Jump to content
Dogomania

szkolenie w samo Południe


anka&autystyk

Recommended Posts

  • Replies 300
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Asiu, w dzisiejczych czasach odległość nie stanowi wiekszego problemu. Nieraz do Alteri na szkolenie do Krakowa przyjeżdżali ludzie z Gdyni. ;) :cool1:
Celowo zdecydowałyśmy sie na formę weekendowych spotkań, oczywyście z noclegiem, żeby chętni z dalszych miast mogli spokojnie dojechać i nacieszyć się szkoleniem. A nie, żeby po przyjeździe pobiegać godzinkę po placu i znowu z powrotem do domu - kilka godzin podróży.:roll:

[quote]A ile to jest "odpowiednio dużo ludzi" ? :smile:[/quote]
Szacuję na około 10/15 zapisanych osób. Trzeba wziąć pod uwagę, że pewnie znaczna część w ostatniej chwili się wyłamie, więc trzeba najpierw zebrać większą grupę, żeby potem nie trzeba było odwoływać pierwszego spotkania.
To nie będą standardowe zajęcia z instruktorem, tylko grupa samokształcenia. Tak więc tu nie działa zasada, że im mniej psów tym lepiej. Wręcz przeciwnie. Im nas będzie więcej tym więcej będziemy posiadac wspólnej wiedzy, którą będziemy mogli wspólnie poszerzać i dzielić się z innymi. ;)

[quote]Czemu nie chcecie zdradzić kilku szczegółów :razz: Żaby się pisać, to trzeba wiedzieć na co :eviltong:[/quote]
Co jeszcze mamy zdradzić? :p

Link to comment
Share on other sites

myślę, że jak się zdradzi szczegóły odnośnie przede wszystkim miejsca i przewidywalnej daty to więcej osób się zgłosi, trudno jest się złgaszać na coś o czym nie wiele wiesz...
A na początkowe spotkania może być mniej osób, kameralnie. Potem zdana relacja, fotki , filmiki itp mogą zachęcić większą grupę do wzięcia udziału.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnisia =)']Co jeszcze mamy zdradzić? :p[/quote]
Ja bym się przede wszystkim chciała dowiedzieć, co przez to samokształcenie rozumiecie?? I ogólnie o formie kształcenia.
A: jeśli nie mogłabym całego weekendu poświecić, to np. jeden dzień, ale cały, wchodziłby w grę??
Rozumiem, że psy charakterne też mile widziane :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnisia =)']Asiu, w dzisiejczych czasach odległość nie stanowi wiekszego problemu. Nieraz do Alteri na szkolenie do Krakowa przyjeżdżali ludzie z Gdyni. ;) :cool1:[/quote]
Szkolenie w Alteri... mmm... marzenie. :rolleyes:
Pomyślę, pomyślę, zobaczymy jak mi się teraz wszystko poukłada, na razie nie mogę nic planować. ;)

[quote name='Agnisia =)']Celowo zdecydowałyśmy sie na formę weekendowych spotkań, oczywyście z noclegiem, żeby chętni z dalszych miast mogli spokojnie dojechać i nacieszyć się szkoleniem. A nie, żeby po przyjeździe pobiegać godzinkę po placu i znowu z powrotem do domu - kilka godzin podróży.:roll: [/quote]
Good idea. :cool2:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Iss']myślę, że jak się zdradzi szczegóły odnośnie przede wszystkim miejsca i przewidywalnej daty to więcej osób się zgłosi, trudno jest się złgaszać na coś o czym nie wiele wiesz...
A na początkowe spotkania może być mniej osób, kameralnie. Potem zdana relacja, fotki , filmiki itp mogą zachęcić większą grupę do wzięcia udziału.[/quote]

Dobrze, w takim razie postaram się cos znaleźć w najbliższym czasie w okolicach Bielska i Żywca, bo stąd jest większość z nas. Chyba, że ktoś z Was zna odpowiednie miejsce.
Jak będzie miejsce, to wspólnie ustalimy datę pierwszego spotkania, ok?
Zależy nam na jak najniższych cenach, a nie jak największych luksusach, tak?

[quote]A: jeśli nie mogłabym całego weekendu poświecić, to np. jeden dzień, ale cały, wchodziłby w grę?? [/quote]
Jeden dzień, jak najbardziej też wchodzi w grę.

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że chodzi przede wszystkim o trochę zielonego miejsca, gdzie można by bez problemu ćwiczyć z psami. Jedną noc wytrzymamy nawet w małym domku/pokoiku bez prysznica... ;)

Z tego, co się orientuję to Ustroń i Wisła są nastawione na turystów - może tam udałoby się coś znaleźć?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pinczerka_i_Gizmo']
Z tego, co się orientuję to Ustroń i Wisła są nastawione na turystów - może tam udałoby się coś znaleźć?[/quote]

Teraz po sezonie letnim, a jeszcze przed zimowym nie powinno to być trudne. Można też szukać w Szczyrku, również nastawionym na turystów;)

Link to comment
Share on other sites

brzmi ciekawie, ale trudno podjąć decyzję nie znając większych szczegółów, zwłaszcza organizacyjnych, bo trochę boję się jak się zbierze duża liczba psów i właścicieli z poważnymi problemami gdzie każdy będzie miał swój pomysł, nie zawsze poprawny i mogący pomóc..moze to najgorszy scenariusz, ale również przychodzący na myśl. W każdym razie śledzimy temat i jesteśmy zainteresowani:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tina_p']brzmi ciekawie, ale trudno podjąć decyzję nie znając większych szczegółów, zwłaszcza organizacyjnych, bo trochę boję się jak się zbierze duża liczba psów i właścicieli z poważnymi problemami gdzie każdy będzie miał swój pomysł, nie zawsze poprawny i mogący pomóc..moze to najgorszy scenariusz, ale również przychodzący na myśl. W każdym razie śledzimy temat i jesteśmy zainteresowani:)[/quote]

Z tego, co wiem to o psie "z problemami" wspomniała tylko zerduszko. No, może jeszcze ja. Myślę, że osoba, która nie potrafi poradzić sobie z psem, jest świadoma, że grupa "niefachowców", a jedynie fascynatów, może przypłacić pogłębieniem problemów z własnym psem. Myślę, że my, którzy zdecydowaliśmy się na takie szkolenie, będziemy traktować to bardziej w formie dobrej zabawy i możliwości nauczenia się czegoś ciekawego - a nie mozolnej pracy nad ciężkimi przypadkami. Tak dla porównania to jasne, że ktoś poważnie chory nie oddałby się w ręce studentów pierwszego roku medycyny. Natomiast ktoś, kto jest otyły i szuka kogoś, kto poleciłby mu dobrą dietę... czemu nie ;)

Link to comment
Share on other sites

pisząc o problemach miałam na myśli każde pojawiające się w czasie szkolenia psa, a mogące się pogorszyć. Teraz już wszystko jasne - właśnie o to mi chodziło, o tę formę że będzie to raczej zabawa i nowe doświadczenia.
([SIZE=1]ps. nawet niewinna otyłość może być wynikiem choroby i tu też przydałby się lekarz;)[/SIZE]

chcąc szkolić mojego psa odwiedziłam różne szkoły w okolicy, patrzałam jak pracują i żadna nie odpowiadała mi na tyle żeby się na nią zdecydować, więc szkolę sama, przy tym dużo czytam i patrzę na szkolenia innych, więc taka forma spotkań to według mnie dobry pomysł.

Jeśli ktoś się zapisze na takie spotkanie z zastrzeżeniem, że mógłby w dany weekend akurat tylko na 1 dzień się pojawić, to czy też może?

Jeżeli część osób będzie całkiem niedoświadczona w jakimś zakresie to czy będą określone osoby mające większe doświadczenie, do kogo można się zwrócić? rozumiem, że nie jest to formalne szkolenie więc nie ma 'szkoleniowca' ale będzie jakaś relacja pytający-pomagający, żeby laik nie pytał laika. I jak to będzie wyglądało praktycznie? Czy to będzie zależeć od grupy i rozstrzygnie się na miejscu?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tina_p'] właśnie o to mi chodziło, o tę formę że będzie to raczej zabawa i nowe doświadczenia.[/quote]
Dokładnie tak!
nie mamy fachowca z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem, ale wspólnie możemy wymyślić więcej niż w pojedynkę i łatwiej rozwiązać pewne problemy. Co dwie głowy to nie jedna ;).
Ale nie zapominajmy o tym, że są sa to spotkania przede wszystkim szkoleniowe, a nie terapia behawioralna.


[quote]chcąc szkolić mojego psa odwiedziłam różne szkoły w okolicy, patrzałam jak pracują i żadna nie odpowiadała mi na tyle żeby się na nią zdecydować, więc szkolę sama, przy tym dużo czytam i patrzę na szkolenia innych, więc taka forma spotkań to według mnie dobry pomysł. [/quote]
My jestaśmy w dokładnie takiej samej sytuacji i stąd powstał cały pomysł. :)

[quote]Jeśli ktoś się zapisze na takie spotkanie z zastrzeżeniem, że mógłby w dany weekend akurat tylko na 1 dzień się pojawić, to czy też może?[/quote]
Tak. (spotkania są dobrowolne :lol: :p i można z nich wrócić kiedy się chce ;))

[quote]Jeżeli część osób będzie całkiem niedoświadczona w jakimś zakresie to czy będą określone osoby mające większe doświadczenie, do kogo można się zwrócić? rozumiem, że nie jest to formalne szkolenie więc nie ma 'szkoleniowca' ale będzie jakaś relacja pytający-pomagający, żeby laik nie pytał laika. I jak to będzie wyglądało praktycznie? Czy to będzie zależeć od grupy i rozstrzygnie się na miejscu?[/quote]
Musi być relacja pytajacy-pomagający i z pewnością taka się ustali, ale myślę, że najlepiej to wyjdzie w praktyce.

[quote]Te zajęcia są płatne ?? [/quote]
Płatny jest tylko nocleg.

[quote]A czy macie ustalony jakiś plan już, jak to dokładnie będzie wyglądać ?[/quote]
Żeby to nie wyglądało tak, że ja wszystko narzucam, może Wy napiszecie, jak chcielibyście, zeby wyglądały nasze spotkania?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnisia =)']
Żeby to nie wyglądało tak, że ja wszystko narzucam, może Wy napiszecie, jak ccjibyście, zeby wyglądały nasze spotkania?[/QUOTE]

Nikt nie pisze o narzucaniu, ale zaczęłyście to tzn. podjęłyście się organizacji takiego czegoś, więc chyba jednak musicie mieć jakąś wizję jak dany dzień będzie wyglądał, a nie dajmy na to na miejscu się dopiero zastanawiamy co dziś robimy, bo mi to kompletnie nie pasuje. Dla mnie organizacja ma być na 100%. Z dokładnymi planami, nie wiem, może jestem dziwna. Aczkolwiek jeśli się nastawiam na to, że w jakiś dzień będę prowadzić trening, to przygotowuję się na niego.

Jakie zajęcia tzn. co widzicie, zeby robić ? Czy wszystkiego po trochu ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cimi']Nikt nie pisze o narzucaniu, ale zaczęłyście to tzn. podjęłyście się organizacji takiego czegoś, więc chyba jednak musicie mieć jakąś wizję jak dany dzień będzie wyglądał, a nie dajmy na to na miejscu się dopiero zastanawiamy co dziś robimy, bo mi to kompletnie nie pasuje. Dla mnie organizacja ma być na 100%. Z dokładnymi planami, nie wiem, może jestem dziwna. Aczkolwiek jeśli się nastawiam na to, że w jakiś dzień będę prowadzić trening, to przygotowuję się na niego.

Jakie zajęcia tzn. co widzicie, zeby robić ? Czy wszystkiego po trochu ?[/quote]

Organizacja musi być na 100%, żeby to nie skończyło się, tak, że nic nie robimy.
moja wizja ogólnego planu dnia:
Zjeżdżamy się wszyscy rano w sobotę, psy mają chwilę, żeby odsapnąć i zapoznać się z terenem, ćwiczymy na placu, potem spotykamy się żeby omówić to co działo się podczas ćwiczeń, przerwa obiadowa, szkolenie na placu, omówienie i dyskusja na wybrany temat, wieczorem zajęcia pozaplanowe, czyli rozmowy na dowolne psie tematy i integracja. ;)

Chodzi mi po głowie jeszcze pomysł zjazdów tematycznych. Np. pierwszy poświęcony przywołaniu. Dyskusje na temat różnych sposobów nauki przywołania, ich plusy i minusy, nauka przywołania w praktyce, rozwiazywanie problemów.

Możemy ustalić, że dana osoba przygotowywuje się z wybranego tematu i robi wykład reszcie grupy.

Możemy też wyjść poza konwencję szkoleń na placu i zrobić po południu np. tropienie.

Możemy się umowić, że przygotowujemy się do PT albo Obi i idziemy tym programem.

Możemy jeszcze wiele rzeczy i wszystko zalezy od nas.
Nie możemy zostawić organizacji i powiedzieć, że jakoś sie ułoży, ale tez ja nie moge narzucić wszystkiego sama, bo jak widzicie ilość różnych możliwości jest ogromna.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pinczerka_i_Gizmo']Z tego, co wiem to o psie "z problemami" wspomniała tylko zerduszko. No, może jeszcze ja. Myślę, że osoba, która nie potrafi poradzić sobie z psem, jest świadoma, że grupa "niefachowców", a jedynie fascynatów, może przypłacić pogłębieniem problemów z własnym psem. Myślę, że my, którzy zdecydowaliśmy się na takie szkolenie, będziemy traktować to bardziej w formie dobrej zabawy i możliwości nauczenia się czegoś ciekawego - a nie mozolnej pracy nad ciężkimi przypadkami. Tak dla porównania to jasne, że ktoś poważnie chory nie oddałby się w ręce studentów pierwszego roku medycyny. Natomiast ktoś, kto jest otyły i szuka kogoś, kto poleciłby mu dobrą dietę... czemu nie ;)[/quote]
Ja od razu piszę, że nie oczekuję porad na temat problemów mojego psa ;) Sama możliwość poćwiczenia w obecności innych psów i ludzi mi wystarczy, ale wszelkie sugestie mile widziane oczywiście ;) Ale pytam o formę - jeśli psy będą mogły podbiegać do siebie podczas zajęć, to ja na coś takiego na pewno się nie piszę.
Fajnie by były właśnie zajęcia z tropienia, z frisbee[B][/B] :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zerduszko']Ja od razu piszę, że nie oczekuję porad na temat problemów mojego psa ;) Sama możliwość poćwiczenia w obecności innych psów i ludzi mi wystarczy, ale wszelkie sugestie mile widziane oczywiście ;) Ale pytam o formę - jeśli psy będą mogły podbiegać do siebie podczas zajęć, to ja na coś takiego na pewno się nie piszę.[/quote]

Podpisuję się pod postem Zerduszko ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...