Jump to content
Dogomania

Cristian Stefanescu (RO)


Błyskotka

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 8 months later...

[quote name='narisowa']mnie nie oceniał, ale znam pana "z widzenia" - humorzasty ! w ub. roku w rumunii wygonił z ringu większość psów, a temu jednemu co został i był w pośredniej nie dał caca.[/QUOTE]

To my byliśmy :evil_lol:. Ja do dziś nie wiem do końca o co chodziło. Podobno wtedy u Rumunów zmieniły się przepisy i on był mocno zdenerwowany faktem, że wystawcy nie mają jakiś kart... w związku z tym wyrzucił bez oceny z ringu wszystkie dogi argentyńskie które były przed nami. W dogach niemieckich byłam ja z poza Rumunii i kilka psów miejscowych. Tu znowu była powtórka, tylko że ostatecznie nas zawołał z powrotem :razz: i na koniec dał samą doskonałą bez wniosku. Za sympatyczny to nie był :eviltong:... Wyjaśniać mi co się dzieje też ochoty nie miał, dopiero później od innych rumuńskich wystawców się dowiedziałam. Przyznam że pozytywnego wrażenia nie miałam. Może miał zły dzień, ale funkcja sędziego zobowiązuje, a ja mam wrażenie że tą ocenę i opis to mi dał w biegu między wyrzucaniem kolejnych psów...
Do odważnych świat należy :cool3: i w następny weekend znowu stajemy na ringu u tego pana :eviltong: to opowiem jak było.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Coyote Ugly FCI']no to czekam na wiesci

i zycze powodzenia[/QUOTE]

Tym razem zeszliśmy z CACIBem i BOBem oraz lakonicznym opisem... a mój pies od zeszłego roku specjalnie się nie zmienił :razz:. Potwierdza to moją wcześniej przedstawioną teorię jak również brak profesjonalizmu w sędziowaniu. Uważam, że nawet w tak dyskomfortowej sytuacji jak opisałam sędzia powinien stanąć na wysokości zadania i ocenić pozostałe na ringu psy bez zbędnych emocji. Cóż nie smak mi pozostał, ale intera skończyliśmy właśnie u tego pana :roll:.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 year later...

mojego piesa w 2005roku dał mu CAC i rCACIB drugiemu dał bdb a 3 miesiące później specjalnie pojechałam za nim na Litwę i już ten sam pies dostał bdb natomiast drugi już doskonałą.
Na ringu był miły na obu wystawach z tymże na pierwszej wystawie miałam wrażenie, że lubi mocne dobrze zbudowane psy ładnie poruszające się a 3 miesiące później juz wybierał drobno zbudowane ;-)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 10 months later...
  • 6 months later...

Najbardziej to zwraca uwagę na to kto trzyma ringówkę. Na ringu bałaganl, na psach się nie zna. Oddawano karty po skończonej pracy na ringu, jego już nie było a panienki sekretarki uzupelniały wpisy pod okiem jednej pani wystawcy :crazyeye:, a na niektórych kartach to nawet oceny nie było, a już "kwadraciki" dot. lokaty medalu itp to norma że nie były zaznaczone - to chyba sędzia powinien zadbać o te srawy, to jego praca za to ma kase. jak sobie chce psuć dobre imie to proszę bardzo.To wniosek po obserwacji jego pracy na międzynarodowej w Rzeszowie. To kompletne porażka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='HIRON']Najbardziej to zwraca uwagę na to kto trzyma ringówkę.[/QUOTE]
W jakim sensie : płeć , uroda, wiek, czy to czy zna tego trzymającego ringówkę ? :) Ale jak w ogóle oceniał, faktycznie zwracał tak uwagę na ruch, jakie dawał opisy i czy podniósł się przy ocenie z krzesła ?:)
Może facio miał zły dzień , a bałagan na ringu to niestety nie jest rzadkością na polskich wystawach.

Link to comment
Share on other sites

Pan zna wzorce doskonale. W mojej rasie wybrał bardzo ładnego psa z długim włosem, trochę nie chciało się psu biegać ale sędzia przymknął na to oko. Jeżeli pies się boi może nie dostać wniosku. Według mnie sędzia genialny. Jeżeli były by jakieś pytanie odnośnie tego sędziego to możecie pytać ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='HIRON']Najbardziej to zwraca uwagę na to kto trzyma ringówkę. Na ringu bałaganl, na psach się nie zna. Oddawano karty po skończonej pracy na ringu, jego już nie było a panienki sekretarki uzupelniały wpisy pod okiem jednej pani wystawcy :crazyeye:, [B]a na niektórych kartach to nawet oceny nie było, a już "kwadraciki" dot. lokaty medalu itp to norma że nie były zaznaczone[/B] - to chyba sędzia powinien zadbać o te srawy, to jego praca za to ma kase. jak sobie chce psuć dobre imie to proszę bardzo.To wniosek po obserwacji jego pracy na międzynarodowej w Rzeszowie. To kompletne porażka.[/QUOTE]

Moim zdaniem to należy do obowiązków gospodarza ringu oraz sekretarza. Sędzia ma oceniać i dyktuje oceny. Jak obsługa ringu nie nadążała to powinna poprosić:mad: o powtórzenie

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...