Jump to content
Dogomania

Czy da się zarobić na hodowli psów rasowych???


verdugo

Recommended Posts

[quote name='Rosalinda'][I][FONT=Palatino Linotype][SIZE=3]To wy nawet podkładacie kundelki suce z rodowodem ? :cool3: Superrr.. Chyba już nic mnie nie zdziwi. Grunt, że interes się kręci :cool3: [/SIZE][/FONT][/I][/quote]

A kto to jest "wy"?? Czy ja gdzies napisałam, ze suce hodowlanej sa podkładene kundelki?? O hodowaniu i genetyce nie masz zielonego pojęcia, ale pewnie o "zarabianiu" kasy baaardzo duzo, niestety tylko teoretyczne. :angryy:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 174
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Chefrenek']Nie rozumiem czemu atakujecie Romas.[/quote]
To nie sa ataki, po prostu punktem wyjscia byla dochodowosc dobrej hodowli, a o to raczej trudno. Z kolei rozne "cuda " sie zdarzaja, to inna sprawa, ale nie jest to powodem powielania takiego schematu.

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Proponuje zobaczyć ten wątek
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/forumdisplay.php?f=97[/URL]
Rosalinda ma ochote przygarnąć psa, ale pyta, czy zwierzątko nie będzie mialo nawrotów choroby, kosztownej w leczeniu.
Czyżby ten pies mial byc podstawą nowej hodowli?

Zofia

Link to comment
Share on other sites

Rosalindo widac ,ze nie masz zadnej wiedzy z zakresu kynologii i nie czytasz ksiazek z tego zakresu skoro nie wiesz kto to jest PANI ZOFIA:crazyeye::crazyeye::crazyeye:
chyba obce sa ci autorytety... zenujaca jestes i smieszna w tym co piszesz,pisz dalej niektorzy sie dobrze bawia twoimi postami

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Z litosci, o ile nie będzie sprawial problemow, o ile choroba nie wróci. Dosc to specyficzna litosc.
Jak na razie zademonstrowana została:
- zerowa wiedza o prowadzeniu hodowli;
- zerowe doswiadczenie w tym zakresie;
- szumne deklaracje na wyrost, jak to ta hodowla będzie wyglądać;
- obraźliwe uwagi adresowane personalnie.

To chyba dość, aby przestać karmić trolla.

Zofia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rosalinda'][I][FONT=Palatino Linotype][SIZE=3][COLOR=black]Nie będę zarabiać na psach z przekory. Będę sprzedawać psy z rodowodem tylko po kosztach za 400-500zł. Co to będzie za szok. W mojej rasie pies kosztuje 2 tyś. Zobaczymy od kogo ludzie będą kupować. [/COLOR][/SIZE][/FONT][/I][/quote]
na złość mamie odmrożę sobie uszy?

Rosalindo, nie rozmnażaj psów, i tak jest ich za dużo - mam dla Ciebie lepszy biznes: zarobisz i zmniejszysz ilość bezdomnych piesków. Pisałaś coś o naiwniakach i tych co zarabiają z działu PWP. Czyli jesteś w temacie psów w potrzebie [COLOR=gray](tak jaki w temacie hodowli).[/COLOR] No to zakładasz fundację, otwierasz schronisko, podpisujesz umowy z gminami. Niektóre gminy całkiem dobrze płacą od odłowionego psa. Kasa leci, psy zabijasz i zaraz willę sobie pobudujesz. Są takie "schroniska". I są takie z miłości do psów.
Są schroniska i schroniska. Są hodowle i hodowle.

Rosalinda albo jest osobą młodą /dziecinną albo zarejestrowała się na forum w celu robienia wokół siebie szumu.
Rosalindo, dobrze się bawisz, co? tylu ludzi traktuje Cię poważnie, dyskutują z Tobą, denerwują się, przekonują...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rosalinda'][quote name='Mrzewinska']Z litosci, o ile nie będzie sprawial problemow, o ile choroba nie wróci. Dosc to specyficzna litosc.
Jak na razie zademonstrowana została:
- zerowa wiedza o prowadzeniu hodowli;
- zerowe doswiadczenie w tym zakresie;
- szumne deklaracje na wyrost, jak to ta hodowla będzie wyglądać;
- obraźliwe uwagi adresowane personalnie.

[I][FONT=Palatino Linotype][SIZE=3]To chyba dość dojrzałe i odpowiedziale poznać najpierw chorobe, zorientować się w kosztach leczenia a dopiero podejmować decyzje prawda ? Gdyby każdy troche pomyślał może nie byłoby potem psów w schroniskach. Ale skoro pytanie jest śmieszne.. cóż.. żałuje, że w ogóle je zadałam na tym forum [/SIZE][/FONT][/I][/quote]
Wybacz, ale z Twoich wypowiedzi nie bije ani dojrzałość ani odpowiedzialność. I postaraj się nie obrażać innych - to co napisałaś do Zofii woła o pomstę do nieba, i wystawia Ci tylko świadectwo jak mało jeszcze na szeroko pojętej kynologii się znasz.
I naprawdę nie musisz w to "wchodzić". Lepiej będzie dla wszystkich.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rosalinda'][quote name='Toller']

[I][FONT=Palatino Linotype][SIZE=3]Aha.. jak śmiałam wypowiedzieć swoje zdanie ? Czcij kogo sobie chcesz, ale ja nie musze.[/SIZE][/FONT][/I][/quote][/quote]
Nie rzecz w czczeniu a w szacunku dla osób wiedzących więcej - a już z pewnością wiedzących więcej od Ciebie.
Myślę, że i tak nic konstruktywnego do hodowli byś nie wniosła - jeśli wychodzisz z takiego założenia jak widzimy.
Dla mnie EOT - z osobami pokrewnymi Tobie, i tak nie ma o czym rozmawiać; plujesz jadem gdzie popadnie, a wiesz tyle co nic.

Link to comment
Share on other sites

Można b. szybko zarobić na hodowli - niszcząc rasę, a precyzyjniej przykladając rękę do degradacji rasy.
Można utrzymać się z hodowli nie degradując rasy, ale trzeba mieć kapital, by w taką hodowlę zainwestować.

A najważniejsze - by w ogóle coś zarobić na hodowli trzeba mieć kontakty zagraniczne, eksportować szczenięta i importować nowe psy do Polski.

Ceny z ogloszeń są zazwyczaj negocjowalne :evil_lol: I zmieniają się średnio co miesiąc, choć dotyczą szczeniąt z jednego skojarzenia :cool3: Oczywiście, jak się hodowca zaweźmie, zostanie potem np. z 4-ma rocznymi szczeniętami z 1 miotu "teoretycznie" wartymi 12.000 :evil_lol:
Są ludzie, którzy nigdzie się nie oglaszają - z wyjątkiem swojej www - bo nie potrzebują - mają taką renomę, że szczenięta sprzedadzą, a chętni będą walić drzwiami i oknami. A jeśli chce się sobie wyrobić jakąkolwiek renomę, to przez pierwsze lata w hodowlę tylko się wklada :razz:

Link to comment
Share on other sites

Rosalinda nie wrzucaj ludzi do jednego wora. Skoro wszyscy są tacy źli to pewnie ty też będziesz. W końcu rasę wybrałaś mało popularną. Więc kokosów nie zbijesz. Będziesz musiała czymś nadrabiać. Karmą chappi albo szamponem z tesco.

Skoro cię to wszystko boli todaj sobie spokój z hodowlą i zostaw to profesjonalistom.

Link to comment
Share on other sites

Rosalinda:
Jeżeli masz zamiar dorobić się na hodowli, to chyba nie wiesz co mówisz.. Planujesz suniom zrobić tylko hodowlankę a psom reproduktora?
Wystawy kosztują bardzo dużo, przejazd, nocleg, na prawdę sam zakup psa to kropla w morzu
Nie jestem hodowczynią, mam dwa psy, sunia wysterylizowana, nigdy szczeniąt nie miała, pies jest wystawiany. Zdaję sobie sprawę ile pieniędzy idzie na kosmetyki dla niego, wystawy. Wydaję pieniądze, bo to moja pasja i radość mi sprawiają wygrane mojego psa.
Dobra karma też "trochę" kosztuje, nie licz na kokosy, jeżeli chcesz być dobrym hodowcą. Bo sprzedać szczenie to nie problem, trudniejsze jest mu znaleźć prawdziwy kochający dom, a uwierz mi, wtedy już tak bardzo kasa się nie liczy...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...