Jump to content
Dogomania

Niekonwencjonalne wyleczenie nużycy


rwpb

Recommended Posts

[quote name='gadomsia']... bo faktem jest, że wszelkie paskudne rany goją się po tym błyskawicznie...[/QUOTE]
Tak mi się skojarzyło, że są przecież opatrunki ze srebrem. Po tych opatrunkach są nawet mniejsze blizny.

Sandra, boraks i perhydrol połóż gdzieś na półkę i niech sobie spokojnie leży. Przez Twoje ręce trochę psów się przewija i nigdy nie wiadomo kiedy będzie potrzebne. A wiem, że jak jest to jest niepotrzebne, a gdy oddasz, to zaraz będziesz potrzebować. Oczywiście życzę Ci, aby przez najbliższe 99 lat potrzebne nie było.

Link to comment
Share on other sites

Fajnie że pojawiła sie jakas kolejna alternatwa. Bajeczka po 11 dniach iwermektyny drapie sie tak samo. Na dodatek sierśc sie jej przerzedziła na pysiu i wokół oczków... chciałabym żeby sie to nie rozwinęło dalej. Boje sie boraksem myc jej pysia żeby sie do jej wyłupiastych oczu nie nalało... no i przy myciu pysia ciągle sie oblizuje tego też sie obawiam wiec lepek mogłabym myc sreberkiem :) strasznie mi jej szkoda tak sie chorcuje...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rwpb']Tak zastanawiam się, czy srebro byłoby skuteczne w walce z gronkowcem?
Po sąsiedzku próbowałem zastosować boraks dla psa zaatakowanego przez gronkowca złocistego, ale z zerowym skutkiem. Może boraks jest niejadalny dla gronkowca, a może zbyt płytko wnika w skórę. Srebro podane wewnętrznie powinno jednak zadziałać. Co o tym myślicie?[/QUOTE]

rwpb...jak napisałm...w przypadku bokserki z nużeńcem zastosowanie srebra to był eksperyment.
Niesamowicie skuteczny.
Oby i sprawdził sie na innych psach.
Tego życzę wszystkim właścicielom borykającym sie z tą "przypadłością" u psic, którzy zdecydują sie spróbować.
Raczej mają wiele do zyskania i nic do stracenia....po za czasem i niewielką kwotą.:roll:

Co do "tego szlachetnego" :angryy:gronkowca...też się spotkałam z chorymi osobnikami ich włacicielami i w większości bezowocną walką.
Problem nie w chorobie, ale w ludziach jest tutaj.
Dowodem na to są psy wyleczone ...
I nie antybiotykami, sterydami , autoszczepionkami...akademicki system kształcenia medycznego ogranicza i zaburza myślenie...
Srebro, myślę, że może i tutaj być bardzo pomocne...ale czy samo dało by sobie radę...tego nie wiem...
Jak sie nie spróbuje to sie nie dowie. :p
Jeżeli Twoi znajomi chcą wyleczyc tego psa to zapraszam na pv albo po prostu zadzwoń.

Trzymam kciuki za wszystkich walczących o zdrowie swoich psich przyjaciół.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rwpb']Gronkowca próbowaliśmy leczyć bodajże maj-czerwiec, nic to jednak nie dało. Pies był leczony od lutego przez vetów bez żadnych efektów. Pod koniec czerwca był uśpiony.[/QUOTE]

[IMG]http://www.dogomania.pl/images/smilies/shake.gif[/IMG]Ale pech -szkoda psa. Ja bym walczyła dalej
My już 4 miesiące wyłazimy z bidy i ciągle coś cię przyplątuje. Te postępy czasem są mikroskopijne. Ale się nie poddajemy.

rwpb? co ty robisz tu on-line o tej porze. Na bal sylwestrowy z Atoskiem! (chyba, że tak jak moje chłopaki boi się wystrzałów!)
Wszystkiego najlepszego w 2010!!!!!

Link to comment
Share on other sites

:evil_lol:
[quote name='rwpb']Siedzimy na tapczanie i się trząchamy :lol:
Atos to wielki panikarz[/QUOTE]
O matko! Ja mam dwóch (Brutus lata po całej chałupie - już strzelili ze dwa razy) i taranuje wszystko po drodze, Ralf skulił się (taki mały pieseczek się zrobił - miniaturka ON-ka) i się trzęsie, kocice "gdzieś są" ale nie wiem dokładnie gdzie - to się okaże około północy, a Agat na razie nie reaguje. Nie mam się co kłaść i tak, bo całe towarzystwo zwali się do mnie na "białą salę". Więc baluje razem z nimi. Milo, że nie jestem odosobniona :lol:

Link to comment
Share on other sites

ojoj .... poczekaj .. gdzieś miałam instrukcję jak to się robi ;)
nie wiem czy dogo załapie, czy mi nie ocenzuruje linku ...

[url]http://www[/url] . ostrowschronisko . fora . pl/problemy-zwiazane-z-forum,16/jak-wstawiac-zdjecia-na-forum,217.html

o .. kopiujesz adres cały wklejasz w przeglądarkę , tylko uwaga! przy kropkach są spacje, trzeba je usunąć.
(w kroku czwartym kopiuj direct link)

Link to comment
Share on other sites

uprzejmie informuję, że należę do pokolenia, które NIE urodzilo się z klawiaturą w łapkach:placz: (tacy ludzie też są!). w związku z tym nie mam automatycznie komputerowej wiedzy wrodzonej. chciałabym się nauczyć wklejać te ... zdjęcia:mad: sama, bo jak nie to będę musiała molestować rwpb, który i tak ma prawdopodobnie po uszy roboty z innymi forumowiczami.
instrukcję dokładną krok po kroku poproszę jeśli komuś się chce (Malwi?).

ps. w razie czego rwpb zostaje mi na deser...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Malwi']ojoj .... poczekaj .. gdzieś miałam instrukcję jak to się robi ;)
nie wiem czy dogo załapie, czy mi nie ocenzuruje linku ...

[URL]http://www[/URL] . ostrowschronisko . fora . pl/problemy-zwiazane-z-forum,16/jak-wstawiac-zdjecia-na-forum,217.html[/QUOTE]

myślisz że dam sobie radę ze zrozumieniem???:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gadomsia']na litość boską Malwi! mnie trzeba jak regularnej naturalnej blondynce! co to znaczy wysyłasz, hę?[/QUOTE]
[url]http://www.dogomania.pl/threads/74179-Fotki-zmiana-regulaminu-objaA-nienie-zmian-i-instukcje-Prosimy-o-zapoznanie-siAE?p=8359596&viewfull=1#post8359596[/url]

zobacz to

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gadomsia']wyskoczyło 404-Not Found. Usunęłam spacje przy kropkach. nie działa:placz::placz::placz::placz::placz::placz::placz::placz::placz: wyslij linka na prv, plis, plis[/QUOTE]

dziwne ... na pewno wszystkie spacje ?

juz wysylam na PW

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra'][URL]http://www.dogomania.pl/threads/74179-Fotki-zmiana-regulaminu-objaA-nienie-zmian-i-instukcje-Prosimy-o-zapoznanie-siAE?p=8359596&viewfull=1#post8359596[/URL]
zobacz to[/QUOTE]
Vectra jak mi Bóg miły masz u mnie piwo, wino, kawę, dobre słowo dozgonnie (niepotrzebne skreślić!). :multi:
Malwi strasznie dziękuję za pomoc uczennica się trafila kiepska - przepraszam.:oops:

rwpb - nie mam gg- wykasowałam kiedyś ale mogę zainstalować, skype też wykasowany. a w ogóle dostałam nowego laptopa i jeszcze nie wszystko wiem (najlepiej zwalić na sprzęt - a co!).
kamerki też nie mogę uruchomić. :shake:zdjęć ci nie posyłam bo robiłam komórkowcem więc gdzie ci będę ten... no... hmm... zawracać. tym bardziej, że odwiedziłam stronę Atosa i znów wpadłam w depresję z zazdrości:lol:
to ja się filcuję do czytelni i będę się uczyć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rwpb']Vectra, a jak po kąpieli? Lepiej, czy gorzej?[/QUOTE]
nie liże tak łapek , ale dopiero raz ją umyłam tym , może się i mniej drapie ... znaczy powiem tak - nie tak obsesyjnie , normalniej , łapy są w dużo lepszym stanie ... ale ja jej tym boraksem te lapy częściej brałam - fakt samym , do mycia po np spacerze na śniegu.I widzę , że nie bolą ją te lapiny , a był moment że oona chodziła jak w za ciasnych butach ze stopami pełnych odcisku i nie są te łapy takie czerwone , skóra jest bledsza - normalniejsza.

co do srebra , to wet mnie ładnie poprosił , abym na razie nie wprowadzała wsiego na raz .... bo mogę bardziej narozrabiać ...

myślę że boraks nam pomoże


aaa i jeszcze , by tak boraksowo w domu było , to do mycia podłogi wsypuje troszkę :)
jutro mam w planie , spryskiwanie posłań i miejsc gdzie psy lubią siedzieć - parapet , krzesła ... ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...