Jump to content
Dogomania

SHIH - TZU (prosimy zakladac oddzielne tematy!)


Guest maijka

Recommended Posts

  • Replies 7.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

[quote name='niunka_71']Sorry, ale mnie się ten "kundelek" podoba..
Nie dało mi się przetlumaczyc.. To moje pieniądze i wydam na co chcę..
Daj wreszcie spokoj z gadaniem o tym i jak chcesz pisać ciągle to samo, to lepiej w ogole nie pisz do mnie.. ;/
Mi się podoba ten pies i mam gdzies ze nie ma papierow.. W niedziele jade go zobaczyc to wtedy się okaze, czy jest taki strasznie kundelkowaty jak mowisz..
A z reszta, ja podjelam decyzje i koniec rozmowy![/quote]Karolina ma racje.Ale chyba wolisz prowadzic monolog:shake: Kupuj co chcesz.Popieraj fabryki szczeniakow.Stać ciebie wydać na mieszńca kupe kasy jak mozna mieć zadarmo to dawaj:cool3:
Ostatnio nasza rasa jest traktowana jako zabawki.Zobaczą rasowego pieska ładnie wyglądajacego o tylko dla tego kupują.A co z charakterem?:shake: Jak ja mają poznac?
Niunia podobał ci się jork.Teraz sie tobie nie podoba:shake: Tak samo będzie z shih-tzu.Pieska się bierze nie tylko dla tego że ładnie wyglada(bo w to tzreba włożyc dużo PRACY) a tzreba przedewsztskim zobaczyc jaki ma charakter i dac jemu dużo miłości bo to towarzysz na długie lata.

Link to comment
Share on other sites

Dooobraaa...;/
Powariowaliscie z tymi psami ludzie.. ;/
Miałam kundle w domu i było wszystko okey, dalej mam jednego i jestem z niego bardzi zadowolona, a Wt o niczym innym tylko o rodowodzie.. ;/
Nie mozna tu nic napisac, bo zaraz wszyscy "a ma rodowod" "jak nie to spadaj"..
Zapytałam o odzywki i dlugosc obrozki, a ta mi o rodowodzie! Wariujecie troche na punkcie tych psow i tyle..;/
Rozumiem, ze pies to towarzysz na cale lata!! Podobal mi się york, bo moglam go miec, a na shih nie mialam pieniędzy.. Wczesniej tez chcialam shih ale nie wyobrazalam sobie, ze moge go miec, bo nie mialam ani grosza! A yorka bym miala za darmo!!
Dobra, ide z tego forum, juz lepiej pytac tych w zoologicznych niz Was, bo oni przynajmniej mowia na temat i nie objezdzaja z gory do dolu.. Szkoda tylko, ze nie umiem usuwac konta..
Pa.. I dzieki za odpowiedz na pytanie...;/

Link to comment
Share on other sites

uwazam ze kundelki są wspaniałe, ale zastanawiam sie czy Ty chcesz miec shih tzu bo ladnie wygląda czy wiesz jaki ma charkter, wątpie bo nie wiesz co wyrosnie z Twojego pieska, a moze poprostu chcesz sie pochwalic przed znajomymi ze masz shih tzu, lepiej by było gdybys mogla sie pochwalic ze zaopiekowalas sie jakis pieskiem ze schroniska który z utęsknieniem czeka na człowieka

odpowiedziałam Ci ze shih nie czesze sie szczotką z kulkami na koncu

a co do szamponów dla ludzi: pies ma inn pH niz człowiek i nie kąpie sie go w ludzkich szamponach

Link to comment
Share on other sites

Ludzie!!!!!!!:mad: czy tu po chińsku się piszę że co niektorzy nie rozumieja.ninia każdy kundelek jest wspaniały tak samo jak i rasowyj bo to istotka żywa!!!!!!!!!!!staramy się wytlumaczy ć tobie skoro nie masz pieniedzy na psa z rodowodem to mozesz wziasc zadarmo ze schroniska.Coś tu nie zrozumiałe.Ktos sprzedaja mieszancy i chce kase a wy kupujecie.Paranoja.Coś tu jest nie zrozumiałe?:angryy:
A chcesz rady w sklepie ZOO to proszę bardzo.

Link to comment
Share on other sites

Więc ja pokażę swoje pieski które wziełam ze Schroniska , ten biały trafił bardzo zaniedbany , mam go już dwa lata a w pażdzierniku została oddała suczka z bardzo skomplikowanym złamaniem łapki ponieważ nie stać ją było na leczenie i utrzymaniem małej w tej chwili dziewczynka już biega i zapomiała o przykrym incydencie w jej życiu
[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images21.fotosik.pl/360/813c1e064240ea2c.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Proszę bardzo, znajdz mi takie pieski jak te na zdjęciu to wezmę z otwartymi ramionami .. ;/ w schornisku sa tylko KUNDLE, ktore są w ogole niepodobne do jakiejkolwiek rasy.. Poza tym taki shih po jednym rodowodowym rodzicu będzie chyba bardziej podobne do rasy, niz taki niewiadomek z chroniska.. Nie grajcie na uczuciach, bo to nie fair.. Gdybym będąc w schronisku (a bylam juz w lkilku) znalazla jakiegos shih tziakopodobnego, to bym go wziela, nie jestem idiotka, zeby dawac 500zl za psa ktorego mam za darmo pod nosem, nie ?!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bella11'][URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images21.fotosik.pl/360/813c1e064240ea2c.jpg[/IMG][/URL][/quote]

Takich piesków nie dostaniesz nigdzie za darmo. Trzeba wziąść zapuszczonego "kundla niepodobnego do rasy" ze schronu (byl link i to nie jeden) i zadbać o niego tak jak zrobila Bella.

Bella, szicki przepiękne, zadbane i widać, że szczęśliwe :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niunka_71']Proszę bardzo, znajdz mi takie pieski jak te na zdjęciu to wezmę z otwartymi ramionami .. ;/ w schornisku sa tylko KUNDLE, ktore są w ogole niepodobne do jakiejkolwiek rasy.. Poza tym taki shih po jednym rodowodowym rodzicu będzie chyba bardziej podobne do rasy, niz taki niewiadomek z chroniska.. Nie grajcie na uczuciach, bo to nie fair.. Gdybym będąc w schronisku (a bylam juz w lkilku) znalazla jakiegos shih tziakopodobnego, to bym go wziela, nie jestem idiotka, zeby dawac 500zl za psa ktorego mam za darmo pod nosem, nie ?![/quote]

kochana myslisz ze Bella11 sobie poszla do schroniska i wzieła pieknego wyczesanego pieska, który byl wykąpany i czysciutki? jestem pewna ze włozyła dużo pracy i miłosci zeby jej pieski tak wyglądały. Myslisz ze jak wezmiesz sobie psa i ktos Ci powie ze to shih tzu to bedzie piekny jak nie bedziesz o niego dbała? Nawet jak wezmiesz rodowodowego i nie bedziesz poswiecała mu wystarczająco duzo czasu to nie będzie wyglądał tak pieknie jak np zadbany schroniskowy kundelek.

Jak mamy Ci doradzic jaką obrózke masz kupic jak nie wiemy jakich rozmiarów będzie? Jedna shih są mniejsze drugie większe, a Ty nie masz pewnosci na jakiego wyrosnie. A pozatym myslisz ze jedna obroza wystarczy na całe zycie psa? Przeciez takie rzeczy tez sie niszczą i zuzywają.

Link to comment
Share on other sites

Wiem, ze te pieski tak nie wyglądały w schronisku, chyba glupia ni ejestem, nie ? Musicie zakladac ze nie bede dbac o psa ?!
Ja mam zamiar dbac o niego jak tylko moge! I bede sie starac i posiwecac na to conajmniej godzine dziennie, zeby ladnie wygladal i byl zdrowy..
Jestescie tacy powierzchowni.. ;/
Chodzilo mi o to, ze w schronisku nie ma psow nie tyle podobnych do shih tzu, a takich, ktore waza po 20-30 kg, mają siersc i wygladają jak wilczur mieszany z rottwailerem..
Ja mam warunek, mam miec malutkiego pieska, ktory nie bedzie sie lenil i bedzie kochany i rodzinny..
Innego niestety miec nie moge.. Jakbym mogla, to bym wziela Doga niemieckiego, ale shih na tyle mi sie spodobal, ze chce wlasnie jego. A jak mam poznac charakter psa, jak nie mając takiego w domu? Przeciez kazdy pies ma inny charakter, jeden rodowodowy jest agresywny (choc rzadko, ale sie zdarza), drugi jest obojetny, a trzeci mily do maximum.. To nie jest tylko zalezne od rodowodu, ale od zwyklego charakteru!
Bylam w schroniskach i szukalam psinek podobnych do shih i nie znalazlam zadnego! Wszystkie byly duze, krotkowlose i szarobure..
Jeden byl dlugowlosy, ale mial 10 lat, mial siersc i mial jakas straszna chorobe skory :( Dobra, koniec o tym, szukalam i niedlugo jade do jeszcze jednego schronu, moze tam się jakiś znajdzie.. Jesli nie-kupuje tgo, ktorego zamierzalam i będę zadowolona.. Wkleje tu kiedys fotke, to zobaczymy, czy jest az tak odbiegający od wzorca..
Psinka będzie ważyła około 5 kg, bo tatus byl 5 kg i mama 4,5 kg, to będzie niewielka.. Na takiego pieska jaką obróżkę? I ile cm ma być na szczeniaka ? Tak zeby potrzymala z pol roku, bo ja na obroze co 2 miesiace nie bede dawala 20 zl.. Za to moge kupic pol karmy.. Okolo, mniejwięcej ?! 15, 20 czy 40 cm ?

Link to comment
Share on other sites

Wiem, że nie ma shih tzu miniaturek! Mówiąc mi takie rzeczy i inne typu " piesek będzie w domu na wiele nastepnych lat" i "jeśli nie będziesz się nim ajmowac, to będzie brzydko wygladał", troche mnie obrazacie..
Uwazacie ze jestem az taka glupia ?!
Piesek jest poprostu maly, nie skarlowacialy..
Wzorzec to 4,5 kg, a slyszalam, ze zdarzaly sie suczki wazace po 3 kg, mialy rodowod, mialy charakterek, byly wesole i zdrowe, tylko malutkie..
Mozecie mi w koncu odpowiedziec ile ma miec ta cholerna obroza ? :cool3:

I jeszcze jedno, jak pojade zobaczyc pieska, to na co mam zwrocic uwage ?
Wiem, ze na zachownie matki, na to czy szczenie ppodbiega wesolo, czy chowa się w kąt, jakie ma ząbki itd.. Co jeszcze ?
Opiszcie dokladnie, bo chce wybrac zdrowego szczeniaka, na tyle na ile można. Tylko nie piszcie juz nic o rodowodzie, postarajcie sie poprostu mi pomoc i już..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niunka_71']No odpiszcie, prosze, jutro ide kupic obróżkę! Jutro tez jadę zobaczyc pieska, musze wiedziec co mam obejrzec i na co zwracac uwage![/quote]
Mam 2letnia sunie rasy shih tzu. Dla małego pieska to musisz sprawdzic jaki ma obwód szyjki a potem dobrac odpowiednia. Zmitu najlepiej wybrac to szczenie które jest odwazne i to kóre do ciebie podejdzie pierwsze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niunka_71']Piesek jest poprostu maly, nie skarlowacialy..
Wzorzec to 4,5 kg, a slyszalam, ze zdarzaly sie suczki wazace po 3 kg, [/quote]

4,5 kg to [B]dolna granica[/B], czego nie raczyłaś już zaznaczyć ;)

Link to comment
Share on other sites

Dolna granica, ale shih 4,5 to jest wzorcowy, nieprawdaz ? :cool3: Czy kazda kobieta ma wymiary 90x60x90 ? Nie..
I nie mowcie, ze mam nie porownywac czlowieka do psa..
Bo takie porownanie mozna zastosowac i to nie zlego
Czy obrózka około 20-25 cm będzie dobra dla szczeniaka do powiedzmy pół roku życia ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niunka_71']Dolna granica, ale shih 4,5 to jest wzorcowy, nieprawdaz ? :cool3: Czy kazda kobieta ma wymiary 90x60x90 ? Nie..
I nie mowcie, ze mam nie porownywac czlowieka do psa..
Bo takie porownanie mozna zastosowac i to nie zlego
Czy obrózka około 20-25 cm będzie dobra dla szczeniaka do powiedzmy pół roku życia ?[/quote]

daj juz spokoj z tą obróżką, kupisz jak juz bedziesz miała pieska przeciez napoczatku i tak nie będzie mógl wychodzic na dwór to po co Ci obroża

Link to comment
Share on other sites

Lidtka odczep się, to Ciebie nalezy bardziej ignorowac..
//
Przecież tylko zapytałam się o długość tej całej obroży!
Nie pytałam o nic więcej, to Wy stwarzacie dziwne problemy
Jak się pieska od małego nie przyzwyczai do obrozy, to potem mogą być kłopoty i pies może się stresowac, gdy nagle coś mu się na szyji zawiesi..
Jak będzie malutki, to się przyzwyczaji i po klopocie..
Mam rację?
Nie mówię, że sama lepiej wiem, bo chyba po to zapytałam, żeby mieć odpowiedź..
Już na forum dla nastolatek dowiedziałam się więcej niż tutaj
Tak mi piszą konkret, a nie odbiegją do zupełnie odległych, niezwiązanych tematów..
Ja poprostu chciałam wiedzieć długość i tyle
A Wy odrazu wielkie HALO ...
Bez komentarza
To dowiem się w końcu o długość;D ?
Tacy doświadczeni hodowcy, a nie wiedzą ile cm ma zwykla obroza ?!

Link to comment
Share on other sites

z tego co zauwazyłam to Ty tylko wymagasz "powiedzcie mi to powiedzcie mi tamto", a jak Ci ktos dobrze poradzi to masz to za przeproszeniem w d....

a pozatym jeszcze niedawno twierdziłas że nas to lepiej nie pytac tylko sprzedawców w zoologikach przecięz oni sie tak znają na psach (:evil_lol:) to czego Ci nie podpowiedzą?

najlepiej kup obroże regulowaną np. rogza

Link to comment
Share on other sites

karolayna, wlasnie mialam taki zamiar ;]
tylko nie wiem, czy taka obrozka w najmniejszym rozmiarze czyli okolo 20-30 cm nie bedzie zamala dla wiekszego szczeniaka ? a tez z drugiej strony chcialabym przyzwyczajac sunie od poczatku, zeby potem nie bylo problemow.. a jak teraz kupie za duza, zeby potem, jak dorosnie, byl obroza akorat, to nie bedzie jak przyzwyczaic..jesli mam kupic drogą obroze bo u mnie chodza tej firmy po okolo 25 zl i zmycz okolo 30, to chcialabym ja kupic conajmniej na pol roku, a nie na pare tygodni..:)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...