Jump to content
Dogomania

SHIH - TZU (prosimy zakladac oddzielne tematy!)


Guest maijka

Recommended Posts

  • Replies 7.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Gratulki dla wszystkich!!!:lol::lol::lol:
Sonia jak zawsze bezkonkurencyjna,moja idolka:loveu:,wyjatkowo piekna suńka i jeszcze w tym wieku.Ciesze sie że moja Necia ma taką piękną i cudowną mamuśke i tatuśka:loveu:Gosiu i Robercie tak trzymac!Prosze pokazywac to cudo jak najwięcej!

Link to comment
Share on other sites

Witam Wszystkich,

od dosc dawna chce kupic pieska rasy shih tzu (a dokladnie suczke). W zwiazku z tym chcialabym prosic Was o pomoc :) Nie chce kupowac pieska bez papierow, ale takze nie zamierzam go wystawiac. Po prostu chce miec psiunie "do kochania" :) Pieska moge wziac juz w drugiej polowie lipca. Czy moglby ktos polecic mi hodowle shih tzu w ktorej moge kupic pieska z metryczka w cenie max do 1500zl?? Czytalam, iz mozna kupic shih tzu z metryczka nawet za 1000zl. Bede wdzieczna za informacje.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

To dobrze, że chcesz pieska z metryką.. :)
Myślę, że najlepiej zadzwonic do Związku Kynologicznego, albo przejrzec szczeniaki na Jego stronie :)
Jeśli nie, poszukaj w sklepach internetowych, tam rzadko-ale jednak hodowcy pieskow rasowych wystawiają do obejrzenia swoje pociechy..
Ja sama tak wlasnie zdobylam psinkę (a raczej zdobędę za 2 tyg), ale Tobie radzę ZKwP.. Tam będziesz miała 99% pewności, że wszystko pojedzie okey :)

Link to comment
Share on other sites

[B][I]Witajcie![/I][/B]
[B][I]Troche zajelo mi przeczytanie zaleglych postow-ale udalo sie.[/I][/B]
[B][I]Teraz postaram sie czytac na bierzaco.[/I][/B]
[B][I]Wszystkim wystawcom ktorzy uzyskali wspaniale wyniki na wystawach od 9 maja (moja ostatnia wizyta)-Gratuluje![/I][/B]
[B][I]Oczywiscie upominam sie abyscie wstawiali zdjecia i wyniki.[/I][/B]
[B][I]Pozdrawiam Wszystkich[/I][/B]
[B][I]Anka:loveu: [/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sillie']Witam Wszystkich,

od dosc dawna chce kupic pieska rasy shih tzu (a dokladnie suczke). W zwiazku z tym chcialabym prosic Was o pomoc :) Nie chce kupowac pieska bez papierow, ale takze nie zamierzam go wystawiac. Po prostu chce miec psiunie "do kochania" :) Pieska moge wziac juz w drugiej polowie lipca. Czy moglby ktos polecic mi hodowle shih tzu w ktorej moge kupic pieska z metryczka w cenie max do 1500zl?? Czytalam, iz mozna kupic shih tzu z metryczka nawet za 1000zl. Bede wdzieczna za informacje.

Pozdrawiam.[/quote]

Oczywiście, że można kupić psa rodowodowego poniżej 1000 zł, tylko trzeba dobrze poszukać :)
Powodzenia!

Link to comment
Share on other sites

Witam :(
Mam przykrą wiadomosc :( Moja psinka, ktora miala odebrac niedlugo zachorowala
Weterynarz i hodowczynia nie widzą co jej jest :(
Może Wy wiecie, zanający się na pieskach? :(
Sunia jest troszkę ospała, mniej je, troszczekę schudła i co najważniejsze, cięzko oddycha i furkocze przez nosek.. :( Czy to cos groznego, czy to moze byc tylko katarek :( ?
Wiedzialam ! Wiedzialam, ze cos pojedzie nie tak..
Pani H mowi, ze jak chcemy, to ona zatrzyma na leczenie chorą sunię, w razie cięzszej choroby, a my wezmiemy jej siostrę- troszkę większą, widać ją z resztą na zdjęciach w galerii :(

To jest straszne..
Nie widzialam jeszcze psa na zywo, a juz placze jak glupia i martwie sie potwornie ;(

Napiszcie, czy to moze byc cos groznego ..
Sunia ma dokladnie 9 tygodni i 3 dni, więc na zwężenie noska już trochę za pozno, na pierwsze objawy, prawda ?

:(:-(

Link to comment
Share on other sites

troszke sukcesów z Krakowa

[B]Aisa [/B]z Emusiem([B][FONT=Times New Roman][COLOR=black][SIZE=3]SHAFIR BLACK BOY Dotyk Anioła[/SIZE][/COLOR][/FONT][/B]) BIS PUPPY II :laola:

[FONT=Times New Roman][COLOR=black][SIZE=3][B]Na Przykład ORFANO[/B] BIS JUNIOR :laola:
[/SIZE][/COLOR][/FONT][B][FONT=Times New Roman][COLOR=black][SIZE=3]GOLDENE SONNE Perypetia [/SIZE][/COLOR][/FONT][/B][FONT=Times New Roman][COLOR=black][SIZE=3]BIS III Weteran[/SIZE][/COLOR][/FONT]
[FONT=Times New Roman][COLOR=black][SIZE=3]
[/SIZE][/COLOR][/FONT][B][FONT=Times New Roman][COLOR=black][SIZE=3] SOLARIS AVIS GIRL Pumilo [/SIZE][/COLOR][/FONT][/B][FONT=Times New Roman][COLOR=black][SIZE=3]CWC,[/SIZE][/COLOR][/FONT][FONT=Times New Roman][COLOR=black][SIZE=3]BOS, CACIB
[/SIZE][/COLOR][/FONT][COLOR=black][B][FONT=Times New Roman][SIZE=3]ARMA Sun of Tybet [/SIZE][/FONT][/B][FONT=Times New Roman][SIZE=3]CWC, res.CACIB
[/SIZE][/FONT][B][SIZE=3][FONT=Times New Roman]DILEMMA-DREAM RUNNER [/FONT][/SIZE][/B][SIZE=3][FONT=Times New Roman]CWC, CACIB, BOB[/FONT][/SIZE][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Times New Roman][SIZE=3]no i my [/SIZE][/FONT][/COLOR][B][FONT=Times New Roman][COLOR=black][SIZE=3]OLIVER TWIST Ad Acte [/SIZE][/COLOR][/FONT][/B][FONT=Times New Roman][COLOR=black][SIZE=3]CWC,res.CACIB

nie znam więcej finalowych wyników ale jak cos do mnie dotrze napewno dopisze :)


[/SIZE][/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='natuśka22']Witam :(
Mam przykrą wiadomosc :( Moja psinka, ktora miala odebrac niedlugo zachorowala
Weterynarz i hodowczynia nie widzą co jej jest :(
Może Wy wiecie, zanający się na pieskach? :(
Sunia jest troszkę ospała, mniej je, troszczekę schudła i co najważniejsze, cięzko oddycha i furkocze przez nosek.. :( Czy to cos groznego, czy to moze byc tylko katarek :( ?
Wiedzialam ! Wiedzialam, ze cos pojedzie nie tak..
Pani H mowi, ze jak chcemy, to ona zatrzyma na leczenie chorą sunię, w razie cięzszej choroby, a my wezmiemy jej siostrę- troszkę większą, widać ją z resztą na zdjęciach w galerii :(

To jest straszne..
Nie widzialam jeszcze psa na zywo, a juz placze jak glupia i martwie sie potwornie ;(

Napiszcie, czy to moze byc cos groznego ..
Sunia ma dokladnie 9 tygodni i 3 dni, więc na zwężenie noska już trochę za pozno, na pierwsze objawy, prawda ?

:(:-([/quote]

Czy psy byly szczepione i odrobaczane, ale regularnie?! Masz na to dowody, widzialas ksiazeczki zdrowia szczeniakow!?
Przykro mi z powodu sunki, ale nigdy bym sie nie zdecydowala na jej siostre, byc moze to jakas przypadlosc genetyczna i siostre moze to spotkac w pozniejszym czasie. Skoro nie wiadomo, co sie stalo to wszystko jest mozliwe. Tak to jest, jak sie nieodpowiedzialne osoby zabieraja za rozmnazanie psow. :angryy::shake:

Link to comment
Share on other sites

Rozumiem, że mieszkasz daleko od swojej hodowczyni, więc nie możesz zobaczyć książeczek zdrowia.
W takim razie poleciłabym Ci poproszenie jej o zgłoszenie się do konkretnego weterynarza, a później skontaktowanie się z nim.
Możesz np powiedzieć, że znasz jednego super hiper weta i, że prosisz, żeby tam spróbowała się czegoś dowiedzieć.
Gdybyś wspomniała o tym, że pokryjesz koszty leczenia na pewno zwiększyłoby to szanse, że właśnie tam zgłosi się Twoja hodowczyni.

Z tego co wiem hodowla znajduje się w okolciach Trójmiasta, mogę podesłać Ci adres i telefon mojego super hiper weta na pw, a sama mogę tam podejść i poprosić Panią Weterynarz, żeby zwróciła szczególną uwagę na te właśnie pieski i sprawdziła ich szczepienia i odrobaczania.

Tyle tylko mogę pomóc, trzymam kciuki za szczeniaczki...

Link to comment
Share on other sites

Karolayna, gratuluję super ocen!
Rzeczywiście wystawa jeśli chodzi o shitki bardzo udana - aż 3 razy podium w BISach!

Dla mnie to cały czas szok, kiedy dowiedziałam się, że przechodzę do pierwszej dziesiątki myślałam, że zemdleję.
Kiedy przeszłam do ostatniej trójki przestałam kontaktować, a o tym, że mam BIS Puppy II zorientowałam się jakieś 2 godziny po wystawie :lol:
Ale teraz mam super motywację i nakręcam się na następne wystawy :cool3:

Gdzie jeszcze będziecie w tym roku?
Ja będę na pewno:
* 08 07 w Warszawie
* 15 07 w Gdyni
* 12 08 w Sopocie
... i może 22 07 w Koszalinie ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='natuśka22']Witam :(
Mam przykrą wiadomosc :( Moja psinka, ktora miala odebrac niedlugo zachorowala
Weterynarz i hodowczynia nie widzą co jej jest :(
Może Wy wiecie, zanający się na pieskach? :(
Sunia jest troszkę ospała, mniej je, troszczekę schudła i co najważniejsze, cięzko oddycha i furkocze przez nosek.. :( Czy to cos groznego, czy to moze byc tylko katarek :( ?
Wiedzialam ! Wiedzialam, ze cos pojedzie nie tak..
Pani H mowi, ze jak chcemy, to ona zatrzyma na leczenie chorą sunię, w razie cięzszej choroby, a my wezmiemy jej siostrę- troszkę większą, widać ją z resztą na zdjęciach w galerii :(
To jest straszne..
Napiszcie, czy to moze byc cos groznego ..
Sunia ma dokladnie 9 tygodni i 3 dni, więc na zwężenie noska już trochę za pozno, na pierwsze objawy, prawda ?
:(:-([/quote]

Bardzo niepokojącym objawem jest chudnięcie!Szczenięta mogą być trochę ospałe i trochę gorzej będą jadły(jak dorosłe psy)gdy jest gorąco ale od paru dni w Trójmieście i okolicach jest normalna temperatura. Szczenięta tracą apetyt gdy są chore albo zarobaczone.
Na zwężenie skrzydełek noska nie jest wcale za póżno.Wic cały jest w tym,że im później zwężenie występuje tym jest większe podejrzenie,że się nie cofnie.Jeśli szczenię ma tylko zwężenie skrzydełek to nie będzie ospałe tylko będzie sapało i smarkało się jak mały dzieciak:lol: .

Piszesz,że sunia ma nieco ponad 9 tygodni więc jest możliwość,że jeśli była teraz szczepiona po raz drugi to mogła wystąpić u niej reakcja uczuleniowa na szczepionkę.Szczeniaki robią się ospałe,nie chcą jeść ale objawy ustępują mniej więcej po 24 godzinach.Na pewno nie chudną i nie charczą.
Jeśli hodowczyni(?) jest niedoświadczona to ma pełne prawo nie wiedzieć ale weterynarz :crazyeye: ?
W żadnym wypadku nie należy brać innego szczenięcia z miotu,w którym jedno choruje - jest duże ryzyko,że i to,które na razie nie ma objawów też zachoruje.
Jako hodowca uważam,że należy wydawać idealnie zdrowe szczenię-choroba u szczeniaka to problem hodowcy,a nie nabywcy. Szczenięta muszą być odrobaczone(kilkakrotnie),po szczepieniach,z książeczką zdrowia i metryką.Hodowca powinien okazać kartę miotu,protokół kontroli miotu,rodowód matki, pokazać gdzie jest zrobiony tatuaż(ucho lub pachwina),dać pisemną podstawową "instrukcję obsługi" i wyprawkę.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry :).

[B]Zmiana w regulaminie-punkt 10.

[/B]10. Użytkowniku – pochwal się foto swojego psiaka, bądź innym równie ciekawym obrazkiem. Pamiętaj jednak, by jego wymiary nie przekraczały 640x640 pikseli – zbyt duże fotki utrudniają życie i będą zamieniane na linki. Jeśli masz problem z określeniem wielkości obrazka – Mod pomoże. Jeśli masz do wrzucenia więcej niż pięć, pozostałe wstaw jako linki lub opublikuj w kolejnym poście. Nie 'cytuj' fotek - zdjęcie, które chcesz zacytować zamień na link.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nathaniel']Dianthus to będzie piesek bez rodowodu, z teog co pamietam.[/quote]

Wiem o tym od początku bo aktualnie jest zgłoszony tylko jeden miot dlatego pisałam,żeby dziewczyna się upewniła czy aby "hodoffca" mówi prawdę.No ale jak ktoś wierzy w "gadane" zamiast w konkrety to ..... .
Przyznasz,że dobrze od czasu do czasu przypomnieć czym różni się hodowca od "hodoffcy".
Teraz mamy duży wysyp różnego rodzaju rozmnażaczy i handlarzy w Trójmieście i okolicach :mad: . Walka z nimi to walka z wiatrakami dopóki są naiwni,którzy kupują od nich szczenięta.
Ktoś tu dobrze napisał,że kupowanie rasopodobnych psów to snobizm i to w najgorszym wydaniu.Albo kupuje się psa w dobrej hodowli(niekoniecznie hodowlanego) albo za symboliczną opłatą bierze się psiaka ze schroniska.
Pies jest przede wszystkim przyjacielem do kochania, a nie zabawką czy co najgorsze mityczną drogą do zarobienia kokosów.
Parę dni temu mało mnie szlag nie trałił gdy było nie było urocza i bardzo kochająca psy kobieta o pewnej na razie jeszcze hodowczyni(ale już na równi pochyłej)powiedziała "ale przecież ona z czegoś musi żyć" :crazyeye: .Nie wytrzymałam i stwierdziłam niezbyt cenzuralnie ,że jeśli chce żyć z czterech liter to może ze swoich:evil_lol: .Zdumiewające jest to,że wiele osób nie widzi w takim uzasadnieniu rozmnażania nic zdrożnego :mad: .
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Ten psiak byłby z rodowodem,ale niestety wczoraj wieczorem umarl;(
Miała wrodzoną wadę serca..
A dianthus czy jaktosie pisze,nie czepiaj sie,jezeli nie wiesz,od kogo mam pieska

Nie bedzie mnie tu wiecej,bo mimo, ze nie mialam jeszcze pieska, to mi strasznie przykro i nie chce innego;(
Pani hodowczyni mowi, ze przebada swoja druga sunie,jak bedzie zdrowa, to moge ja wziac zamiast tamtej..
Nie wiem..
Buziii ;*

Link to comment
Share on other sites

[quote name='natuśka22']Ten psiak byłby z rodowodem,ale niestety wczoraj wieczorem umarl;(
Miała wrodzoną wadę serca..
A dianthus czy jaktosie pisze,nie czepiaj sie,jezeli nie wiesz,od kogo mam pieska [/quote]

Przykro mi,że spotkała Cię taka przykrość.Jeszcze się nie nacieszyłaś pieskiem i już go nie ma.

Rozumiem Twoje rozgoryczenie ale ja absolutnie się nie czepiam wystarczyło zadzwonić do Związku Kynologicznego.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...