Jump to content
Dogomania

SHIH - TZU (prosimy zakladac oddzielne tematy!)


Guest maijka

Recommended Posts

  • Replies 7.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Uznałam, że najwyższy czas na letnie cięcię ;)
Oczywiście nie chodzi o Emusia, tylko o Brycia.

Tylko tym razem uznałam, że scinamy główkę...
Odkąd jest z nami Emuś Bryciowi strasznie niszczy się włos na głowie.
Emucha bawi się z nim, wyszarpuje włoski etc, a kiedy wracam do domu zastaję Brycia bez gumeczek z włosami w pyszczku :lol:
Dlatego tniemy głowę, ale [B]zapuszczamy na nowo[/B].
Jak będziemy "po" - wstawię fotki ;)

Znalazłam już fajną fryzurkę, do tej pory nie podobały mi się shicki z ostrzyżonymi główkami, więc bardzo obawiałam się tego strzyżenia, ale spójrzcie sami:

[IMG]http://img507.imageshack.us/img507/886/maggiealidonutpotternictn4.jpg[/IMG]

Co myślicie o takiej fryzurce?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aisa_']Uznałam, że najwyższy czas na letnie cięcię ;)
Oczywiście nie chodzi o Emusia, tylko o Brycia.

Tylko tym razem uznałam, że scinamy główkę...
Odkąd jest z nami Emuś Bryciowi strasznie niszczy się włos na głowie.
Emucha bawi się z nim, wyszarpuje włoski etc, a kiedy wracam do domu zastaję Brycia bez gumeczek z włosami w pyszczku :lol:
Dlatego tniemy głowę, ale [B]zapuszczamy na nowo[/B].
Jak będziemy "po" - wstawię fotki ;)

Znalazłam już fajną fryzurkę, do tej pory nie podobały mi się shicki z ostrzyżonymi główkami, więc bardzo obawiałam się tego strzyżenia, ale spójrzcie sami:

[IMG]http://img507.imageshack.us/img507/886/maggiealidonutpotternictn4.jpg[/IMG]

Co myślicie o takiej fryzurce?[/quote]

Bardzo fajna fryzura!!! Super wygląda :p

Link to comment
Share on other sites

Całe ciałko obcięte wygląda pięknie, ale łepek shih nigdy nie podobał mi się na krótko.. zawsze jest taki... kanciasty ;P ? takie naturalne włoski sa piękniejsze :) sluchajcie, mam pytanie. czytalam na jednym z innych forów, ze pieski rasy shih tzu i yorkshire mają czesto przepukline. tam pani klucila sie, ze to normalne u pieskow, ze im nie szkodzi.. czy to prawda ? ze jej pieski maja malutkie przepukliny i ze taka uroda pieskow, ze im to nie szkodzi.. nie rozumiem, jedni mowia, zeby wystrzegac sie pieskow z przepuklina, drudzy ze to normalne.. jak Wy sadzicie ?

Link to comment
Share on other sites

" Przepuklina pępkowa (hernia umbilicalis) to wada wrodzona, która występuje u młodych psów.
Worek przepuklinowy może powiększać się w miarę wzrostu psa, natomiast sam pierścień przepuklinowy ulega samoistnemu zwężeniu. Na podstawie rodzaju i wielkości przepukliny oraz uwzględniając płeć psa, lekarz decyduje o zasadności wykonania zabiegu chirurgicznego. Trzeba pamiętać, że tzw. tłocznia brzuszna podczas przepukliny nie pracuje jak należy. Szczególnie widoczne to będzie w przyszłości, np. podczas porodu. Dlatego w przypadku samic zabieg chirurgiczny wydaje się szczególnie zasadny. "

boxerforum

Link to comment
Share on other sites

Mhm rozumiem..
Czyli taki zabieg przeprowadza się u wiekszosci pieskow ? :)
Pewnie jest tani, skoro to wada wrodzona.. Często to występuje?
Jak rozpoznac u szczeniaka taką wadę? Ja tez musze swojego obejrzec przed kupnem.. Zebym potem nie miala klopotow ..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niunka_71']Mhm rozumiem..
Czyli taki zabieg przeprowadza się u wiekszosci pieskow ? :)
Pewnie jest tani, skoro to wada wrodzona.. Często to występuje?
Jak rozpoznac u szczeniaka taką wadę? Ja tez musze swojego obejrzec przed kupnem.. Zebym potem nie miala klopotow ..[/quote]

A po co skoro chcesz bez rodowodu, a poza tym nawet jakbys miala teoretycznie suke to chyba nie bedziesz robic manufaktury psow?:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

No bardzo śmieszne.. Nie mam zamiaru dopuszczac suni bez rodowodu, ale chyba nie będę brać takiej, która może miec jakiekolwiek problemy ze zdrowiem.. Nie ? Jeju.. Alez z Was wredni ludzie.. ;/ Czyli taki piesek, ktory jest bez rodowodu juz moze byc chory, wam to wisi, nie ? Yhh.. Bez komentarza.. ;/ Jakbys sie tak znala na psach, to bys odpowiedziala bez gadania *******..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niunka_71']No bardzo śmieszne.. Nie mam zamiaru dopuszczac suni bez rodowodu, ale chyba nie będę brać takiej, która może miec jakiekolwiek problemy ze zdrowiem.. Nie ? Jeju.. Alez z Was wredni ludzie.. ;/ Czyli taki piesek, ktory jest bez rodowodu juz moze byc chory, wam to wisi, nie ? Yhh.. Bez komentarza.. ;/ Jakbys sie tak znala na psach, to bys odpowiedziala bez gadania *******..[/quote]

Własnie dlatego ja [B][SIZE=5][COLOR=red]wredna baba[/COLOR][/SIZE][/B] ci powiem raz jeszcze jak krowie na rowie jako hodowca droga kolezanko, ze to jest jeden z powodow nie kupowana psow bez rodowodu. Po cos sa papiery i psy sa wystawiane, aby byly jak najlepsze do hodowli i aby unikac chorob i wad genetycznych. Mniejsze prawdopodobienstwo zachorowan, itp. Z przepuklinami tez jest roznie. Psom "z papierami" zdazaja sie duzo rzadziej, wiem z autopsji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niunka_71']Aha, moglabym wiedziec jeszcze forumowicze, na ile starcza jaka paczka Royala ? Mniejwięcej ? I ile kosztuje? Koło 20 zł jak patrzyłam.. Na ile taka wystarczy ? :) I jaką karmę Royal lub Eukan kupowac szczeniakowi shih ?[/quote]
W UK wypuscili jakies 2 miesiace temu Royal Canin dla shih-tzu. Nie wiem jak jest teraz w PL, ale o ile bedziesz miec mozliwosc zakupienia, to polecam!

Link to comment
Share on other sites

Eventing, widzialam w sklepie karme royal dla shih i dla szczeniat.. czy taka dla shih bedzie dobra dla szczeniakow tej rasy, czy lepiej narazie kupic "dla wszystkich" szczenięcą ? W ogole jak mozesz, to napisz cos o karmieniu.. Ile dziennie, ile razy dziennie? Co ile trzeba kupowac taką karmę, na ile wystarcza... ? CXzy przy podawaniu Royala lub Eukan potrzeba cos więcej ? Czy od czasu d czasu mozna podac psu owoce, warzywa a jak tak, to jakie? Ponoc wszystkie, ale slyszalam, ze np sałaty nie, bo powoduje wzdęcia brzuszka.. Powiedz cos o karmieniu, bo jak narazie mialam kundelka, ktory mial jedzonko w misce cały dzien i jadł kiedy chciał, przy tym zachowując ładną sylqwetkę :) A moj shih musi miec idealne jedzenie i idealne proporcje jedzonka ;] Czekam ;)

Link to comment
Share on other sites

Mam 18letnia sunie owczarka szkockiego collie bez papierów. Zcorowała tylko raz. Jak byłam z nia u weterynarza to sie zdziwił ze ma az tyle lat. Powiedział ze poniej tego nie widac. Teraz kupiła tez sunie shih tzu tez bez papierów. Bo po wystawch nie bede jezdziła. Nie kazdy pies bez rorowodu jes odrzau na cos chory lub ma to w genach. Słyszałam ze pies był kupiony z papierami z jednej z najlepszych chodowli i okazało sie ze jest powaznie chory. Po trzech miesiacach zdechł.

Link to comment
Share on other sites

To może ja wkleję dwie dzisiejsze fotki ;)

[IMG]http://img231.imageshack.us/img231/322/img0480hm5.jpg[/IMG]

Brytuś

[IMG]http://img230.imageshack.us/img230/9369/img0476pe7.jpg[/IMG]

Emuś. Mam nadzieję, że wąsików nie ma jeszcze za bardzo rudych. Robię co mogę, żeby były białe i odkładam stosowanie wybielacza...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niunka_71']Eventing, widzialam w sklepie karme royal dla shih i dla szczeniat.. czy taka dla shih bedzie dobra dla szczeniakow tej rasy, czy lepiej narazie kupic "dla wszystkich" szczenięcą ? W ogole jak mozesz, to napisz cos o karmieniu.. Ile dziennie, ile razy dziennie? Co ile trzeba kupowac taką karmę, na ile wystarcza... ? CXzy przy podawaniu Royala lub Eukan potrzeba cos więcej ? Czy od czasu d czasu mozna podac psu owoce, warzywa a jak tak, to jakie? Ponoc wszystkie, ale slyszalam, ze np sałaty nie, bo powoduje wzdęcia brzuszka.. Powiedz cos o karmieniu, bo jak narazie mialam kundelka, ktory mial jedzonko w misce cały dzien i jadł kiedy chciał, przy tym zachowując ładną sylqwetkę :) A moj shih musi miec idealne jedzenie i idealne proporcje jedzonka ;] Czekam ;)[/quote]
Najmłodszy ma 1,5 roku. od czasu kiedy jest na RC jada dwa razy dziennie o stałych porach po 50g na posiłek. Ma 15 minut na zjedzenie tego co jest w misce - z uwagi na to, że nie jest jedynym mieszkańcem w naszym domu (mamy też inne rozrabiaki i za tydzień dołączy 8 tygodniowy szczeniak), czas na posiłek jest ograniczony i takie mam zasady w karmieniu calego dobytku. Od czasu RC jest to jedyna karma. Oczywiście warzywa i owoce jak najbardziej tak, ale w rozsądnych ilościach. Wcinają: marchewkę surową - tnę na kawałki (przy złoto-białej szacie dobrze wpływa karoten na ubarienie złote, utrzymuje ładny kolor i nie płoweje), jabłko, truskawki, winogrona bez skórki i pestek, banany, kiwi, pomidory bez skórki (parzę=, bazylia, papryka słodka (wszystkie kolory), ogórek zielony bez skórki. I teraz hit, ale to mały podkradł: cebula w talarkach, korniszony i cytryna w plastrach... - ale tego nie polecam akurat.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niunka_71']Eventing, widzialam w sklepie karme royal dla shih i dla szczeniat.. czy taka dla shih bedzie dobra dla szczeniakow tej rasy, czy lepiej narazie kupic "dla wszystkich" szczenięcą ?[/quote]


Na opakowaniu wyraźnie jest napisane, że karma jest tylko dla psów [B]dorosłych[/B], nie można karmić nią szczeniąt!
I nie polceam jej, Bryciowi w ogóle nie smakuje.
I chyba niczym się nie różni od normalnej, zdeycodwanie lepsza indoor.

Kup dla szczeniąt małych ras.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='FiLanTi']Uuuu cytryna ;P Wyobrazam sobie Jego minę ;D Dzieki za rady.. A co jeszcze wplywa na umaszczenie białe ? Bo moja sunia będzie biało-miodowa.. Co je brzydko odbarwia, a co poprawia koloryt ?[/quote]

Jak bedziesz karmic mokrymi karmami z miski, to niestety bialy wlos na pysku bedzie sie odbarwial. Przez wystawy psy sie nauczyly jesc z lyzeczki i po sprawie. Nie podam marki, bo to tajemnica kazdego hodowcy, ale np. do kapieli najlepsze sa szampony o kolorze granatowym badz filoletowym, ktore swietnie "wybielaja" biala szate. Poza tym na spacerach unikac blota, kaluz i swiezo scietej trawy. Na zloty, czy tez miodowy jak ladnie nazwalas, jak pisalam wczesniej - najlepszy karoten, czyli marchewka badz sok z marchewki (ale w poidle i jak juz wlasnej roboty albo jednodniowy, zeby sie pysk nie umorusal).
A wracajac do cytryny, to maly ja uwielbia i co kroje w kuchni, to sie modli. :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aisa_']I nie polceam jej, Bryciowi w ogóle nie smakuje.
I chyba niczym się nie różni od normalnej, zdeycodwanie lepsza indoor.
[/quote]


Aisa dlaczego nie polecasz? Tylko dlatego, ze bryciowi nie smakuje? Mlody tez strzelil focha na poczatku, ale po jednodniowej glodowce sie przekonal i wcina jak zloto:evil_lol: . Reszta nie wybrzydzala na szczescie. Cena jest w porzo, wiec nie wiem dlaczego nie polecasz.
Ja polecam bo chociaz dopiero 2 miesiace podaje widze, ze wlos ladniejszy, a zadnych innych karm nie daje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Eventing Star']Aisa dlaczego nie polecasz? Tylko dlatego, ze bryciowi nie smakuje? Mlody tez strzelil focha na poczatku, ale po jednodniowej glodowce sie przekonal i wcina jak zloto:evil_lol: . Reszta nie wybrzydzala na szczescie. Cena jest w porzo, wiec nie wiem dlaczego nie polecasz.
Ja polecam bo chociaz dopiero 2 miesiace podaje widze, ze wlos ladniejszy, a zadnych innych karm nie daje.[/quote]

Karma nie smakowała Bryciowi, ale nie smakowała też naszym kundelkom.
Po miesiącu karmienia Brycia RC Shih tzu nie zauważyłam zadnych zmian, a widać, że pies wyraźnie się "męczył" jedzeniem jej.

Poza tym karmy RC Shih tzu można u nas kupić tylko w opakowaniu 0,5 kg, które i tak jest już droższe o 50 gr od opakowania 0,5 kg RC mini sensible, które mogę kupić w paczce 9,5 kg za 170 zł.

Fakt faktem - psy są różne, jednym może karma smakować, innym nie.
A (jak już wspomniałam) ja żadnych zmian nie zauważyłam ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...