Jump to content
Dogomania

Bite, głodzone.. ostatnia szansa Klembów k.Wołomina-potrzebni wolontariusze


anouk92

Recommended Posts

są otwarci na propozycje i pomoc która powstrzyma zabranie psów i zamknięcie schronu. Powtarzam że my nie bronimy ich i nam też się nie podobaja "konterenki "ale poza tym psom nie dzieje sie krzywda . Są regularnie karmione , wypuszczane i leczone , nie używa się wobec nich przemocy fizycznej ,nie uspiaja starych psów które mają nikłe sznase na adopcje , są tam psy które "kiblują" po 2-3 lata .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AniaGucio']Kamila, może akurat coś z tego całego zamieszania wyjdzie dobrego - ludzie się zainteresowali, może pomogą.[/QUOTE]

Ania, jak obejrzałam ten reportaż to mało mi serce nie stanęło! Zakładałam na Dogo topik bullowatych z Klembowa, bo nie znam się na rasie, liczyłam na trochę pomocy. Nic, zero, nikt się nie odezwał, nie pojechał. Oprócz Kago, dzięki której CC Lordzio poszedł do hoteliku i będzie miał wkrótce dom. Ja się nie godzę i nie będę godzić na opluwanie kogoś kto rzeczywiście ma problemy z ilością przyjmowanych psów, ale kto tym psom krzywdy nigdy nie robił.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mala_czarna'] Ja się nie godzę i nie będę godzić na opluwanie kogoś kto rzeczywiście ma problemy z ilością przyjmowanych psów, ale kto tym psom krzywdy nigdy nie robił.[/QUOTE]

to powinno być mottem wszystkich nas tutaj pomagającym zwierzętom...plus zanim nie sprawdzisz osobiście-nie szerz herezji

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za PW - niestety, tak jak mówiłam, znajomy na zimno przemyślał sprawę i się rozmyślił. Gwoli kilku słów wyjaśnienia - to dobry człowiek, ale nie zamorzny i jednego psa już ma. Chciał ratować w odruchu serca, ale rozsądek mówi (i cóż, przyznam że i ja) że to nie jest najlepszy pomysł...
Czy w związku z zawróceniem głowy mogłabym jakoś pomóc Czekoladzie? Czy ktoś go ogłasza? Czy wogóle można go ogłaszać? Na pokrycie hotelu mnie nie stać, ale np. wyróżnione allegro? Dajcie znać, najlepiej też na pw...

Link to comment
Share on other sites

tak, mała czarna, ma problemy z ilościa przyjmowanych psów,bo inni wyrzucaja i nie myslą co będzie A tacy ludzie jak p. Celina martwi się o nie i przyjmuje zwierzęta pod swoją opiekę mimo że nie ma dla nich miejsca. Ma problem z ilościa przyjmowanych psów czyli takich których nikt nie chce, ma problem z ilością psów bo serce ma dla zwierzat. Gdy jest się dobrym człowiekiem to ma się problem. Trzymajcie się i nie podawajcie. Nie jest ważna opinia żadnych sensacji dziennikarzy, Wazne jest to co robicie dla psów.

Link to comment
Share on other sites

Jesli nie ma sie srodkow finansowych,warunkow bytowych to po co gromadzic psy ??????

Ten dol, to co? wykop pod fundamenty boksow ????

Psy pod opieka kochanej pani Celiny w zakratowanych budach? W glowie sie nie miesci! Mam nadzieje ze umocza wszyscy juz w sadzie ! EMIR tyz ma na oku, widocznie halucynuje od czasu do czasu :evil_lol:

Jedna zasada - mierz sily na zamiary. Stowarzyszenie zalozyc nie sztuka, nieprawda?

Co zatem jest sztuka?

Gdize ta strona stowarzyszenia? Dzisiaj rano jeszcze sie wpisywalam do ksiegi gosci :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dusje']Jesli nie ma sie srodkow finansowych,warunkow bytowych to po co gromadzic psy ??????

[/QUOTE]
:D:D:D
No przecież pisałam. Bo tylko do Klembowa dzwonią jeśli potrzebują interwencji. Dlaczego do nich? Powtórzę setny raz - bo tylko tam jest miejsce. Nie ma żadnego innego. Jak Topikowi właściciel rozpieprzył łeb siekierą, to Celina pojechała na interwencję, odebrała go, zawiozła do weta w Wołominie i doprowadziła do takiego stanu, że można go było zabrać do hoteliku. Zlikwidowali "schron" Klamczyńskiego i schronu w Wołominie jak nie było tak nie ma. Widzę, że Ty z tych bardziej wyszczekanych i dowcipnych, więc daj dobrą radę. Jak uzyskać pieniądze na budowę nowych boksów, na budy, na zwiększenie terenu przytuliska. No chyba, że jak w niektórych przybytkach rozkoszy można prowadzić ewidencję psów na zasadzie: 2 do adopcji, 4 do piachu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dusje']Jesli nie ma sie srodkow finansowych,warunkow bytowych to po co gromadzic psy ??????

Ten dol, to co? wykop pod fundamenty boksow ????

Psy pod opieka kochanej pani Celiny w zakratowanych budach? W glowie sie nie miesci! Mam nadzieje ze umocza wszyscy juz w sadzie ! EMIR tyz ma na oku, widocznie halucynuje od czasu do czasu :evil_lol:

Jedna zasada - mierz sily na zamiary. Stowarzyszenie zalozyc nie sztuka, nieprawda?

Co zatem jest sztuka?

Gdize ta strona stowarzyszenia? Dzisiaj rano jeszcze sie wpisywalam do ksiegi gosci :diabloti:[/QUOTE]

a pani to skąd się wzięła?wszyscy którzy byli chociaż raz w klembowie [COLOR=Red]pomóc psom[/COLOR] mają inne wyobrażenia niż dusje...ciekawe o czym to świadczy...do tej pory dyskusja trwała na dość wysokim poziomie ale widzę że zmierza ku rynsztokom

Link to comment
Share on other sites

A wiecie co, te wszystkie TOZy, straze zwierzat i inne kocie i nie kocie stowarzyszenia to o dupe rozbic. Ile sie nadzwoniłam, zeby ktos pomogl mi przyjechac odlowic chorego kota z osiedla, bo sie tym nie zajmowalam nigdy a widac bylo, ze zwierzak cierpiacy, to tylko ja wiem i moj telefon. I wiecie co slyszałam zawsze? "My sie tym nie zajmujemy"! To czym oni sie zajmują? pierdzeniem w stolki? jedna pani zapytała, czy ja u nich chce tego kota leczyc, bo oni nie maja pieniedzy! a ja powiedzialam, ze sama sobie zaplace za leczenie tego kota, to i tak nie przyjechal nikt. Dziewczyny z Miau mi pomogły.

Link to comment
Share on other sites

Dusie w kazdym schronisku w warunkach poslkich nie ma srodkow na taka ilosc psow - kazde peka w szwach
natomiast w jednych o psy sie dba i stara sie zapewnic im opieke pomimo ciasnoty a w innych tam gdzie sporo miejsca poprostu psy sie usypia - nie ma opcji aby schronisk aktore psow nie usypiaja miala eldorado i metraz jak w apartamencie
proponujesz usypianie psow zatem ? to twoim zdaniem jest sztuka ? zatem rozumiem ze proponujesz w zwiazku z brakiem srodkow zamiast gromadzic przyjechac duzo ekip a i zamiast pomoc wszystkie pousypiac - super to jest wspanialy pomysl - wyrzucmy je z klembowa wezwijmy jande niech zrobi rozpierduche kolejna - zabierze psy a potem powydaje kto przyjdzie jak juz raz bylo a psami ktore wspaniala straz wziela pod swoja opieke - to jest pomoc twoim zdaniem ?

urwalas sie w choinki tym postem ?

Link to comment
Share on other sites

masz racje, po co gromadzić psy, niech zdychają gdzieś tam, nie na naszych oczach to nie będzie problemu. Trzeba powyrzucać psy z przepełnionych schronisk bo nie ma dla nich miejsca... niech zdychają przy drodze, pod lasem, nie ma po co dawać im nadziei, nie ma po co szukać dla nich pomocy,
A doł pewnie na zwłoki psie...
trochę rozwagi i rozsądku proszę...

Link to comment
Share on other sites

Ja mysle tak, nie ma co medytowac o "miodzie i jego znaczeniu w przyrodzie" tylko jesli sa checi to sie za to zabrac.
zeby zrobic pierwsze boksy trzeba z tego co kojarze siatke, piasek, cement i metalowe słupki. I rece do pracy. Pytanie, czy rece do pracy są?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gameta']Dzięki za PW - niestety, tak jak mówiłam, znajomy na zimno przemyślał sprawę i się rozmyślił. Gwoli kilku słów wyjaśnienia - to dobry człowiek, ale nie zamorzny i jednego psa już ma. Chciał ratować w odruchu serca, ale rozsądek mówi (i cóż, przyznam że i ja) że to nie jest najlepszy pomysł...
Czy w związku z zawróceniem głowy mogłabym jakoś pomóc Czekoladzie? Czy ktoś go ogłasza? Czy wogóle można go ogłaszać? Na pokrycie hotelu mnie nie stać, ale np. wyróżnione allegro? Dajcie znać, najlepiej też na pw...[/QUOTE]

Gameto, z tego co wiem to Czekolada nie ma ogłoszeń. Jeśli chodzi o szczegółowe dane dot. pieska to Aga pewnie będzie mogła jutro zasięgnąć jutro języka.

Link to comment
Share on other sites

dla wszystkich psiaków miejsca na boksy nie wystarczy ale chyba i tak warto zacząć ich budowę - zbliża się weekend - może spotkamy się w Klembowie i razem z Panią Celiną i Panem Leszkiem podejmiemy ostateczne decyzje i zabierzemy się za pracę???
Tak sobie też myślę, że przydałby się "kontrreportaż" odnośnie tego co zostało pokazane w mediach - tylko nie wiem czy jakiś dziennikarz się zainteresuje

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasiatatry']Ja mysle tak, nie ma co medytowac o "miodzie i jego znaczeniu w przyrodzie" tylko jesli sa checi to sie za to zabrac.
zeby zrobic pierwsze boksy trzeba z tego co kojarze siatke, piasek, cement i metalowe słupki. I rece do pracy. Pytanie, czy rece do pracy są?[/QUOTE]
i blache na dach i furtke zrobić:) ale trzeba się zbarać za to. jak bym miala bliżej to bym zchęcią wam pomogła. unas w przytulisku ostatnio- prezesowa TOZ wezwała inspekcję wet zmaiast pomóc???????????!!!!!???????? a my z takim trudem kazdy kojec stawiamy, załatwiamy budy itp. no ale inspekcja naszczęście wyrozumiała i sie nie czepiała bardzo bo widzi, że w budowie kojce

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mona0205']dla wszystkich psiaków miejsca na boksy nie wystarczy ale chyba i tak warto zacząć ich budowę - zbliża się weekend - może spotkamy się w Klembowie i razem z Panią Celiną i Panem Leszkiem podejmiemy ostateczne decyzje i zabierzemy się za pracę???
Tak sobie też myślę, że przydałby się "kontrreportaż" odnośnie tego co zostało pokazane w mediach - tylko nie wiem czy jakiś dziennikarz się zainteresuje[/QUOTE]

Dziennikarze stacji konkurencyjnych do TVN-u mysle, że się zainteresują.

Ja pisałam zarówno do FAKT-u jak i TVN-u, niestety została olana. A swoją drogą szkodą, że żaden z psiaków nie olał pani dziennikarz. Dosłownie.

Mona, dobry pomysł. Tylko skąd te cholerne fundusze na to wziąć?? Gdyby tylko Wołomin, Ząbki, Klembów i te wszystkie wioski chciały pomóc...

Link to comment
Share on other sites

Pielgrzymkę po urzędach trzeba będzie robić ale wiadomo, że efekty nie będą tak szybko. Wierzę, że znajdą się osoby, które pomogą a właściwie które chcą pomóc tylko trzeba im dać taką możliwość. Co mogę powiedzieć - ja parę groszy dorzucę i przy budowie mogę pracować - jak tak zbierzemy kilkanaście osób to myślę, że damy radę.
Można dołączyć do tego ulotki - w miarę potrzeby i sytuacji ale z prośbą o wsparcie albo również z opisem bezdusznej władzy jeśli nie zechca pomóc. Co dwa dni jestem ostatnio u weta z moim podopiecznym i poznaję ludzi, którym zwierzaki nie są obojętne ale większość z nich nawet o Klembowie nie wie.

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=Red][B]Uwaga, uwaga, będzie news dnia. Zaproście Idusiek i dziewczyny z Ostrowii.[/B][/COLOR]

Własnie rozmawiałam z przemiła panią z Urzędu Gminy Klembów. Podpisana jest już umowa z firmą "Perro". Wyłapywane psy z terenu Wołomina, Radzymina, Ząbek i pomniejszych okolicznych miejscowości będą odławiane i zawożone... no, gdzie??? Oczywiście pewnie zgadliście. Do Ostrowii Mazowieckiej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mala_czarna'][COLOR=Red][B]Uwaga, uwaga, będzie news dnia. Zaproście Idusiek i dziewczyny z Ostrowii.[/B][/COLOR]

Własnie rozmawiałam z przemiła panią z Urzędu Gminy Klembów. Podpisana jest już umowa z firmą "Perro". Wyłapywane psy z terenu Wołomina, Radzymina, Ząbek i pomniejszych okolicznych miejscowości będą odławiane i zawożone... no, gdzie??? Oczywiście pewnie zgadliście. Do Ostrowii Mazowieckiej.[/QUOTE]

Oj idę zaprosić dziewczyny.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...