Jump to content
Dogomania

Bernardyn- Benio, wrócił do domu!


czia

Recommended Posts

  • Replies 122
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[COLOR=black][FONT=Verdana]Oto Benio. Całe swoje trzyletnie życie wiernie służył człowiekowi. Całe życie ciężko pracował jako stróż na budowie, spał na betonie, wszystko gotów znieść z miłości do swego pana, za miskę strawy i dotyk ludzkiej ręki. Teraz płaci za swoją lojalność. Teraz cierpi na zwyrodnieniowe zapalenie stawów, nie może chodzić, załatwia swoje potrzeby pod siebie, cierpi. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Benio ma trzy lata, jest jeszcze młodym psem. Mógłby przeżyć jeszcze wiele lat, ale został skazany na śmierć. Wyrok zostanie wykonany w sobotę. Dlaczego? Bo jego właściciel odmówił pokrycia kosztów leczenia psa. Mógłby być operowany, tylko że operacja taka kosztuje 1500 euro. Tak drogo, bo operacji takich nie wykonuje się w Polsce.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Benio ma dopiero trzy lata i bardzo chce żyć, próbuje wstawać, prosi o dotyk, pieszczotę, mruczy jak misio, spojrzeniem swoich wielkich smutnych oczu prosi o czuły gest i dobre słowo, szuka ludzkiego ciepła i wrażliwości, jakby czuł, że to jego ostatnie dni… [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]On zasłużył na życie swoją wierną służbą i poświęceniem dla człowieka. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Cóż że miał pecha i nie może liczyć na wzajemność? [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]A ponoć "człowiek to brzmi dumnie"... [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]A ponoć "jesteś na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś"... [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]A ponoć "pies to największy przyjaciel człowieka"... [/FONT][/COLOR]
Żeby móc żyć Benio potrzebuje 1500 euro i jeszcze kogoś, kto obdaruje go swoją miłością i podzieli się z nim swoim domem. Kogoś, kto gotów będzie poświęcić temu psu uwagę i energię, kto pomoże mu w okresie rehabilitacji. Kogoś, kto da mu nie tylko miskę żarcia, ale i ciepło dłoni. Kto go nie zawiedzie w chorobie. To bardzo duże wyzwanie.
Ale przecież "człowiek to brzmi dumnie!"
Ale przecież "pies to największy przyjaciel człowieka!"
Ale przecież "jesteś na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś!"
[COLOR=black][FONT=Verdana]Więc może jednak podarujesz mu szansę na życie, a sobie chwilę wzruszenia i refleksji?[/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Verdana]Pomóż Beniowi! Prosimy w jego imieniu! [/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Bannerki:

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/f28/bernardyn-benio-dostal-6-dni-zycia-123379/"][IMG]http://images25.fotosik.pl/288/c6247fc37473c78d.png[/IMG][/URL]


[URL="http://www.dogomania.pl/forum/f28/bernardyn-benio-dostal-6-dni-zycia-123379/"][IMG]http://images32.fotosik.pl/388/4b9a43df1d3a24a2.png[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ANETTTA']zrób jakis tekst i namiary na kogos nr tel


zrobie chocby zaraz .........................moze znajdziemy dzieki temu jakies lokum dla benia[/quote]


napiszcie w pierwszym poscie jaka jest sytuacja
w punktach prosze...najlatwiej zebrac mysli
i by jednym rzutem oka wiedziec

co mamy juz czego szukamy
jakie / gdzie sa ogloszenia - czy jeszcze potrzebne?

Link to comment
Share on other sites

[IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/RAFA%7E1/USTAWI%7E1/Temp/moz-screenshot.jpg[/IMG]Benek czeka, sytuacja jest taka, że Niemcy na razie jeszcze nie wpłacili, moze czekają na nasz ruch, nie wiem. Cały czas z nimi rozmawiamy. Ja proszę tu Was o ratunek dla tego wielkiego miśka.
Na pierwszej stronie jest numer konta. Telefon kontaktowy do mnie 608388177.
W czwartek będę w klkinice i zrobię nowe zdjęcia, zobaczę rokowania- nowe. adres tej lecznicy w Berlinie.
Najbardziej potrzebny domek, chociaż na razie tymczasowy, wtedy weźmiemy zrzeczenie się Benia od właściciela i będziemy dalej działać.

Link to comment
Share on other sites

czy ktos juz wykorzystł ten tekst ..zrobił allegro .......aby sie nie dublowac



[url=http://www.allegro.pl/item470048333_bernardyn_eutanazja_ben_szuka_pomocy_na_cit.html]bernardyn ...eutanazja .. ben szuka pomocy na cit (470048333) - Aukcje internetowe Allegro[/url]









ale zróbcie jeszcze cegiełkowe plisssssssssssssssss .......

Link to comment
Share on other sites

Kochani,
[B]jestem pewna, że trzeba uruchomić akcję zbierania środków na operację dla tego psa, ale myślę też, że [COLOR=Red]przede wszystkim właściciel powinien się zrzec praw do tego psa na rzecz jakiejś Fundacji[/COLOR], która zgodzi się wziąć psa pod swoje skrzydła[/B] - no bo co - uzbieramy pieniądze, wyleczymy facetowi psa, a on go potem sobie z powrotem weźmie, ale np. komuś sprzeda..?!

Link to comment
Share on other sites

marka ja nie wim czy uda nam się wyleczyć tego psa ............raz ze koszta ..................................................raz ze nie mamy DT ani ds .............nie wiem zawrót ...?w głowie a serce mi pęka:-(:-(:-(:-(:-(

z jednej strony trzeba ratowac psa a z drugiem czy ta eutanazja nie skróciłaby mu cierpienia przecież ten pies cierpi okropnie cierpi .........
a wlasciciela zbaic na cito ...za doprowadzenie psa do takiego stanu napewno psiak miał dysplazje od szczeniora .................i nic w tym kierunku nie zrobiono :mad::mad::mad::mad:pilnował bo pilnował a tera juuz nie potrzebny

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ANETTTA']czy ktos juz wykorzystł ten tekst ..zrobił allegro .......aby sie nie dublowac



[URL="http://www.allegro.pl/item470048333_bernardyn_eutanazja_ben_szuka_pomocy_na_cit.html"]bernardyn ...eutanazja .. ben szuka pomocy na cit (470048333) - Aukcje internetowe Allegro[/URL]









ale zróbcie jeszcze cegiełkowe plisssssssssssssssss .......[/quote]

NO,nareszcie udało mi się skończyć i..poszła [B][SIZE=3][COLOR=Red]aukcja cegiełkowa na Benia!!!!!!!!
[/COLOR][/SIZE][/B][url=http://www.allegro.pl/show_item.php?item=470123138]Bernardyn_ZA_WIERNOŚĆ_ŚMIERĆ (470123138) - Aukcje internetowe Allegro[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marka']Kochani,
[B]jestem pewna, że trzeba uruchomić akcję zbierania środków na operację dla tego psa, ale myślę też, że [COLOR=Red]przede wszystkim właściciel powinien się zrzec praw do tego psa na rzecz jakiejś Fundacji[/COLOR], która zgodzi się wziąć psa pod swoje skrzydła[/B] - no bo co - uzbieramy pieniądze, wyleczymy facetowi psa, a on go potem sobie z powrotem weźmie, ale np. komuś sprzeda..?![/quote]

Myślę,że Marka ma rację! Trzeba formalnie przejąć opiekę nad Beniem!!!:mad:
A potem...ostro zabrać się za leczenie!!!:angryy::angryy::angryy:
A jaki będzie tego skutek...wie tylko najwyższy!
Ale psiak dostanie od ...człowieków.to co inny człowiek mu zabrał!!!

No...to...do...dzieła- odbierać(Benia) i zbierać(pieniążki)!

Link to comment
Share on other sites

Tak macie rację, dziś wyjaśnie sytuację z lekarzami i poproszę o kontakt z właścicielem, zostawię oświadczenie o zrzeczeniu się psa.

Tylko co potem, jak nie uzbieram pieniędzy na operację i tak będę musiała pokryć koszty leczenia i pobytu w szpiatliku. A w najgorszym wypadku podjąć decyzję o eutanazji i pokryć koszty spalenia.
Jeśli uzbieramy to pojedzie na operację, ale potem musi być jakiś DT, który go weźmie i będzie rehabilitował.

Ja nie jestem w stanie pokryć tych rachunków ze swojej kieszeni, a konto TOZ gorzów jest puste, wszędzie mamy długi za leczenie psów i zabiegi.
Nie wiem co robić.
Równolegle zbieram pieniadze na PINIa- pogrzebanego żywcem i dla jego towarzysza na hotelik.
Szukam domu dla bezdomnego staruszka .

Link to comment
Share on other sites

czy mozna dostac linki do niemieckich stron gdzie on jest pooglaszany, bo czytalam ze jest?
Moglabym tam wziac udzial w dyskusji i zachecic niemcow do wplat moze? nie wiewm jak sie te sprawy maja?
sami tyle mozemy nie uzbierac, razem to wyjdzie pewnie 2 tys euro...albo lepiej,.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='czia']Tak macie rację, dziś wyjaśnie sytuację z lekarzami i[B] poproszę o kontakt z właścicielem, zostawię oświadczenie o zrzeczeniu się psa. [/B]

Tylko co potem, jak nie uzbieram pieniędzy na operację i tak będę musiała pokryć koszty leczenia i pobytu w szpiatliku. A w najgorszym wypadku podjąć decyzję o eutanazji i pokryć koszty spalenia.
Jeśli uzbieramy to pojedzie na operację, ale potem musi być jakiś DT, który go weźmie i będzie rehabilitował.

Ja nie jestem w stanie pokryć tych rachunków ze swojej kieszeni, a konto TOZ gorzów jest puste, wszędzie mamy długi za leczenie psów i zabiegi.
Nie wiem co robić.
Równolegle zbieram pieniadze na PINIa- pogrzebanego żywcem i dla jego towarzysza na hotelik.
Szukam domu dla bezdomnego staruszka .[/quote]

To bardzo trudna sytuacja!
Myślę jednak, że powinnaś [B]sama,osobiście porozmawiać z właścicielem![/B]
Nawet jeśli Benia traktował jak ...urządzenie,przedmiot,to skłonny był wyłożyć jakąś [B]kwotę[/B] na...uśpienie i pozbycie się ciała pieska! Może warto zwrócić się nie tylko o zrzeczenie psa,ale także o tę [B]kwotę[/B]!!! Czasami i z niektórymi może to przynieść pozytywny skutek!
Przecież pozbędzie się problemu,a i sumienie jakby czystsze.

A w międzyczasie trzeba szukać pieniędzy,domku,może hoteliku i oddanych wolontariuszy do codziennej opieki...

[URL="http://www.allegro.pl/item470123138_bernardyn_za_wiernosc_smierc.html"]Bernardyn_ZA_WIERNOŚĆ_ŚMIERĆ (470123138) - Aukcje internetowe Allegro[/URL]
[B] Możecie rozpropagować???:crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye:[/B]

Link to comment
Share on other sites

Dałam linka na allegro z tymi cegiełkami do opisu na gg, i na znajomych forach... Czasem uzadzam zbiorki pieniędzy w szkole na miejscowe schronisko , postaram sie ubłagac dyrke, o nastepne pozwolenie na zbiorke. Moze niektórzy niepełnoletni z tego forum, mogli by pozbierac fundusze w swoich szkołach? W koncu, mozna uzbierac nawet (nieduzo, ale ludzie nawet 1zł niechętnie oddaja ..) 100zł, a 10 osob z róznych szkoł to juz 1000....

Link to comment
Share on other sites

moze ktos by sie podjął podejsc i pogadac z tym lekarzem .....dokumentacje mozna przesłąc przeskanowac itd idt



Podaje namiary na doktora Gierka
(032) 757-47-47
poniedziałek-piątek: 10:00-18:00,
sobota: 10:00-13:00

Zwykle w godzinach 15-16 ma jakies operacje, wiec te godziny raczej omijac.

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=1][usuwam poprzedni wpis - już doczytałam się odpowiedzi na nasuwające mi się pytania]

[SIZE=2]Jeśli ten pies ma realne szanse na normalne życie (będzie chodził), właściciel się zrzeknie praw do psa i zdecydujecie się zbierać środki - ogłoszę to oczywiście na stronie adopcyjnej bernardynów - tyle co mogę zrobić.

[/SIZE][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...