Jump to content
Dogomania

Czy puszczasz swojego psa bez smyczy?


jaszczurka

Czy spuszczasz na spacerze swojego psa ze smyczy?  

1107 members have voted

  1. 1. Czy spuszczasz na spacerze swojego psa ze smyczy?

    • tak, ale tylko w kagańcu
    • tak, ale tylko w miejscach odludnych, gdzie nie ma psów i ludzi
    • tak, w miejscach moim zdaniem bezpiecznych jak park czy lasek przyosiedlowy, gdzie dużo ludzi spaceruje z psami
    • nie, zawsze chodzi na smyczy, takie jest prawo
    • nie, ponieważ jest agresywny i stanowi zagrożenie dla ludzi/psów
    • inna odpowiedź (jaka?)


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 188
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja spuszczam moją dziewuchę (a właściwie to już staruszkę :evil_lol:) tam, gdzie jest mało ludzi (bo przecież jak pies podchodzi do człowieka, to znaczy że chce ogryźć :diabloti:) i mało psów (chyba, że zaprzyjaźnionych to puszczam bez obaw):cool1:

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Spuszcza Figa tylko tam gdzie nie ma ludzi i innych psow, wyjatkiem jest jak spotkamy zaprzyjaznionego psa to wtedy hasaja sobie w poblizu domu razem. Rzadko sie to jednak zdarza bo malo mamy zaprzyjaznionych psow a z tymi ktore mamy czesto mijamy sie w porach wychodzenia.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Spuszczam psa w zasadzie wszędzie z daleka od ulic: na pobliskich i nieco dalszych łąkach,w parku (kiedy jest mało ludzi). W lesie zazwyczaj jest na flexi lub lince ze względu na instynkt. Przy ulicy oczywiście na smyczy.
Kaganiec nosi tylko w środkach komunikacji miejskiej.

Link to comment
Share on other sites

My na spacery chodzimy głównie do lasu (który od parku różni się tylko tym, że nie ma tam betonowych ścieżek, bo ławeczki nawet czasami się znajdują ;)) i tam futrzak biega sobie luzem, ale w kagańcu, bo czasami trasę przecinają nam inni spacerowicze lub psiarze. A nie wiem dlaczego mój Owczarek Niemiecki budzi respekt nawet jak idzie przy nodze i w kagańcu to przechodnie często schodzą na drugą stronę ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Kiedy idę razem z rodzicami, to zwykle jedziemy do lasku i tam puszczamy Łowcę na lince. Kiedy idę sama to najczęściej do parku, więc też linka, ale trzymam ją wtedy w ręce. Czasem puszczam go razem z nią na łączce, ale ostatnio raczej rzadko, bo wszędzie tam leżą pokotem ludzie i opalają tłuste brzuchy :evi_lol:

Link to comment
Share on other sites

zaznaczyłam trzecią od góry odp. przeważnie jeździłam z moimi potworasami na krakowskie błonia, gdzie psów z właścicielami jest za każdym razem multum, a sam teren prezentuje się dość okazale.
Nieraz spacerujemy w obrębie błoń, jednak wtedy już nie wahamy się ich spuszczać.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

smycz tylko w srodkach transportu i gdzie sa ruchliwe ulice. Mamy duzo pol w okolicy i po przejsciu na smyczy okolo pol kilometra puszczam je wolno. Sa dobrze wyszkolone i maja perfekcyjny recall. Dziewczyna nie musi miec kaganca bo jest absolutnie niegrozna. Facet nosi kaganiec u weta i w autobusie. I to tez przez glupote ludzka a nie bo musi.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...