Jump to content
Dogomania

Zacieki :(


McDzik

Recommended Posts

  • Replies 120
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

[B]Emue[/B], i jak te płatki? Pomogły przy zaciekach?
Mój biały bokser ma straszne zacieki. Łzawienie występowało na tle alergicznym, teraz już oczka nie łzawią, ale rdzawe zacieki pozostały i niczym nie mogę ich usunąć.
Próbowałam żelu Hery, wody utlenionej, borasolu.
Okulista polecił mi I-Lid'n'Lash, ale zupełnie nie wiem gdzie mogę ten preparat dostać :/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='awaria'][B]Emue[/B],
Okulista polecił mi I-Lid'n'Lash, ale zupełnie nie wiem gdzie mogę ten preparat dostać :/[/QUOTE]

Nie wiem czy ten peparat jest wogoole dostępny w Polsce ....
[url]http://www.imedpharma.com/index.php/animal-health/ocular-hygiene-tear-stains[/url]

Sama byłabym ciekawa ????

Link to comment
Share on other sites

Płatki... Ja poprawy nie widzę, może trzeba zużyć opakowanie, żeby było coś widać. Zamówiłam Angels Eyes. Może będzie widać poprawę po tych dwóch stosowanych jednocześnie. U nas zacieki są, bo Pani Weterynarz stwierdziła, że Chabi ma zatkane kanaliki łzowe. Miał już raz na to zabieg, ale nie pomogło :(

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 7 months later...

To i ja się wypowiem, bo przerabiałam z Erisem a teraz i z Frankiem mam problem.
U Erisa przeszło z wiekiem, ma teraz takie malutkie (przez zatkane kanaliki łzowe, miał już raz przepychane, ale po jakimś czasie znów się zatkały).
Używałam:
Hery - bez jakiegoś spektakularnego skutku.
Dla Franka kupiłam bio-groom stain free - fajnie wybiela, ale to raczej na wystawę, systematycznie mimo że ma być efekt, to go nie ma - po prostu maskuje.
Mam też Eye Envy liquid wraz z Eye Envy powder, też za dużo nie daje.

Spróbuję przemywać tym borasolem, ale to wystarczy na wacik i przejechać a później wysuszyć, czy robicie jakieś specjalne "mikstury"? ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='FredziaFredzia']Spróbuję przemywać tym borasolem, ale to wystarczy na wacik i przejechać a później wysuszyć, czy robicie jakieś specjalne "mikstury"? ;)[/QUOTE]
Fredzia, ja po prostu namaczam wacik i przemywam i wsio, bez żadnych ceregieli. Oprócz borasolu (który u mnie jest głównym "zabijaczem" zacieków) pomaga także przemywanie wodą utlenioną (też na wacik). Smarowanie sudocremem lub maścią cynkową. Oprócz tego zakrapiam oczy sulfacetamidum. Można też wziąć na palucha zasypki alantanu i psu wklepać w zacieki. Trzeba też pamiętać, że na zacieki ma duży wpływ odżywianie psa. U mojej przy regularnej pielęgnacji zamiast tego [URL]http://img838.imageshack.us/img838/7379/img7563.jpg[/URL] jest to [URL]http://img822.imageshack.us/img822/9083/img0036pg.jpg[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

[quote name='Kiłi']Fredzia, ja po prostu namaczam wacik i przemywam i wsio, bez żadnych ceregieli. Oprócz borasolu (który u mnie jest głównym "zabijaczem" zacieków) pomaga także przemywanie wodą utlenioną (też na wacik). Smarowanie sudocremem lub maścią cynkową. Oprócz tego zakrapiam oczy sulfacetamidum. Można też wziąć na palucha zasypki alantanu i psu wklepać w zacieki. Trzeba też pamiętać, że na zacieki ma duży wpływ odżywianie psa. U mojej przy regularnej pielęgnacji zamiast tego [URL]http://img838.imageshack.us/img838/7379/img7563.jpg[/URL] jest to [URL]http://img822.imageshack.us/img822/9083/img0036pg.jpg[/URL][/QUOTE]
a jeśli można spytać jak odżywiasz swojego psa? ja od niedawna też jestem mamą :) białej bulwy więc temat zacieków bardzo mnie interesuje.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Bez antybiotyku podobno jest linia "natural", a nie ta z linku.

Skład ze strony
Na czerwono zaznaczyłam antybiotyk
[TABLE]
[TR]
[TD="width: 165, bgcolor: #ff66cc"][CENTER][B][SIZE=2][COLOR=#ffffff]Beef Ingredients:[/COLOR][/SIZE][/B][SIZE=2][COLOR=#ffffff]
[/COLOR][/SIZE][COLOR=#003399] [/COLOR][COLOR=white]100% Pure Beef Liver, [/COLOR] [COLOR=white][FONT=Verdana]
[COLOR=white] [/COLOR][/FONT][/COLOR][COLOR=#B22222][FONT=Verdana][B]Tylosin [/B][/FONT][/COLOR][COLOR=white][FONT=Verdana][COLOR=white]as Tartrate[/COLOR][/FONT][/COLOR][/CENTER][/TD]
[TD="width: 165, bgcolor: #ffff00"][CENTER][COLOR=#003399][SIZE=2][B] Chicken Ingredients:[/B]
[/SIZE] 100% Pure Chicken Liver, [/COLOR] [COLOR=#003399][FONT=Verdana]
[/FONT][/COLOR][COLOR=#B22222][FONT=Verdana][/FONT][FONT=Verdana][B]Tylosin[/B][/FONT][/COLOR][COLOR=#003399][FONT=Verdana] as Tartrate[/FONT][/COLOR][/CENTER][/TD]
[TD="width: 168, bgcolor: #00ff00"][CENTER][SIZE=2][COLOR=#003399][B] Sweet Potato Ingredients:[/B]
[/COLOR][/SIZE][COLOR=#003399] [/COLOR][COLOR=#003399]Sweet Potato, Brown Rice,
[/COLOR][COLOR=#B22222][B]Tylosin[/B][/COLOR] [COLOR=#FF0000][/COLOR][COLOR=#003399]as Tartrate.[/COLOR][/CENTER][/TD]
[/TR]
[/TABLE]

Edited by bachar
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Witam,
Ja mam bichona frise bialego i zawsze mial problemy ze lzawiacymi oczami, a wlasciewie jednym tylko i zaciekami.
Do czasu, gdy wyczytalam na forum o borasolu.
Oczka ma teraz idealne. Przemywam dwa razy dziennie.
Bardzo Wam wszystkim dziekuje.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...