Jump to content
Dogomania

SHIH - TZU (prosimy zakladac oddzielne tematy!)


Guest maijka

Recommended Posts

  • Replies 7.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

[quote name='FiLanTi']A w polsce ile kosztuje jaka paczka Royala ? :) Taka dla szczeniakow :) ?[/quote]

"ile" "jaka"
są różne wagi, różne karmy dla szczeniaków.
całego cennika Ci tu nie wypiszę.


google.pl

Link to comment
Share on other sites

Aisa, masz moze jakas galerie swoich pieskow ? Lub są gdzies ich fotki w necie :) ? Chcialabym zobaczyc.. Albo wklej troche ich tu, na dogo.. Zalezy mi glownie na fotkach z pierwszego roku zycia, chce zobaczyc,m jak wyglada piesek przy 7 tygodniach, paru miesiacach, pol roku itd :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='FiLanTi']No a najmniejsza i średnia dla szczeniaka ile kosztuje ? Tak mniejwięcej ? :)[/quote]

Dużo jest średnich i nie wiem jaką w ogóle karmę masz na myśli (jest milion karm dla szczeniaków)
Poza tym my seiro nie jesteśmy jakimś punktem informacji...
To możena spokojnie znaleźć w internecie...
Zajrzyj sobie, sama będziesz lepiej wiedziała czego szukasz.

[B]google.pl[/B] - bardzo przydatna strona

Link to comment
Share on other sites

Witam,ja jestem hodowca z niezbyt dlugim stazem (8lat)i stosowalam rozne karmy.
Uwazam ze Eventing Star ma racje. Nie bez powodu RC wyprodukowal karme specjalnie dla Shih-Tzu. To jest karma dla pieskow doroslych. ja stosuje ja od 5 miesiecy i widze roznice w szacie pieska,oczach( nie ropieja).
Ja tez mialam problem , bo moje pieski nie chcialy na poczatku jesc.Protestowaly kilka dni.Ale teraz jest normalnie.Ja osobiscie polecam te karme dla doroslych Shih-Tzu. Natomiast uwazam, ze karme dla szczeniaczkow lepiej kupowac innej firmy.RC ma w swojej ofercie jedynie karme zawierajaca przetworzone mieso z drobiu.Ze wzgledu na to ze kurczaki sa faszerowane antybiotykami i hormonami, odradzam podawanie tej karmy szczeniaczkom, bo mozemy sie pozniej zdziwic ze sa za bardzo wyrosniete.
Bardzo dobre sa karmy ktore maja mieso jagniece i ryz.( np. eucanuba)
Po okresie wzrostu szczeniaczka( powyzej 1 roku) mozna spokojnie dawac RC dla Shih-tzu.
Jezeli mowimy o cenie tej karmy, to wbrew pozorom nie jest to olbrzymi wydatek. Dorosle Shih-tzu powinno dostawac nie wiecej jak 100g dziennie.
Na pewno jest denerwujace to , ze w Pl sa dostepne malutkie opakowania, co powoduje wysoka cene.W UK sa 2 kg opakowania, tak wiec koszt wynosi w przeliczeniu na zlotowki ok 90zl na jednego pieska.
Uwazam ze trzeba bombardowac przedstawicieli RC w PL, zeby byly dostepne wieksze opakowania.
Oczywiscie wybor nalezy do wlasciciela pieska, ale jezeli chcemy by nasz pupil pieknie wygladal i byl w dobrej kondycji,bez uzywania chemicznych preparatow,ktore co prawda czasowo powoduja ze wlos jest cudowny, a pozniej za kilka lat mamy pieska chorego na marskosc watroby,warto zainwestowac.

Link to comment
Share on other sites

to skoro jesteśmy na temacie karmy....
Moja Sunia jest ogromnym niejadkiem...
Dostaje RC ale chyba za bardzo jej chyba nie smakuje. Dlatego cały czas kupujemyn próbki ale narazie jeszcze nie trafiliśmy. Za to tonami jadłaby marchewki i sałate. Byliśmy z nią u weta...miała komplet badań i jest okazem zdrowia. Wet zasądził 1 dniową głodówke....niewielki mial to efekt a sunia w efekcie kilka godzin wieczorem siedziła i szczekała na półke gdzie są marchewki. Wszelkie sposoby zawodzą....karme je pratycznie tylko z ręki...do miski za chiny sie nie schyli.
zy są jakieś sposoby na zachęcenie do jedzenia czegoś innego niż warzywa...

Link to comment
Share on other sites

Witam, ja tez mialam problem , sunia jadla karme tylko z reki, z miski tez nie chciala. Ja na poczatku zaczelam dokladac do miseczki z granulkami , to co lubi najbardziej, np rozkruszone ugotowane jajko( tylko zoltko) bylo tak wymieszane, ze nie mogla zjesc go bez zgryzienia suchej karmy.Moze sprobuj podobnie, moja suczka opierala sie ok 2 tygodni.ale teraz jest ok.
Pozdrawiam!:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='renia13']Na stronie krakowskiego oddz. ZK sa juz podane plany sedziowania i wykaz wystawcow , jesli ktos jest zainteresowany:p[/quote]

Wlasnie widzialam...

Jezu, przed nami jakieś 80 psów.
Ale sporo shitków - 17 :cool3:

Link to comment
Share on other sites

popularność shih tzu wzrasta...niesety działa to też na niekorzyść rasy.
Asia nie mogę wyjść z podziwu ...
masz przepięknego psa:loveu:

[IMG]http://img231.imageshack.us/img231/322/img0480hm5.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

5 czerwca w hodowli GROTRUS Iriny Tuzinkowej przyszedł na świat miot shih tzu (2 psiaki i 2 sunie). Szczęśliwymi rodzicami są Nikol oraz mój Karmel. A oto dzieciaki:
[URL=http://imageshack.us][IMG]http://img406.imageshack.us/img406/8703/03ja2.jpg[/IMG][/URL]
[URL=http://imageshack.us][IMG]http://img372.imageshack.us/img372/7173/01yr3.jpg[/IMG][/URL]
[URL=http://imageshack.us][IMG]http://img372.imageshack.us/img372/9051/05km0.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Słodkie psiurki :loveu: [/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Przeszukałam listę wystawców w poszukiwaniu Shitków i uzbierałam stawkę... :)[/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=5]Pieski:[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=purple]Czarnecka Agata, Gdynia, kl. szczeniąt - SHAFIR BLACK BOY Dotyk Anioła[/COLOR][/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=green]Herus Edyta, Złoty Stok, kl. młodzieży - Na Przykład ORFANO[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman][COLOR=green]Misiuk Tomasz, Zawada, kl. młodzieży - BELMONDO Merlot[/COLOR][/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman][COLOR=green]Wolszczak Magdalena, Kielce, kl. młodzieży - BARTUS Heavenly[/COLOR][/FONT][/SIZE]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=purple]Trochym Bożena Anna, Lublin, kl. pośrednia - OLIVIER TWIST Ad Acte[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman][COLOR=purple]Bucka Teresa, Skawina, kl. pośrednia - MORGAN Czarnoksiężnik[/COLOR][/FONT][/SIZE]

[SIZE=3][FONT=Times New Roman][COLOR=green]Lenart B.B., Kościelisko, kl. otwarta - DILEMMA-DREAM RUNNER[/COLOR][/FONT][/SIZE]

[FONT=Times New Roman][SIZE=5]Suczki:[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=purple]Hunek Agata, Motycz, kl. szczeniąt - NORWEGIAN WOOD Pumilo[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman][COLOR=purple]Michalska Agnieszka, Łódź, kl. szczeniąt - ELL COCA Bast[/COLOR][/FONT][/SIZE]

[SIZE=3][FONT=Times New Roman][COLOR=green]Patalas Małgorzata, Wrocław, kl. młodzieży - Na Przykład OFELIA[/COLOR][/FONT][/SIZE]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=purple]Piątek Krzysztof, Radom, kl. pośrednia - ARMA Sun of Tybet[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman][COLOR=purple]Włodarczyk Bożena, Wieliczka, kl. pośrednia - ZORZANNA Skalna Szarotka[/COLOR][/FONT][/SIZE]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=green]Hunek Agata, Motycz, kl. otwarta - SELENA Pumilo[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman][COLOR=green]Lazars Legien, Bielsko-Biała, kl. otwarta - Lazarz's COCO CHANEL[/COLOR][/FONT][/SIZE]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=purple]Lenart B.B., Kościelisko, kl. championów - SOLARIS AVIS GIRL Pumilo[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=purple]Kanior Kazimierz, Wrocław, kl. championów - Na Przykład MO-LI[/COLOR][/SIZE][/FONT]

[LEFT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=green]Patalas Małgorzata, Wrocław, kl. weteranów - GOLDENE SONNE Perypetia[/COLOR][/SIZE][/FONT][/LEFT]

[LEFT][FONT=Times New Roman][B]EDIT:[/B] Już znalazłam swoją "zgubę" ;)[/FONT][/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='renia13']Aisa ..:cool3: , w klasie weteranek jest tylko jedna sunia , natomiast w klasie chempionek jest w planie 2 a w wykazie tylko jedna .:crazyeye: przeszukalam kilka razy:mad:
Piekne sa maluszki , gratulacje !!!!![/quote]

A jednak są dwie, udało mi się znaleźć funkcję "szukaj" :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rotek_']to skoro jesteśmy na temacie karmy....
Moja Sunia jest ogromnym niejadkiem...
Dostaje RC ale chyba za bardzo jej chyba nie smakuje. Dlatego cały czas kupujemyn próbki ale narazie jeszcze nie trafiliśmy. Za to tonami jadłaby marchewki i sałate. Byliśmy z nią u weta...miała komplet badań i jest okazem zdrowia. Wet zasądził 1 dniową głodówke....niewielki mial to efekt a sunia w efekcie kilka godzin wieczorem siedziła i szczekała na półke gdzie są marchewki. Wszelkie sposoby zawodzą....karme je pratycznie tylko z ręki...do miski za chiny sie nie schyli.
zy są jakieś sposoby na zachęcenie do jedzenia czegoś innego niż warzywa...[/quote]Rotek ja na swoja kiedys wymysliła inn sposób;)Mam taka duza klatke na wystawe wiec biore miske,karme zalewam woda jak dla szczeniakow i czekam az nasiąknie wodą i wtedy daje miske do klatki wolam sunke i ja zamykam.jak zje to daje mi znać szczekaniem:evil_lol:Jeszcze jest jeden sposob tez byl dobry s koleji dla mojego pieska jak nie chciał jeść to od hodowczyni dostałam taka piłeczkę ,do niej sie daje karme.Pisek koturla ta piłeczke,karma sie wysypuje i wtedy to zjada.zabawa i jedzenie:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jenifer']
Uwazam ze Eventing Star ma racje. Nie bez powodu RC wyprodukowal karme specjalnie dla Shih-Tzu. To jest karma dla pieskow doroslych. ja stosuje ja od 5 miesiecy i widze roznice w szacie pieska,oczach( nie ropieja).
[/quote]

Ja bardzo dlugo karmilam RC, ale ze wzgledu na to, ze karma ta zawiera

E202 - sorbinian potasu (powszechnie używany między innymi do konserwowania bezalkoholowych napojów gazowanych)
E310 - galusan propylu (używany do konserwowania olejów i tłuszczów) - nie zalecany w żywności dla dzieci
E320 - butylohydroksyanizol (BHA) (używany do konserwowania tańszych
gum do żucia) - nie zalecany w żywności dla dzieci.
Tu wiecej mozecie o tym poczytac. To jest o karmach kocich, ale RC jest tak samo konserwowany, jesli chodzi o psie karmy.
[URL]http://tnij.org/25n[/URL]

Uwazam, ze taka ilosc konserwantow za taka cene, jaka zyczy sobie koncern RC za karmy, to wydaje sie byc smieszne.

Poza tym mam wrazenie, ze polowe tej ceny jaka place za karme, to place za caly marketing i reklame.

Mimo, iz nie moge powiedziec, ze pies zle sie czul po tej karmie, to jednak po piecioletnim karmieniu psa i kota RC, uznalam, ze nie bede karmic ta karma zwierzakow.

Teraz karmie bozita, ktora nie zawiera tych konserwantow.

Co wiecej moj [B]kot, [/B]mial problemy jelitowe, po weterynaryjnym suchym RC, kupy byly MASAKRYCZNE. Balam sie, ze bede skazana na karmienie kota, saszetkami weterynaryjnymi RC, ktore sa bardzo drogie. Dalam mu na probe bozite i szok, kot zrobil piekna kupe. :crazyeye: A mialam w perspektywie dosyc skomplikowany i czasochlonny proces podawania jedzenia.

Link to comment
Share on other sites

BIS Weteran Szczecin 2007:

[IMG]http://images.littlefriends.multiply.com/image/3/photos/8/500x500/289/P1010099.JPG?et=lQIJ79jnl%2C5QiQ1XMR%2BP7A[/IMG]

[IMG]http://images.littlefriends.multiply.com/image/3/photos/8/500x500/290/P1010100.JPG?et=3%2CgOSnCyK635yH9oEmUtQg[/IMG]

Gratulacje dla Malgosi i Roberta Patalasom za BIS Weteran II i Najlepszego Juniora w Rasie, a tym samym ukończenia przez malą Ofelkę Ml.Ch.PL :multi:
Gratulacje dla Tomka i Wioli - ich piesek BELMONDO Merlot (brawa również dla hodowcy :)) również skończyl Ml.Ch.PL :multi:

Serdeczne gratulacje dla Państwa Strzyżewskich i jej suczki MORRIGHAN Ad Acte, która na tej wystawie byla bezkonkurencyjna i zdobyla Zwycięstwo Rasy :multi:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...