Jump to content
Dogomania

Czy puszczasz swojego psa bez smyczy?


jaszczurka

Czy spuszczasz na spacerze swojego psa ze smyczy?  

1107 members have voted

  1. 1. Czy spuszczasz na spacerze swojego psa ze smyczy?

    • tak, ale tylko w kagańcu
    • tak, ale tylko w miejscach odludnych, gdzie nie ma psów i ludzi
    • tak, w miejscach moim zdaniem bezpiecznych jak park czy lasek przyosiedlowy, gdzie dużo ludzi spaceruje z psami
    • nie, zawsze chodzi na smyczy, takie jest prawo
    • nie, ponieważ jest agresywny i stanowi zagrożenie dla ludzi/psów
    • inna odpowiedź (jaka?)


Recommended Posts

  • Replies 188
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ja sie zastanawiam czy dostane wystarczajacy rozmiar kaganca :wink: .Apropo kaganca to bedzie takze w nim tylko jezdzil np.autobusem,tramwajem itp itd.Bo anuz ktos mu lape przydepnie ?(nie biore raczej tego pod uwage bo bedzie kolo mnie luz :wink: ).NA spacery nie bedzie chodzil w kagancu bo uznaja go za niebezpiecznego zboja

Link to comment
Share on other sites

Na male siusiu-zawsze na smyczy.

Na wypady między ludzi,psy-na smyczy.

W lasku,gdzie nie ma ludzi-luzem,ale oczy wkolo glowy.

W miejscach psiarskich,jeżeli się już znajdziemy-sunia może być luzem,bo jest lagodna i zabawowa,psiak-nigdy-jego pojęcie zabawy i rozrywki różni się od mojego :o

Gdy widzę w lasku ludzi lub psa-chlopak na smyczy(przy psach) lub lekko przytrzymany za obrożę(ludzie).

Nawet jeżeli ufam moim psom(suni tak,psu-niestety nie :( )-nie wiem,kto idzie z naprzeciwka.

Link to comment
Share on other sites

Tak się składa,że mam 2 bokserki a pies wcale nie należy do tych małych :wink:

Także niemiłych kolesi mam raczej z głowy :wink:

A psiaka trzymam ze względu na przestraszonych spacerowiczów czy mniejsze(chociaz niekoniecznie :o )psiaki-bo chłopak mój to typek spod ciemnej gwiazdy i pirat-rozrabiaka :D

A tak w sumie-na psychicznych typków to mam przy sobie buteleczkę z gazem :evil: i wyperfumuję bezwzględnie.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Ja mojego boksia puszczam wszedzie gdzie to mozliwe, oczywiscie z rozsadkiem.

Spuszczam rano na osiedlu, bo chodze o takiej porze, ze nie ma ludzi (tzn o 5.00), po pracy ide do lasu lub na lake i tam tez spuszczam, a wieczorem chodze na maly placyk, gdzie nikogo nie ma i tam tez puszczam. Spuszczam rowniez na plazy.

Ale moj pies to prawie aniol, nie zaczepia ludzi ani psow, zawsze jest czyms zajety, albo pileczka albo patyczkiem. A Straz Miejska, no coz dzialamy jak partyzanci, oczy dokola glawy :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Moje strucle poruszaja sie tylko na smyczach.

Mieszkamy w ruchliwym miejscu, pozatym Bravo jest ciety na inne psy a Goussette co na niektorych ludzi.

Jednak gdybym miala psy nie-problema-tyczne <hehe> tez chodzilyby na smycz. W koncu chodzi o ich bezpieczenstwo. Juz pare razy slyszalam od ludzi: ".. moj pies nigdy nie wybiega na ulice..." - a ktoregos dnia okazuje sie, ze wybiegl i wpadl pod auto.

:cry:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Na chodniku zawsze na smyczy.

Na osiedlowym 'wybiegu' dla psów w zależności od sytuacji... :roll:

Na miejscu 'właściwego' spacerku,w zasadzie bez smyczy...ale oczy też :o dookoła głowy :lol:

Bez kagańca :oops: :) :wink:

:confused: :confused: :hmmmm: ... Argo traktuje np. znanego sobie i zaprzyjaznionego 'laba' /jeśli ma on założony kaganiec/ jako 'zagrożenie' :wink: :) ...więc mruczy,jeży się ... jednym słowem pozwala Omkowi pozbyć się 'dodatkowych' :wink: zębisk :)

Gdy Omek ma już zdjęty kaganiec wszystko wraca do normy... biegają wspólnie :)

:hand:

Link to comment
Share on other sites

Moja na razie chodzi na smyczy, czekam na ostatnie szczepienie- czli wściekliznę.

A co będzie potem- zobaczymy... Chciałabym, żeby mogła się wybiegać, ale z drugiej strony u mnie w okolicy nie bardzo jest gdzie... Najbliższe prawdziwe pola, z daleka od samochodów- są za daleko, żeby tam dotrzeć na piechotę... :roll:

Zobaczę jak grzeczna będzie jak podrośnie. I na pewno bez smyczy tylko z daleka od samochodów!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Na terenie osiedla (ogrodzone) pies chodzi w kagańcu i na automacie,

poza osiedlem jest spuszczany ze smyczy ale w kagańcu,

a na polu kilkaset metrów od osiedla biega bez kagańca, bo jak by się pobawił swoim ukochanym kijem? :wink:

Zaskoczył nas ostatnio, ponieważ zdewastował dwa potężne bałwany, opierał się łapami i spychał kule na ziemię, a potem dostał amoku i przy pomocy pazurów i zębisk bałwany zostały zgładzone definitywnie :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

w zbroslawicach i stolarzowicach

'no to świetnie sie składa bo jak z chorzowa się jedzie do stolarzowic to się przejeżdza koło mojego domu a ja chętnie zobaczyłabym wilczarza na żywo 8)

a że mam cyfrówke pod ręką możnaby porobic pare fotek tak dla propagowania mało popularnej rasy :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...