Jump to content
Dogomania

SHIH - TZU (prosimy zakladac oddzielne tematy!)


Guest maijka

Recommended Posts

[quote name='SuperGosia']Ani pozytywne ani negatywne :evil_lol: Karma ta jest droga i po prostu nie opłaca się jej kupować, bo Tysiek przeżera te 18 zł w 2-3 dni :eviltong:
Karmimy się Puriną Pro Plan Adult Ch&R w wersji dla małych psów.[/quote]

[FONT=Garamond][SIZE=3]Mi to i tak bez różnicy :roll:
Bryciak w 2-3 dni je kilogram cielęciny za 34 zł.
(on waży 8 kg, więc może jeść więcej od innych shitków)
Plus dojdzie nam mały, który będzie jechał na suchej tak czy inaczej.
Dlatego też zastanawiam się nad przerzuceniem Bryciaka na suchą, wtedy miałabym oba kundle na tym samym (jak mały dorośnie) i w efekcie o jakieś 30% taniej.
A myślałam nad tą dla shih tzu, bo może ma jakieś specjalne składniki jeśli chodzi o wygląd sierści, czy "zapobieganie" takim typowym shitkowym dolelgliwościom (jakieś konkretne sole mineralne, witaminy itd.)[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

[quote name='Aisa_'][FONT=Garamond][SIZE=3]Mi to i tak bez różnicy :roll:
Bryciak w 2-3 dni je kilogram cielęciny za 34 zł.
(on waży 8 kg, więc może jeść więcej od innych shitków)
Plus dojdzie nam mały, który będzie jechał na suchej tak czy inaczej.
Dlatego też zastanawiam się nad przerzuceniem Bryciaka na suchą, wtedy miałabym oba kundle na tym samym (jak mały dorośnie) i w efekcie o jakieś 30% taniej.
A myślałam nad tą dla shih tzu, bo może ma jakieś specjalne składniki jeśli chodzi o wygląd sierści, czy "zapobieganie" takim typowym shitkowym dolelgliwościom (jakieś konkretne sole mineralne, witaminy itd.)[/SIZE][/FONT][/quote]


Jak dla mnie to ta karma jest przeznaczona dla shih tzu tylko pod tym wzgledem ze tak napisali na opakowaniu :roll: po pierwsze mojemu Oliemu nie smakuje, a po drugie jakichs wspaniałych rezultatów nie widze, jesli chodzi o składnik to tez chyba wiele nie rozni sie od innych karm.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karolayna']Jak dla mnie to ta karma jest przeznaczona dla shih tzu tylko pod tym wzgledem ze tak napisali na opakowaniu :roll: po pierwsze mojemu Oliemu nie smakuje, a po drugie jakichs wspaniałych rezultatów nie widze, jesli chodzi o składnik to tez chyba wiele nie rozni sie od innych karm.[/quote]

[FONT=Garamond][SIZE=3]Dzieki, o takiej opinii wlasnie myslalam.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Garamond][SIZE=3]Jeszcze troche popytam na innych forach co mysla o tych karmach canina "specjalnie dla ras".[/SIZE][/FONT]
[FONT=Garamond][SIZE=3]Jezeli nie rozni sie cena od standardowej karmy, a cos charakterystycznego dla rasy MA, to why not?[/SIZE][/FONT]
[FONT=Garamond][SIZE=3]Ale teraz musze przerzucic raz jeszcze etykietki i zobaczyc czy cokolwiek ciekawego tam jest.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Garamond][SIZE=3]Dzieki wielkie.[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Lepiej zaoszczedzic i kupic psu zabawke. Lump je Royal Canin mini adult, najtaniej worek 8-kilowy za 123 zlotych, co i tak moim zdaniem jest za drogo. Ciekawe czemu nie ma workow 15-kilowych mini adult, bo psiak za maly?!
Poza tym, chce mu zmienic karme, mam nadzieje, ze to nasz ostatni worek.

Choc znam przypadek shih tzu, ktore uczulalo wszystko, a jak zaczelo jesc te karme RC dla shih tzu, to uczulenie jak reka odjal. :crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anii'] Ciekawe czemu nie ma workow 15-kilowych mini adult, bo psiak za maly?!
[/quote]

Chyba tak wlasnie jest :razz: Purina dla malych ras, ktora kupuje, tez ma najwieksza pojemnosc 8 kg. Producent pewnie mylnie wychodzi z zalozenia, ze malemu pieskowi to wystarczy na rok :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SuperGosia']Chyba tak wlasnie jest :razz: Purina dla malych ras, ktora kupuje, tez ma najwieksza pojemnosc 8 kg. Producent pewnie mylnie wychodzi z zalozenia, ze malemu pieskowi to wystarczy na rok :evil_lol:[/quote]:shake: Jeśli się należy do Klubu Hodowców RC to można kupić 15kg mini adult za 177zł:crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bursztynki']:shake: Jeśli się należy do Klubu Hodowców RC to można kupić 15kg mini adult za 177zł:crazyeye:[/quote]

:evil_lol: A jak sie nie nalezy? ;)

Bo ze mnie hodowca tylko na papierze; mam dwa samce w domu, wiec chyba nic mi sie nie uda wyhodowac, ew. roslinki doniczkowe, czy "cus" ;)

Link to comment
Share on other sites

Oglądam dzisiaj allegro i co ja widze:crazyeye:fotke suczki Aisy (oczewiscie ukradzione ze jej strony) a do tego pisze że to piesek zaprasza na krycie:evil_lol: [URL]http://www.allegro.pl/item156731064_shih_tzu_reproduktor.html#pho[/URL]
Ta kobieta kiedyś ukradła fotke ze strony hodowli Acte a teraz suczka reklamuje swojego psa.Kiedy to będzie karalne:mad:Przeciesz to jest oszustwo:angryy:

Link to comment
Share on other sites

Lonka, to o mnie bylo?
Bo ja:
1) mam dwa psiury i ani jednej suczki :D
2) nigdy w życiu nie zrobiłam takiego zdjecia
A wydawalo mi sie, ze to do mnie, bo nie ma na dogo zadnej innej Aisy ze swoja strona :D Tak czy inaczej to nie moj psiur. ;)

Ah i ciekawe dlaczego ta sama kobieta w tej aukcji obciela pol zdjecia:
[URL]http://www.allegro.pl/item156215727_york_oczekuje_na_suczki.html[/URL]
Moze watermark? :D
Smiech na sali jednym slowem... Kradziez perfidna...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karolayna']Zagladam dzisiaj do szkrzynki zobaczyc czy listonosz nas nie odwiedził :cool3: a tam [COLOR=red][SIZE=5]Dyplom Młodzieżowego Championa Polski :multi: [COLOR=black][SIZE=2]czekalismy 2 miesiące ale w końcu przyszedł :)[/SIZE][/COLOR][/SIZE][/COLOR][/quote]Karolcia masz czempiopnacik w zarwierdzony:cool3: Gratulki!!!!!!!:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lonka']Oglądam dzisiaj allegro i co ja widze:crazyeye:fotke suczki Aisy (oczewiscie ukradzione ze jej strony) a do tego pisze że to piesek zaprasza na krycie:evil_lol: [URL]http://www.allegro.pl/item156731064_shih_tzu_reproduktor.html#pho[/URL]
Ta kobieta kiedyś ukradła fotke ze strony hodowli Acte a teraz suczka reklamuje swojego psa.Kiedy to będzie karalne:mad:Przeciesz to jest oszustwo:angryy:[/quote]

Skandal! :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Garamond][SIZE=3]Coś tu jakoś ucichło ostatnio, pomyślałam, że może wstawię fotki małego ;)[/SIZE][/FONT]
[FONT=Garamond][SIZE=3]Btw - nazwaliśmy go eM.[/SIZE][/FONT]

[FONT=Garamond][SIZE=3]Wiem, ze jakość zdjęć jest kiepska, ale biorąc pod uwagę ruchliwość tego diabła (czasami wydaje mi się, że nie rusza się tylko wtedy, kiedy śpię:diabloti: ), jestem na prawdę dumna.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Garamond][SIZE=3]Z 200 zrobionych przeze mnie zdjęć tylko na 3 widać jakieś ogólne zarysy pyszczka. [/SIZE][/FONT]

[FONT=Garamond][SIZE=3]Here it goes:[/SIZE][/FONT]
[FONT=Garamond][SIZE=3]1) Zrobione przy użyciu gitary :lol: - eM "boi się" struny E, a kiedy gram ma chwilowy "zastój"[/SIZE][/FONT]
[FONT=Garamond][SIZE=3][IMG]http://img247.imageshack.us/img247/2672/emomg8.jpg[/IMG][/SIZE][/FONT]

[FONT=Garamond][SIZE=3]2) Nie mam zielonego pojęcia jak udało mi się zrobić to zdjęcie, ale jest i nawet (!) cośtam z tego pyszczka widać :cool3: [/SIZE][/FONT]

[FONT=Garamond][SIZE=3][IMG]http://img251.imageshack.us/img251/5803/emo2ux6.jpg[/IMG][/SIZE][/FONT]


[FONT=Garamond][SIZE=3]3) Aby pokazać jak bardzo jest ruchliwy wstawiam zdjęcie z Bryciem. Fakt faktem - ja też się ruszyłam, ale to nic w porównaniu z tym co widzicie po prawej. Taka dziwna.... Hmmm... smuga? No właśnie. To eM, który postanowił zeskoczyć sobie z łóżka w ostatniej chwili :lol: [/SIZE][/FONT]

[IMG]http://img251.imageshack.us/img251/387/embrytae2.jpg[/IMG]


[FONT=Garamond][SIZE=3]Chodzimy już na spacerki (na dwie smycze :cool3: ).[/SIZE][/FONT]
[FONT=Garamond][SIZE=3]eM biega u boku Brycia, więc większych problemów nie mam i dobrze sobie radzę.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Garamond][SIZE=3]Ale niestety siusiu i kupki ciągle w domu :/[/SIZE][/FONT]
[FONT=Garamond][SIZE=3]A na spacerku nie udało mi się ANI RAZU przyłapać go na chociaż małym siku gdzieś pod drzewkiem.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Garamond][SIZE=3]A nie będę przecież biegać z nim godzinę (w taką pogodę), żeby wreszcie potrzeba zmusiła go sama :evil_lol: [/SIZE][/FONT]
[FONT=Garamond][SIZE=3]Z Bryciem było jakoś łatwiej. Może dlatego, ze byliśmy sami i nie widział żadnej większej atrakcji?[/SIZE][/FONT]
[FONT=Garamond][SIZE=3]eM jest skupiony na Bryciastym, skacze za nim i w sumie tyle tylko z tego, że się wybiega...[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Garamond][SIZE=3]Rozweselił się, jakoś bardziej szczęśliwy na spacerkach skacze. Ale fakt faktem, że czasami jest lekko przytłoczony - mały go szarpie, warczy, gryzie...[/SIZE][/FONT]
[FONT=Garamond][SIZE=3]Dlatego pozwalam mu na "głupawy". Co z tego, ze troszkę tego malucha staranuje? Jemu to nic nie robi, żadnego uszczerbku na zdrowiu.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Garamond][SIZE=3]A przecież nie mogę karać Brycia za zabawy i dobry nastrój...[/SIZE][/FONT]

[FONT=Garamond][SIZE=3]Juro idziemy o 9 na bulwar. Ma być najlepsza pogoda (teraz wieje 42 km/h i są mżawki, albo nawet (!) mocny grad, odczuwalna temperatura -5C), będzie wiało 7 km/h i do 5C na plusie.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Garamond][SIZE=3]Mam nadzieję, że wreszcie doczekam się siku na dworzu! :cool3:[/SIZE][/FONT]

[FONT=Garamond][SIZE=3]Buziole od shitków ;)[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Garamond][SIZE=3]Ech, mam nie lada problem.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Garamond][SIZE=3]Już prawie tydzień jak mały chodzi na spacerki, a ani razu nie zrobił nawet siku! :-( [/SIZE][/FONT]
[FONT=Garamond][SIZE=3]Wiem, że tych topiców jest mnóstwo w wychowaniu, ale może jednak WY jakoś konkretniej mi pomożecie. :cool3: [/SIZE][/FONT]
[FONT=Garamond][SIZE=3]Otóż numer z przenoszeniem gazet blizej drzwi nie przejdzie, bo mały (mimo przenoszenia na gazetki i "dokarmiania" smkaołykami na gazetkach) raczej niespecjalnie wysilał się, żeby zrobić siusiu właśnie tam.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Garamond][SIZE=3]Miałam nadzieję, że zapachy i obserwacja Brycia sprawi, że zrobi chociaż kilka maleńkich kropelek, a tu nic. :shake: [/SIZE][/FONT]
[FONT=Garamond][SIZE=3]Nawet bardzo długi (1,5 godzinny) spacer po bulwarze nic nie dał! :roll: [/SIZE][/FONT]
[FONT=Garamond][SIZE=3]Sprawa jest jeszcze o tyle denerwująca, że eM robi siku jak tylko wchodzi do domu![/SIZE][/FONT]
[FONT=Garamond][SIZE=3]Po prostu traktuje dom jak wielką ubikację, a spacerki jako okazję do zabawy, czy poznania świata, ale na pewno nie do załatwienia się.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Garamond][SIZE=3][/SIZE][/FONT]
[FONT=Garamond][SIZE=3]Już sama nie wiem co mam robić![/SIZE][/FONT]
[FONT=Garamond][SIZE=3]Chociaż mam jakiś pomysł na jutro. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Garamond][SIZE=3]eM śpi ze mną, wstaje dokładnie wtedy, kiedy ja idę do łazienki.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Garamond][SIZE=3]Po dordze robi siusiu, a potem towarzysyz mi kiedy się ubieram, żeby z nim wyjść. Może po prostu powinnam spać w ubrabniu (:lol: ), wziąć pół śpiącego Kundla na ręce i (bez Brycia! - Brytuś może być dla niego atrakcją na spacerze) szybko pognać z nim na dół.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Garamond][SIZE=3]Wtedy tak jakby "przymuszę" go do zrobienia siusiu.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Garamond][SIZE=3]To w sumie jest jakiś pomysł ;)[/SIZE][/FONT]
[FONT=Garamond][SIZE=3][/SIZE][/FONT]
[FONT=Garamond][SIZE=3]Spróbuję jutro rano, zdam relację, ale w razie czego cały czas czekam na jakieś rady.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Garamond][SIZE=3][/SIZE][/FONT]
[FONT=Garamond][SIZE=3]Buziaki.[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...