Jump to content
Dogomania

Bestialstwo w Kirgistanie...Walki psów i wilków(przywiązanych do łańcucha...)


zonia

Recommended Posts

  • Replies 114
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Posłuchaj, ja nie piszę tutaj nikomu, że mi jest smutno, że ktoś czegoś nie wie i nie wytykam nikomu braków edukacji z liceum (bo tam było czytanie ze zrozumieniem). Po prostu złości mnie to, że jak chcę się czegoś dowiedzieć to nie wstydzę się zapytać ale w zamian dostaję tylko komentarze na temat tego, że powinnam pójść do lasu z procą. Nikt oprócz Marcina niczego mi nie wytłumaczył, a tylko się nie wiem z czego naigrywacie. I masz spóźniony zapłon bonsai_88 bo ja już prosiłam o zdjęcia wilka w szelkach i dostałam taką odpowiedź jaką dostałam.

Widzę, że oprócz Marcina, żadna z Was nie ma żadnej konkretnej wiedzy na temat Kirgizji , ale tylko ja umiem się do tego przyznać i mogę tylko przeprosić Marcina za tę niewiedzę i zaciętość w poprzednich postach. Ale myśliwych w jednym regionie dość dobrze znam, bywam na hubertusowskich polowaniach, zdarzyło mi się pomagać przy dokarmianiu, sadzeniu lasu, uczestniczę w zebraniach koła łowieckiego i jeśli uznacie, że zupełnie na tym się nie znam to zapewne same jesteście lepiej poinformowane i więcej działacie (chociaż nikt mi na takie pytanie nie udzielił odpowiedzi)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gunia']Droga Saite, wybacz ale nie będę tolerować krytyki na temat mojej edukacji od osoby, o której wiadomo mi tyle co nic. Nie będziesz weryfikować gdzie mam braki, a gdzie nie ponieważ nie jesteś ani upoważniona ani kompetentna w tym zakresie.

Przykro mi, że Ciebie stać tylko na krytykę, która moim zadniem (po przeczytaniu jeszcze raz wątku) jest troszkę nie na miejscu. Nie zawsze mam rację, jestem tylko człowiekiem. Przyznałam się, że nie wiem nic o chartach i tajganach, o zorganizowanym łowiectwie w Kirgistanie i jakoś tylko MarcinB normalnie, po ludzku mi wszystko wytłumaczył bez zbędnej ironii i wywyżasznia się. Czy nie masz w sobie odrobiny taktu i dyplomacji? Czemu unikasz odpowiedzi na zadane przeze mnie pytania, czemu zamiast spokojnie powiedzieć gdzie się mylę to Ty zaczynasz od komentarzy, które zupełnie nie są na miejscu ?

Z Twojej ostatniej wypowiedzi wynika raczej, że to Ty uważasz się za wielkiego znawcę, chociaż tylko MarinB wypowiada się rzeczowo w tym temacie, a Ty tylko z uporem maniaka cytujesz innych. Nie potrzebuję się wyluzować, raczej Tobie radziłabym spuścić trochę z tonu swoje wypowiedzi bo jak narazie jesteś strasznie "nadęta".

I żeby nie ciągnąc tego dialogu w nieskończoność to życzę Ci powodzenia i trochę pokory. Pozdrawiam


P.S Marcin, dzięki za ostatnie informacje i zdjęcia.[/quote]

Cieszę się, że się wreszcie przekonałaś do autorytetu MarcinaB jako znawcy tematu, choć łatwo nie było, przez szelki.;)

Zarzuty, w tym wypadku do mojej osoby, popieraj przykładami (cytatami tak zwanymi), bym mogła spłonąć ze wstydu, przeprosić i obiecać poprawę.:evil_lol:
Nie pisz na co mnie stać nieważne czy Twoim (cyt.) " [B]zadniem[/B]" czy przedniem, ponieważ wiedzy o tym nie posiadasz (ehhh), za krótko się znamy.
Daj już sobie spokój z odgryzaniem się, temat przewodni mamy taki piękny...

MarcinB, "miejsce" z linka znam naturalnie, ale dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

Udało mi się znaleźć zdjęcia z tego wydarzenia na jakimś rosyjskim forum. Widać dokładnie szelki.
[URL="http://aborigenniyborzoy.flyfolder.ru/topic218.html"]������ � ��������. ����� �� �����. — ����������� ������, �������� "�����������" ::[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[LEFT][B]Proszę nie używać słowa "Kirgizja"![/B]

Sprawa wygląda tak:
a. Kirgistan jest jedyną oficjalną, prawidłową nazwą omawianego państwa. Taką decyzję podjął kirgiski parlament.
b. Kirgizja to sowietyzm. To słowo używane było by uniknąć Kirgi-stan, gdzie "stan" oznacza "państwo". Kirgizja ma zatem znaczenie krainy geograficznej, co oczywiście było podszyte ideologią - tzn. odzieraniem z poczucia państwowości.

W j. polskim przyjęła się niestety błędna nazwa: Kirgistan. Powinno być Kirgi[B]zs[/B]tan, bo to państwo Kirgizów, a nie "Kirów". Tak jest np. po angielsku: Kyrgyzstan, ale także po rosyjsku, kirgisku.
Zatem przymiotnik tworzymy od słowa Kirgiz, czyli kirgiski. Tutaj jest kolejna pułapka - ze względu na "Kirgistan" - "i" jest ostatnią głoską w drugiej sylabie, Polacy często ją podkreślają w przymiotniku pisząc błędnie "kirgiJski", zamiast "kirgiski".
[/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

[B]Gunia[/B] ależ ja nie udaję, że znam się na polowaniach :lol:... nieważne czy mowa o polowaniach tutaj, w Kirgistanie czy gdziekolwiek indziej.... czasami przypadkiem słyszałam jakieś drobiazgi, ale nic więcej :razz:

Za to jak czytam dyskusję twoją i Saite, a na koniec słowa "wybacz ale nie będę tolerować krytyki na temat mojej edukacji od osoby, o której wiadomo mi tyle co nic" to chce mi się śmiać :evil_lol:

EDIT: Ja tam specjalistom od zdjęć nie jestem [wklejenie ich na forum to szczyt moich umiejętności :evil_lol:], ale po obejrzeniu zdjęć z forum wydaje mi się, że np. z pierwszego zdjęcia można by bardzo łatwo "wyfotoszopować" fotki :razz:. Wtedy wilk wyszedł by tak, jakby nie posiadał szelek i sensacja gotowa :mad:.

Link to comment
Share on other sites

Saite, nie chcę się odgryzać na siłę, ale zapewne sama byś zareagowała na takie słowa. Też się nie mam zamiaru kłócić, więc nie wyciągaj już literówek z mojego postu, bo ja jakoś [COLOR=black][B]kwint esencji [/B]z jednej z Twoich wypowiedziCi nie wypomniałam żeby Ci dogryźć. Darujmy sobie tego typu wymianę zdań bo sama wiesz, że kłócimy się już o 2 strony za długo. Jeśli Cię czymś uraziłam to przepraszam.[/COLOR]

Bonsai_88 a co ja napisałam w tym stwierdzeniu śmiesznego? Nie wiem kim jest Sainte, tak jak ona nie chce być oceniona przeze mnie, tak i ja przez nią a tymbardziej moja edukacja, tyle. Co Cię w tym śmieszy?

Link to comment
Share on other sites

Czy "usunąć" oznacza Photoshop? - Bo to mi przyszło do głowy.

Zdjęcia w linku zrobiła Tatiana Dubinina. Tania była kynologiem w Związku Myśliwskim, ale teraz mieszka w Rosji, w Wołgogradzie. Zapomniałem, że to są jej zdjęcia, bo od niej to mógłbym powiesić, ale niech już będzie tak, jak jest. Tylko się już nie kłóćcie. Proszę.

Link to comment
Share on other sites

przeczytałam cały temat z zainteresowaniem i bardzo mile zostałam zaskoczona, bo pełno tu kompetentnych odpowiedzi i konkretnych informacji, a nie bicia piany przez przewrażliwione "cioteczki":evil_lol:

miło, że jeszcze takie osoby jak MarcinB zabierają głos na dogomanii ;)
[SIZE=1]
no to poleciałam z wazeliną...:evil_lol:[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...