie do niej doskoczyć :lol:. Inną sprawą jest wigilia, do tej pory nie było problemów, w tym roku jednak wypada pierwsza taka okazja moich najmłodszych głodomorów :crazyeye: , strach pomyśleć, już widzę oczyma wyobraźni te spadające talerze . I Kiwaczek i Azor mają nieprzeciętne apetyty, przed ich nastaniem nie mogłam uwierzyć że kot może być żarłokiem ;), jak zobaczą stół zastawiony jedzeniem .... rany boskie :scared: , toż to będzie najazd tatarski, co najmniej... :haha:

Link to comment
Share on other sites

:p :p :p

[IMG]http://i17.photobucket.com/albums/b91/an3czka/W%20domu/Ircio_Basco/22%20grudzien/Obraz034.jpg[/IMG]

[IMG]http://i17.photobucket.com/albums/b91/an3czka/W%20domu/Ircio_Basco/22%20grudzien/Obraz025.jpg[/IMG]

[IMG]http://i17.photobucket.com/albums/b91/an3czka/W%20domu/Ircio_Basco/22%20grudzien/Obraz023.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='an3czka']:p :p :p

[IMG]http://i17.photobucket.com/albums/b91/an3czka/W%20domu/Ircio_Basco/22%20grudzien/Obraz034.jpg[/IMG]
[/quote]
Nie wiem, czy przy takich rarytasach mojemu Hamletowi nie pomyliłyby się potrawy.....
Nie mogę się napatrzeć na tego Twojego genialnego psa :loveu:
[quote name='an3czka']
[IMG]http://i17.photobucket.com/albums/b91/an3czka/W%20domu/Ircio_Basco/22%20grudzien/Obraz023.jpg[/IMG][/quote]
Jak szybko wytresowałaś kotka - ładnie chodzi na dwóch łapkach :evil_lol:
;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='M10M']Nie wiem, czy przy takich rarytasach mojemu Hamletowi nie pomyliłyby się potrawy.....
Nie mogę się napatrzeć na tego Twojego genialnego psa :loveu:[/QUOTE]
[I][B]Mnie też zadziwia tym, że jest taki wyrozumiały:loveu:[/B][/I]
[QUOTE]
Jak szybko wytresowałaś kotka - ładnie chodzi na dwóch łapkach :evil_lol:
;)[/quote]
[I][B]Wystarczy piórko bażancie:p [/B][/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='M10M']Przy pierwszym małym kocie nie zdążyliśmy zdjąć kota ani złapać przechylającej się choinki. Od tego czasu stoi w rogu pokoju i jest zawsze przywiązywana z dwóch stron.
Koty są fajne :evil_lol:
;)[/quote]
U mnie od czasu (tzn od 2 lat) gdy Szefu zwalił pięknie ubraną, świeżutką jodłę kaukaską nie mamy już ładnych dużych choineczek tylko malutką pseudochoineczkę wysoko na pianinie :cool1: ale żywą :multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='M10M']
Wiem, że małe koty są też u [B]An3czki[/B] i [B]Coztego[/B] - ciekawe, jak to u Was będzie....
;)[/QUOTE]
U mnie choinka być musi, moja matka nie popuści ;) I to obowiązkowo prawdziwe, żywe drzewko. Ale ustaliłyśmy, że będzie to w tym roku drzewko małe (wyszukam najmniejsze w mieście :evil_lol: ). Póki co, jeszcze choinki nie mamy :cool1: Przyozdobię ją skromnie, starając się unikać szklanych ozdób, przywiążę mocno do haka w ścianie i zobaczymy co nam Malizna zademonstruje. Jest to diabeł wcielony, z pewnością choince nie popuści :diabloti: W każdym razie, ja się boję :roll: :lol:

[quote name='an3czka'][B][I] Przed chwilą pierwszy raz przycinałam kocie pazurki i było super. Żadnego wyrywania i zdenerwowania. Poszło bardzo szybko mimo, że robiłam to obcinaczką do ludzkich paznokci.[/I][/B][/QUOTE]
No to gratuluję. Ja wczoraj, po raz pierwszy, obcięłam kocie pazurki samodzielnie (wcześniej robiła to pani wet przy różnych okazjach). Nie było łatwo, stoczyłam z kotem bitwę, ale wyszłam z niej zwycięzko :multi: I też obcinałam zwykłym obcinaczem do paznokci. Wcześniej próbowałam gilotynką i wszystkie próby kończyły się klęską :shake:

A teraz Malizna w pełnej krasie ;)
Na swoim ulubionym miejscu- czyli oparciu fotela:
[img]http://images4.fotosik.pl/259/1393181ac9cde279.jpg[/img]

I wypoczynek na biurku :evil_lol:
[img]http://images2.fotosik.pl/304/070b84cde7d7cd82med.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='an3czka'][I][B]Czy Wasze koty też jedzą wędzone śmierdziele dla psów?:evil_lol: [/B][/I]
[/quote]
Linka je wszystko: kocie, psie, wczoraj obgryzała owoc kaki :crazyeye:
Żabka czasem podjada psie suche żarcie a reszta nie zniża się do byle czego....
;)

Link to comment
Share on other sites

Jest choinka :multi: Ma ok. metra wysokości, z czego jakieś 30 cm stanowi donica wypełniona ziemią i korzeniami. Jest tak ciężka i ogromna, że ledwo co mogę ją podnieść (a jestem wyjątkowo silną dziewczynką :p ). Choineczka jest śliczna, donica trochę mniej, ale jedno jest pewne: Malizna choinki nie przewróci :evil_lol: Podejrzewam, że nawet gdyby uwiesiły się na niej we dwie, z Kreską, to i tak jej nie ruszą :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='M10M']Linka je wszystko: kocie, psie, wczoraj obgryzała owoc kaki :crazyeye:
Żabka czasem podjada psie suche żarcie a reszta nie zniża się do byle czego....
;)[/quote]
[I][B]Dzisiaj Irek podkradał smażoną kapustę z grzybami i surowego karpia:lol: [/B][/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gatara']Azorek ukradł dzisiaj obranego banana i wrąbał go z szałem pożądania w oczach :crazyeye: , czasem poważnie się zastanawiam czy on faktycznie jest kotem ;) . Strach pomyśleć co będzie jutro, tyle żarełka na stole i wszystko dla Azika :evil_lol: .[/quote]
[I][B]Ja tez nie wiem jak to u nas będzie. Chyba najlepiej, gdyby kocisko na stół nie wchodziło:stupid: :evil_lol: [/B][/I]
[I][B]Może jest to do zrobienia... Ostatnio uduczłam (zresztą bezskutecznie) Irka od wchodzenia na blat kuchenny - on wchodził, ja go ściagałam i tak hmmmm... po 10 razie dał sobie spokój... na kilkanaście minut. Może ze stołem się jednak uda?:lol: [/B][/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='an3czka'][I][B]Ja tez nie wiem jak to u nas będzie. Chyba najlepiej, gdyby kocisko na stół nie wchodziło:stupid: :evil_lol: [/B][/I]
[I][B]Może jest to do zrobienia... Ostatnio uduczłam (zresztą bezskutecznie) Irka od wchodzenia na blat kuchenny - on wchodził, ja go ściagałam i tak hmmmm... po 10 razie dał sobie spokój... na kilkanaście minut. Może ze stołem się jednak uda?:lol: [/B][/I][/QUOTE]
Mnie oduczanie jakoś nie wychodzi :placz: , do tej pory nie było problemu, jeszcze zeszłej wigilii miałam 4 koty które zupełnie nie interesowały sie stołem. Tym razem nastała pierwsza taka okazja Azorka i Kiwaczka, obaj mają nieprzeciętne apetyty i wspólnie stanowią coś w rodzaju kudłatego tornada na widok jedzonka, zwiążę Potffory i tyle :mad: :diabloti: .

A to te dwa potffory ;)
[URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=d617f3dfafaa52a6][IMG]http://images2.fotosik.pl/147/d617f3dfafaa52a6m.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gatara']Mnie oduczanie jakoś nie wychodzi :placz: , do tej pory nie było problemu, jeszcze zeszłej wigilii miałam 4 koty które zupełnie nie interesowały sie stołem. Tym razem nastała pierwsza taka okazja Azorka i Kiwaczka, obaj mają nieprzeciętne apetyty i wspólnie stanowią coś w rodzaju kudłatego tornada na widok jedzonka, zwiążę Potffory i tyle :mad: :diabloti: .

A to te dwa potffory ;)
[URL="http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=d617f3dfafaa52a6"][IMG]http://images2.fotosik.pl/147/d617f3dfafaa52a6m.jpg[/IMG][/URL][/quote]
[I][B]Mój też wariuje na widok jedzenia:diabloti: [/B][/I]

[I][B]Zdjęcie rewelacja![/B][/I]:multi:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...