Jump to content
Dogomania

Jaką hodowlę ON polecacie?


Martyna&Zara

Recommended Posts

[quote name='nenemuscha']gorzej jak widzę IO na dosk(po 90,90,90-pare) u zwykłego exteriera..to juz węszę przekręt.Nawiasem moje suki tez nie maja doskonałych z IPO(no jedna ma)..
[/QUOTE]

Nie rozumiem. To co w takim razie powiesz na zdane VPG3 na dosk. przez polska suke, zwyklego eksteriera? W PL wiadomo, ze wiekszosc egzaminow jest bardzo tolerancyjnie sedziowanych, takze jesli sie trafi pies przygotowany przynajmniej dobrze, to nietrudno o taki wynnik (zwlaszcza na tle tych co zdaja, ale ledwo sie przeczolguja przez egzamin). Za to te kupowane IPO maja przeciez zarowono super punktacje, jaki i niewyrozniajace sie dobre oceny, o ktorych piszesz, ze nie budza twoich podejrzen.

A twoja suka z dosk. ocena to ta z linii uzytkowej?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 200
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Gin...Pogratuluję włascicielomi szkoleniowcom!nie przecze ze sa takie psy i suki..które maja i odpowiednią punktacjie na która zapracowały.Ale nie oszukujmy się sa to psy albo w rekach szkoleniowców,albo przez nich od poczatku do końca prowadzone.
Nie ujmuje wielu polskim zwierzakom(Unce chociazby)ale nie ma co się oszukiwac..zwykły człowiek który nie zajmuje się szkoleniem..nie oddawał psa,szkolił się gdzies dojazdowo..zejdzmy na ziemię..o poziomie sedziowania w Polsce nie ma sie co rozpisywac,napewno nie tylko u nas tak jest(bo wszedzie na świecie ludzie sa tacy sami).
A co do tej doskonałej..to pudło!:razz:
Lisico...ten charakter Zapma..idzie z linii matki!A to przeciez wnuczka..więc daleko od dziadka,przez stabilnegto ojca i niezła mamusię!;)

Link to comment
Share on other sites

Dzięki dziewuszki:loveu:
Smarkata ma faktycznie powera,jej brat również u De-Besów,zresztą robiony.

Odnośnie szkoleń to fakt nie wierzę w to żeby laik mając nawet świetnego psa przygotował go na IPO na dosk.tułając się po szkoleniowcach o dobrych pozorantach nie wspomnę,no chyba że tak jak wspominała Ola,trafi od początku na fachowców
Wiem ile roboty jest z Hamratym,Lucyna od początku dobrze prowadzona pewnie go niedługo przegoni,mimo że Młotek jest naprawdę dobry,to ma jednak problem z chwytem,no i ta jego masa :shake:

Link to comment
Share on other sites

No cóż..co do planów hodowlanych Jolki..to napewno nie wczesniej niż puzną wiosną przyszłego roku..bo tegoroczna cieczka przypadła na wrzesień a ważniejsza była dla mnie dokonała z Klubowej i zaliczenie na niej testów psychicznych(nota bene jest to jedyna suka z lini użytkowej w Polsce która to zrobiła)narazie pracujemy do IPO2..a co do kawalera...napewno z niemieckiej linii..napewno wilczasty..ale który to jeszcze nie wybrałam:roll:bo to ciezki wybór.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nenemuscha']dokonała z Klubowej[/quote]

Ooo, to gratuluje :)


[quote]i zaliczenie na niej testów psychicznych(nota bene jest to jedyna suka z lini użytkowej w Polsce która to zrobiła)[/QUOTE]

No tak, ale inne po prostu sie nie pokazuja na takiej wystawie. A czemu nie zostala wyrozniona za gryzienie?

Link to comment
Share on other sites

A mi sie wydaje, ze tak mało uzytkowych suk jest wystawianych i przy tym jeszcze zadna nie zaliczyła testów bo :
1. zazwyczaj takie suki kupuje sie do szkolenia i mało kto 'ma czas' na wystawy.
2. na klubuwkach jak wszyscy wiedza czesto o wygranej decyduje własciciel psa lub wystawiajacy - wystarczy popatrzec na rozne wyniki z roznych klubuwek na przestrzeni kilku lat. Dlatego nikt z uzytkiem nie pcha sie w swiat eksterierów.

Co nie zmienia faktu, ze kibicuje Jolce w dalszej drodze wystawowej, no i szkoleniowej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gin']Ooo, to gratuluje :)




No tak, ale inne po prostu sie nie pokazuja na takiej wystawie. A czemu nie zostala wyrozniona za gryzienie?[/quote]

No cóz..bo to wystawa Klubowa a suka od razu została zgłoszona do oceny poza konkurencją.Poza tym wyr óznione mogły byc tylko 1 pies i jedna suka..i uwazam że słusznie wyrózniono suke z linii exterierowej...bo wykazała sie naprawde piękna obroną.Niesprawiedliwoscią byłoby więc wyróżnienie suki z linii pracującej..a druga sprawa ze po czołówce Jolka..dogryzła pozoranta(strasznie jej sie podobał)gdy do niej doszłam..a nie zapominajmy że sędziował sedzia prób pracy ..

dzięki Axusia za kibicowanie mojej suczce..wystawy juz raczej nas nie obejrza..ale zawody i place mamy w planach.

Link to comment
Share on other sites

Bo wogole jest malo uzytkow i jezdza na wystawy po oceny do hodowlanki (3 i finito). Nie mowiac o tym, ze psy maja nikle szanse (wymog oceny dosk., bez wzgledu na poziom wyszkolenia , ja znam tylko 2 rep. uzytk. w PL - Vat Cevaro i Roko z Polytanu). Suki przewaznie na b.dobra sie lapia. Na klubowa rozumiem jechac kiedy mam ladnego anatomicznie uzytka i/lub pokazac jego prace z pozorantem (no ale to znacznie lepiej zrobic na zawodach).

Poza tym nie oszukujmy sie, nudy sa tych wystawach :P. Przyjemniej zrobic/pojechac na jakis trening.

Link to comment
Share on other sites

a mnie nieodmiennie czart szepcze do ucha:diabloti::a co to za roznica na testach czy egzaminie czy to uzytek czy eksterier?:cool3::diabloti:.zero forow.:angryy:.wyroznienia dla najlepiej pracujacego psa/suki.obojetnie z jakiej linii .rowne kryteria.zwlaszcza ze przeciez nei kazdy uzytek jest lepszy od eksteriera.tak po prawdzie:cool3:.
ps serdecznei przepraszam za wlasne zdanie:evil_lol:
ps2.po roko sa jeszcze 3 szczylki.czekaja na nowy domek.

Link to comment
Share on other sites

za tego czarta w uchu ktorymnie zawsze pcha w wir laski i nielaski?:evil_lol:.no to mam przerabane:diabloti:.rozumiem ze "ceniona"jak nie grozny wariat;).
ja juz nie hoduje-nie znosze zmuszania mnei do kompromisow.:diabloti:.ale zobacz-jesli ty-czolowy hodowca w polsce o tym wiesz to moze ....kurcze niemozliwe jest to zeby zawsze to bylo odstawanie jednostek:roll:...moze jakies nagle ogolnonarodowe oswiecenie?napisz imie wyroznionej suki jak mozesz.warto propagowac dobre psy i suki.
nenemuscha-jak bedziesz znala kawalera dla Jolki-prosze o cynk:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Móewisz i masz..
Suka nazywała się CIBETTE Dlha Roven i według mnie miała bardzo piękne testy,bardzo dynamiczna,lekka suczka z pieknym chwytem i bezbłednym puszczeniem i faza pilnowania..
A co do "kawalera" to napewno wilczasty(biemno) i tym razem jakis wyzsza pułka zawodowa..może Szwecja..????:lol:

Link to comment
Share on other sites

nenemuscha-ciezko to idzie,ciezko...:roll:
a tu prosze arbeitka-bacci v.matrix[zdjecie 11miesiecznej]-ramie kiepskie ale juz mozna patrzec
[URL="http://img407.imageshack.us/my.php?image=vom20matrixnj4.jpg"][IMG]http://img407.imageshack.us/img407/3487/vom20matrixnj4.th.jpg[/IMG][/URL]
i Kaja v.lachrenhein-i v tez jest i kkl1[usa]-w rekach kalifornijskich;)
[URL="http://img389.imageshack.us/my.php?image=kaya1rl8.jpg"][IMG]http://img389.imageshack.us/img389/3672/kaya1rl8.th.jpg[/IMG][/URL]
milo popatrzec na poprawe eksterieru bez strat charakteru.kaja to corka psa ktory lapie mnie za serducho prawiena rowni z ellute
lummel felsenmuhle-kkl1,v,LGA-wnuk po mieczu timmy'ego bosen nachbarschaft,szkoda ze juz 10 letni.:cool1:
[URL="http://img204.imageshack.us/my.php?image=luemmel10cx9.jpg"][IMG]http://img204.imageshack.us/img204/420/luemmel10cx9.th.jpg[/IMG][/URL]
i jedna z jego pieknych wnuczek-akurat ta wybralam bo to jednoczesnie sunia po blue-irisie,wnuczka rowniez yasko farbenspiel.jako dzidzia
kenya v.blossom land-corka kaji
[URL="http://img386.imageshack.us/my.php?image=405837od9.jpg"][IMG]http://img386.imageshack.us/img386/3984/405837od9.th.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...