Jump to content
Dogomania

Karma Kober's


tynka

Recommended Posts

  • 7 months later...
  • Replies 153
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

dorzucę swoje trzy grosze. Moj pies 3,5 roku flat, je koebersa od ok 1,5 roku ostatnie trzy miesiące zmieniłam karmę (tak sobie stwierdziłam że spróbujemy czegoś nowego) sierść sie znacznie popsuła,łupież było więcej kup.wróciłam do supermix płatkowanej i po 2 mies sierść jest już zdecydowanie lepsza,kupy teraz już też wróciły do normy(na początku przy powrocie do łatków były częstsze i nieco luźniejsze) max 2 na 2h spaceru.Nie suplementuje, wyniki krwi są w normie.

Link to comment
Share on other sites

To ja też dorzucę:lol: Moje psiątko zaczynało od Brita Care, poprzez Brit junior large, white wolf dla olbrzymich szczeniaków, brita z dzikiem i w końcu - po dwutygodniowej fazie gotowanego - kupiłam Koebers'a 23M. Przy wszystkich suchych karmach było grymaszenie, niedojadanie, musiałam dosmaczać a to żwaczami, a to kefirkiem, a to olejem z rybiej puszki - zawracanie głowy w każdym razie, i to nie zawsze skuteczne. Czytając opinie o karmach, które znikają z michy szybciej niż się w niej pojawiły, nie chciało mi się wręcz wierzyć. Do czasów 23m - pies zjada ją bez kaprysów, z wyraźnym upodobaniem, miska wylizana, a pańcia szczęśliwa, że w końcu dogodziła małpiszonowi. Kupy ok, sierść też fajna. Tyle tylko, że wydaje mi się, że ile by nie dostał, tyle by zeżarł - więc albo karma "głodna" (specjalnie wzięłam mało białka i tłuszczu - 23/12), albo taka smaczna. Na razie schodzi nam drugi worek:multi:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Zajrzałam tu by zaczerpnąć informacji u źródeł. Mam dwa psiaki, kundelki średniej wielkości. Moja 9- cio letnia sunia w typie owczarka polskiego od kilku lat jest alergikiem. Drapie się po brzuchu i wygryza sobie (a w związku z tym kołtuni) futro na łapkach. Sierść matowa, skóra zaróżowiona (ale łupieżu nie ma), trze tyłkiem po dywanach. Nie wiem na co, podejrzewałam, że na drób więc zmieniłam na rybę ale też się drapała po jagnięcinie też doszłam więc do wniosku, że uczulaja ją te wszystkie dopalacze i polepszacze ponieważ po makaronie na kurce czy na wieprzowince się nie drapała. Zmieniałam karmy ze sto razy, odrobaczana co chwilę, gruczoły około odbytowe czyszczone a poprawy jak nie było tak nie było aż nabyłam 9kg Koebersa Light (gdyż niestety ma nadwagę ).Spora paczka ale chciałam zobaczyć efekty a przy kilogramie nie ma na to szans. Psina je jak złoto. Wprawdzie nigdy nie była zbyt wybredna chociaż gotowane zdecydowanie lepiej jej wchodzi niż suche ale nie mam na to czasu.Na początku kupy wieksze i luźniejsze po tygodniu się unormowały i przestała sie drapać jak ręką odjął. Energii 100% wiecej, biega na spacerach i nie ma cichych dni. Po dwóch tygodniach ograniczyłam dawkę o 50gr bo energia ja rozsadzała i cały czas chciała na spacer albo szczekała na byle co przez okno. Brzuszek spadł i zmiękł a do tej pory był wzdęty i twardy. Futro błyszczące, łatwe do czesania bez żadnych odżywek. Schudła w miesiąc 0,5 kg co jest dla niej super osiągnięciem (ostatnio nie ważyłam ale na oko schudła) Worek 9kg wystarczył mi na miesiąc. Nabyłam szybko Supermix GJ i też rewelacja. Wciąga te płatki nosem. Szkoda tylko, że taka droga. Nie wiecie gdzie kupić taniej?.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='ninazw']Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć ile tego koebersa dawać psu o wadze 12,5 kg? Nie wiem czy czegoś nie pokręciłam, ale wychodzi na to, że moja sucz miałaby zjeść ok 350-400 g dziennie! (teraz je 150 g).[/QUOTE]

Kobers ma inną filozofię niż większość producentów suchych karm(jak najwięcej składników odżywczych w jak najmniejszej ilości karmy)i daje się go stosunkowo dużo.
Mnie się ta filozofia podoba,pies czuje że zjadł konkretny posiłek a nie 3 kulki na krzyż:p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja ostatnio zmieniłam karmę swoim 4 psom na koebersa i jesteśmy zadowoleni wszyscy :)
Najpierw seter 10 lat, po poważnej operacji całego okładu pokarmowego w zeszłym roku-Cały rok na RC gastro intensinal (każda zmiana karmy kończyła się źle ;)) i zaryzykowałam z Koebersem light i super :) Póki co wszystko jest OK, kupy, sierść, brzucho nie boli.
Weimarka, straaaasznie wybredna, dostała Auslese i je :) Jamnik szorstkowłosy miniatura też :)
Jest jeszcze szkrabik Duży Szwajcarski Pies Pasterski, też na RC tylko giant :). Zmieniamy na 23M (z podawaniem arthroflexu).
Wszyscy jedzą szybciuteńko, bez marudzenia. A cenowo wychodzi mniej więcej tyle samo co RC.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ninazw']Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć ile tego koebersa dawać psu o wadze 12,5 kg? Nie wiem czy czegoś nie pokręciłam, ale wychodzi na to, że moja sucz miałaby zjeść ok 350-400 g dziennie! (teraz je 150 g).[/QUOTE]
O matko a gdzieś Ty to wyczytała, że az tyle Twoja suczka potrzebuje???
Dawkowanie wg producenta to w tym przedziale wagowym (11-17 kg) podajemy 2x100 gr dziennie karmy suchej. Co innego jeśli chodzi o płatkową karmę zalewaną wodą to max 150 gr + woda -jeden posiłek.

Edited by Martines999
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Dostalem probki tej karmy (platki dla szczeniaka).
Podalem rano, poludnie i wieczorem.
Na wieczornym spacerze straszne rozwolnienie.
Nie wiem jak przy dluzszym karmieniu gdyz byly to tylko probki - ale po innych probkach szczeniak biegunki nie mial.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='szysz']Karmę szczeniakowi (zresztą każdemu psu), należy wprowadzać powoli, nie nagle. Cała zmiana karmy powinna trwać min tydzień, żeby organizm się przyzwyczaił.[/QUOTE]

Mozliwe.
Jak napisalem - MIALEM PROBKI.
Przy probkach innych karm tego nie bylo.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Dostalem probki tej karmy (platki dla szczeniaka).
Podalem rano, poludnie i wieczorem.
Na wieczornym spacerze straszne rozwolnienie.
Nie wiem jak przy dluzszym karmieniu gdyz byly to tylko probki - ale po innych probkach szczeniak biegunki nie mial. [/QUOTE]

Przy przestawianiu na Kobers rozwolnienie jest normalną rzeczą i potrafi się utrzymywać dość długo(nawet do 2 tyg).

Moje suki były dwa razy przestawiane na Kobersa z suchej i za każdym by problemy "kupowe".Potem sytuacja się normowała :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 8 months later...

czy to normalne w tej karmie?
Koebers Extra 20 kg


[IMG]http://imageshack.us/scaled/large/407/imag0576l.jpg[/IMG]
[IMG]http://imageshack.us/scaled/large/27/imag0578e.jpg[/IMG]
[IMG]http://imageshack.us/scaled/large/14/imag0579m.jpg[/IMG]
[IMG]http://imageshack.us/scaled/large/254/imag0575h.jpg[/IMG]
[IMG]http://imageshack.us/scaled/large/834/imag0572b.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

na szczescie to nie moja karma. Koleżanka donosi: "Napisałam do sklepu, w którym karmę zamawiałam, Pani od razu do mnie zadzwoniła, tak samo zszokowana. Będzie się w moim imieniu kontaktować z dystrybutorem i obiecała, że nie zostawi mnie samej z workiem osierścionej karmy, jak najbardziej uwzględniła reklamacje"

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tu_ania_tu']na szczescie to nie moja karma. Koleżanka donosi: "Napisałam do sklepu, w którym karmę zamawiałam, Pani od razu do mnie zadzwoniła, tak samo zszokowana. Będzie się w moim imieniu kontaktować z dystrybutorem i obiecała, że nie zostawi mnie samej z workiem osierścionej karmy, jak najbardziej uwzględniła reklamacje"[/QUOTE]
Dobrze, że uwzględnią reklamacje i się tym zainteresowali.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 1 month later...

heh, jakiś czas temu miałam sporo próbek Koebersa, ale każdy krokiet wyglądał jak zmielony lniany worek, wystawały takie małe sznureczki pokręcone z krokietów :razz:, no i niestety nie zamówiłam nigdy Koebersa , średnio mi sie uśmiecha karmić psy mielonym workiem lnianym :roll:......szkoda ze fotek nie zrobiłam nie wyglądało to ładnie

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...