Jump to content
Dogomania

TROVET Rabbit Rice Diet


haker11

Recommended Posts

Nie zakładam nowego tematu bo ten temat dotyczy tej samej firmy. Tak więc chciałam się zapytać czy ktoś może stosował karmę [B]TROVET Rabbit Rice Diet (RRD dla psów) 15kg[/B] . Zawartość mięsa w tej karmie to 40%, białka 22%. Najbardziej odpowiada mi to że tak karma nie zawiera mięsa drobiowego. Jeżeli coś więcej wiecie to proszę o odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ja mam trzustkowca i podaje karme trovet HLD, wczesniej podawalam LRD i RRD, trovet je juz dosc dlugo (okolo 3 lat) kazda zmiana na inna karme zamieniala sie w biegunki. Zarowno przy LRD jak i przy RRD a w HLD roznicy w trawieniu nie widzialam.Wlasnie powoli wracam do LRD.
co moge powiedziec o karmach trovet,ze sa bardzo smakowite dla psa i nie jestem w tej opinii odosobniona ;)
ja wole troche mniej bialka w karmie,ale pod warunkiem ze pochodzi wylacznie z pelnowartosciowego miesa a nie np soi.
Moja suka ma 8 lat i wet bardzo mnie przestrzegal abym uwazala z duza iloscia bialka w karmie z uwagi na nerki.
Co pol roku robie kontrolne badanie krwi i wydaje mi sie,ze jest wszystko ok.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='haker11']Nie zakładam nowego tematu bo ten temat dotyczy tej samej firmy. Tak więc chciałam się zapytać czy ktoś może stosował karmę [B]TROVET Rabbit Rice Diet (RRD dla psów) 15kg[/B] . Zawartość mięsa w tej karmie to 40%, białka 22%. Najbardziej odpowiada mi to że tak karma nie zawiera mięsa drobiowego. Jeżeli coś więcej wiecie to proszę o odpowiedź.[/quote]

Nasz cairn terrier je od jakiegoś roku RRD TROVET. Miewał problemy alergiczne, jest psem bardzo wrażliwym - przewód pokarmowy i skóra. Wcześniej próbowaliśmy jagnięciny z ryżem ROYAL i SKIN SUPPORT ROYAL (ta ostatnia jest z dodatkiem kurkumy). Do czasu przejścia na RRD szorstak miał raczej długie zęby na suchą karmę i nie pomagało żadne tam "jak się przegłodzi, to zje" :shake:. Od kiedy przeszliśmy na RRD z alergią nie ma problemów i karma bardzo mu smakuje, przez ten rok ani razu nie strajkował :razz:. W ciągu tego czasu 2 razy na krótko zmieniliśmy RRD na LRD (jagnięcina i ryż) - tylko dla odmiany, żeby urozmaicić jedzenie. Natomiast nasza suczka cairn terrier w związku z tym, że miała kiepskie wyniki wątrobowe i trzustkowe (wcześniej jadła ROYAL i wiecznie jej się odbijało, miała gazy, często wymiotowała) jest na karmie HLD i jest ok :fadein:!
Karmy TROVET są chyba bardzo smakowite i fajnie pachną, bo chodząc z psami do szkoły musieliśmy uważać ze smakołykami (żołądki naszych szorstaków kiepsko je znoszą) i nagradzaliśmy je karmą połupaną na małe kawałeczki - inne psy w szkole wariowały na sam jej zapach (zwłaszcza HLD) ;-). Z mojego doświadczenia - RRD przy wrażliwym psiaku jest ok, natomiast przy problemach z wątrobą i trzustką HLD to rewelacja ( dotychczas kupowaliśmy worki 3 kg, ale ze względu na cenę powoli dojrzewam do większych :lol:;-)).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='leszekpw']Karmy Trovet sa jedne z lepszych na rynku, zwlaszcza u psow z roznymi dolegliwosciami. Niestety odpowiednia jest rowniez i cena:([/quote]

To prawda z tą ceną :fadein:... Jeżeli jednak pies ma jakieś dolegliwości, to warto zastanowić się nad ceną droższej karmy i wszystko dokładnie przeliczyć. W sumie, gdyby policzyć - tańsza karma i to jeszcze niechętnie zjadana przez psa, ale za chwilę wizyty u weta i leki, no to nie wiem:niewiem:... A różnice cenowe karmy TROVET RRD w sklepach internetowych są kolosalne: w jednym sklepie za 15 kg 249 zł, a w innym 209 zł :crazyeye:.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Gala również je Trovet - z tym, że LPD, ale notorycznie mamy problemy z dostaniem jej :shake: Zazwyczaj zamawiamy u nas w klinice, ale podobno teraz nie ma nigdzie w hurtowni..
Ma ktoś może na jakieś namiary do dystrybutora lub kogoś, kto mógłby mi tą karmę udostępnić w Warszawie ?

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
  • 1 month later...

a wg mnie jest. Karmiłam trovetem parę lat, zaczął się u suki okropny łupież, zaczęłam wertować internet i znalazłam że ma BHA i BHT ( zaraz poszukam gdzie taką informację znalazłam), więc zmieniłam karmę.
Tutaj o tym przeczytałam
[url=http://www.pupilandia.pl/index.php?akcja=produkt&edycja=1810]TROVET Lamb Rice Diet LRD 12.5kg (alergia pokarmowa ) - Sklep zoologiczny[/url]

a przez parę lat żyłam w błogiej nieświadomości, że konserwowany naturalnymi tokoferolami.

Link to comment
Share on other sites

Sprawdziłam na stronie Trovetu ([url=http://www.zoovet.pl/diety_dla_psow.html]Trovet[/url]) , niektóre diety Trovet jednak maja BHA i BHT:
WRD, ASD, HLD, LRD, RID - zawierają BHA i BHT,
MPT, RRT - jest info, ze zawieraja antyoksydant EEC
RRD, LCT - nie ma - a wiec nie powinny zawierac

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Bez zakładanie nowego tematu, chciałabym się dowiedzić, czy Trovet mozna podawać zdrowemu psu? Własnie tą wersję z królikiem. W składzie nie wyczytałam nic co nie byłoby przeznaczone dla zdrowego psa, a wiem że Trovet to raczej karmy weterynaryjne i stąd moje pytanie.
Skład bardzo mnie kusi ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='Agnieszka K.']Sprawdziłam na stronie Trovetu ([url=http://www.zoovet.pl/diety_dla_psow.html]Trovet[/url]) , niektóre diety Trovet jednak maja BHA i BHT:
WRD, ASD, HLD, LRD, RID - zawierają BHA i BHT,
MPT, RRT - jest info, ze zawieraja antyoksydant EEC
RRD, LCT - nie ma - a wiec nie powinny zawierac[/QUOTE]

RRD też ma EEC

Link to comment
Share on other sites

Właśnie do tego zmierzam Chefrenek :)
Ja mam opakowanie małe i próbkę gdzie jest napisane tak: zawiera antyoksydant EEC
Myślę że to kwestia tłumaczenia

Szczeniakom podobno nie powinno się podawać ze względu na ograniczoną ilość białka ale czy to jest prawdą hmm...
Na mnie karma wywarła pozytywną opinię :)

A Ty próbowałaś tej karmy u swoich chłopaków?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dzasta']Właśnie do tego zmierzam Chefrenek :)
Ja mam opakowanie małe i próbkę gdzie pisze tak: zawiera antyoksydant EEC

Szczeniakom podobno nie powinno się podawać ze względu na ograniczoną ilość białka ale czy to jest prawdą hmm...
Na mnie karma wywarła pozytywną opinię :)[/QUOTE]

Myślę, że to wszystko wina lewego tłumaczenia. Karma sama w sobie zawiera Wit A (czyli przeciutleczniacz).

Na opakowaniu piszą, że można karmić szczyle ale może nie przez cały okres szczenięctwa a tylko w przypadku nietolerancji pokarmowej.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...