Jump to content
Dogomania

7-mieiseczny pies nagle sika na lozko:(


lideczqa

Recommended Posts

Od miesiaca nasz pies nie sika w domu wogole. Wczesniej jeli sikala w domu to zawsze w korytarzu. Nigdy nie zrobila siusiu na dywan ze nie wspomne o łózku. Byla pierwsza w nocy kladlismy sie spac, Dunia byla na spacerze 4 godziny wczesniej. Nie dzialo sie nic niezwyklego. Dunia lazila po lozku jak zwykle kiedy kladziemy sie spac i nagle zupelnie bez ostzrezenia zlała sie na lozko. Zatkalo nas bardzo uwierzcie. zmienilismy calą posciel, ale nie za bardzo moglismy sie na nią nadrzec (zreszta szok i tak byl zbyt wielki) bo w pokoju obok spala moja koleżanka i nie chcielismy jej budzic. A dzis rano wlazła do niej na lozko i tez sie zsikala. Dla mnie to nie jest normalne, ale nie mam pojecia co zrobic. czy to sie bedzie powarzac? czego ozaka moze byc takie zachowanie psa??

Link to comment
Share on other sites

A czy pies też sika na swe posłanie i inne miejsca czy tylko jak wejdzie na łożko? Bo ja miałam problem z psem, który po prostu nie trzymał moczu, choc na początku wyglądało to jakby sikał celowo. Okazało się, że to było zapalenie dróg moczowych. Po leczeniu problem minął.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Nie jest to problem medyczny bo oprocz tego sika co 5-6 godzin czyli normalnie. Nikt u nas z zadnym zwierzakiem nie byl, nigdzie tego nie widziala. No i nawet jak byla bardzo chora albo bardzo malutka to szla do korytarza sie wysikac i generalnie sie z tym kryla, a tu wykonała nam to "na oczach"

Link to comment
Share on other sites

Lideczqa, z tego co wiem, pracujesz nad obniżeniem pozycji suki w stadzie. Odnosisz sukcesy w nauce chodzenia przy nodze. Mimo wszystko Dunia jeszcze tak naprawdę się nie poddała. Tym sikaniem ewidentnie chciała podkreślić, że jednak to ona tu rządzi. Jeśli chcesz rzeczywiście ustawić sukę w stadzie, nie możesz wpuszczać jej do łóżka. To jest Wasze legowisko, a nie psa. Dunia nie powinna spać z Wami w sypialni. Zrób jej legowisko np. na korytarzu i niech tam sypia. Nie zaszkodzi też jeśli Ty jako jej przewodnik posiedzisz sobie na nim od czasu do czasu.

Link to comment
Share on other sites

Ciężko jest oduczyć psa włażenia na łóżko jak już jest do tego przyzwyczajony. Ale spróbować warto.

Mój poprzedni pies właził na łóżko jak mnie nie było w domu. Wiem, bo zostawiała ślady. Obecny pies nigdy na łóżku nie był, nie wyobraża sobie biedaczek, że mógłby. Taką ma niedobrą panią :roll: . Ale dzięki temu odpadło mi oduczanie go wylegiwania się na łóżku.

Jak jesteś w domu, nie pozwalaj psu ładować się na Wasze poslanie. Jeśli próbuje, ściągaj ją.

Prócz tego ja bym popsikała łóżko preparatem odstraszającym psy (pachnie cytrusowo) i przed wyjściem z domu kładła na łóżku twardą deskę.

Link to comment
Share on other sites

gdy pies bedzie wchodizł na łózko natychmiast go z niego ściągnij i podnieś troche głos (na jedne psy tp działa na drugie nie przy moim psie to działa gdy krzykne zaraz wie o co mi chodzi) za którymś razem załapie ...

Link to comment
Share on other sites

Lideczqa,

Moja Thally (15 m-cy) nigdy nie wejdzie do sypialni, a co dopiero na łóżko.

Od pierwszego dnia pobytu w domu było jej zabronione !!!.

(Pewnie, że na początku zamykaliśmy drzwi, ale teraz nawet jak są otwarte

nigdy nie przekracza progu).

Jeszcze przed przyjęciem psa do domu ustaliliśmy wszyscy wspólnie ,

co psu będzi wolno, a co mu będzie zabronione.

Myślę, że ludzie popełniają podstawowy błąd pozwalając maluchowi na wszystko,

bo taki słodki i trzeba się nim nacieszyć, a później z trudem przychodzi im od

nowa wszystko ustawiać.

Jeśli twój piesek nie ma

problemów zdrowotnych to bierzcie się całą rodziną ostro do pracy.

Życzę powodzenia :angel:

Evelina

Link to comment
Share on other sites

wspomniałaś ,że nocowała u Was koleżanka...,tak mi przyszło do głowy że jeżeli ta wizyta była dla suni czymś nowym to może chciała obcej osobie w domu pokazać, że łóżeczka są jej... :lol: tak czy inaczej byłby to przejaw dominacji :wink:

pozdrowionka

Aga&Chaps

Link to comment
Share on other sites

nie wychodzi nam na razie ta dominacja choc niby robimy co trzeba. Na to ze jemy i wychodzimy przed nia nie zwraca uwagi, czeka, zasada 5 minut dzila albo i nie, bo my jej przestrzegamy a goscie za chiny nie chca, ale na podworku strasznie nas broni i pilnuje i widac ze wydaje jej sie ze to ona nas wyprowadza na spacer. staramy sie byc cierpliwi ale jak nie widac rezultatow to czlowiek popada w zwatpienie. Mysle ze lepsza bylaby ta druga ksiazka, ale nie stac nas chwilowo na zadne wydatki nie zaplanowane od roku:) No ale jak treba bedzie....... czytal to ktos wogole?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Pewnego dnia, a właściwie pewnej nocy wrócilismy ok. 1 w nocy do domu od znajomych. Dla 5 miesięcznej wówczas Beni było to stanowczo za późno, postanowiła zatem nas ukarać... ledwo połozyliśmy się do łóżka Beńka wskoczyła do nas i... obsikała nas...

Myslę, że dodatkowe komentarze są zbyteczne...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Oj jak sobie przypomne nasze boje z psem, ktory od poczatku z nami spal, a nagle mu tego zabroniono.... Dalej kombinuje, ale juz nie zlosliwie, tylko bardziej cwaniacko. My nasza suke nauczylismy komendy "na ziemie". Za kazdym razem jak wskakiwala to taka komende stanowczym (mniej lub bardziej, zalezy od pory nocy) glosem wydawalismy i kopa psu z lozka:) Poskutkowalo....

A z tym sikaniem, to moze byc zlosliwosc, ale moze po prostu pies jest troche skolowany. My z naszym np. czesto jezdzimy w rozne miejsca, spotyka roznych ludzi, duzo sie dzieje.... I robi sie maly zamet. W kazdym badz razie do roku czasu psu moga sie zdarzac "wpadki"... Po skonczeniu roku mozna sie zaczac martwic...

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

A ja muszę się przyznać :oops: że nasza sunia może przebywać na łóżku ale tylko za dnia. I jeśli jej pańcia albo pan chcą się położyć to musi ustąpić i ustępuje. Natomiast w nocy ma absolutny zakaz wchodzenia na łóżeczko ( zwłaszcza że i tak by się już nie zmieściła ...:fadein: bo ma 7 miesięcy i niezła kobyłka z niej się juz zrobiła)

Odnośnie siusiania na łóżko to raz się jej zdarzyło jak miała jakieś 3 miesiące i to podczas snu. A tak nigdy. Ale jak to się mówi: nigdy nie mów nigdy... :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

moj półtoraroczny pies w ciągu 2 dni 3 razy zesikał mi się w domu.
wprawdzie nie na łóżko ale mam osikany fotel i sciane :(
i to np pol godziny po spacerze ( na szczescie - nie mial duzo siuskow wiec plama nieduza)
nic sie nie zmieniło w domu, wiec nie wiem skad ta reakcja.
zdarzalo mu sie czasem podczas wizyty u kogos ze sikał na sciane (np u moich rodzicow , ktorych uwielbia, wiec nie wiem co jest grane), karcilismy.
ale w domu to juz koniec swiata
mamy szczeniaka-sunie ktora ma 5 miesiecy . Podczas kwarantanny sikała w całym mieszkaniu. na bieżąco mylismy i wtedy nie sikał w domu. teraz ni stąd ni z owąd.
Co o tym myslicie?

Link to comment
Share on other sites

Mój psiak na razie nie wtrynia się na łóżko, uczymy go od małogo że mu nie wolno i na razie tylko dwa razy zawitał na łóżku. Od razu go sciągamy z łózka i mówimy "fe". Możesz też spróbowac włóżyć pod kołdrę coś piszczącego, to go może zniechęcić od wchodzenia na łóżko.
Powodzonka ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...