Jump to content
Dogomania

Amstaffka Ajsi straciła dom.. najpierw schron, później hotel! MA DOM :)


Asta17

Recommended Posts

  • Replies 645
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Po dzisiejszym dniu wiem jedno, Ajsi potrzebuje silnego stanowczego i konsekwentnego opiekuna. Na spacerze spotykając duże psy ( większe od niej) nie zaczepia nawet chce się bawić ale wszystko co jest mniejsze od niej uważa za cel. Szukam więc dla niej domu gdzie będzie jednym psem bądź do towarzystwa będzie miała większego od siebie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mrófffcia']Po dzisiejszym dniu wiem jedno, Ajsi potrzebuje silnego stanowczego i konsekwentnego opiekuna. Na spacerze spotykając duże psy ( większe od niej) nie zaczepia nawet chce się bawić ale wszystko co jest mniejsze od niej uważa za cel. Szukam więc dla niej domu gdzie będzie jednym psem bądź do towarzystwa będzie miała większego od siebie.[/quote]


dziwie sie,że ją spuszczałaś ze smyczy.Nie bez powodu w schronisku była na łańcuchu.

Link to comment
Share on other sites

Ajsi na spacerach jest bardzo grzeczna dlatego ją spuszczam ze smyczy. A że jestem osobą odpowiedzialną to nie robie tego na mieście tam gdzie dużo osób chodzi z dziećmi czy psami tylko na terenach oddalonych od gospodarstw i domostw tam gdzie nie ma zgiełku i zagrożenia że za rogu wyskoczy pies, kot czy dziecko. Jak z nią chodzę to albo idę sama albo z osobą która ma psa większego od Ajsi żeby dziewczyna miała towarzystwo i nauczyła się co to życie w grupie. A dlaczego była na łańcuchu w schronisku? bo w schronach nie ma warunków tak naprawde dla psów albo są na łańcuchach albo w boksach zbiorczych gdzie znajduje się około 15 psów albo i więcej. Myślisz że dlaczego Ajsi została z tamtąd zabrana? bo te psy nie nadają się na łańcuch ( żaden pies się nie nadaje na łańcuch) Ajsi na łańcuchu się wycofała i teraz musi przejść szkolenie żeby mogła normalnie funkcjonować dlatego została wyciągnięta do hotelu gdzie ma taką szanse bo jest pod okiem szkoleniowca który z nią pracuje i chyba jeszcze długo będzie musiał pracować.A jakby została w schronisku na łańcuchu już dawno została by uśpiona bo byłaby agresywna a takie psy się eliminuje nawet za granicą gdzie są lepsze prawa dla zwierząt.

Ajsi może trafić tylko do ludzi którzy znają rase są silni i nie dadzą jej się zdominować. Suka ma silny charakter i jak się jej na zadużo pozwoli wykorzysta to napewno. Co do jej zachowania do małych zwierząt można ją nauczyć że to nie cel nie zabawka którą można się bawić lecz do tego trzeba czasu. I tu pytanie do Was dziewczyny czy dajemy jej szanse i przez najbliższy czas uczymy życia ( to znaczy trzymamy ją w hotelu do czasu aż zostanie wyszkolona) czy szukamy jej domu teraz na cito ( bo mało funduszy) i pozwalamy żeby (być może) trafiła spowrotem do schronu po jakimś czasie?

co do zwierząt małych "przetestowałam" ją na swoich czyli na moim staruszku rexie który oberwał zębami ( nic mu się nie stało został tylko nastraszony) i na króliku miniaturce który siedzi w klatce i jak się ruszy to Ajsi dostaje szału. Oprócz tego widziałam jak zareagowała na kury za płotem.

Link to comment
Share on other sites

ano niehonorowe ;) ale trzeba ją utemperować bo jak nie to nie znajdzie domu na stałe :( a ja ludziom nie będę kłamała że kochana i nie robi krzywdy bo jak zrobi? ciężki z niej przypadek... z wierzchu wydaje się aniołkiem ale po czasie jak poczuje się pewniej... wychodzi z niej :diabloti: wcielony :roll: no to zaczyna się ostre szkolenie i będę musiała pokazać na co mnie stać....

Link to comment
Share on other sites

[B]mróffcia,wysłałam ci wczoraj pw, bardzo proszę o odpisanie.[/B]

co do zachowania ajsi to uważam ze nie jest zachowaniem dziwnym jej reakcja na zwierzęta, ponieważ [B]bullowate zazwyczaj nie tolerują innych zwierząt[/B]. tak więc trzeba jej szukać domu, ale jasne jest ze byle kto jej nie dostanie.to musi byc osoba znająca astki. nie ma sensu przerywać poszukiwań domku i trzymać ją w hotelu do czasu "wyszkolenia" ponieważ po pierwsze nie damy rady jej utrzymać za długo a po drugie może sie w tym czasie znajdzie odpowiedni dom dla niej.

Link to comment
Share on other sites

Ehh...ja od samego początku mówiłam jaka ona jest więć Mróffcia nic nowego nie odkryłaś. Zgadzam się z Agagą21, żeby jak najszybciej znaleźć jej dom. Większośc bullowatych nie toleruje innych zwierząt co już też zostało powiedziane. A co do szkolenie myślałam, że będziesz z nią pracować od samego początku...albo przynajmniej dać jej tydzień spokoju po przyjeździe. Ja słyszałam, że trzeba ją nauczyć tylko ładnie chodzić na smyczy, bo reszta jest ok, a to zajmuje tylko kilka dni.

Tak samo nie zgadzam się z tym, że Mróffcia powiedziała i ten szkoleniowiec, że Ajsi nadaje się do małych dzieci. Jak będzie w domu to po pewnym czasie i tak je zdominuje.

A klatkowych zwierząt wiele psów nie lubi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...