Jump to content
Dogomania

Jaką hodowlę ON polecacie?


Martyna&Zara

Recommended Posts

Kiedy?? Tego to ja sama nie wiem, ale wolę się wcześniej przygotować:) Jetsem dziwna wiem :) Gdzie?? A tu [url]http://www.armaka.com/[/url]. Ale to jeszcze nie pewne. Muszę zobaczyć warunki itp., ale to dopiero jak będziemy budować dom :) Jest tez w planach odwiedzenie Czech. Jeszce muszę się dużo podszkolić i nabyć formy do biegania z onem i do jeżdżenia z nim przy rowerze :))

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 200
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Z mojej strony moge Ci powiedziec tylko tyle zebys szukała miotu po rodzicach z ED, HD, DNA i wyszkoleniem min IPO1 ( im wyzsze tym lepsze ! )
Fajnie jesli masz mozliwosc kupic psa za granica - ale weź pod uwage, ze w Czechach nawet eksteriery roznią sie wyglądem - ja zauwazyłam Czeską specyfike budowy anatomicznej jakis czas temu.
Popatrz toszke moze tez to zobaczysz.
No i czytaj, odwiedzaj, rozmawiaj ... :)

Link to comment
Share on other sites

suki hodowlane w hodowli armaka nie maja ipo.:cool1:.jesli chcesz onka-wspieraj hodowle ktore pracuja z onkami,zdaja chociazby te egzaminy.zeby suki mialy chociaz to ipo1.to naprawde minimum,podobnei jak koerung.sprawdz hodowle de-bes.;)egzamin ipo i koerung to naprawde nic wielkiego-ale trzeba pojsc i zdac.fajnei by bylo zobaczyc matke na jakims filmiku zeby zobaczyc jak pracuje.to samo u ktorego mile widizane byloby ipo3.bardzo na to trzeba zwracac uwage przy eksterierach podobnie jak na to zeby nie byly w hipertypie.wystawy sa dodatkiem do posiadania onka.owczarek niemeicki to rasa uzytkowa-nie ozdobna .najpierw cwiczak potem ring.

Link to comment
Share on other sites

Natomiast hodowle ktore mam u mnie na stronie w linkach polecam z całego serca i recze za nie - znam je ( osobiscie zazwyczaj) i wiem co się w nich dzieje, kto jak pracuje i czy wogle pracuje.
O hodowli do której podałas linka wypowiadac sie nie bede, nie zbyt mi sie podoba tyle powiem.
Jesli chcesz psa z ktorym bedziesz cos robic to przygoyuj sie do tego, kup psa z dobrej hodowli i ... pracuj z nim, bo to jest ONek, a nie pudelek.
A kupujac psa z hodowli gdzie nie dba sie o wyszkolenie suk - to jakbys kupowała psa z rozmnazalni gdzie nie idzie sie na jakosc, a na ilosc.
Takie jest moje zdanie.
Jak coś to pisz na gg chetnie z Toba pogadam ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marmara_19']Axusia dlaczego na forum piszesz, ze polecasz hodowle a prywatnie twierdzisz, ze w PL nie ma dobrych hodowli.. i sa tu beznadziejne psy itp? moze by tak miec jedno zdanie a nie kilka roznych i zmiennych w zaleznosci od potrzeb?[/QUOTE]

Bo wybacz - czas mam zdaie, ze w PL nie ma dobrych hodowli - a te 5-6 kwiatków ktore u Nas hoduje swietne psy to nie codziennosc i ogromny wyjątek - nie jest wrguła, ze w PL mam takich hodowców.
Oni są pojedynczymi jednostakmi ktore dbaja o rase - w PL mamy ile hodowli ON ? ... ponad 100 napewno zatem 5-6 hodowli dbajacych o rase wcale nie zmienia obrazu PL hodowli na lepsze - moje zdanie jest takie jakie jest i go nie zmienie.
W PL nie ma dobrych hodowli - oczywiscie nie ujmując nic tym 5-6 dobrym.

Link to comment
Share on other sites

az zajrzalam , a powiedz mi w takim razie za co cenisz ale nie zawodnika, szkoleniowca ,ale hodowle ,,isztar" :cool3: , poza zarejstrowaniem przydomka hodowla nie ma miotów ,dokonan w tych kwestiach itd , co nie zmienia oczywiscie faktu ze to swietny przewodnik, osoba z duzą wiedza i umiejetnosciami ,zyczliwa ,konkretna i ogolnie super . szkoda ze akurat na tym przykladzie , ale zastanawia mnie lekka absurdalnosc twoich polecen i opini w takiej sytuacji , jak polecasz hodowle która ma tylko przydomek, widzialas efekty hodowlane ? jakis miot ? na jakiej podstawie ,jakie kryteria stosujesz panno wszechwiedząca ?

Link to comment
Share on other sites

[B]Axusia[/B] jest świętym radykałem:diabloti:.

W dziale 'hodowle' padł post, z którego pozwolę sobie przytoczyć:
cyt.: [B]'Psy nie posiadajace badania DNA są niczym - bada kundli, ktorych pochodzenia nie mozna potwierdzic poza swistkiem papieru(...)'.[/B]

W związku z powyższym mam pytanie:
Dorotko, czy Twoja suka ma badania DNA? Czy matka Twojej suki ma takowe? Na stronie hodowli nie znalazłam informacji o badanich DNA.
Więc jak to jest? Masz kundla po kundlach?

Link to comment
Share on other sites

kochani ale wymagajcie badan dna od hodowcy.to takie minimalne:roll:./naprawde nie zaszkodzi;).dnato standart w rasie i jako standart powinnno byc akceptowane.brakdna to lenistwo podobnie jak brak egzaminu ipo1 czy koerungu.sv naprawde jest baaardzo liberalna organizacja.:diabloti:.ostatnio zwlaszcza.:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Moja ma DNA.:cool1:
Ale jeśi chodzi o hodowle.Bylismy se tera na wystawie u nas.Było 28 ONów:crazyeye:(Zdziwo,bo w tym czasie była Klubówka).
fajnie,pieski ładnie i ładniejsze,ale co nawet moja mama stwierdziła-Niektóre lękliwe.Przy ocenie wyciągały łeb z łańcoszków,jeden wyleciał z ringu.
Zadym jako takich nie było.dziamgolenie,ale to z nudów mniemam,bo ile można być przywiązanym do drzewa,jak wokó tyle sie dzieje:evil_lol:
Pieski zdobywaja kolejne dosk,bdb,stają się hodowlanymi-a ja się pytam co z psychiką?
I nie chodzi mi tu tylko o ONy.U ASTów były zadymy(nie widziałam,słyszałam jak to potrafiły się spiąć na smyczach i je rozdzielano),Dobka zadymiła do Aichy(i Aicha już dziamgoli na Dobki:cool1:),oraz zadymił do mej suczy maleńki jakiś taki nie zauważyłam,bo filmowałam ring Onów.:cool1:

Mój pies nie jest idealny mimo,że hodowla SV,DNA,itp."pierdoły".Ale jeśli chodzi o psychikę jestem zadowolona.:pMogłam trafić gorzej:p
Troche dziamgoli,nie jest towarzyska w stosunku do psów,ale jej do zabawy wystarczy wyrzutnia patyczków czy piłki,liścia,kamyczka,czegokolwiek.ma swoich znajomych i z nimi się potrafi poganiać.Zepsułam ją swą niewiedzą:oops:,ale sobie powoli ćwiczymy na piłke,smakole,szyszke i nie ma z tym problemu,że ona woli wąchać trawkę.:razz:
Mi taki pies wystarcza.

Link to comment
Share on other sites

bo wymagania sv to nie jest 100% gwarancji na produkt;).trzeba miec jeszcze szczescie i ufac w wyczucie hodowcy ktory powienien dobrac psa pod nasze potrzeby po 2-3 krotnej wizycie w hodowli.jeslismy zieleni.ja nie narzekam.:multi:.nacielam sie tylko raz.tak naprawde zostalam na wlasna prosbe wpakowana w psa ktory byl ciezka szkola zycia[agrecha lekowa,kenneloza,bardoz kiepski lup].
potem dostalam cudne onki.jak juz zwatpilam ze do tego sie nadaje.apotem bylo juz coraz fajnie.a trzy ostatnie moje adopcje to wspaniale,pyszne onkowe charaktery.
mnie dzwonek zapala sie wtedy jak ktos mowi ze hoduje super psy.:cool3:.zawsze to zalezy do czego i dla kogo.oraz dochodiz jeszcze piekna pani Genetyka-wyjatkowo kaprysna zniej panienka:cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mch']az zajrzalam , a powiedz mi w takim razie za co cenisz ale nie zawodnika, szkoleniowca ,ale hodowle ,,isztar" :cool3: , poza zarejstrowaniem przydomka hodowla nie ma miotów ,dokonan w tych kwestiach itd , co nie zmienia oczywiscie faktu ze to swietny przewodnik, osoba z duzą wiedza i umiejetnosciami ,zyczliwa ,konkretna i ogolnie super . szkoda ze akurat na tym przykladzie , ale zastanawia mnie lekka absurdalnosc twoich polecen i opini w takiej sytuacji , jak polecasz hodowle która ma tylko przydomek, widzialas efekty hodowlane ? jakis miot ? na jakiej podstawie ,jakie kryteria stosujesz panno wszechwiedząca ?[/QUOTE]
[SIZE="1"]
Widac niektorzy tęsknią i szukaja mnie wszedzie - biedactwa.
Dziwnae, ze zawsze są to te same osoby ... [/SIZE]

Hodowla to nie tylko mioty i wystawy. Bynajmiej nie dla mnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Axusia']
Hodowla to nie tylko mioty i wystawy. Bynajmiej nie dla mnie.[/quote]

Dla mnie tez nie, wiecej nawet - wystawy maja dla mnie baaardzo male znaczenie. A co reprezentuje soba hodowla 'Isztar'? Szkolenie psow, super socjalizacja, cel hodowlany? Nie zrozum mnie zle, nie czepiam sie, ale mialam juz kontakt z polecana hodowla i szczeniaka odsprzedalam po 1 tygodniu pobytu u mnie - wiedze mialam zerowa. A na to forum trafiaja ludzie tacy, jak ja kilka lat temu i beda zawierzac opiniom 'starych wyjadaczy'...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Axusia']
[SIZE=1]Widac niektorzy tęsknią i szukaja mnie wszedzie - biedactwa. [/SIZE]
[SIZE=1]Dziwnae, ze zawsze są to te same osoby ... [/SIZE]

Hodowla to nie tylko mioty i wystawy. Bynajmiej nie dla mnie.[/quote]


rozumiem ze trudno przeczytac ze zrozumieniem czyjąs wypowiedź ? czemu uzurpujesz sobie dziwne problemy ? wyluzuj . odnosze sie do sensu wypowiedzi ,niezaleznie od nicku .

Link to comment
Share on other sites

no dobra...zajrzalam na strone hodowli Isztar[swietna reklama skoro ja nawet nei wytryzmalam;)].
suka z naprawde odbrej hodowli uzytkow naszych poludniowych sasiadow.szkoda ze tylko ipov.ed i hd zrobione,przydalby sie koerung.hoduja uzytki-fajnie bo coraz iwecej jest hodowli uzytkow[no taka moda tez jest swoja droga:cool1:].
fajnei ze cos robia z psami to naprawde wielki,wielki plus.
moim zdnaiem przydalby sie koerung suce no i chociaz to ipo1 bo ipov to naprawde nieco malo ambitnie.zdanie egzmainu ipo1 nei jest przeciez jakims nieslychanym wydarzeniem;).at ak to nei mam zadnych doczepow do hodowli.wolalabym bedac nabywca szczeniaka udac sie jednak np do vigor.wyszkolenie suki i sprawdzenie tego na zawodach to naprawde duuzy plusik:cool3:.mysle jednak ze hodowczyni Isztar pracuje ze swoja sunia i niedlugo podwyzszy wyszkolenie czarnuli:p.
no i teraz jak wiem o czym mowato pytnaie do axusi-dlaczego polecasz Isztar?moze warto wiedizec to co ty zapewne wiesz polecajac hodowle?jesli tak to chyba juzp owinno to byc napisane jak hodowla wyszla na forum publicznym.uwazam ze warto wspierac dobrych hodowcow.napisz dlaczego podkreslasz poleceniem akurat ta hodowle?:)

Link to comment
Share on other sites

Hodowla Isztar - jest młoda dopiero zaczyna. Z tego co wiem planują duzo wiecej dla tej suni.
Nie zabardzo czuje sie upowazniona aby pisac, co jak i gdzie.
Dla mnie ta hodowla ma duze pole do popisu - dajcie jej czasu.

A Team Vigor jest :loveu: Po ich suni miec szczenie to naprawde fajnieby bylo :cool3:

Link to comment
Share on other sites

ale my sie nie rozumiemy ! znam te panią która zarejstrowala przydomek , znam jej suke , wiem jak pracuja , jakie plany itd , tyle ze na te chwile oceniac mozemy przewodnika ,zawodnika ,prace szkoleniową ,piejmy peany ,ale na te chwile nie sposob mowic polecac jako hodowli , bo na te chwile to po prostu przydomek i tyle . nie wiem czy dobrze wytłumaczylam o co mi chodzi . nie o to ze cos czy ktos jest beee czy cacy , bo to są pojecia względne (choc i tak ja nadal uwazam ze ocenianie na podst netu jest bezsensowne ) ,ale o to ze trudno w tym przypadku mówic o hodowli w scisłym tego słowa znaczeniu wiec i tym bardziej polecanie jest dziwne .

Link to comment
Share on other sites

czekam cierpliwie na odp na pytanie dlaczego hodowla jest polecana dlatego ze jestem ciekawska:p.
mch-zgadzam sie.:prowniez zadalam to pytanie.
nie pieje peanow:roll:.uwazam tylko to co napisalam odnosnie hodowli.i czekam na umotywowanie polecenia axusi.bo musi miec powod polecania hodowli.wiec mysle ze go poda.
ja moge powiedizec ze polecam:cool3: hodowle de-bes.dla osob chccacych ona do wspolnego spedzaniaczasu,bezwykreconejpracy sportowej.dlaczego?bo jest to hodowla ktoraznam[ale nie osobiscie-sadze po owocach pracy i jakpracuja]od baaardzo daaawna.hoduja wg sv.pracuja ze swoimi psami.niesa to uzytki ale psy poprostu wiedza co to cwiczak.klapkowscy to bardzo profesjonalni i otwarci ludzie.po prostu to przyzwoita i dobra hodowla.
a miloscia wielka palam do hodowli ...conneforde:loveu:.zasuper realizacje koncepcji hodowlanej,kocham ich za to ze mam dwie suki po ich psach,zaoschy ktora mi wytrzasneli w sumie spod igy[ale to osobiste uczucia:lol:],za to ze maja naprawde pomysl na ona irealizuja go konsekwentnie bez uleganiu modom i widizmisie innych.
i jak zwykle polecam kirschental.za pasje,za super psy,za pasace ony i propagowanie pasienia z onami,za wlasny styl pracy i ogromny profesjonalizm pracy hodowlanej.za uczciwosc hodowlana i koncepcje pasacego eksteriera.za nie banie sie laczenia linii,odwage polaczona z ogromem wiedzy.i kocham ich za wszystkie odpowiedzi udizelane mi przy dlugich onkarzy rozmowach.a ja wiem ze jestem upierdliwa i pijawa ze mnie okrutna.:p
za laske kirschental ktora pozostaje dla mnie idealem suki ona.:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Ayshe - napisałam juz czemu - doceniam to co robi ta kobieta, to jaka ma sunie, to jakie ma plany - rzeczywiscie nic jeszcze nie wyhodowała i na taj podstawie nie jestem w stanie nic powiedziec o tej hodowli.
Ale jak pisałam, hodowla to nie tylko mioty i wystawy.

Poza tym widac, ze niektorzy szukaja igły w stogu siana ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...