Jump to content
Dogomania

Dogo Canario - Dog Kanaryjski - 3 miesieczna sunia ma nowy dom!!!!!


jagienka42

Recommended Posts

ale imionka dopasowane nawet mają :evil_lol:

spytaj prosze weta jak bedziecie czy jakis witamin/wapnia jej nie trzeba, bo na tym pedigree to ona pewnie nie dostala tyle tego wszystkiego co trzeba

Poprosze kogos z fundacji zeby dali porzadna umowe i ewentualnie podsteplowali to gdyby co i w razie czego bedzie mozna dzialac i sprawdzac

jeszcze raz wielkie dzieki joanika :loveu:

Jagienko a Ty sie nie martw, polujemy z Lavinia na westika strasznie zaniedbanego, ale tez "półdzikiego", wiec jakby co to bedziemy wiedziec gdzie DT szukac :evil_lol::eviltong:
i bardzo dziekuje rowniez za chec przygarniecia Lunki :loveu:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 122
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Oprócz książeczki dostałam też rozpiskę na kartce co jadła albo co jeść powinna - Royal Giant, mięso gotowane, surowe (no a w wyprawce dostałam Pedigrre). Też jest wzmianka o fosforanie wapnia. Ja dawałam psom kiedyś Can-vit (mieszanka witaminowa) ale spytam się weta, bo na pweno jakieś lepsze witaminka są.
Dzień przed szczepieniem powinna być odrobaczona i tego będę się trzymać. dzisiaj pójdziemy po Drontal a jutro szczepienie.

[B]noc - minęła bez awanrtur :evil_lol: Pudla śpi ze mną na łózku a Luna miała spąć w legowisku pod łóżkiem, nie chciałam żeby się przyzwyczajała do spania w łózku, po 30 min prób dostania sie na łóżko, jęczenia, szczeków i odsyłania małej na jej legowisko (rozumie komende - nie, nie wolno :loveu:) wreszcie zasnęła ale nie na swoim legowisku tylko u pudli (jeszcze sie w nim mieści), obłożona zabawkami.

ranek - o 6:00 obudziło mnie szczekanie Luny (coś działo się na dworzu) czujna dziewczynka, przy okazji zrobiła siusiu na gazete rozłożoną przy drzwiach. Przywitała się ze mną i poszła spać dalej.
na dobre wstałyśmy o 8:00; szybkie jedzonko, i nie zdarzyłysmy z kupą :evil_lol: zrobiła przy drzwiach, no ale wybaczamy Kanaryjskiej Dziewuszce :loveu:
Spacer z nią to istna przyjemność, nie żre śmieci na dworzu, grzeczna, do obcych psów albo z dystansem albo w ogóle ją nie interesują. Nie biega za rowerami, nie biegnie do ludzi jak na nią cmokają. Sama zbiera patyki do zabawy i mi przynosi :loveu: albo obydwie biorą za końce patyka i ciągną.

[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lulka']wiesz co z tym szczepieniem to powinno byc tydzien po odrobaczeniu nie 1 dzien [/quote]

Wiem, wiem, ale w rozpisce mam 1 dzień, ja przy swoich psach zawsze czekałam tydzien (bo jednak jest to jakieś obiążenie dla organizmu i tabletka na robale i szczepionka), z kolei wetka powiedziała że już dziś mogłaby ją zaszczepić, ale wziełam tylko tablekę, ze szczepieniem poczekamy. To kiedy szczepić? bo nie chce sama bez Was podejmować tej decyzji.
Co do suplementu - popytałam, poczytałam i wydaję mi się że jakbyśmy przeszły na gotowane i potem stopniowo na BARF (bo jednak jestem zwolenniczką surowego) to Can-vit z glukozoaminą by był dobry.
Przed chwilką zjadła Royal babydog Giant.
Luna waży 10,5 kg :loveu:
Gulka o której wcześniej pisałam to tylko luźne żebro, nie jest to ani wada ani problem zdrowotny, nie ma się co martwić, z wiekiem jak Luna będzie nabierać ciałka to nie będzie widoczne.

W sklepie zoologicznym Luna zaprzyjaźniła się ze szczurem i z królikiem Najpierw obwąchała, potem zaczęła lizać :loveu: Wielkie wrażenie wywarły na niej rybki w akwarium, przyglądała się im z zainteresowaniem.


[B]Folen - [/B]tak to ta sunia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...