Jump to content
Dogomania

Barf


cyryl

Recommended Posts

Samba-to jednak przeszłaś na BARFa?? :o :o :o A salmonella, kości drobiowe, dużo roboty, czasochłonność? :wink:

Jeśli faktycznie przekonałaś się do tej dietki - to super :lol:

Luka za parę dni będzie na BARFie już cały miesiąc! :BIG: Wczoraj wchłonęła w siebie wielką szyjkę kurzą (po raz pierwszy pozwoliłam jej zjeść ją samodzielnie!).

kingula-poszukaj, gdzieś Złośnica podawała swój mail - ona ma tabelkę do wyliczania ile czego w tosunku do wagi psiaka. Jeśli nie wiesz, co podawać, poszperaj w starych wątkach na dogo, albo tutaj:

http://www.lukrowi.pl/forum/index.php?p=4&id_topic=572&start=0

Link to comment
Share on other sites

Samba, czy dobrze zrozumiałam, że znalazłaś tę hurtownię? Czy mogłabyś mi podać namiary, mogą być na priv, przede wszystkim numer telefonu, chciałabym się wywiedzieć co i jak.

Jeszcze tam nie bylam, ale to niedaleko, dzisiaj sie postaram znalezc to miejsce, wybadac organoleptycznie, wziac namiary i miecho do sprobowania (Tphu!)

Jak tylko cos bede wiedziec, to napisze tutaj w szczegolach.

Samba-to jednak przeszłaś na BARFa?? A salmonella, kości drobiowe, dużo roboty, czasochłonność?

Przeca pisalam, ze sprobuje, zeby sie przekonac na wlasnej skorze, jak to bedzie. Czasochlonne w porownaniu z suchym jest, pol dnia wczoraj mielilam kalafior i inna natke, pozatykal mi sie mikser dwa razy, nie moglam odkrecic nakretki (no dobra, zakrecalam ja, bo mi sie kierunki pomylily, przyszedl maz i odkrecil 8) ), a przelyki mikserem nie poszly, musialam dziabdziac nozem. Teraz juz wiem, ze przelyki dziabdziane, a mielone zoladki, serduszka i watrobka, przynajmniej do czasu, kiedy nie naostrze nozy w maszynce... Jeszcze sie boje troche zeber z korpusow drobiowych, dlatego podaje na razie szyje (szyje Samba schrupala jak slony paluszek :o ), ale papy mam na zapas w zamrazarce. Co do salmonelli, to stwierdzilam, ze zaryzykuje :) , skoro w 1/3 psich kup jest, a Sambie przytrawia sie polizac :x takowe na spacerze i jeszcze zyje, to pewnie nic jej nie bedzie. Zobaczymy. Na razie efektow pirotechnicznych brak 8)

Link to comment
Share on other sites

Bravaśki jak się zdecydujecie swoje "maleństwo" karmić w ten sposób to dajcie koniecznie znać.

Śledzę ten wątek z wielkim zainteresowaniem i jak Wy dacie radę to my pewnie też.

A co do tego mięska z falenicy to Bravaś od dawna je konsumuje?

I jeszcze pytanko czy jest do wyboru indyk lub kurczak czy mieszanka?

czekamy na wieści

Link to comment
Share on other sites

Bylam, zobaczylam, kupilam.

Miecho mielone z koscmi to po prostu mielone na miejscu korpusy kurze, od razu paczkowane w paczki na oko 1.5 kilo (jak wypadnie) i mrozone. Kupilam taka jedna pake, rozmroze, to powiem co ma w srodku :D Kilogram tego mielonego (nazywaja to "pasza") kosztuje 1.5 zlotego. Kupilam jeszcze po kilogramie swierzych, bardzo ladnie wygladajacych i pachnacych (o ile miecho moze ladnie pachniec) watrobek drobiowych (5.40 za gilogram!!!), zoladkow (tez 5.40 za kilogram) i serc drobiowych (4.20 za kilogram). Mozna kupic ile sie chce, detalicznie, mimo, ze w nazwie maja "hurtownia". Zaklad czysciutki, nic nie czuc (w sesie stechlizna czy popsute miecho). Maszyne do mielenia obejrzalam, stala sobie czysciutka w kaciku. Pan powiedzial, ze korpusy sa drobno mielone, bo on uzywa szostki. Pokiwalam glowka, ze oczywiscie, nie majac bladego pojecia, o jaka szostke chodzi.

Oto namiary na hurtownie:

Hurtownia Drobiu CEZAR

Urszula Kowalska

05 - 480 Karczew,

ul. Czestochowska 10

tel. 780 73 92, 0605 784 175

http://www.cezar-hurt.com.pl

e-mail: [email protected]

Link to comment
Share on other sites

Ehhh...starszne cyrki robicie z tym mieleniem kości :wink: i całą przyjemność psu zabieracie :wink:

no ale rozumiem, że to tak na początek...bo na dłuższą metę to jednak chyba niebardzo :roll: zwłaszcza u dużych psów, choćby dlatego, że zęby oczyszczają się podczas obgryzania kości no i z pewnością psy same dadzą sobie radę z gryzieniem tylko dajcie im szanse! dajcie im szanse! :lol:

Rozumiem że chihuahua powinien mieć mielone, ale z dogami niemieckimi to już chyba lekka przesada 8)

czy wszyscy chętni zostali już zaspokojeni jeśli chodzi o kwestię tabelki żywieniowej?? No to się cieszę i życzę smakowitego barfowania :fadein:

Link to comment
Share on other sites

Ja nie zostalam, ja!

Wyslalam maila i bez odpowiedzi.

Kłamczuszka z Ciebie kayla :evilbat: ja mam potwierdzenie w skrzynce wychodzącej, że mail został do Ciebie wysłany o godzinie 16 :17 dnia dzisiejszego 8)

no ale tak na poważnie.....gdy dojdzie do Ciebie, to proszę cię bardzo o wysłanie mi potweirdzenia, jeżeli nie dostanę go dzisiaj do 22 to wysle jeszcze raz , oka ??

Matko....wyliczyłam dla twojego 2kg chihuahua zabójczą porcję dziennego posiłku 0,04 kg :lol: to się pies naje :wink:

Link to comment
Share on other sites

Kłamczuszka z Ciebie kayla :evilbat: ja mam potwierdzenie w skrzynce wychodzącej, że mail został do Ciebie wysłany o godzinie 16 :17 dnia dzisiejszego 8)

no ale tak na poważnie.....gdy dojdzie do Ciebie, to proszę cię bardzo o wysłanie mi potweirdzenia, jeżeli nie dostanę go dzisiaj do 22 to wysle jeszcze raz , oka ??

ok, dzieki :-)

Matko....wyliczyłam dla twojego 2kg chihuahua zabójczą porcję dziennego posiłku 0,04 kg :lol: to się pies naje :wink:

Mnie tez tak wyszlo (na barfowych stronach podaja, ze to ma byc 2% masy).

Planuje mrozic papke w foremkach do lodow :-)

Jak to jest z zywieniem szczeniaka?

Tzn - ile jedzenia ma dostawac, jak jest jeszcze maly?

Link to comment
Share on other sites

eeeh, a ja myślę, że i chihuahua może chrupać kostki! Moja biała sobie pięknie ze wszystkim radzi, to i chihuahua'ie się uda :lol: Pewnie nie schrupie od razu krowiej nogi, ale szyjki drobiowe, małe skrzydełka, podziabane korpusy powinien jeść bez problemu!

Co do ilości - ja potraktowałam wyliczenie jako porcje wyjściowe. Okazało się bowiem, że są ciut za małe - biała chodziła głodna jak wilk. No więc zwiększyłam jej o troche ilości i jest OK. Także należy dostosować porcje do danego osobnika - dla przykladu - dwa 30 kilowe labradory; suka i pies - suka leży pół dnia na podwórku, pies biega przy rowerze, pływa i uskutecznia 3-godzinne spacery. Oba psy ważą tyle samo, ale każdy z nich wiedzie inny tryb życia, ma inną porcję ruchu, inn zapotrzebowanie na energię i wszelkie inne składniki. Dlatego powtarzam- w BARFie nie liczy się ścisłe przestrzeganie tabelek, bilansowanie, ważenie, etc... ale zdrowy rozsądek właściciela, osobnicze zapotrzebowania psa i maksymalna różnorodność !!

Link to comment
Share on other sites

Ehhh...starszne cyrki robicie z tym mieleniem kości :wink: i całą przyjemność psu zabieracie :wink:

KUNA!!!!

Ile razy mam pisac, ze mam w domu koty, cztery z nich sa jeszcze dosc mlode i na pewno nie wszamia kadluba czy szyjki. Moze dadza rade skrzydelkom, ale raczej nie. Mam dwie kotki seniorki, jedna nie ma zebow wcale, a druga jeszcze ma, ale jej tez nie chce nadwyrezac gryzieniem. I wlasciwie zostaje mi tylko jeden dorosly kocurek, ktoren to on dalby sobie rade ze skrzydelkami. Przy siedmiu kotach dziubdzianie im mieska z kostkami na drobne zajeloby mi (recznie) tydzien dziennie. Dlatego chce kupic zmielone. A Kayla bedzie milala Chihuahua, ktore sa srednio mniejsze od standardowego dachowca. Juz widze, jak takie male (zwlaszcza, ze startuje od szczeniecia) bedzie sie pastwic nad duza kura...

Wracajac do kotow. Tylko ktos, kto ma wiecej niz cztery koty, mnie zrozumie. Jak one przychodza jesc, to robia to stadami. Wyjadaja sobie wzajemnie, jakbm dala z gnatami nierozdrobnionymi, to by sie dlawily, zeby szybciej zjesc. A ja chce tego uniknac. Wystarczy mi Samba, ktora surowizne wyciaga z michy i ucieka do ogrodka, a za nia gromada kocurkow, zainteresowana padlina...

Link to comment
Share on other sites

A Kayla bedzie milala Chihuahua, ktore sa srednio mniejsze od standardowego dachowca. Juz widze, jak takie male (zwlaszcza, ze startuje od szczeniecia) bedzie sie pastwic nad duza kura...

A kto mówi o "dużej kurze"?? :roll: :roll: :roll:

Tutaj link do listy dyskusyjnej właścicieli pinczerków min. na BARFie:

http://groups.yahoo.com/search?query=minpin+barf

Niektóre min-piny ważą mniej więcej tyle, ile chihuahua, a radzą sobie z kostkami wyśmieicie! Ludzie karmią kocięta surowizną ze świetnym skutkiem! Wiadomo na chłopski rozum (i nie wiem, czemu muszę to tłumaczyć :roll: ), że chihuahua nie zje całej kości wołowej, alb korpusu indyczego! Ale kurzą szyjkę albo małe skrzydełko - czemu nie??

Samba - nie denerwuj się, osobiście nie czytam od początku całego topicu, gdy wchodzę na niego - można zapomnieć, szczególnie, że wiele ludzi się wypowiada... :roll: Jeśli tak Ci wygodnie i jest to najbardziej optymalne rozwiązanie - karm kośćmi zmielonymi. Ale nie wiem, gdzie kupisz zmielone kości wołowe, cielęce, indycze, gęsie, ew.wieprzowe - bo BARF to nie tylko drób! Pies musi od czasu do czasu dostać kości i mięso innego typu!

Link to comment
Share on other sites

Samba - nie denerwuj się, osobiście nie czytam od początku całego topicu, gdy wchodzę na niego - można zapomnieć, szczególnie, że wiele ludzi się wypowiada... :roll: Jeśli tak Ci wygodnie i jest to najbardziej optymalne rozwiązanie - karm kośćmi zmielonymi. Ale nie wiem, gdzie kupisz zmielone kości wołowe, cielęce, indycze, gęsie, ew.wieprzowe - bo BARF to nie tylko drób! Pies musi od czasu do czasu dostać kości i mięso innego typu!

I pies dostanie inne :D

(jak tu sie nie denerwowac, jak tlumacze i tlumacze 8) )

Koty nie dostana innych. Kosci tylko kurze. Chrzastki i mieso z innych bydlat owszem dostana, rybe dostana w calosci (bleeeh), ale mieso kostne tylko kurze, chyba, ze gdzies dopadne mielone z innej padliny.

To ja jeszce raz: Samba (moj pies) bedzie jadla rozne kosci, jest duza, ma szczene jak obcegi i sobie poradzi. Nie bedzie jadla mielonego, tylko w kawalkach. Zeby chrupalo. Do tego cala reszte diety, you know.

Okruszek, Snooker, Linux, Blue, Krakers, Maciunia i Dzidzia (moje koty) beda jadly mielone kostne mieso kurze - bo takie jestem w stanie obecnie kupic - oraz inne mieska i podroby z drobiu i innych zwierzatek i ryb. W ten sposob zapewnie im roznorodnosc zwierzecego bialka.

Jestem spokojna, jestem spokojna, slysze cichy szum lasu, deszcz delikatnie bebni o parapet, szelest mokrych lisci koi nerwy, a daleki pomruk aut ukaja do snu...

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

I pies dostanie inne :D

(jak tu sie nie denerwowac, jak tlumacze i tlumacze 8) )

Samba ...przepraszam, z tymi cyrkami i mieleniem kości to nie było do Ciebie bezpośrednio :D ale jakoś wywnioskowałam...zupełnie nie wiem czy słusznie....że ktoś tu komibuje z mieleniem kości dla doga niemieckiego :roll:

a co do kotów i BARFu...no cóż , na polskiej liście dyskusyjnej gdzie jesteśmy z Gosią & Luką jest koleżnka , która karmi barfem małe 10 tyg. kociaczki i świetnie dają sobie radę z gryzieniem :lol: ale oczywiście rozumiem, że dla emerytowanych osobników to tylko zmielone kosteczki.

Swoją drogą to masz szczęście, że posiadasz dostęp do takiego miejsca gdzie mielą kości...znaczną większość barfiarzy niestety nie kopnął ten zaszczyt :fadein:

Jeszcze co do % ilości posiłków :

10 % podaje sie malutkim szczylkom od 8 tyg. ( ale trudno mi sobie wyobrazić żeby szczeniak był w stanie przejeść taką ilość....generalnie w tym wieku nie należy ograniczać ilości )

5 % podaje się podrostkom od 3-5 miesiąca...a 2-3 % to orientacyjna dawka dla dorosłego osobnika. Z tym że kwestia % jest bardzo płynna...jeżeli się dojdzie do wniosku , że pies spokojnie mógłby jeść więcej bo tego potrzebuje , a nie spowoduje to u niego otyłości to oczywistym jest zwiększenie porcji jedzenia. To samo w drugą stronę, pies tyje to zmniejszamy.

Ja niedawno zaczęłam eksperyment z małą 10 tyg. ASTką którą przestawiałam na barf. Mała obecnie mając 12 tygodni wcina zaledwie 3-5 % bo więcej nie jest w stanie zjeść.

Link to comment
Share on other sites

Wyjadaja sobie wzajemnie, jakbm dala z gnatami nierozdrobnionymi, to by sie dlawily, zeby szybciej zjesc. A ja chce tego uniknac. Wystarczy mi Samba, ktora surowizne wyciaga z michy i ucieka do ogrodka, a za nia gromada kocurkow, zainteresowana padlina...

W takim razie źle zrozumiałam ten fragment :roll: Wydawało mi się, że dlatego Samba będzie również dostawała mielone, żeby koty za nią nie latały... :wink:

A z ciekawości - jak Twoim kotom smakuje mix roślinkowy i podroby??

A co do listy dyskusyjnej- bardzo polecam!! I najpierw proponuję przeczytanie całego archiwum 8)

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze co do % ilości posiłków :

10 % podaje sie malutkim szczylkom od 8 tyg. ( ale trudno mi sobie wyobrazić żeby szczeniak był w stanie przejeść taką ilość....generalnie w tym wieku nie należy ograniczać ilości )

Wlasnie, mialam zapytac, tylko ciagle zapominam, czy w przypadku szczeniaka, to te % tez sie liczy od wagi DOROSLEGO osobnika? Jezeli tak, to one faktycznie nie dadza rady tyle zjesc :D

A z ciekawości - jak Twoim kotom smakuje mix roślinkowy i podroby??

Na razie dostaly mix podrobowo-podrobowy :D . Czytalam, ze koty maja duzo mniej zieleniny w diecie, na dodatek ta zielenina bardziej powinna byc nasionkowa, niz trawiasta, co jest z reszta logiczne, bo nie spotkalam jeszcze pasacej sie na lace myszy :D Za to widzialam duzo gryzoni na wsi w stodolach ze zborzem :D

Dziewczyny, rzuccie adresem tej listy dyskusyjnej.

Link to comment
Share on other sites

Samba...jednak jesteś leniwa :evilbat:

Niestety żeby mieć dostęp do archiwum trzeba się zapisać na listę. Zapisanie się zajmie Wam może z 5 minut :wink: i tyle samo wypisanie, jeżeli się komuś niespodoba.

A na prawdę warto!! W archiwum listy znajdziecie odpowiedzi na więkość pytań dotyczących początków barfowania.

POLECAM i ZAPRASZAM :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...