Jump to content
Dogomania

Karma Kober's


tynka

Recommended Posts

  • Replies 153
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

kupiłam algi i mieszanke ziołową, ale mój wybrzydzacz nie chciał zabardzo jeść karmy jak je wyczuł, teraz dodaję je do wypiekanych smaczków, wtedy zjada :razz:
trudno mi więc mówić o jakimkolwiek efekcie
ale na forum Krakvetu ogólnie są zachwyceni algami (niezależnie od marki)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

my kończymy już drugi 25 kg worek Auslese i jesteśmy bardzo zadowoleni:p Moej psisko wylizuje miske dopoki nie zacznie sie błyszczeć a ja mam problem z głowy odnosnie jego wybrzydzania:roll: sierść ok kupy też, brak smrodków i łupieżu:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='apcik']my kończymy już drugi 25 kg worek Auslese[/quote]

czy ja dobrze czytam na stronie, ze dla psa 35-45 kg trzeba dawac 3 miarki karmy, z czego:

W tabeli podano ilość karmy na 1 posiłek (miarka = mała filiżanka do kawy ok. 200 cl) Podaną ilością karmić 2 razy dziennie. Karmę zalać wodą, zamieszać i po 2–3 minutach podawać. 1 miarka mieści ok. 100g karmy.

Czyli - 600 gram?:crazyeye::crazyeye::crazyeye: toz to ogromna ilosci:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']

Czyli - 600 gram?:crazyeye::crazyeye::crazyeye: toz to ogromna ilosci:roll:[/quote]

Hmmm 600 gram dla psa 40 kg to chyba nie jest ogromna ilość:shake:
Moja suka 60 kg zjada prawie 1 kg karmy dziennie (jeśli je tylko karmę)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lady_Park'][EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] =>wyslijcie im maila z prosbą o bezpłatne probki a w ciągu tygodnia dostaniecie 8 woreczkow po 100 gram kazda:multi:[/quote]


Wysłałam maila z prośbą o próbki :)
I mam cichą nadzieję, że moją prośbę spełnią :)

bo jestem coraz bardziej na tak dla tej karmy
a nie chce kupować wielkich worów, bo nie wiem czy posmakują moim 2 kg ozdóbkom ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja mam gryfoniki i yorki kilka dni temu dostalam probki i wszystkie zostaly zjedzone ze smakiem.Auslese i SupermixGJ oraz 23M/karmy do namaczania/ psiaki wylizaly miski do czysta.Jadly rowniez ze smakiem Astora drobne kruche granulki.
Karme zamowilam.

Link to comment
Share on other sites

myśle, że karma posmakuje twoim miniaturką:cool3:
skoro moje psisko zjadlo już 50kg teh karmy ze smakie to coś w tym musi być:p
wypróbowaliśy wszystko
począwszy od Royala- blee:mad:
eukanuba- najpierw ok potem blee
orijen- nie nie nie
acana- jeszce gorzej
bosch- tylko z rybą:razz:

wiec rano moje psisko dostaje Auslese a wieczorem chrupki z boscha, 2 razy w tyg cos ugotowanego:p
pierdkow brak, kupole pieeekne:loveu: siersc już nie taka matowa:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Bardzo mnie to cieszy, że kolejne pieski znakomicie tolerują tę karmę. :)
Ja obecnie jestem - raczej moje psy na royalu - chwale sobie go, jedzą chętnie, ale ta zawartość BHA - nie daje mi spokoju, zresztą która karma tego nie ma :roll:
O Kobers'ie dowiedziałam się przy okazji wystawy w Rzeszowie - bo dostałam ulotkę w liście. Informacje na ulotce bardzo kuszące i konkretne - i jeśli wszystko co tam pisali to prawda - to będę skakać z radości :multi: jak moje szatanki ją zaakceptują :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MEGNUM']Hmmm 600 gram dla psa 40 kg to chyba nie jest ogromna ilość:shake:
Moja suka 60 kg zjada prawie 1 kg karmy dziennie (jeśli je tylko karmę)[/quote]

to jest bardzo duzo - wg tabelek? lepsze karmy nie maja takiego dawkowania
Mam suke 40 kg wiec dokladnie wiem ile taki pies karmy najczesciej powinien dostawac - wg konkretnych karm oczywiscie.
60 kg a 40 kg to jest spora roznica - nie ma co porownywac

Link to comment
Share on other sites

To ja się też podzielę swoją opinią. Póki nasz psiak był mały i rósł, nie chcąc eksperymentować a nie mając powodów do narzekań, pozostaliśmy na suchej, którą karmią nasi hodowcy (Arden Grange - rzadka w Polsce karma z raczej górnej półki cenowej). Było naprawdę w porządku.
Ale jako że ogólnie nie jesteśmy od pewnego czasu przekonani do suchych karm (a inne sposoby żywienia typu BARF/gotowane nie wchodzą w rachubę;)), chcieliśmy wypróbować Kober'sa, który jednak ma zdecydowanie mniej zarówno konserwantów, jak i jednak kontrowersyjnych wysokotermicznych procesów w trakcie produkcji niż typowe suche granulki.

Pies osiągnął wiek 11 miesięcy, zatem zakupiliśmy na próbę 9kg worek 23M. Ja sceptycznie podchodzę do nowości, ale tutaj muszę napisać, bo zmiany, które zobaczyliśmy są bardzo wyraźne - po kolei:
- Aries zjada wszystko, ale do namaczanego Kober'sa odnosi się ze zdecydowanie większym entuzjazmem niż do suchej karmy
- po jakichś 2 tygodniach zdecydowanie poprawił się stan sierści - zawsze nasz pies miał sierść w porządku, ale teraz zaczęła się tak błyszczeć, że aż znajomi nas zagadują, bo widzą różnicę
- stał się energiczniejszy i żywszy (o ile to możliwe :diabloti:)
- ma o wiele lepszy apetyt
- przestał pić ;-) (na codzień wystarcza mu ta ilość wody, która jest podawana w karmie)
Poza tym zero alergii, biegunek, zatwardzeń, problemów żołądkowych, ale z tym to raczej nigdy nie mieliśmy problemu, więc tego a konto zmian nie wpisuję

Co do całkowitego zbilansowania też nie jestem przekonana, podejrzewam, że sięgniemy od czasu do czasu do jakichś dodatków minerałowo-witaminowych, z drugiej strony nasz pies i tak nie jest na typowej monodiecie, i dostaje również różne inne kąski, bo to wszystkożerna przekupna i przedsiąbiorcza bestia... więc takie "idealne" dzienne zbilansowanie nie ma u nas tak dużego znaczenia.
W każdym bądź razie podstawowy posiłek (90%) to Kober's i ogólnie to jestem naprawdę bardzo mile tą karmą zaskoczona.

Wiadomo, że są różne psy i różne rzeczy im pasują, ale generalnie myślę, że jak ktoś cały czas szuka, to naprawdę warto Kobersa spróbować.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...